PDA

View Full Version : Изправен ли е светът пред нова енергийна криза?



Canis_Dirus
07-02-2008, 12:33
Чакам мнения.

Всички виждат, че петрола се покачи до кажи-речи долар за литър. А тепърва ще се покачва още. Биогоривата не са подходящи за всички цели, повишават неимоверно цената на храните и често добиването им е свързано с ОГРОМНО количество на отделян CO2 и тн.

Какво ще правим?

Alcohooligan
07-02-2008, 12:36
бате, кво си затормозяваш мозъка с глупости не мога да разбера...

Canis_Dirus
07-02-2008, 12:39
Е, когато продоволствията започнат да не достигат и цените скочат 4-5 пъти, няма да са глупости.

Mirelchetoo14
07-02-2008, 12:46
И това ако са глупости....Най-лошото е,че никой не може да измъдри какво ще правим,а не може просто да се чака.... :?

metomаn88
07-02-2008, 12:49
Canis_Dirus преди да започна да размишлявам,според теб евреите/масоните имат ли пръст в това?

Canis_Dirus
07-02-2008, 12:53
Canis_Dirus преди да започна да размишлявам,според теб евреите/масоните имат ли пръст в това?
Енергийната криза е предизвикана главно от покачващия се стандарт в страни като Китай и Индия. масоните имат ли интерес от един висок стандарт навсякъде по света?

bulgarche
07-02-2008, 12:57
Ние сме си виновни. За щастие може би започва да се прави нещо по въпроса, ама пак се туткаме много.
Защо трябва да стане късно, за да осъзнаем какво правим?

5StaR
07-02-2008, 12:57
Спокойно, ще добиваме хелий от луната ^^

metomаn88
07-02-2008, 12:59
ВИновни сме аз и ти,че шибаните американци чакат да свърши световния петрол и чак тогава да започнат своите добиви?Скапаните американци,са запечатали кладенците си и най-спокойно си експлоатират петрола от Ирак.....

Canis_Dirus
07-02-2008, 13:05
Шибаните американци не са си запечатали кладенците. Просто добива от тях не е рентабилен за момента. Или е невъзможен с днешните технологии.
Например находището в Мексиканския залив. Второто по големина в света на може да се експлоатира. Кандските залежи също.


А арабите сами се попрецакват. Добиват повече, отколкото трябва и завишават мнимите си залежи. Скоро ще вземат да гърмят. Само Емирствата се усетиха.

metomаn88
07-02-2008, 13:09
Ето от там идва проблема,благодарение на няколко лакоми гъзове,страда цялата икономика на стани като България,за нас това е снъртоносно,но за СЕЩ това е като летен грип........И стига са лъжели,че бъдещите воини ще са срещу тероризма,бъдещите воини ще са за ресурси,а коя е страната с най-много ресурси?РУСИЯ?

pufi_kz
07-02-2008, 13:09
spored men temata si e hubava naistina trqbva da se pozamislim se pak tva nas ni 4aka ama 4estno kazano nz

Nam3less
07-02-2008, 13:11
Не е енергийна, а е финансова криза. Петрол има в изобилие.

Canis_Dirus
07-02-2008, 13:15
Не е енергийна, а е финансова криза. Петрол има в изобилие.
Петрол има в изобилие, но на каква цена? 1500 долара за барел?
Не вярвай на това, което страните от ОПЕК казват за залежите си. Те имат интерес да манипулират данните и да изкарват залежите си по-големи.
Сега лесно биха могли да спрат високите цени на петрола с по-голям добив. Но НЕ могат да добиват повече, понеже са преувеличили данните за залежите си и работят на максимален капацитет.

Lunatic-
07-02-2008, 17:58
слабо ме интересува ?

Saymon90
07-02-2008, 19:44
Не е енергийна, а е финансова криза. Петрол има в изобилие.
То финансова няма как да не е, но нали се сещаш, че тя не е дошла от нищото.
Лошото е, че кризата е навсякъде, а не само тук, както сме свикнали да мислим. Скоро четох за финансовото състояние на населението в САЩ и положението определено не е розово.
Въпреки това, обаче, съм съгласен, че се прави нещо. Можем само да се надяваме нещата все пак да се нормализират, не мисля, че точно ние можем да направим нещо, освен това, което всички знаем.

ScionOfStorm
07-02-2008, 21:37
chaos theory, хех. :)

07-02-2008, 23:51
chaos theory, хех. :)
Поредния твой коментар от типа "аз съм пълен идиот и си го признавам"
Поздравления

ScionOfStorm
07-03-2008, 09:09
разясни ;)

OtherDimension
07-03-2008, 10:06
не
само едно от големите находища може да осигури петрол за целия свят, което да стигне за следващите няколко десетилетия
криза с петрола няма

amatorium
07-03-2008, 10:16
Petrol ima. Vsichko e nova spekula. Prikazkite za svurshvasht petrol sa ot 70te godini na minaliq vek. Sled izbiraneto na Obama prez septemvri shte ima nov vuzhod na dolara i spad v cenite na petrola.

Letal
07-03-2008, 10:26
Не съм достатъчно компетентен да коментирам по темата, но са ми интересни вашите постове :)

Canis_Dirus
07-03-2008, 11:54
не
само едно от големите находища може да осигури петрол за целия свят, което да стигне за следващите няколко десетилетия
криза с петрола няма
Въпроса е на каква цена. находището в Мексиканския залив ще стигне за над 70 години, ако целия свят се захранва от там, но просто не може да се добие и грам. Не разполагаме с технологията.

Отделно, ако темповете на употреба на фосилни горива се запазят, какво ще правим с глобалното затопляне?

Briseis
07-05-2008, 00:33
Кризата е напълно нормална, след като планетата ни е в рецесия. В смисъл, голяма част от невъзобновимите ресурси са почти изчерпани...
А сравнително малък процент от населението на Земята е загрижен за околната среда.
Ясно е, че края ще дойде след нас, но това оправдава ли безотговорността?

А финансовата криза е нормално явление за икономическият цикъл. Тя ще отмине и дори има хубави страни - капитала ще бъде изцяло обновен.

Dreammy
07-05-2008, 19:59
Ние сме си виновни. За щастие може би започва да се прави нещо по въпроса, ама пак се туткаме много.
Защо трябва да стане късно, за да осъзнаем какво правим?

взе ми думите от устата...

Canis_Dirus
07-06-2008, 11:13
Любопитен факт. Когато Рудолф Дизел е представял двигателя си на парижкото изложение през 1900 година (първият дизелов двигател) за гориво е използвано фъстъчено масло.

Друг любопитен факт:
Биодизел може да се добива и от използвани мазнини за пържене. Например в макдоналдс са длъжни да сменят рапичното масло в което пържат всеки ден (В Европа в подобни ресторанти, а и по принцип се ползва рапично масло, с Америка - соево, или царевично, а в по-южните страни - кокосово масло). А попаднало в отходната канализация то представлява малък еко-проблем.

Биодизел може да се добива и от всякаква друга мазнини, включително масло, сланина и човешки мазнини.

Тоест дебелите американци се запасяват за енергийна криза :D

Briseis
07-06-2008, 11:51
Значи затлъстяването на американците е държавна политика :grin: