PDA

View Full Version : Възможно ли е да сме сами във Вселената?



Dreammy
07-02-2008, 10:38
Възможно ли е?На мен лично ми звучи леко абсурдно-толкова планети,звезди и всичките му там галактики,и ние да сме единствената цивилизация?

chocoleptic
07-02-2008, 10:40
Според мен не е възможно.
Но все още няма доказателства,така че само можем да гадаем.

xaxa
07-02-2008, 10:54
ne, ne e

jghgh
07-02-2008, 11:38
vsichko e vyzmojno

Christ
07-02-2008, 12:49
vsichko e vyzmojno

Не е.


Иначе за Вселената... тъй като нямаме доказателства, засега сме "сами".

Nam3less
07-02-2008, 13:28
Има интересни факти, които може да послужат за доказателства.
Става въпрос за Сириус, най-ярката на нашто небе, от съзвездието Орион. Тя е доста свързана със земята, не само щото е най-ярка и съответно популярна.
1во има едно африканско племе, напълно първобитно, ще им се изсмеете ако ги видите, наричат се дервиши. Те, от векове имат изключителни познания за Сириус, които учените научиха благодарение на съвременните технологий, иначе би било невъзможно някой да го разбере. Сириус има важно значение за това племе, те твърдят че преди хилядолетия дошли "високи същества" от Орион, които им дали тези подробни знания за Сириус.
2ро пирамидите в Египет са разположени така, че оформят с точност някаква форма, като разположението на звездите на Орион или нещо такова. Имат пирамидална форма, щото според фараоните така концентрирали душите си да се "завърнат в Сириус".
3то в много религий се използват символизми и явления, свързани с Орион.
Така че може да има развит разум на Сириус, в смисъл не че живеят на звездата, ами на някоя планета в тая звездна система.

lsd43
07-02-2008, 13:51
Може и да има може и да няма никой не знае.

NightSky
07-02-2008, 14:03
Според мен е невъзможно да сме сами във Вселената.

kalinapet
07-02-2008, 14:32
Сигурна съм че има някъде там и други живи същества.

KariZma
07-02-2008, 18:23
Не сме сами!!! :o

Virtuallll
07-02-2008, 22:31
Не е възможно! Факт е, че вселената се разширява => се създават нови форми на живот...

xaxa
07-02-2008, 22:35
vsichko e vyzmojno

Не е.


Иначе за Вселената... тъй като нямаме доказателства, засега сме "сами".
misli6 li 4e nqma dokazatelstva
vsi4ko se prekriva
ima6e 1 zona v nevada 52 48 li kvo be6e tam.. ei tam e istianta

Christ
07-02-2008, 22:57
vsichko e vyzmojno

Не е.


Иначе за Вселената... тъй като нямаме доказателства, засега сме "сами".
misli6 li 4e nqma dokazatelstva
vsi4ko se prekriva
ima6e 1 zona v nevada 52 48 li kvo be6e tam.. ei tam e istianta

Зона 51 е военна инсталация, предназначена за тестването на нов вид въздушни превозни средства. Историите с извънземните са идеалното прикритие на напредналата технология на САЩ.

xaxa
07-02-2008, 23:24
vsichko e vyzmojno

Не е.


Иначе за Вселената... тъй като нямаме доказателства, засега сме "сами".
misli6 li 4e nqma dokazatelstva
vsi4ko se prekriva
ima6e 1 zona v nevada 52 48 li kvo be6e tam.. ei tam e istianta

Зона 51 е военна инсталация, предназначена за тестването на нов вид въздушни превозни средства. Историите с извънземните са идеалното прикритие на напредналата технология на САЩ.
iska6 da kaje6 4e gi nqma tam?

Christ
07-02-2008, 23:29
vsichko e vyzmojno

Не е.


Иначе за Вселената... тъй като нямаме доказателства, засега сме "сами".
misli6 li 4e nqma dokazatelstva
vsi4ko se prekriva
ima6e 1 zona v nevada 52 48 li kvo be6e tam.. ei tam e istianta

Зона 51 е военна инсталация, предназначена за тестването на нов вид въздушни превозни средства. Историите с извънземните са идеалното прикритие на напредналата технология на САЩ.
iska6 da kaje6 4e gi nqma tam?

Напълно.

SiegHeil
07-03-2008, 02:00
http://www.zazz.bg/play:90fde572

..почувствахте ли се много много много малки ? :oops:

xaxa
07-03-2008, 09:45
http://www.zazz.bg/play:90fde572

..почувствахте ли се много много много малки ? :oops:\
tfa s1m go gledal i predi
i nqkoi ako mi kaje 4e ot tiq galakiti sme edinstvenite nie :D

sexy_sladuranka___
07-03-2008, 10:40
Според мен не е възможно.
Но все още няма доказателства,така че само можем да гадаем.
+1

soul1199
07-03-2008, 18:59
nqma dokazatelstva,nito,4e sme sami,nito,4e ne sme 8)

lsd43
07-03-2008, 20:29
vsichko e vyzmojno

Не е.


Иначе за Вселената... тъй като нямаме доказателства, засега сме "сами".
misli6 li 4e nqma dokazatelstva
vsi4ko se prekriva
ima6e 1 zona v nevada 52 48 li kvo be6e tam.. ei tam e istianta

Зона 51 е военна инсталация, предназначена за тестването на нов вид въздушни превозни средства. Историите с извънземните са идеалното прикритие на напредналата технология на САЩ.
iska6 da kaje6 4e gi nqma tam?

Напълно.


Ех тази ЗОНА 51(имаше една много яка игрица дето се казваше така :D ).

xaxa
07-03-2008, 21:12
според мен на земята има доказателства за имането им!

lsd43
07-03-2008, 21:17
според мен на земята има доказателства за имането им!

Например?

xaxa
07-03-2008, 21:39
според мен на земята има доказателства за имането им!

Например?
има много недоказани неща.. как са направени пирамидите?

lsd43
07-03-2008, 21:53
според мен на земята има доказателства за имането им!

Например?
има много недоказани неща.. как са направени пирамидите?

Две версии

1Научна-Използвани са насипи от пясък,по кото постепенно в пирамидална форма са се качвали блоковете,вярно е че са работили много роби за период околколо 20-30 години,но тази теория е абсолютно възможна,след краят на строежа пясъкът бил премахван и така от пясъчното скеле не оставало нищо.
2.Научно-Фантастична-Според една от теориите на Ернст Мулдашев те са били построени от атлантите(населението на Атлантида потъналият континент),според легендите за Атлантида ,хората които са населявали този континент са били по-високи и по-умни от другите,но за съжаление дори и да е било така едва ли са останали техни потомци.

xaxa
07-03-2008, 22:26
според мен на земята има доказателства за имането им!

Например?
има много недоказани неща.. как са направени пирамидите?

Две версии

1Научна-Използвани са насипи от пясък,по кото постепенно в пирамидална форма са се качвали блоковете,вярно е че са работили много роби за период околколо 20-30 години,но тази теория е абсолютно възможна,след краят на строежа пясъкът бил премахван и така от пясъчното скеле не оставало нищо.
2.Научно-Фантастична-Според една от теориите на Ернст Мулдашев те са били построени от атлантите(населението на Атлантида потъналият континент),според легендите за Атлантида ,хората които са населявали този континент са били по-високи и по-умни от другите,но за съжаление дори и да е било така едва ли са останали техни потомци.
1вата бяхме я гледали на мултимедия в даскало и имаше нещо което и противоречеше обаче Моля за извинение (за мен тя не е вярна)
2рата след като са били по умни и по високи как така по тъпите и по ниските са им взели пирамидите .. и така да е несе обеснява как са ги построили

Nam3less
07-04-2008, 00:24
Според теорийте атлантите са имали антигравитационни съоражения и специална мисия. Фараоните може да произлизат от тях.

CrazyWitch
07-04-2008, 00:35
Не Не Не Не.. и пак НЕ ...

Вселената е низмерима. Ние може само да философстваме по нейн адрес, но ... дори представите ни не могат да я поберат на едно място.

lsd43
07-04-2008, 07:14
според мен на земята има доказателства за имането им!

Например?
има много недоказани неща.. как са направени пирамидите?

Две версии

1Научна-Използвани са насипи от пясък,по кото постепенно в пирамидална форма са се качвали блоковете,вярно е че са работили много роби за период околколо 20-30 години,но тази теория е абсолютно възможна,след краят на строежа пясъкът бил премахван и така от пясъчното скеле не оставало нищо.
2.Научно-Фантастична-Според една от теориите на Ернст Мулдашев те са били построени от атлантите(населението на Атлантида потъналият континент),според легендите за Атлантида ,хората които са населявали този континент са били по-високи и по-умни от другите,но за съжаление дори и да е било така едва ли са останали техни потомци.
1вата бяхме я гледали на мултимедия в даскало и имаше нещо което и противоречеше обаче Моля за извинение (за мен тя не е вярна)
2рата след като са били по умни и по високи как така по тъпите и по ниските са им взели пирамидите .. и така да е несе обеснява как са ги построили

Лесно как са ги взели просто атлантите са ги били построили и после като са били избити хората са взели останалото от сградите им,по тази логика може и да се чудиш как е построен Версайският дворец.

xaxa
07-04-2008, 07:54
има много не изяснени неща по планетата Земя..

lsd43
07-04-2008, 08:04
Винаги съм се чудил защо хората винаги си мислят че ивънземните трябва задължително да са по-умни и развити от нас ,при положение че извънземното може да е и една клетка,която се намира извън Земята,не е задължително те да са зелени човечета с огромни глави и бластери или да приличат на глупостите които показват по филмите за извъмземни.Те може и да са животинки или някакви по -простичко развити същества.

kristo
07-04-2008, 14:39
Винаги съм се чудил защо хората винаги си мислят че ивънземните трябва задължително да са по-умни и развити от нас ,при положение че извънземното може да е и една клетка,която се намира извън Земята,не е задължително те да са зелени човечета с огромни глави и бластери или да приличат на глупостите които показват по филмите за извъмземни.Те може и да са животинки или някакви по -простичко развити същества.
Напълно съгласен. И аз не мисля, че извънземните са по-висши от нас, даже напротив. Макари такава възможност разбира се да съществува. Но определено е възможно и да не е така. Което според мен лично е по-реално.
И да, разбира се, че няма как да сме сами във Вселената. Просто няма логика да е така най-малкото. Напълно нереално би било да съществува цяла една огромна Вселена в която да има живот само на едно място- на земята. А определено Господ е създал всичко да бъде разумно и логично.

xaxa
07-04-2008, 19:54
Винаги съм се чудил защо хората винаги си мислят че ивънземните трябва задължително да са по-умни и развити от нас ,при положение че извънземното може да е и една клетка,която се намира извън Земята,не е задължително те да са зелени човечета с огромни глави и бластери или да приличат на глупостите които показват по филмите за извъмземни.Те може и да са животинки или някакви по -простичко развити същества.
а... бактериите те извънземни ли са? :D

lsd43
07-04-2008, 20:15
Винаги съм се чудил защо хората винаги си мислят че ивънземните трябва задължително да са по-умни и развити от нас ,при положение че извънземното може да е и една клетка,която се намира извън Земята,не е задължително те да са зелени човечета с огромни глави и бластери или да приличат на глупостите които показват по филмите за извъмземни.Те може и да са животинки или някакви по -простичко развити същества.
а... бактериите те извънземни ли са? :D

Ако са извън земята да.

xaxa
07-04-2008, 22:42
Винаги съм се чудил защо хората винаги си мислят че ивънземните трябва задължително да са по-умни и развити от нас ,при положение че извънземното може да е и една клетка,която се намира извън Земята,не е задължително те да са зелени човечета с огромни глави и бластери или да приличат на глупостите които показват по филмите за извъмземни.Те може и да са животинки или някакви по -простичко развити същества.
а... бактериите те извънземни ли са? :D

Ако са извън земята да.
ako e taka ESTESTVENO CHE IMA izv1nzemni 8)

lsd43
07-05-2008, 08:53
Винаги съм се чудил защо хората винаги си мислят че ивънземните трябва задължително да са по-умни и развити от нас ,при положение че извънземното може да е и една клетка,която се намира извън Земята,не е задължително те да са зелени човечета с огромни глави и бластери или да приличат на глупостите които показват по филмите за извъмземни.Те може и да са животинки или някакви по -простичко развити същества.
а... бактериите те извънземни ли са? :D

Ако са извън земята да.
ako e taka ESTESTVENO CHE IMA izv1nzemni 8)


Ми да на Марс преди пове4е от 10 години бяха открити някакви бактерии ,тоест има извънземни,но те нямат нищо общо с тези от филмите.

AutumnTears
07-05-2008, 10:23
Винаги съм се чудил защо хората винаги си мислят че ивънземните трябва задължително да са по-умни и развити от нас ,при положение че извънземното може да е и една клетка,която се намира извън Земята,не е задължително те да са зелени човечета с огромни глави и бластери или да приличат на глупостите които показват по филмите за извъмземни.Те може и да са животинки или някакви по -простичко развити същества.
а... бактериите те извънземни ли са? :D

Ако са извън земята да.
ako e taka ESTESTVENO CHE IMA izv1nzemni 8)


Ми да на Марс преди пове4е от 10 години бяха открити някакви бактерии ,тоест има извънземни,но те нямат нищо общо с тези от филмите.
az puk skoro 4etoh 4e v mars moje da se otglejdat asperji kakto na zemqta 8-)

lsd43
07-05-2008, 11:01
Винаги съм се чудил защо хората винаги си мислят че ивънземните трябва задължително да са по-умни и развити от нас ,при положение че извънземното може да е и една клетка,която се намира извън Земята,не е задължително те да са зелени човечета с огромни глави и бластери или да приличат на глупостите които показват по филмите за извъмземни.Те може и да са животинки или някакви по -простичко развити същества.
а... бактериите те извънземни ли са? :D

Ако са извън земята да.
ako e taka ESTESTVENO CHE IMA izv1nzemni 8)


Ми да на Марс преди пове4е от 10 години бяха открити някакви бактерии ,тоест има извънземни,но те нямат нищо общо с тези от филмите.
az puk skoro 4etoh 4e v mars moje da se otglejdat asperji kakto na zemqta 8-)

И аз нещо такова чух.

WhiteDove
07-06-2008, 10:00
Възможно ли е?
Ми то с такива големи егоисти като нас хората...нищо чудно да е възможно.Макар,че не мисля така... :)

parkourgirlss
07-06-2008, 21:53
Амии аз ходя ня кръжок по астрономия и там дълго размишлявяхме по темата. На мнение съм че има извънземни ... :smt064

lsd43
07-07-2008, 08:00
Амии аз ходя ня кръжок по астрономия и там дълго размишлявяхме по темата. На мнение съм че има извънземни ... :smt064

Мда има малки едноклетъчни на Марс.

InnocentGreed
07-07-2008, 09:34
според мен на земята има доказателства за имането им!

Например?
http://zazz.bg/play:529a692a :o

kalokairi
07-07-2008, 12:15
моето лично мнение по темата е че има извънземни.
Замислете се как от всички планети във вселената се е зародил живот на една единствена :? Със сигорност има безброи форми на живот които са непознати на човечеството и това ,че не сме ги виждали не ни дава право да твардим че ги няма или обратното.И разбирасе има хора които вярват и такива които не вярват, нормално е.Никой обаче не може да твърди със сигорност дали са по развити от нас или не са.Проблемът е че обобщаваме всяко едно нещо живеещо извън планетата земя за извън земно и по принцип е така ,но ако вземем в предвид че може би има милиони други планети на които живеят всевъзможни създания и всяко от тях се намира на различно стъпало в стълбата на развитие.В такъв случеи не можем да кажем на кое стъпало се намираме ние и ако приемем че сме някъде по средата това означава че във вселената има много по низши същества от нас ,но и далеч по развити.това обаче не е от кои знае какво значение въпросът е дали има извънземни а не дали те са по развити от нас.Относно доказателствата, има много снимки които ни дават доказателства за съществуването на извънземни но не можем да бъдем сигорни дали те са достоверни.много хора твърдят че са виждали много съмнителни събития и факти ,но дали наистина са ги видели ? не знаем
аз сам се замислял над някои въпроси като например от къде е дошла идеята за летящата чиния :-o може би наистина някои е видял нещо такова и от там е тръгнало всичко или просто е плод на въображението му.
или пирамидите, как изведнъж човека е излязъл от пещерата или сламената колиба и е построил тези величествени артефакти, като се има в предвид че в тези векове човечеството не е знаело дори как да обаработва желязо, най малкото за да си набави сечивата с които да обработва камъка. Наистина има факти които доказват че тогава човека е разбирал от астрономия, но много бегло и все пак са построили своите паметници и храмове подредени както точно определени съзвездия и са го направили с абсолютна точност
може би наистина са го постигнли сами попринцип нищо не е невъзможно,но има и вероятност да са получили голяма доза помощ от някой никои не може да каже със сигорност
И така дали има или няма извънземни не мога да кажа ,никой не може но можеби съвсем скоро ще разберем :)

Aileen
07-10-2008, 12:11
Да се включа и аз в темата...

Според мен е много самоуверено твърдението, че не съществува живот извън нашата планета. В случа говоря за разумен живот, който се състои от повече от няколко клетки. Ако се говори за едноклетъчни - е то тогава със сигурност има. Но ако говорим за многоклетъчни интелигентни същества....то пак със сигурност има. Прави ми впечатление, че в почти всички филми (игрални или документални) извънземните се представят като хуманоиди, т.е. подобни на хората. Учените търсят живот на подобни на нашата планети. Не мога да разбера защо не могат да си представят, че е възможен живот при температура -160 градуса или на планета с метанова атмосфера. Според мен тези изследвания само на планети, подобни на Земята донякъде ограничават шансовете ни да срещнем разумни форми на живот.
А като казах разумни се сетих за нещо. Имаше един научно-фантастичен разказ за цивилизация подобна на нивото на развитие на нашата с една маааалка подробност. Жителите й действаха, реагираха и се движеха около 20 пъти по-бавно от хората. Бяха ги нарекли "почакаймалковци". Та мисълта ми е дали, ако някоя силно развита цивилизация се натъкне на нашата планета дали няма ние да сме в ролята на тези "почакаймалковци", т.е. дали просто тази цивилизация няма да ни напусне без ние да разберем, че тя е била тук. И в такъв случай не е ли възможността да срещнем цивилизация на нашето ниво на развитие клоняща към нулата, имайки предвид безкрайността на Космоса. Както пишеше в подписа на една потребителка "Липсата на доказателства за съществуването на нещо не е доказателство за неговата липса." :)
Както и да е....май стана малко дълго и объркано. Надявам се, че сте ме разбрали. :)

Deliverance
07-11-2008, 21:07
x

lsd43
07-11-2008, 21:10
Не може да сме сами, просто защото природата унищожава всичко, което е безсмислено или загуба, още в зародиша му. То ест... Вселената нямаше да е толкова огромна, ако бяхме само "ние" в нея.

Ако природата унищожава всичко безсмислено първо нас нямаше да ни и второ Вселената е твърде относително понятие и понякога даже противоречиво.

Deliverance
07-11-2008, 21:15
исус христос е пандемия, да-да-да-да...

Christ
07-11-2008, 21:29
Приказваш глупости. Който няма какво да прави на тая земя, просто не го зачеват? :-oЗащо трябва да правим нещо? Според толкова тачената теория за еволюцията сме просто химикали, които са се съединили по някакъв странен начин. Защо трябва да имаме цел?

Deliverance
07-11-2008, 21:36
а бе, я се гръмни..
крайсте.,,
противоречиш си се 1 си в мензис откак си се родил..

Christ
07-11-2008, 21:39
Противоречиш си здраво с тоя ник, тия мнения и изведнъж тая теория на еволюцията...

Това, че съм вярващ не значи, че не знам в какво другите вярват... В момента ти дадох пример със собствените ти вяврания, че говориш глупости.

Поне така мисля, де.. нали си еволюционист? (Има и атеисти, които не вярават в теорията за еволюцията)

Това, че вярвам едно не ме спира да уча и друго.

SeXyL[!]Nk@
07-12-2008, 07:58
Не сме сами във вселената :!: :!: Доказано е от учените :!:
На някои планети,наистина няма живот,там въздух,просто нищо няма.Но има планети,които има живи същества и те са многооооо по-напред с мателияла и са много по-развити и умни от нас хората.

Christ
07-12-2008, 09:51
Nk@]Не сме сами във вселената :!: :!: Доказано е от учените :!:
На някои планети,наистина няма живот,там въздух,просто нищо няма.Но има планети,които има живи същества и те са многооооо по-напред с мателияла и са много по-развити и умни от нас хората.

Доказателство, моля. Това "доказано от учените" не става.

lsd43
07-13-2008, 14:04
Nk@]Не сме сами във вселената :!: :!: Доказано е от учените :!:
На някои планети,наистина няма живот,там въздух,просто нищо няма.Но има планети,които има живи същества и те са многооооо по-напред с мателияла и са много по-развити и умни от нас хората.

Мда и аз съм с колата! :razz:

krisiiiiito
07-13-2008, 17:04
пф много пъти съм мислила по тази тема дали сме сами във Вселената...но аз докато не видя не вярвам :D

twinski92
07-14-2008, 14:41
едни от първите органични съединения са се образували на комета и достигнали до нашата планета посредством космическия прах защо да не са попаднали и на други планети :?:

bl00dmage
07-22-2008, 11:14
НЕ

nailana
07-25-2008, 14:17
Възможно ли е?На мен лично ми звучи леко абсурдно-толкова планети,звезди и всичките му там галактики,и ние да сме единствената цивилизация?

Не сме сами!

AdmiralJohn
07-30-2008, 16:20
Не сме сами!Цифрата е огромна!Бъди сигурен.Дори само една цивилизация да има в галактиката(което си е пълна глупост да му вярваш)то при толкова много галактики,пак има много цивилизации.

Kman
07-31-2008, 15:01
Вселената кипи от живот.....гледайте малко документални филми и чуйте какво казват астронавтите когато са в космоса

lsd43
07-31-2008, 15:11
Вселената кипи от живот.....гледайте малко документални филми и чуйте какво казват астронавтите когато са в космоса

Ми то в документалите филми казват също ,че вселената е произлязла от нищото ,ама карай.

Kman
07-31-2008, 16:35
Атеистите които не вярват в еволюцията се наричат Нихилисти и техните възгледи за бъдещето са мрачни,докато възгледите на атеизма за бъдещето са положителни.

Вселената не е произлязла от нищото.....колко пъти трябва да казвам че с всеки край,настъпва едно ново начало и с всяко начало е настъпил края на нещо друго.

"едни от първите органични съединения са се образували на комета и достигнали до нашата планета посредством космическия прах защо да не са попаднали и на други планети "
Последните научни изследвания доказаха,че определени бактерии са способни да съществуват на комети,а на на кратера който е се образувал след големия зблъсък,за който се смята че е унищожил динозаврите са открити бактерии и материали,които немогат да се образуват на нашата планета....

"Това, че съм вярващ не значи, че не знам в какво другите вярват.."
Това че си вярващ означава че трябва да смяташ всичко което не е християнско за езическо и дори да го унищожаваш,за да защитаваш християнските ценности.

"сме просто химикали, които са се съединили по някакъв странен начин. Защо трябва да имаме цел?"
Не сме "просто" химикали,в учебника по анатомия пише какво сме.Не сме се съеднили по някакъв странен начин,а се дължи на милион милиони години еволюция,развитие и оцеляване.
Имаме цел....да напредваме и да се развиваме.

lsd43
07-31-2008, 22:41
Лично аз си представям всичко като един огромен кръг,няма начало,няма край ,а просто един вечен кръговат.Абе всичко е толкова сложно,може би отгова откъде сме се крие в самите нас,съвсем възможно е Вселената да не е една(все пак сме изучили мизерна част от нея,а и не ми се вярва някога някой да оспее да я проучи).Абе незнам има време...все някога истината ще се разбере.

AdmiralJohn
08-01-2008, 10:09
Вселената не се е появила от нищото!
Големия взрив- от енергия се получава материя...
Има една друга теория-струнната теория,ама тя е много сложна,но тя също обяснява по определен начин възникването на всичката материя.
Почти сигурен съм,че има и други вселени.Вземете един лист хартия.Някъде на листа слагаме една точица.Тя е нашата вселена.Ако енегията,която се е събирала там и впоследствие е избухнала и създала материята,може например в другия край на листа да се случи същото.
За целта съм съгласен с k`man -да се развиваме и да ставаме все по добри във всичко.

sexy_baby_originale
08-05-2008, 19:43
Има други същества на други планети извън нашата галактика,който сигурно си мислят,че и те са единствени.Със сигурност не сме сами.Щом преди години от наса съобщиха,че са намерили на повърхността на Марс фосил от преди хиляди години и то в нашата галактика.Представете си просто какво става извън нея.Ще дойде момента,когато всички ще се обедим,че не сме сами 8)

aniezina
08-06-2008, 08:35
Не е възможно, звечи даже абсурдно при твърдението, че Вселената е безкрайна.


Има други същества на други планети извън нашата галактика,който сигурно си мислят,че и те са единствени
Защо мислиш така? Не смяташ ли, че ако са по-развити вече може да са се свързали по между си?

Kman
08-06-2008, 09:36
Призовавам всички които пишат в този раздел "философия и религия" да четат повече.......хах та за свързването,те даже и са се свързали със Земята,но всичко е прикрито,защото мисленето на хората на планетата не е достатъчно развито и ще се обърнат към агресията.
абсурдно е да се вярва че сме сами във вселената,а хората които вярват в този абсурд ги призовавам да четат повече.....

08-06-2008, 09:45
Представете си амеба в малко езеро - това сме ние за вселенета.
Аре сега ебаси, си отговори , дали сме сами...
А, на Крайст, еврейската му порнография му говори докато спи, тъйче слушайте го ;)

Christ
08-06-2008, 10:13
Представете си амеба в малко езеро - това сме ние за вселенета.
Аре сега ебаси, си отговори , дали сме сами...
А, на Крайст, еврейската му порнография му говори докато спи, тъйче слушайте го ;)

Абсолютно. ;)

lsd43
08-06-2008, 15:08
Както ще се повтория,дори да има извънземни,не е задължително,да са по-развити от нас.Пък и да сме имали контакти с Aliens ,едвали масонските задници ще разрешат това да се разбере.Пък и НЛО не означава непременно зелено човече или корабът на Вйдър.

anichkaaaaa
08-10-2008, 17:44
Вси4ко е напълно възможно

Viche
08-15-2008, 23:31
аз мисля че някъде има и други :D

deizilin
08-22-2008, 07:33
Аз съм сигурна,че има,а и кой е казал,че нямаме доказателства??Това,че НАСА прикрива информация е отделен въпрос.А и вече учените разработват механизъм,който ще бъде пуснат в космоса до 10год. и главната му цел ще бъде да търси признаци на живот,дори същите тези учени и правят теории за произвилни планети и как би могъл да се развива животът там.

Kman
08-22-2008, 12:12
"Аз съм сигурна,че има,а и кой е казал,че нямаме доказателства??Това,че НАСА прикрива информация е отделен въпрос.А и вече учените разработват механизъм,който ще бъде пуснат в космоса до 10год. и главната му цел ще бъде да търси признаци на живот,дори същите тези учени и правят теории за произвилни планети и как би могъл да се развива животът там."
Има доста доказателства,но всичко е скрито и покрито и добре че е така,защото човешкото съзнание не е готово да посрещне голата и болезнена истина.Този механизъм е много отдавна пуснат и има невероятно много планети подобни на нашите във съседни галактики или май се наричаша съзвездия.На Марс е имало живот също както е имало и на нашата планета и това е доказано,но преди милиони милиарди години,след което са последвали катаклизми и близки зрещи с други космически тела,комети и всякви подобни които са разрушили тези условия за живот.На Марс,както и на Луната им лед.това всички го знаят.Особенно в съседната ни глатактика Сириус,там се предполага че има по интелигентен живот,който е развит до телепатично ниво и точно тези медиуми всъщност най-вероятно не разговарят във господ,а със хора от Сириус.Това една хипотеза,а имаше още много други.Все пак се още не сме излезли от нашата галактика и не сме открили технологиите които са ни нужни за да оцеляваме във космоса по продължително време.Но когато тези технологии бъдат открити много истини ще започнат да изкачат на "бял свят".
It`s all a matter of time....

AdmiralJohn
08-23-2008, 10:42
1.Вселената не е безкрайна(в някой по-горен пост прочетох, че Е и да му/и кажа, че да научи)
2.Търсим същества като нас, защото е по-лесно.Естествено това не означава, че не гледаме и за друг начин на живот, но на мен лично ще ми е по добре да общувам с някой подобен на мен отколкото с някакво слузесто 30 см пенесто...нещо.
3.Ще стигнем Андромеда и то благодарение на науката,а не на бог.

Boyd
08-23-2008, 23:33
Няма начин да няма начин.

Не може да сме сами в такова огромно пространство, при положение, че на други планети е открита атмосфера като нашата и съществува вода. Най-малкото има организми подобни на нас или поне пият вода като нас, дишат кислород и прочее.

mistake
08-25-2008, 11:28
Няма доказателства за живот извън Земята , затова не можем да бъдем сигурни че съществуват извънземни.Но в цялата Вселена , е твърде невероятно да има живот само на една планета.

eLecTri4ka
08-25-2008, 14:03
Много ясно че не сме сами.ТЕ са сред нас 8-)

Kman
08-25-2008, 15:34
Няма доказателства за живот извън Земята , затова не можем да бъдем сигурни че съществуват извънземни.Но в цялата Вселена , е твърде невероятно да има живот само на една планета.

напротив.....има доказателства че има извънземни.Намирани са бактерии и са правени супер много експерименти които го доказват.Ако човек започне да чете статии за последните научни открития и експерименти сам ще се увери.А иначе вселената,леко казано,е невероятно огромна.

AdmiralJohn
08-26-2008, 09:19
Странно...аз не се сещам някъде да съм чел за живи бактерии открити на друго тяло.Почти сигурен съм обаче, че на Европа има не само бактерии :-D

darking
08-26-2008, 11:02
Според мен НЕ сме сами!

e_l_ektra
08-26-2008, 11:40
Малко е тъпо човек да защитава тезата, че хората са единствените разумни същества в този огромен космос. Просто е неверотно тъпо да си мислим така.
Аз смятам,че НЕ сме сами във вселената. Достатъчно доказателства има, много свидетели. И вярвам, че след време дори и тези, които не вярват ще се уверят, че зелените човечета ги има...поне така мисля. :smt016 :)

e_l_ektra
08-26-2008, 11:41
Малко е тъпо човек да защитава тезата, че хората са единствените разумни същества в този огромен космос. Просто е неверотно тъпо да си мислим така.
Аз смятам,че НЕ сме сами във вселената. Достатъчно доказателства има, много свидетели. И вярвам, че след време дори и тези, които не вярват ще се уверят, че зелените човечета ги има...поне така мисля. :smt016 :)

Nam3less3
08-27-2008, 02:13
Земята не е единственото "игрище" за душите в тая Вселена :D

mistake
08-27-2008, 09:59
Малко е тъпо човек да защитава тезата, че хората са единствените разумни същества в този огромен космос. Просто е неверотно тъпо да си мислим така.
Аз смятам,че НЕ сме сами във вселената. Достатъчно доказателства има, много свидетели. И вярвам, че след време дори и тези, които не вярват ще се уверят, че зелените човечета ги има...поне така мисля. :smt016 :)
1. След като има толкова много доказателства - изброй няколко.
2. От къде сте сигурни че извънземните непременно трябва да са зелени човечета?
Не казвам че няма извънземни. Тук вече съм пас, все пак Вселената е прекалено огромна за само един вид разумни същества.

darking
08-27-2008, 10:42
"Зелените човечета" са станали синоним на "извънземни". Иначе то е ясно, че има много повече от една друга цивилизация.

alito
08-27-2008, 11:04
Мисля че трябва да се запитаме:
1. Има ли РАЗУМ във Вселената
2. Възможен ли е контакт
3. Каква ще ни е ползата от контакта

Моите отговори са:
1. Да – обществата на мравките, пчелите и т.н.
2. Да – но почти никой не работи за това. ( Ето пазарна ниша )
3. Без да съм изчерпателен:
- В правото – как да накажем убиец или крадец или подлец
- В икономиката – какъв да бъде стимулът за работника или учения или артиста
- В армията – как да се мотивира войника
Ако мислим за Вселената извън Земята достатъчно е че на вторият въпрос отговорът е „ НЕ „. Истина е и че за откриване на РАЗУМ извън Земята се отделят много повече средства и ако разсъждаваме като консуматори то келипира е там.

evi_vd
08-29-2008, 08:24
пфа .. лудост е да сме сами във Вселената :-D има и нещо друго, въпроса е какво е и къде е :)

alito
08-29-2008, 13:44
пфа .. лудост е да сме сами във Вселената :-D има и нещо друго, въпроса е какво е и къде е :)

Един въпрос за по време на почивката:
- Ако Земята я нарисуваме като окръжностме с радиус 1мм, колко голямо да нарисуваме и къде да нарисува Слънцето ?

Kman
08-30-2008, 03:36
Е трябва да бъде изчислено и светлинните години да бъдат преобърнати в метри и самото изчисление е много сложно,но......доста на далеч е.....
А ако на една тетрадка от 80 листа на една произволна страница сложим точица,миниатурна.....ей това е планетата Земя,а зялята тетрадка е нашата слънчева система,а колко други тетрадки има в слада с тетрадки в който се намира и нашата.......абе доста има и то склада не е един.....брейййййй колко огромен бил светът ако го разгледаме от тази гледна точка и от този пример......чак човек да се зачуди на хората които си мислят че сме сами във вселената.....

AdmiralJohn
08-30-2008, 10:35
Какви светлинни години ,бе уважаеми приятелю :)
Ако приемем двуизмерна вселена:
Ако Земята е 1мм , то тогава слънцето ще е 109мм и трябва да се нарисува на 150 000 000 000 000 мм разстояние , ако не ме лъжат сметките.

Kman
08-30-2008, 15:12
разстоянието в космоса се измерват в светлинни години

AdmiralJohn
08-31-2008, 09:54
Да, ама Слънцето не се намира на светлинни години от Земята.А човека говореше за връзката Слънце-Земя.

Kman
08-31-2008, 23:55
"• Като единица мярка за разстоянията между звездите се използва светлинната година. Една светлинна година е равна на разстоянието, което светлината изминава за една година."

"• Разстоянието от Слънцето до най-близката звезда Проксима е 4.3 светлинни години. Колко пъти то е по-голямо от разстоянието между Земята и Слънцето?

Решение:

Разстоянието от Земята до Слънцето е 150 000 000 километра. Светлината достига от Слънцето до нас за време:

секунди, или
минути

Когато погледнем към Слънцето, ние го виждаме такова, каквото е било преди 8 минути.
В една светлинна година има:
300 000 km/s

AdmiralJohn
09-01-2008, 07:56
Напълно наясно съм си със светлинните години, ама разстоянието от тук до Слънцето е далеч по малко от 1 св.година.Както каза ти-приблизително 150 000 000 км.Защо ще обръщаш това в светлинна година.Човека пита на какво разстояние ще бъде нарисувано Слънцето на лист хартия ,ако Земята е 1мм. Не мога да разбера защо ги намесваш тия св. години.Той не пита къде в Млечния път, така че не е нужно да се смятат тия св. години.Ако бъркам, поясни, но мисля, че съм прав. :)

Поздрави!

blue_ice
09-02-2008, 19:04
Мисля, че това е възможно, все пак ние можем да достигнем до много малка част от Вселената, а тя е огромна и може все някъде да има и живи същества, не казвам, че ще са хора, а някякви форми на живот.

Kman
09-02-2008, 19:27
Поздрави :)
Свикнал съм със самия израз светлинни години като за преценяване на разстояние във вселената и затова :)
Не твърдя че съм много на "ти" с астрономията,даже съм на "вие" ако трябва да бъда изкрен,но ми се стори като по правилно измерването на разстоянието в светлинни години,но явно съм бил в грешка,извинявам се :)

Ето едно интересно клипче в тази връзка http://www.vbox7.com/play:90fde572

AdmiralJohn
09-03-2008, 13:34
E аз се интерисувам и постоянно си чета разни неща и решавам задачки.Аз обаче направих една грешка.Тъй като говорим в мащам трябва да разделя онова дългото число на диаметъра на Земята-обърнат в правилната мерна единица.Тая грешка я намерих 5-10 мин след като си постнах отговора,ама ме мързеше да го смятам :D :D

Поздрави!

FroggY
09-27-2008, 14:04
Винаги съм се чудил защо хората винаги си мислят че ивънземните трябва задължително да са по-умни и развити от нас ,при положение че извънземното може да е и една клетка,която се намира извън Земята,не е задължително те да са зелени човечета с огромни глави и бластери или да приличат на глупостите които показват по филмите за извъмземни.Те може и да са животинки или някакви по -простичко развити същества.

Точно !!! А това до колко са развити ... Никак не вярвям че сме сами , щом на нашата планета е успяла да се зароди живот, едноклетъчни после по развити същества и стигаме до нас, хората. Това че не сме виждали нещо не значи че не съществува, ето пример: Виждали ли сте 1 милион лева ? Не? Но знаете че съществуват! Откъде ? Примерно от една стотачка :D събират се и стават милион нали? И с този извън земен живот е така . Има си доказателства записи снимки и какво ли още не! Аз се водя по тази логика :D

hgfh
09-27-2008, 19:34
може и да е възможно ама не ми се вярва

Kman
09-27-2008, 20:24
ами ако вярваш че света е създаден за 6 дена,то едвали ще ти е останала вяра и за извънземните.... 8-)

Nam3less3
09-27-2008, 20:26
ами ако вярваш че света е създаден за 6 дена,то едвали ще ти е останала вяра и за извънземните.... 8-)Много християни не вярват, аре ся ти ли ше ги поучаваш :-o

Kman
09-27-2008, 20:47
те са си за поучаване.

Nam3less3
09-27-2008, 20:54
те са си за поучаване.И до края на живота ти да ги поучаваш, не вярвам да "атеизираш" нито един.

Kman
09-27-2008, 21:05
Ще се изненадаш от бройката...

Nam3less3
09-27-2008, 21:07
Ще се изненадаш от бройката...Едва ли, тъй като малко хора са истински християни.

Kman
09-27-2008, 21:12
Кое наричаш истински християнин....ако крайтс е истински християнин,то ти не си,ако ти си истински християнин то крайст не,понеже имате огромни разминавания в разбиранията за вярата си.Та...кой от вас двамата е по истниски християнин?

Nam3less3
09-27-2008, 21:14
Кое наричаш истински християнин....ако крайтс е истински християнин,то ти не си,ако ти си истински християнин то крайст не,понеже имате огромни разминавания в разбиранията за вярата си.Та...кой от вас двамата е по истниски християнин?Никой не може да каже кое в библията е вярно по еди кой си начин. Всеки си има различна истина, която е добра за него. Който е по-близо до нея, е по-хубаво за него.

Kman
09-27-2008, 21:20
Е как така едновременно можеш да вярваш и да се оповаваш в религията но да не следваш нейните закони и да казваш че цитата дето Христос е казал "Който не е с мен е провтив мен" трябва да се разбирал само символично,той си го е казал доста в прав текст де...

Nam3less3
09-27-2008, 21:24
Е как така едновременно можеш да вярваш и да се оповаваш в религията но да не следваш нейните закони и да казваш че цитата дето Христос е казал "Който не е с мен е провтив мен" трябва да се разбирал само символично,той си го е казал доста в прав текст де...Да, много хитро а :D

play_life
10-11-2008, 18:44
Не сме сами.. 8) има си доказателства че не сме :?

.. DeViL mAy CrY ..
10-18-2008, 20:38
При огромната Вселена и многото галактики не вярвам да сме само ние единствените.Защо тогава Вселената е толкова голяма,за да сме само ние ли.Има и други същества,за който сведеня и информация още не е открита

cvEto
10-19-2008, 10:28
Незная защо още има хора, които могат да допускат, че сме сами, при мисалта, че ние и нашата галактика сме може би 0.000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000000000000000000000000 00000000000000000000000000000000000000001 % от целия така наречен Космос.

Jigi
11-07-2008, 23:17
Виж кака Станка от 4-тия етаж и помисли дали сме сами.

Vesk0u
11-11-2008, 16:13
Толкова Много галактики... замислете се - не планети а цели ГАЛАКТИКИ. А и астрономите са разкрили космоса само до известна степен - незнаят какво има по-наъвтре. А и космоса е безкраен, така че все трябва да има други цивилизаций.

In_And_Out_of_Love
11-11-2008, 19:34
Космосът сигурно не е безкраен, но когато свърши трябва да следва нещо друго след него... И точно това го прави безкраен! :)

Vesk0u
11-12-2008, 13:09
Космосът сигурно не е безкраен, но когато свърши трябва да следва нещо друго след него... И точно това го прави безкраен! :)

И аз си мисля същото... ако има край, трябва да има нещо СЛЕД него. А е възможно вечно да се прескача от галактика в галактика и това да го прави безкраен. С това темпо на развитие на науката и технологията мисля, че до 20-30 години може да разберем има ли край. :)

Van Zan
11-13-2008, 16:22
Христос е казал "Който не е с мен е провтив мен"

Не знам дали се усещаш по някакъв начин, но да отбележа че ти Библия неси чел, и че такъв цитат и в най смелите ти мечти от Христос няма. Ако знаеше какъв е Христос би бил наясно ,че подобно изявление никога не е имало.

Christ
11-13-2008, 16:28
Христос е казал "Който не е с мен е провтив мен"

Не знам дали се усещаш по някакъв начин, но да отбележа че ти Библия неси чел, и че такъв цитат и в най смелите ти мечти от Христос няма. Ако знаеше какъв е Христос би бил наясно ,че подобно изявление никога не е имало.

Матей 12:30
Който не е с Мене, той е против Мене; и който не събира с Мене, разпилява.

Май ти не Го познаваш...

Van Zan
11-13-2008, 16:41
Не ми ги разправяй тея даваш скриин и приключваш или просто ми разправяш дивотии.

Christ
11-14-2008, 10:57
Не ми ги разправяй тея даваш скриин и приключваш или просто ми разправяш дивотии.

Провери си Библията, бе... Евангелието на Матей, глава 12, стих 30

Онлайн Библия в http://www.biblegateway.com/ 50 превода

Cryptica
11-15-2008, 08:39
Вероятно не сме сами, но аз много се надявам да сме.

Vesk0u
11-15-2008, 10:56
Вероятно не сме сами, но аз много се надявам да сме.

Надявам се да доживеем достатъчно дълго, че да разберем сами ли сме или не.

SiegHeil
11-15-2008, 12:16
Вероятно не сме сами, но аз много се надявам да сме.
:shock: :shock: :shock:

HardcoreSyndrome
11-15-2008, 12:31
Вероятно не сме сами, но аз много се надявам да сме.
:shock: :shock: :shock:
:shock:
А, защо се надяваш? Не ми се вярва ние да сме единствените и най-умните :lol: 8-). Просто ще е няква ебавка с нас и "света" :lol:

royal_girl
11-16-2008, 10:26
статистически невъзможно е да сме сами :-o

Christ
11-16-2008, 12:21
статистически невъзможно е да сме сами :-o

Ако може да се докаже абиогенезата. :-o

Devilsplaymate
11-16-2008, 12:44
Както се казваше в един филм: "Вселената е доста голямо място... Ако сме само ние, това си е чиста загуба на пространство" (:

Christ
11-16-2008, 13:00
Както се казваше в един филм: "Вселената е доста голямо място... Ако сме само ние, това си е чиста загуба на пространство" (:

Йес. Животът - господарят на Вселената.

HePeAJIeH
11-16-2008, 13:28
На теория-не сме сами на практика - никой не знае

AdmiralJohn
11-19-2008, 22:48
Вероятно не сме сами, но аз много се надявам да сме.
И що за глупост беше това.
Ако сме сами знаеш ли колко тъпо ще е.Е няма как да знаем, защото не сме сами и в това всеки нормален и по развит човек ще го знае.
НЕ СМЕ САМИ!

Kman
11-21-2008, 11:37
Хахахахаха стига сте говорили смехотворни глупости!Въпроса е излишен,защото за да отговориш с "не" трябва да си пълен идиот!

Vincent
12-25-2008, 22:44
vsichko e vyzmojno

Моля? :lol: ... ок отговори ми на този въпрос: Как в шише от 1 литър ще налееш 2 литра ?

та по темата: според мен е не е възможно...и от всички тези въпроси на които човечеството няма отговор в това че не сме сами съм най-сигурен 8-)

raduna
12-26-2008, 22:27
статистически невъзможно е да сме сами :-o
точно така, в една безкрайна вселена е невъзможно някъде да няма някакви други живи същества

evaristus
12-26-2008, 23:44
разбира се,че не сме сами има толкова много слухове за НЛО-та, невъзможно е поне 1но да не е истинско, а и простата логика показва,че щом те са ни намерили(незнаем за живот в близост до планетатани) са по умни и по-развити и тва слага края на израза: "защо трябва да са винаги по-умни и по-развити от нас"

CeLyVka
12-27-2008, 00:06
Абе кой видял НЛО кой не мен не ме интересува .... просто е тъпо ако си мислиш, че само Земята е единствената обитаема планета и че ние сме единствените във Вселената ...

Kman
12-29-2008, 11:08
Как в шише от 1 литър ще налееш 2 литра ?
Като смалиш молекулите на водата 8-)
Стига да имаш необходимата техника и знания за теб няма невъзможни неща...

zai4ety13
01-06-2009, 18:39
преди бях нешо като атеистка.виждах само черно и бяло.за мен всичко се обясняваше чрез науката.се пак ми се струва странно да сме сами ,има оше толкова многооо галактики,планети,измерени я,същества,религий. МОже би далече от нас,в друга галактика има и други същества(може би и не човешки) които също се чудят дали са сами...според мен съществъват и други неща като духове(не точно) искам да кажа енергията на мъртвия,неговата душа,магията но това са си мои други странности за които няма смисъл да пиша в тая тема

Rofl4e
01-06-2009, 20:37
не мисля че сме сами :) Има и други същества даже смятам че са по развити и от нас

EeeBobii
01-07-2009, 09:14
Не не еее възможно ние сме едно камъче...(Едно камаче в 10 тона баластра) :)

Kman
01-07-2009, 15:06
преди бях нешо като атеистка.виждах само черно и бяло
Никаква атеистка не си била,атеизма не е да гледаш света през черно бял телевизор,а да го гледаш от богатата цветова гама.Дъгата само черни и бели цветове ли има...живота който живеем наподобява една дъга.Започва от никъде,минава по някаква трайктория и свършва пак никъде,а ние самите постоянно кривуличим из цветовете.
И все пак се надявам се не си далтонистка...

Nam3less3
01-07-2009, 15:15
преди бях нешо като атеистка.виждах само черно и бяло
Никаква атеистка не си била,атеизма не е да гледаш света през черно бял телевизор,а да го гледаш от богатата цветова гама.Дъгата само черни и бели цветове ли има...живота който живеем наподобява една дъга.Започва от никъде,минава по някаква трайктория и свършва пак никъде,а ние самите постоянно кривуличим из цветовете.
И все пак се надявам се не си далтонистка...То това не важи само за атеизма. Не противоречи на религиите дококото знам.

Kman
01-07-2009, 15:31
Тка ли....а аз си мислех че според християнството смъртта е края на земния ти живот и началото на жъвота не бекрайния живот на душата в ада или в рая :booooomb:
И че преди началото според християнската религия няма нищо,понеже само бог можел да създава,което противоречи на теорията за кръговрата.

Mastta
02-10-2009, 14:21
НЕ!!

Kman
02-12-2009, 19:40
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=18072

И това само в нашата галактика

Nam3less3
02-12-2009, 20:10
Тка ли....а аз си мислех че според християнството смъртта е края на земния ти живот и началото на жъвота не бекрайния живот на душата в ада или в рая :booooomb:
И че преди началото според християнската религия няма нищо,понеже само бог можел да създава,което противоречи на теорията за кръговрата.Бог е създал и кръговрата, и всичко което обяснява теорията за кръговрата :D

Tempest
02-12-2009, 22:39
престаравате се... стига сте свързвали астрономията, физиката, биологията и химията с бог...

DimovB
02-12-2009, 22:44
докато не открием, че има и други сме сами

DimovB
02-12-2009, 22:51
няма много смисъл, ама аз така разсъждавам

Darkkiss
02-13-2009, 03:05
това че не виждаме нищо др не значи че го няма...

Kman
02-14-2009, 14:10
Началото на края на бог е отдавна започнало,а не е далеч деня,в които научните открития ще се задълбочат достатъчно,че да откритят живот извън нашата планета,дори и различен,той пак ще е живот и тогава ще ми е интересно какво ще кажат религиозните хора за това.....как ще свържат живота извън нашата планета с бог и съм убеден че еще почнат да твърдят че антихриста се бил появил и щял да се прехвърли на нашата планета....
ЗАПОМЕНЕТЕ ЕДНО....в релгиията висчко което е чуджо,се смята за враг и това е причината мисленето на хората да е толкова консервативно и приричната поради която всички научни открития и познания относно извънземните се пазят в тайна,до деня в който човешкото мислене ще се развие до такава степен че няма да реаргира агресивно,а е ясно това кога ще стане и какво се изисква за да стане това и че е неизбежно!

Nam3less3
02-14-2009, 14:49
Началото на края на бог е отдавна започнало,а не е далеч деня,в които научните открития ще се задълбочат достатъчно,че да откритят живот извън нашата планета,дори и различен,той пак ще е живот и тогава ще ми е интересно какво ще кажат религиозните хора за това.....как ще свържат живота извън нашата планета с бог и съм убеден че еще почнат да твърдят че антихриста се бил появил и щял да се прехвърли на нашата планета....
ЗАПОМЕНЕТЕ ЕДНО....в релгиията висчко което е чуджо,се смята за враг и това е причината мисленето на хората да е толкова консервативно и приричната поради която всички научни открития и познания относно извънземните се пазят в тайна,до деня в който човешкото мислене ще се развие до такава степен че няма да реаргира агресивно,а е ясно това кога ще стане и какво се изисква за да стане това и че е неизбежно!Това са глупости, че в религията всичко което е чуждо, се смята за враг. Откриването на извънземни няма нищо общо с религията, нито религиозните имат работа да гадаят над религиозната исторя на други цивилизаций. Криворазбраната религия е друго нещо.

TheHellion
02-14-2009, 18:14
Според мен шанса е 50/50

Или сме сами или Не фифти фифти

Nam3less3
02-14-2009, 21:47
Според мен шанса е 50/50

Или сме сами или Не фифти фифтиТо на всичко шанса е 50 на 50, или е истина или не е :D

Nam3less3
02-15-2009, 12:55
Според мен шанса е 50/50

Или сме сами или Не фифти фифтиТо на всичко шанса е 50 на 50, или е истина или не е :DЗначи има 50% шанс бог да не съществува ? :DПо принцип да, но за мене е 0% а за тебе 100%, което се приравнява на 50 на 50 :D

Kman
02-16-2009, 12:27
Кви са тия проценти 8-) 8-) 8-) 8-)
кво се правите на смешни и се излагате само....никви проценти няма или е или не е.....НЕ сме сами във вселената и по това може да съди по невероятно много предпоставки....огромността на вселената е първата най-голяма предпоставка.
Нали сте чували за поговорката "щом веднъж е текло,пак ще потече"...е тук случаят е същия...щом има един зароден живот на една планета,значи има и на други,при положение че галактики като нашите и планета като нашата,намираща се на такова разстояние от такова слънце са много....даже много е леко казано....те са огромно голямо число,всичките тези подобни условия които ги имаме тук,ги имаме и на всякъде из тази огромна вселена.....незнам човек трябва да е или изключителен тапак или да е израстнал във пещера....сори са грубия език,но това толквоа близко до акъла и толкова логично,че...нямам думи вече,а вие ми говорите за някви проценти...."фифти на фифит" и разни други глупости.....Истината е една,но е покрита с много слоеве лъжа и измама с което се цели хората да се отдалечат от истината защото не са готови за нея....с това религиозни/консервативно мислене ако дойдат извънземните ще си помислят(религиозните/консервативни хора),че идва сатаната или Исус Христос и айде пак "денят на страшния съд" и "праведните ще отидат в рая,а останалите в ада".....незнам вие не се ли осещате какво говорите....забварих кой философ беше казал "не наришавай тишината,ако неможеш да я подобриш"!
Заради такива религиозни излияния все още има разни малки дечица дето си мислят,че...примерно...че онва между краката им е почнало да се надига,защото дявола го е обладал и разни други дето си мислят че земята се върти на пръста на бог и друго освен земята няма и разни други дето си мислчт че понеже са евреи и са по привилигировани от всички останали и разни други дето си мислят че понеже са мъже и могат да убиват жените си.....м*мка му....всички лошотий започват от религията....

"All great truths begin as blasphemies." е казал George Bernard Shaw
За тея които не разбират английски превечждам "всички иситини започват с богохулства"

а какво казва Ницше:
„Отровата, погубваща слабите натури, е храна за силния и той дори не я нарича отрова.“
Защото силните са станали силни защото са издържали на натиска на природата,което се явява сито и естествен подбор,което е основното нещо което прави възможно адаптирането и оцелянвато...Унаследяванет на по силните/адаптирани гени.
което потвърждава думите:
„Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен.“
Които са също думи на Ницше и от което става ясно че цялата концепция на религията,която е дълбоко заровена и скрита измежду редовете на красивите религиозни приказки,които омайват(манипулират) човешкото съзнание....та цялата концепция на религията е абсолютно "анти-природна"....т.е. помагайте на слабите,не позволявайте на силните да се развиват,а вместо това ги дърпайте на долу чрез консервативността ви,което да доведе до унаследяване на слабите гени и после се чудите защо има все по малоумни хора,които немогат да се приспосябат към начина на мислене,който се налага от новата епоха и постоянния кръговрат!

Мисленето ви е изключително много повърхностно,което се дължи на косервативността ви,а тя от какво идва...от страха....всяка коснервативност идва от някакъв страх.....а страха до какво води...до агресия,а агресията поражда само и единственно агресия....и всичко това идва от религията,защото тя налага консервативност чрез заплахи!

Nam3less3
02-16-2009, 17:23
Религията не поражда заплахи, явно не я познавате. Каквото получиш, такова заслужаваш. Ввсе едно да те е страх да убиеш човек, защото ще идеш в затвора.

plmn
02-18-2009, 20:50
Не знам за религията, но съм убеден, че не сме сами.Само в нашата галактика има милиони звезди и планети, повечето от които са хиляди пъти по-големи от нашата Земя, имат си свои слънца и т.н.Все някъде трябва да има някаква форма на живот.Може да е по висша от нас, може и да не е.Но тъй като разстоянията са меко казано ОГРОМНИ, просто е изключително трудно да видим и да се срещнем с който и да е било от друга планета.И това се отнася само за планетите в нашата галактика...извън нея има ХИЛЯДИ други галактики, в които има също толкова много планети и звезди.А отвъд тях какво има - едва ли някога ще разберем.А ако разберем...за съжаление едва ли ще съм тук за да видя.

Vesk0u
02-19-2009, 23:22
Хипотетично е възможно, но едвали сме единствените в ЦЯЛАТА вселена.

Kman
02-20-2009, 14:53
Религията не поражда заплахи, явно не я познавате. Каквото получиш, такова заслужаваш. Ввсе едно да те е страх да убиеш човек, защото ще идеш в затвора.

Не веднъж доказа,че не познаваш религията си с постовете си,така че с твоите собствени думи мога да те оборя дори!

SoFarSoG00d
02-20-2009, 20:23
Аз смятам,че не сме сами.

Nam3less3
02-20-2009, 23:06
Религията не поражда заплахи, явно не я познавате. Каквото получиш, такова заслужаваш. Ввсе едно да те е страх да убиеш човек, защото ще идеш в затвора.

Не веднъж доказа,че не познаваш религията си с постовете си,така че с твоите собствени думи мога да те оборя дори!Познавям я даже твърде добре, просто не чета повечето предишни постове в темата(нито твойте, които са много дълги и ако ги прочета ще трябва пак да споря 1 час), и пускам най-различни мнения в различни аспекти и за различни ситуаций.

Kman
02-21-2009, 03:18
Как да спориш....то всъщност как да проведеш дори нормален разговор с човек който не ти прочита/чува цялата мисъл.....нещо си нетърпелив...нямаш време...много си ангажиран с четене на книги явно или май по-точно с преглеждането им на бързо,защото ми се струва че точно така си чел библията....за къде бързаш за другия свят,за да не изпуснеш живота си,за да имаш повече време за правене на добрини.

Хайде нека всички да бъдем добри хора и да правим само добрини....знате ли какво ще стане....тая добрина ще изтребе цялата човешка нация,защото демографския проблем ще ни види сметката....знате ли защо преди е нямало този проблем и е имало храна за всички и даже премного,въпреки че преди(средновековие и предишни епохи) е имало средно над 5-6 деца в семейство,а сега въпреки че почти нявсякъде из цивилизованите срани е рядко срещано число 3 и над 3,само Китайците да имат около 5-6,но семействата с над това число са доооста малко,а преди е било масово да имаш над 5-6.
Ми преди е имало постоянни много чести войни и броят на населението се е запазвал,а сега всички яко "мир" и броят на населенеито расте стремглаво.....според вас защо се започват изкуствени войни!?!?!?
Ей на Америка влезе в конфликт с там разни афганистанци и от това влагане на пари сега има криза,но от моите очи ми изглежда че такива изкуствени войни се опитват да вкарат броят на населението в рамките му нужни за да се изхранва нормално,че иначе ще започнват кражби и убийства за хляб и вода.

Nam3less3
02-21-2009, 12:00
Ако всички хора правеха само добрини, нямаше да сме на тая планета.
За това "злото е необходими за израстването на доброто".

mIsHeTy
02-22-2009, 13:28
според мен не сме сами...не ми се вярва да сме единствените в цялата вселена...се някъде има други форми на живот :)

colymoly
02-22-2009, 13:32
според МЕН сме само ни, толкова много години се издирват извънземни и няма нищо едва ли, може би някога е имало, но сега не е така, възможно е да има форми на живот подобни на растения или животни, ала едва ли има подобни на хората :neutral:

YellowZ
02-22-2009, 18:14
100% не сме сами..

ShiZo
03-03-2009, 22:21
Винаги съм се чудил защо хората винаги си мислят че ивънземните трябва задължително да са по-умни и развити от нас ,при положение че извънземното може да е и една клетка,която се намира извън Земята,не е задължително те да са зелени човечета с огромни глави и бластери или да приличат на глупостите които показват по филмите за извъмземни.Те може и да са животинки или някакви по -простичко развити същества.
ех че четиво си намерих и тук таме решавам да драсна някой ред :)
и аз съм възмутена като цяло от хората, правейки думи като извънземни, духове, дори и любов, думи без смисъл и думи пораждащи една такава.. ехидна усмивчица..
жалко е.. само ако някой знаеше..ех.
Ванга (ако това е някакво доказателство въобще)е казала много по въпроса за извънземните и не говоря за неказаните от нея неща, нагодени от алчни хора за някой друг лев отгоре. Супер готината бабка се е оказала, хаха, сега се сещам горе долу нещо от сорта беше "Вие ще го намерите съществото, ама то ни мъж ни жена, ни човек ни животно, за какво ви е .." (при едни разкопки става тва)
иии така..тааа ..да.
абе... не прочетох един да е казал в тоя форум
Еми незнам откъде е почнало всичко.
незнам дали има извънземни.
просто едно незнам, толко главоблъсканици, що ти е да вярваш в каквото и да е било, което не си пипнал и видял със собствените си очи а "е доказано научно".
Няма да стъпя на луната скоро, няма и да повярвам в съществуването и. И лампа да е от светулки, дреме ми! И да не е, пак ми не дреме.
На нас проблема с доказаните уж неща дали съществуват,съществуват ни е налице, а сме тръгнали да търсим недоказуемите евентуално съществуващи...мани, луд народ сме, пиите по ена кола, че ми изсъхнаха пръстите...

Soy_tu_mujer
03-23-2009, 07:45
Всичко е възможно. Възможно е просто така да е формиран светът... А и се предполага, че засега не са открили живот някъде там извън Земята :) Защо казвате "Не е възможно"? И като го казвате поне се аргументираите, че говорите истината (поне за вас). :)

Kman
03-23-2009, 12:07
според МЕН сме само ни, толкова много години се издирват извънземни и няма нищо едва ли, може би някога е имало, но сега не е така, възможно е да има форми на живот подобни на растения или животни, ала едва ли има подобни на хората
Хех....а знаеш ли каква нищожна част от вселената сме изследвали....НИЩОЖНА.
Поинтересувай се малко от новооткритията в тази насока.

Soy_tu_mujer
03-27-2009, 08:42
100% не сме сами..


Как стигна до този извод? :) Нищо не е сигурно на 100%... с изключение на смъртта.

CeLyVka
03-27-2009, 19:47
И според теб сами ли сме ? :D

lingling
04-06-2009, 20:27
аз даже си мисля че е тъпо дори да си мислим че сме сами...ето и другите го казват- толкова много планети- не може да сме единствените ... :)

Nam3less3
04-07-2009, 12:01
Приема се, че има. Има милиарди планети, за които нищо не знаем, а на милиони от тях условията може да стават за развитие на живот. Освен това досега да сме "сканирали" с радиовълни или каквото и да е било 0,000001 процента от вселената. А и те не са гаранция, че някой може да е там.

bellzee
04-09-2009, 19:52
според моята гледна точка както и тази на науката не е възможно :P
__________________
Get the Swisslife feeling!

Life is like chocolates.
Sometimes sweet, sometimes bitter, sometimes hiding something unexpected.
Don't let it melt before you've enjoyed it!

Kman
04-23-2009, 13:40
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=4&id=18939

Коментари?

Mi6inka
05-02-2009, 09:37
невъзможно е при толкова много галактики ,в тази безкрайно голяма вселена да сме сами!

WickerMan
06-10-2009, 13:29
Gliese581е Чувал съм за тая планета. Мисля, че тя беше като Земята на идеално разстояние от звездата си. Не много отдалечена за да не замръзне водата, и не толкова близко за да се изпари. Ако има вода там има и голяма вероятност да има и живот.

Но 20 светлини години са си много едва ли ще разберем скоро освен ако няма достатъчно напреднала нация и да имат средства за комуникация. Но и така радио вълните ще пътуват 20 години до там, доста бавничко.

padnaloblak
06-10-2009, 14:16
не е ли доста егоистично да си мислим че цялата вселена е само за нас ?

bebety_in_love
07-08-2009, 20:48
Моето мнение е ,че не сме сами. Според мен това е така ,защото нашата вселена е необятна..има 1000-и планети ,на които не може да няма други живи същества. Естествено обаче ако открием всички отговори...то вече няма да има върху какви въпроси да разсъждаваме :neutral:

ZipFail
07-08-2009, 22:18
Моето мнение е ,че не сме сами. Според мен това е така ,защото нашата вселена е необятна..има 1000-и планети ,на които не може да няма други живи същества.

А представяш ли си да бяха 10 000 ? :shock:

Scarecrow
07-28-2009, 22:50
..

Nam3less3
07-29-2009, 11:18
Няма доказателства за броя на галактиките.Преди да говориш за общата култура на другите обогати своята.Извънземните ли ти казаха, че във всяка галактитка има ПОНЕ 1 планета , която може да е населена от жив организъм, или ти си обиколил всички ?
Относно въпроса-според мен е напълно възможно да сме сами.Питай някой астроном за това колко галактитки има. Шансът да сме сами е астрономически малък, а фактически невъзможен.

lsd43
08-04-2009, 00:17
Много малко вероятно ,почти граничещо с невъзможно .

gabi7u
08-04-2009, 16:16
не е вазможно да сме сами .. както и не е вазможно да го разберем :)

ZipFail
08-04-2009, 18:28
както и не е вазможно да го разберем :)
моля ?

SunnyTime
08-04-2009, 21:38
НЕ сме сами!!!

ri41
08-20-2009, 17:33
абсолютно съм сигурна, че има и други :)

DimovB
08-20-2009, 17:34
как така си абсолютно сигурна
сигурно разполагаш с доказателства :lol: :lol:

padnaloblak
08-20-2009, 17:39
нека не се отделяме от същината на въпроса... човекът пита ВЪЗМОЖНО ЛИ Е? и за всички които дотук казаха не ще кажа че възможност има и тя е доказана не малко пъти ... възможност за съществуването на други освен нас не означава непременно че съществуват такива .. а че е възможно .. защо се исписаха 13 страници за нещо доказано и пускано и по нат гео и по дискавъри


пп: имах предвид че е възможно да има др живи организми ..

DimovB
08-20-2009, 17:41
възможно е да сме сами, както е възможно и да не сме сами

ri41
08-21-2009, 08:41
как така си абсолютно сигурна
сигурно разполагаш с доказателства :lol: :lol:
все още това са теории, няма истинско доказателство, но като се замислиш, огромна Вселена, галктики, планети, едва ли сме сами и това е моето мнение

DimovB
08-21-2009, 09:11
от "едва ли сме сами" до "абсолютно сигурна съм" разликата е бая голяма 8-)

DimovB
08-21-2009, 09:14
от "едва ли сме сами" до "абсолютно сигурна съм" разликата е бая голяма 8-)

Scarecrow
08-21-2009, 19:59
Нешънъл Джеографик имат няколко доста интересни филмчета за извънземните.Гледайте ги.Засега няма сигурни доказателства (или поне не знаем за тях) ,че има планети, на които да има живот, но е ясно, че има планети, на които има всички условия за живот.Шансът да сме сами е почти невъзможен (казват го специалисти посветили живота си на това).А и аз се съмнявам.Едва ли сме толкова специални.А и вече има доказателства, че преди е имало не само живот,а напреднала цивилизация на Марс...Според мен е въпрос на време да разберем.Освен това е някак си плашещо да сме сами (както и да не сме).

speedbreaker
09-16-2009, 19:49
Неможем да сме сами, щом съществуваме ние най-вероятно съществува друга неизвестна цивилизация (поне една), неоткрита, неизследвана и т.н. общо всето просто нищо не се знае за нея освен няк'ва информация

Rebirthing
09-29-2009, 19:59
Не сме сами!

pathetic
09-29-2009, 20:00
^каза Мартин Карбовски.


...

няма шанс да сме само ние.
ние и без това нищо не сме.
пълна пасмина.
отрепки.

никой от нас не е велик.
и толкова.

та

само КУ
и нещо като лампичка присветва.

Кин Дза Дза.
:shock:

amazonian
10-03-2009, 20:12
Мисля,че е абсурдно някой да си мисли,че сме единствените живи същества в тази огромна Вселена.

veny96
10-05-2009, 08:54
Да ,а аз съм трамвай нали? :D

bilqnavod
10-13-2009, 10:42
Те от НАСА американците знаят всичко, но не ни казват...

Belair
10-21-2009, 10:09
Не сме сами.Все пак има хиляди планети,като Земята.Просто е върос на време да открием друга цивилизация

Tempest
10-22-2009, 08:12
ъъъ... не, няма да открием друга цивилизация, те ше ни открият и ше ни скръшат :D

themusicinme
10-23-2009, 07:45
ъъъ... не, няма да открием друга цивилизация, те ше ни открият и ше ни скръшат :D

Че защо? Може пък да си допаднем :wink:

SolusChristus
10-23-2009, 13:43
ъъъ... не, няма да открием друга цивилизация, те ше ни открият и ше ни скръшат :D

Че защо? Може пък да си допаднем :wink:
Не вярвам ако са толкова развити да са тръгнали да си търсят приятели. :-D

padnaloblak
10-23-2009, 19:10
че защо не :D може да им е избухнала планетата и да търсят къщи под наем 8-)

SolusChristus
10-23-2009, 20:48
че защо не :D може да им е избухнала планетата и да търсят къщи под наем 8-)

Или пък търсят къщи не под наем, пък ако вече са заселени да се оправят? :-D

montana6
10-24-2009, 05:06
Не вярвам ако са толкова развити да са тръгнали да си търсят приятели. :-D

Може пък да искат да ни помогнат, ако са много развити. Всичко е възможно. :)

clever
11-19-2009, 14:39
Човечеството не знае.Всичко е възможно. :)

betterman
05-26-2010, 12:30
Има и други цивилизации в Космоса :o и то Много по напреднали от нас :o