PDA

View Full Version : Подкожни косъмчета



girl91
07-02-2008, 09:45
Само когато космите се премахнат с епилатор ли се появяват подкожни косъмчета? Какво трябва да се прави против за да не порастват под кожата?

Vilsy
07-02-2008, 10:09
Единственото спасение,което знам е да ги разчоплиш и да ги махнеш с пинсета

jghgh
07-02-2008, 10:12
Единственото спасение,което знам е да ги разчоплиш и да ги махнеш с пинсета


ми да, и не е такъв проблем,белези и рани не остават, поне не при мен : D

BeboP
07-02-2008, 10:34
Хубаво е да си правиш периодично пилинг, т.е. да отсраняваш мъртвите клетки, за да могат тънките косъмчета да 'пробият' кожата.

mrssmith
07-02-2008, 10:36
Хубаво е да си правиш периодично пилинг, т.е. да отсраняваш мъртвите клетки, за да могат тънките косъмчета да 'пробият' кожата.
+1
добре е след епилация да търкаш мястото с груба гъба по време на къпане, за да падат мъртвите клетки и да нямат възможност косъмчетата да станат подкожни. ;)

Liar
07-02-2008, 20:25
Може да се мажеш и с Керапил.

hottie
07-02-2008, 21:09
Подкожните косъмчета се получават при епилиране, защото косъмчетата с времето се изтъняват и по-трудно пробиват кожата при поникването им. За мен единственото, което действа е пинсета.

BlueCat
07-03-2008, 06:20
А с някъв ексфолиант за тяло може ли да стане? Щото аз имам ужасни белези като съм ги човъркала.

hottie
07-03-2008, 08:18
А с някъв ексфолиант за тяло може ли да стане? Щото аз имам ужасни белези като съм ги човъркала.

Ще е по-малко ефектно , но би трябвало :) пробвай !

elitututu
07-03-2008, 08:27
използвай крем за след епилация 8)

Fx1
07-03-2008, 18:11
Подкожните косъмчета се получават при епилиране, защото косъмчетата с времето се изтъняват и по-трудно пробиват кожата при поникването им. За мен единственото, което действа е пинсета.

Не се получават само защото космите изтъняват. Зависи от кожата - дебелите косми също се забиват, не ми е известно ефективно решение за този проблем.

Ако при теб се получава, защото косъмът изтънява - редовно ексфолиране на кожата, редуване на бръснене / кола маска или епилатор, търкане с копринена ръкавица и т.н.

unfaithful1234
07-03-2008, 18:34
Аз с пинцета ги махам тия подкожните :)

Madness
07-03-2008, 18:49
с пинсета,да като са по-отгоре
обаче мамка му,случвало ми се е да са просто...надълбоко :x

mysterious93
07-03-2008, 19:56
ами какво ще стане примерно ако не видя че имам подкожни косъмчета?и то как се различават..не съм виждала..а ако не ги махнем в началото после може ли да стане нещо?и още един въпрос(така и така съм почнала :D )рекламират някакъв крем на Вийт за подкожни някой ползвал ли го е?доволен ли е?

girl91
07-03-2008, 20:41
ами какво ще стане примерно ако не видя че имам подкожни косъмчета?и то как се различават..не съм виждала..а ако не ги махнем в началото после може ли да стане нещо?

Ами много лесно се различават от норамлните косъмчета - просто тези си растът под кожата, кожата прозира и може да се види косъмът отдолу.

BlueCat
07-04-2008, 07:10
ами какво ще стане примерно ако не видя че имам подкожни косъмчета?и то как се различават..не съм виждала..а ако не ги махнем в началото после може ли да стане нещо?

Ами много лесно се различават от норамлните косъмчета - просто тези си растът под кожата, кожата прозира и може да се види косъмът отдолу.

Точно така! Пък и често кожата около косъма се е зачервила, а понякога стои и като пъпка, ако косъмът е по-дебел :(

jghgh
07-04-2008, 07:42
ами какво ще стане примерно ако не видя че имам подкожни косъмчета?и то как се различават..не съм виждала..а ако не ги махнем в началото после може ли да стане нещо?

Ами много лесно се различават от норамлните косъмчета - просто тези си растът под кожата, кожата прозира и може да се види косъмът отдолу.

Точно така! Пък и често кожата около косъма се е зачервила, а понякога стои и като пъпка, ако косъмът е по-дебел :(

тфа само на интимните части така става и ми са се обръщали косми там по-често от бръснене, отколкото от кола маска и т.н :shock:

Иначе на краката вЕрно си личат, леко с пинсетата човъркам и нямам проблеми

Obsession
07-04-2008, 08:45
Хубаво е да си правиш периодично пилинг, т.е. да отсраняваш мъртвите клетки, за да могат тънките косъмчета да 'пробият' кожата.
+1
добре е след епилация да търкаш мястото с груба гъба по време на къпане, за да падат мъртвите клетки и да нямат възможност косъмчетата да станат подкожни. ;)

Дам, аз винаги си търкам краката с грубата част на гъбата и много рядко имам подкожни косъмчета, въпреки че ползвам само епилатор. И си мажа краката с овлажняващ крем за лице, мн хбава ми става после кожата :D

DuLcEtO
07-04-2008, 09:55
Хубаво е да си правиш периодично пилинг, т.е. да отсраняваш мъртвите клетки, за да могат тънките косъмчета да 'пробият' кожата.
+1
добре е след епилация да търкаш мястото с груба гъба по време на къпане, за да падат мъртвите клетки и да нямат възможност косъмчетата да станат подкожни. ;)

+1

christina1997
01-03-2010, 22:41
Ами ако чoваркаш подкожните косъмчета с пинсета няма ли да ти останат белези?

yozii
01-03-2010, 23:00
Ами ако чoваркаш подкожните косъмчета с пинсета няма ли да ти останат белези?


аз имам ужасни белези като съм ги човъркала.

ми,сигурно .. :-o :-o ..

darka1
01-04-2010, 09:34
И аз направих подобна тема преди 2 дни ... и аз имам този проблем ... има ли значение с какъв крем да се мажа след епилация ? :oops:

Claudette
01-04-2010, 10:28
Що за глупост e да си човъркаш кожата, рискувайки да я разраниш и да ти остане белег. Доказано е, че най-ефективният метод за предотвратяването на появата на подкожните косъмчета е периодичното ексфолиране. :)