PDA

View Full Version : Спешно е ... :(



t1n4e7o
07-02-2008, 12:25
Хора моля ви помогнете ми... Мaйка ми днес се прибра и ми каза, че утре дядо ми го приемат в болница. Каза, че са му открили вода в белия дроб... Опитах се да намеря нещо в нета за тази болест, но не успях.. пише само за въздух в белия дроб "Емфизема" се казва.... Дали е възможно майка ми да се е объркала... д не е вода а въздух? :( Моля някой ако знае нещо да каже... :( :( :(

mOnii_sTar
07-02-2008, 12:43
щом е казала вода вода е.. :( за такова нещо няма как да се обърка .. все пак тва е баща й :(

prettyIdeath
07-02-2008, 13:12
Вода в бъбрека се получава ако е заседнал много дълго време камък в уретрата и усложняването /болестта/ се нарича се нарича хидронефроза или хидронефриза...
случайно оня ден четох за това...

Boyd
07-02-2008, 19:49
Вода в бъбрека се получава ако е заседнал много дълго време камък в уретрата и усложняването /болестта/ се нарича се нарича хидронефроза или хидронефриза...
случайно оня ден четох за това...

Става въпрос за бели дробове.
Вероятно е да е имал неизлекувана пневмония - един комшия стоя в болница 1 седмица заради такъв проблем.

prettyIdeath
07-02-2008, 20:07
Вода в бъбрека се получава ако е заседнал много дълго време камък в уретрата и усложняването /болестта/ се нарича се нарича хидронефроза или хидронефриза...
случайно оня ден четох за това...

Става въпрос за бели дробове.
Вероятно е да е имал неизлекувана пневмония - един комшия стоя в болница 1 седмица заради такъв проблем.
оу да.. :o съжалявам ... объркала съм се... явно много набързо съм го прочела :S

SK0RP10N
07-02-2008, 21:04
Когато има вода в организма или се лекува или се прави т.нар. пункция.Тоест с едно като малко шило (няма нищо страшно, спокойно) продупчват тази част на тялото, където се събира течноста и така тя излиза от там

PoLiToOo
07-02-2008, 21:06
май майка ти се е объркала.. :?

kr0seR
07-02-2008, 22:09
Офф има токова нещо и е доста сериозно трябва да се лекува доста добре за да не ...

Boyd
07-03-2008, 12:54
Когато има вода в организма или се лекува или се прави т.нар. пункция.Тоест с едно като малко шило (няма нищо страшно, спокойно) продупчват тази част на тялото, където се събира течноста и така тя излиза от там

Пункция се прави за изследване на течността, за да се установи от какво е причинена и дали не е нещо по-сериозно. Иначе може и просто да се "изцеди" със спринцовка. На мен така са ми махали течност от под капачката. До колкото съм наясно даже ЛП се прави на гръбнака, за извличане на гръбначен мозък. Другото с "мушенето" се казва биопсия.

GabisiTa
07-03-2008, 14:42
Спокойно, баба ми има същата болест ;)
До сега 2 пъти беше в болница... Вземаха и със спринцовка малко от тази течност, за да я изследват, също така й правиха пункция, преливаха й кръвна плазма... и се оправи, в смисъл болеста не се лекува, а се стабилизира на такова положение, че да не вреди на организма.. Но иначе след излизане от болницата трябва да се спазва диета, да се ядат определени храни и т.н. А също е възможно 1-2 пъти в годината също да се налага да ходи в болница.
Спокойно, ще се оправи ;)

AliceSw
07-03-2008, 15:00
Заболявания на плеврата
Плеврит
Плевритът представлява възпаление на плеврата /покриваща двуслойна покривка на белите дробове/. При възпаление на плеврата между двата й слоя се образува излив-ексудат. При сух плеврит между двата слоя на плеврата не се образува ексудат-излив, а се отлага фибрин под формата на мрежовиден налеп. Когато между двата плеврални слоя се образува течност от невъзпалителен произход се говори за хидроторакт /напр. при сърдечна недостатъчност,хронична бъбречна недостатъчност и други болестни състояния/.

Плевралният излив най-често е усложнение на болестен процес в организма. По-рядко той се предизвиква от директно засягане на плеврата от травми, тумор /мезотелиом и други/. Най-често плеврален излив-ексудак се наблюдава при възпаление - туберкулоза, вирусно или бактериално-нетуберкулозно възпаление на белите дробове и плеврата.

Характерно оплакване е болката в гръдния кош. Тя се изявява като бодеж, усилва се при вдишване и е придружена от кашлица и хълцане. При натрупване на поголямо количество между двата плеврални слоя се появява и задух.


майка ми беше болна от това преди 7-8 години...след 3 месеца в болница, 1 и половина, от които без гаранция, че ще остане жива, се оправи...лечението за времето беше от порядъка на 7-8000 лева...лечението представлява изкарване на течността от белите дробове

batkodoki
07-03-2008, 22:02
Хора моля ви помогнете ми... Мaйка ми днес се прибра и ми каза, че утре дядо ми го приемат в болница. Каза, че са му открили вода в белия дроб... Опитах се да намеря нещо в нета за тази болест, но не успях.. пише само за въздух в белия дроб "Емфизема" се казва.... Дали е възможно майка ми да се е объркала... д не е вода а въздух? :( Моля някой ако знае нещо да каже... :( :( :(

воден плеврит - това търси

t1n4e7o
07-05-2008, 23:04
Спокойно, баба ми има същата болест ;)
До сега 2 пъти беше в болница... Вземаха и със спринцовка малко от тази течност, за да я изследват, също така й правиха пункция, преливаха й кръвна плазма... и се оправи, в смисъл болеста не се лекува, а се стабилизира на такова положение, че да не вреди на организма.. Но иначе след излизане от болницата трябва да се спазва диета, да се ядат определени храни и т.н. А също е възможно 1-2 пъти в годината също да се налага да ходи в болница.
Спокойно, ще се оправи ;)

А я кажи тука. че не е болка за умиране. че моя дядо мн се притеснява... :(

SK0RP10N
07-06-2008, 04:35
Когато има вода в организма или се лекува или се прави т.нар. пункция.Тоест с едно като малко шило (няма нищо страшно, спокойно) продупчват тази част на тялото, където се събира течноста и така тя излиза от там

Пункция се прави за изследване на течността, за да се установи от какво е причинена и дали не е нещо по-сериозно. Иначе може и просто да се "изцеди" със спринцовка. На мен така са ми махали течност от под капачката. До колкото съм наясно даже ЛП се прави на гръбнака, за извличане на гръбначен мозък. Другото с "мушенето" се казва биопсия.
Нпаротив - точно обратното е.
Биопсия е, когато се взима част от тъкан/течност от организма с цел изследване.Пункцията е "мушене".Намерил(а) си на кого да разправяш римски истории

Sladkata___
07-06-2008, 09:03
Болеста трябва да е плеврит и моя чичо беше в болницата преди две години по същата причина и сега си напълно добре и няма проблеми вече така че спокойно мисля че не са ни взимали толкова много пари но чесно казано около 2 месеца беше в болницата