PDA

View Full Version : За Сръбското "Братство" Откровено!



kristo
07-01-2008, 13:15
http://www.vbox7.com/play:2d3a9549

Diam0nD
07-01-2008, 15:09
Едно ми е чудно ,ако това са думи на моя адаш Раковски защо тогава се е борил за независимостта им ? От добра душа ?? Той знае че ни мислят лошото ,но нека се жертвам за тях ? Той да не е Христос ?? Точно тези думи да е казал мноого ме съмнява !

kristo
07-01-2008, 15:15
Едно ми е чудно ,ако това са думи на моя адаш Раковски защо тогава се е борил за независимостта им ? От добра душа ?? Той знае че ни мислят лошото ,но нека се жертвам за тях ? Той да не е Христос ?? Точно тези думи да е казал мноого ме съмнява !
Да, определено това са автентични думи на Раковски. А между другото той, както и много други български революционери са вярвали силно на Сърбия, но са останали разочаровани от нея и лошото й отношение към нас българите. Именно заради това в последствие са си променили мнението за нея. А Раковски е участвал в освобождението на Сърбия, така е, но е останал опроверган във вярата си, че тя ще ни помогне за нашето освобождение. Това е, нищо сложно няма за разбиране, просто сърбите ни мразят и винаги са искали да ни мачкат. А това е защото сме по-велики от тях и се страхуват от нас.

ANTI
07-01-2008, 15:22
сърбите винаги са ни мразели итн.
И заради сръпската пропаганда македонците започват да се отказват от нас.

kristo
07-01-2008, 15:32
сърбите винаги са ни мразели итн.
И заради сръпската пропаганда македонците започват да се отказват от нас.
Много точен коментар, нямам какво да добавя повече към него в случая. Македонизма наистина е отроче на сръбския национализъм.

Diam0nD
07-01-2008, 15:36
а бе аз до сега какво ви обяснявам :D Чувствам се като кречетало ... не поставяйте всички сърби под един знаменател ! Както и всички цигани и турци и други народи ... Били ли сте в Турция ? Има много приятни хора и като кажеш че си българин почва на развален български ... и не всички .. други ме гледаха на кръв ... всяка нация си има лайна ... при едни са повече ,при други по-малко ,но цяла нациясамо от идиоти няма !

kristo
07-01-2008, 15:56
а бе аз до сега какво ви обяснявам :D Чувствам се като кречетало ... не поставяйте всички сърби под един знаменател ! Както и всички цигани и турци и други народи ... Били ли сте в Турция ? Има много приятни хора и като кажеш че си българин почва на развален български ... и не всички .. други ме гледаха на кръв ... всяка нация си има лайна ... при едни са повече ,при други по-малко ,но цяла нациясамо от идиоти няма !
Абе прав си, ама по-голямата част от сърбите са крайни националисти. Само виж как се втурнаха да гласуват за онзи психар Томислав Николич, лидера на Радикалната партия на изборите. А този Николич и неговата партия да не ти казвам какви хубави работи имат в програмата му- За Велика Сърбия, която включва територии до Софийското поле примерно. Също така Македония разбира се. А най-малкото е Косово, което си признавам, че в исторически план поне е изконно сръбско. Иначе със сигурност има и свестни сърби, които не мразят България, но по-голямата част никак не ни обичат, няма какво да се лъжем и заблуждаваме. И аз се чудя защо е така и какво лошо сме им сторили, ама не намирам реален отговор.

Diam0nD
07-01-2008, 16:04
Косово е било най-малко време сръбско ,но за жалост са успели да 'изритат' българите от там ! А сега да те питам нима ти е приятно от тия крайни националисти да бъдеш обиждан ?? Тогава защо и ние да правим така ... ех а бе не е правилно те да правят така ,но защо ние все да сме лоши ... знаеш ли за краткия си престои на този свят до сега ,колкото пъти съм направил добро ,то ми се е върнало ,а лошото в пъти ... така че нека сме по-добри ;) те сега си плащат и последната откъсната държава е Косово ,а преди това много още ! Нека се замислим дали е нужно да им се нервим ... те сами си патят ;)

kristo
07-01-2008, 16:23
Косово е било най-малко време сръбско ,но за жалост са успели да 'изритат' българите от там ! А сега да те питам нима ти е приятно от тия крайни националисти да бъдеш обиждан ?? Тогава защо и ние да правим така ... ех а бе не е правилно те да правят така ,но защо ние все да сме лоши ... знаеш ли за краткия си престои на този свят до сега ,колкото пъти съм направил добро ,то ми се е върнало ,а лошото в пъти ... така че нека сме по-добри ;) те сега си плащат и последната откъсната държава е Косово ,а преди това много още ! Нека се замислим дали е нужно да им се нервим ... те сами си патят ;)
Е тука вече определено мога да се съглася на 99% с теб. Прав си, в крайна сметка кой каквото прави, всичко се връща в положителна или отрицателна насока. Аз лично не злорадствам затова, че загубиха Косово или още по-малко, че американците ги бомбандираха преди 9 години. даже напротив, в случая с американските бомбандировки определено съм на тяхна страна, защото да избиваш мирно население, независимо какво е то по произход е ужасно. А за Косово- определено Косово е било и българско, и в момента там има едно 10-15 000 българи. Но все пак преобладаващо населението на Косово допреди едно 50-60 години си е било сръбско. За това става дума, че ние българите искаме само своето, а не чуждото. Това, че някога Косово е било наше, не означава, че можем да имаме претенции за него в момента. Макари да е имало доста българи там през Средновековието, но Косово е било твърде малко време в българските предели. Аз искам просто да ни върнат Западните покрайнини, защото те са си пък отвсякъде български. И в момента там българите са продължават да са доста повече от сърбите. И да започнат малко от малко да спазват правата на българите в Сърбия, ето в това ми е приказката, защото и в момента българите там са доста мачкани и ограничавани.

Diam0nD
07-01-2008, 16:30
Ами виж сега след признаването на Косово за Българите в западните покрайнини ще е някакъв ад ако питаш мен ... една необмислена постъпка на нашите политици ... имало българи в косово ... ама те са в пъти по-малко от тия в Сърбия. А и там никои нищо няма да им прави ,докато в Сърбия нещата не стоят така !! Ех ЕХ ЕХ до кога ще си патим от необмислените постъпки на политиците ни ?? Знаеш ли кое ми харесва в политиката на комунистите : всичко се премисля и се избира оптималния (възможен в рамките на съветското влияние )вариант (говоря за България ) По онова време сме били доста близки с Франция и е трябвало да си останем такива и след 90 ,но неее ние ще лижем американски задници и наши момчета ще мрат в чужди войни !! За справка Франция не участва във войни водени от щатите ( виетнам ,персииски залив , авганистан , ирак) ... а и не е тук мястото ,но видя ли какво ще става : Израел срещу Ирак ... ще става касапница май май !

kristo
07-03-2008, 10:54
Ако става въпрос, една малка Швейцария, никога не е била зависима от никого и не е участвала в нито една световна война, нито пък в каквато и да е друга война. Но пак си е отстоявала суверенитета и именно заради всички тези причини днес е една от най-развитите и проспериращи държави в Европа и света. Така че неутралитет винаги може да се търси, макари България за съжаление винаги да е била в една твърде нестабилна област, наречена сполучливо от западните държави "Европейското буре с барут", става дума за Балканите. Пък и сме имали несполучливата съдба да сме точно в центъра на това буре с барут. Но винаги може да се намери начин чрез запазване на суверенитет и невлизане във военни конфликти да се постигне сравнителен максимум за националните ни интереси.
Що се отнася до Западните покрайнини, наистина положението на българите там е много тежко, но това не е от вчера. Сега продължава да е такова и едва ли ще се подобри, докато поне Сърбия не влезе в Евросъюза, което едва ли ще стане в следващите 20-тина години, но най-вече когато си върнем тези територии, а това рано или късно ще стане, просто няма начин. А аз се надявам, че ще е скоро. И смятам, че има много сериозни основания това да се случи, но ще ги споделя в отделен пост по-нататък, че сега не ми се обяснява в подробности :).

tankistabg
07-03-2008, 21:03
Сърбите са най изпадналата нация на балканите. Там все още има канибали

Diam0nD
07-03-2008, 22:10
Сърбите са най изпадналата нация на балканите. Там все още има канибалиТи успяваш все още да ме изненадваш О.о

kristo
07-03-2008, 22:11
Едно ми е чудно ,ако това са думи на моя адаш Раковски защо тогава се е борил за независимостта им ? От добра душа ?? Той знае че ни мислят лошото ,но нека се жертвам за тях ? Той да не е Христос ?? Точно тези думи да е казал мноого ме съмнява !
Да, определено това са автентични думи на Раковски. А между другото той, както и много други български революционери са вярвали силно на Сърбия, но са останали разочаровани от нея и лошото й отношение към нас българите. Именно заради това в последствие са си променили мнението за нея. А Раковски е участвал в освобождението на Сърбия, така е, но е останал опроверган във вярата си, че тя ще ни помогне за нашето освобождение. Това е, нищо сложно няма за разбиране, просто сърбите ни мразят и винаги са искали да ни мачкат. А това е защото сме по-велики от тях и се страхуват от нас.Сърбита са искали да ни мачкат и са ни мразили някога! Сега сърбите са много над нас, живеят много по-добре!!! Глупостите, че сърбите живеят лошо са на завистливите българи...всичко е отминало!!! Русия ни освобождава от турско същата даражава под друга форми ни поробва...
Абе Веско, що за сърбомания е това твоето?! То бива бива, ама ти ни изкара нас българите по-низши от някакви си сърби или по-точно казано серви, което в исторически план е означавало "роби" и още нещо, ама айде да не бъда пак обвинен в крайно антисръбско отношение. И какво им е толкова по-добрето на сърбите от нас? Добре, имат малко по-висок стандарт на живот и нищо повече. Като цяло и при тях има много богати и много бедни и също старата комунистическа номенклатура разпределя баницата както си реши- за едни да има, за други не. И от това сръбско "величие" през годините я ми кажи какво им остана? Че само грабиха чужди територии, най-вече български и затова сега са на това дередже, та и Косово, и Войводина може да загубят. Тъй че не виждам какво толкова им се възхищаваш и ги възхваляваш. Да не говорим, че са супер изпростяла нация- чалгата тръгна от тях, пият от сутрин до вечер... за съжаление и ние прихванахме от тях в последните години, ама то нямаше как хич да не прихванем при положение, че сме комшии. Единствено им признавам, че са големи националисти, но то техният национализъм е супер краен и деструктивен, та затова сега губят една след друга територии.

tankistabg
07-04-2008, 10:09
Абе оня мижав протест ли ще ми хвалиш. И то те протестираха затова че един друг народ се освобождава. Егати лицемерието е тяхното!

Които отрича свободата на другите, сам не заслужава свобода!

kristo
07-04-2008, 11:00
Ситуацията, която описваш е от преди 10 години да кажаем! Сега сърбите са националисти за разлика от нас! Протестираха ли когато им взеха Косово имаше ли? Предприеха ли се радикални мерки? Това ни различава нас от сърбите, докато те са готови и са националисти ние сме мишки и буквално путки!!!
И техният "велик" национализъм ги докара дотам, че губят и ще продължават да губят територии. Ама няма как, при положение, че винаги са грабили чужди територии няма как тези територии да бъдат запазени дълго време. Е виж, Косово беше сръбско, ама и то очевидно вече не е, а е албанско. Във всеки случай се радвам, че българите не сме като сърбите. Тези хора не могат да разберат, че докато не започнат да зачитат правата на другите това ги очаква- загуба на територии. А крайният национализъм определено не им помага, а им вреди. Затова на нас българите ни е нужен умерен национализъм, който няма да доведе до нещо подобно на това, което на сърбите се случва. А с умерена и мъдра политика ще доведе до възвръщането на стари български територии, останали извън пределите на България. Но разбира се сегашните български управляващи нито са достатъчно българи, още по-малко националисти, тъй че от тях не може да се очаква следване на българския национален интерес.

kristo
07-04-2008, 17:02
Ситуацията, която описваш е от преди 10 години да кажаем! Сега сърбите са националисти за разлика от нас! Протестираха ли когато им взеха Косово имаше ли? Предприеха ли се радикални мерки? Това ни различава нас от сърбите, докато те са готови и са националисти ние сме мишки и буквално путки!!!
И техният "велик" национализъм ги докара дотам, че губят и ще продължават да губят територии. Ама няма как, при положение, че винаги са грабили чужди територии няма как тези територии да бъдат запазени дълго време. Е виж, Косово беше сръбско, ама и то очевидно вече не е, а е албанско. Във всеки случай се радвам, че българите не сме като сърбите. Тези хора не могат да разберат, че докато не започнат да зачитат правата на другите това ги очаква- загуба на територии. А крайният национализъм определено не им помага, а им вреди. Затова на нас българите ни е нужен умерен национализъм, който няма да доведе до нещо подобно на това, което на сърбите се случва. А с умерена и мъдра политика ще доведе до възвръщането на стари български територии, останали извън пределите на България. Но разбира се сегашните български управляващи нито са достатъчно българи, още по-малко националисти, тъй че от тях не може да се очаква следване на българския национален интерес.А с нашия умерен национализъм кво ще постигнем? Може би ще спрем строенето на джамии в южна България? Или ще намалим инфлацията???

Трябва да се примирим с факта че, или ще спечелим всичко, или ще загубим всичко!!!
Джамиите не са толкова голям проблем. И в Германия има доста джамии, защото имат много турци. Но защо нямат проблем с турците? Сещаш се нали- не са позволили да имат турска етническа партия. Ей това е, че германците не са тръгнали да си избиват мюсюлманите, както Милошевич тръгна да прави, а с една много мъдра, умерена и в същото време националистическа политика си отстояват националния интерес и не позволяват на малцинствата си да им се качват на главите. А "великите" сърби с тъпунгерския си национализъм, че са най-великите и целите балкани им "принадлежат" едва ли не останаха колкото софийска област по територия. Така че не ми ги рекламирай, определено не са пример за подражание. В случая трябва да следваме примера на Германия както ти казах- една разумна националистическа политика, която хем е в интерес на Германия, хем е според законността и не нарушава нечии права. Ако успеем и ние да намерим този баланс, ще си решим етническите проблеми.

kristo
07-04-2008, 19:35
Ситуацията, която описваш е от преди 10 години да кажаем! Сега сърбите са националисти за разлика от нас! Протестираха ли когато им взеха Косово имаше ли? Предприеха ли се радикални мерки? Това ни различава нас от сърбите, докато те са готови и са националисти ние сме мишки и буквално путки!!!
И техният "велик" национализъм ги докара дотам, че губят и ще продължават да губят територии. Ама няма как, при положение, че винаги са грабили чужди територии няма как тези територии да бъдат запазени дълго време. Е виж, Косово беше сръбско, ама и то очевидно вече не е, а е албанско. Във всеки случай се радвам, че българите не сме като сърбите. Тези хора не могат да разберат, че докато не започнат да зачитат правата на другите това ги очаква- загуба на територии. А крайният национализъм определено не им помага, а им вреди. Затова на нас българите ни е нужен умерен национализъм, който няма да доведе до нещо подобно на това, което на сърбите се случва. А с умерена и мъдра политика ще доведе до възвръщането на стари български територии, останали извън пределите на България. Но разбира се сегашните български управляващи нито са достатъчно българи, още по-малко националисти, тъй че от тях не може да се очаква следване на българския национален интерес.А с нашия умерен национализъм кво ще постигнем? Може би ще спрем строенето на джамии в южна България? Или ще намалим инфлацията???

Трябва да се примирим с факта че, или ще спечелим всичко, или ще загубим всичко!!!
Джамиите не са толкова голям проблем. И в Германия има доста джамии, защото имат много турци. Но защо нямат проблем с турците? Сещаш се нали- не са позволили да имат турска етническа партия. Ей това е, че германците не са тръгнали да си избиват мюсюлманите, както Милошевич тръгна да прави, а с една много мъдра, умерена и в същото време националистическа политика си отстояват националния интерес и не позволяват на малцинствата си да им се качват на главите. А "великите" сърби с тъпунгерския си национализъм, че са най-великите и целите балкани им "принадлежат" едва ли не останаха колкото софийска област по територия. Така че не ми ги рекламирай, определено не са пример за подражание. В случая трябва да следваме примера на Германия както ти казах- една разумна националистическа политика, която хем е в интерес на Германия, хем е според законността и не нарушава нечии права. Ако успеем и ние да намерим този баланс, ще си решим етническите проблеми.Ти отиде ли да видиш немските турци какво представляват? Аз съм ги видял с една дума....наще цигани! Правят деца и разчитат на помощи Германия гъмжи от турци и негри... :shock:
То навсякъде е долу-горе така и все пак германците определено нямат такива етнически проблеми като нас. Защото има закони и най-вече конституция, които се спазват. И няма как на турците, негрите и другите им малцинства да се дадат прекомерни права, а напротив. Аз не съм ги виждал немските турци, но имам познати, които са живяли в Германия и са имали досег с турците там. Еми турци като всички турци сигурно, какви да са. Нещо като нашите, но определено нямат тази свобода и още по-малко власт, които имат в България. Поне така са ми казвали, аз лично не съм ги виждал с очите си пак ти казвам. Но със сигурност в Германия не е така както у нас. Хората са си патриоти, имат си железни закони и няма как да допуснат да им се качват на главата. С две думи нарушиш ли законите те санкционират яко и хич не им пука . Така трябва да е в България, ама ние сме страната на беззаконието и нихилизма и затова са ни се качили на главите.

tankistabg
07-05-2008, 18:03
http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/sklaw/Picture003.jpg