PDA

View Full Version : Klass



AzSymSamoCvqtLilav
07-02-2008, 21:25
Не мислите ли, че е време да спрете? С всичките гаври, майтапи и други "забавни" игрички? Ония бил зубър, задръстеняк, не е като нас, значи заслужава бой. Тръгне един малоумник да го бие и всички седят като безгръбначни и не правят нищо - ама как ще застанат срещу "лидера си". А ако не са безгръбначни, ще са тъпи гъзолизци и ще тръгнат и те срещу "мишената". И защо? И те не знаят. Важното е, да се докажат. Пред кого? Пред шибаното хлапе, чиито родители са му отказали да му купят някоя дрешка и е решил да си го изкара на някой. Ама разбира се - кой друг е виновен,че онея скапани "родители" едно дете не могат да възпитат както трябва. Майната му. Нали друг обира боя, нали ние не сме днешните мишени. Ми, да - кой го е карал да е различен. Който се цепи от колектива, колектива му го нацепва колективно. А аз знаете ли кво мисля? Да го духа шибания колектив. Да го духат всички, които си мислят, че са повече от останалите. Да го духат и шибаните кретени с шибаните си комплекси, на които най-интересното им занимание е да се гаврят с хората. РАЗБЕРЕТЕ ГО, НАЙ-НАКРАЯ, ЧЕ НА НИКОЙ НЕ МУ Е СМЕШНО. Чета оная тема за дебелите хора и онова лайно, което разправя, че дебелите били втора ръка хора. Бахти нещастника. Сигурно преди т'ва някой педераст като него му е казал същото и той решил,че ако и той се държи така, ще го приемат като нормален човек. Ами, няма. Само че докато той си бие чикии, гледайки скапания си пост, някой дебел (или поне според него) човек решава, че е прав и какво получаваме? Анорексия, булемия или още един комплексиран тинейджър с проблем с/в обществото. Да ви имам скапания порочен кръг. Или пък няква вчерашна пикла се обяснява, че било нехигиенично да ходиш с едни и същи дънки всеки ден. О, да, ще ти окапят краката сигурно.
Тъпо шибано комплексирано общество. Да ви имам тъпите критерии.

krisscho
07-02-2008, 21:30
Принципно си права, ама за комплекси недей да говориш, щото ти май си по-комплексирана.

AzSymSamoCvqtLilav
07-02-2008, 21:36
Сега пък и аз съм комплексирана. Май трябваше да го отбележа още в първия ми пост, ама айде, ще го напиша тук:
И аз, като всеки друг, си имам комплекси, но това няма нищо общо с мен. Била съм приятелка на т.н. "лидери", била съм (и даже още съм) приятелка и със "мишени", но никога не съм била от безгръбначните или гъзолизците. Наистина се надявам да не е обърнем темата на мен и моите проблеми. Просто искам някой, след като го прочете да се замисли преди да обиди някой или да го удари, защото има значение.


П.П. Гледайте филмът Klass, ако мислите, че съм пълна комплексарка/ малоумница или нещо подобно - той поне показва нещата такива,каквито са (или каквито ще станат скоро време).

AzSymSamoCvqtLilav
07-03-2008, 10:52
Не мога да повярвам, че повече от 60 човека са я видяли и са я подминали. Явно тук преобладават безгръбначните.

Rossmary
07-03-2008, 12:06
Темите за кой е дебел, кой е грозен и кой задръстен съществуват поне до 20-та страница. Твоята ще бъде подмината най-прилежно :D Принципно си права, ама един твой пост няма да промени света ;)

AzSymSamoCvqtLilav
07-03-2008, 12:18
Знам, че няма да промени света, но може да промени поне един човек. : )

Rossmary
07-03-2008, 12:22
Тъжната истина е, че отрепки винаги ще има ;) Успех с темата :) И дано...

karitooy
07-03-2008, 12:45
За първи път прочитам нещо с което да съм съгласна от първата до последната дума ...Благодаря на авторката

Shadow_Walker
07-03-2008, 12:48
понеже стана дума за темата с дебелите хора - човека ясно е казал, че дебелите трябва да се вземат в ръцe и да имат воля да се променят

Каква е тази злоба изобщо?С нея никъде няма да стигнеш.
Не разбирам защо толкова се впрягаш, че другите били зле - това да не би да е твой проблем? Като гледам май по-скоро ще си помисля, че ти си зле...

AzSymSamoCvqtLilav
07-03-2008, 13:20
Извинявам се за псувните, бях ядосана. А онзи с темата за дебелите хора, ако просто беше написал да се вземат в ръце, въобще нямаше да му обърна внимание. Но той беше изписал повече от 20 реда сигурно, пълни с глупости. Чел си го, знаеш за какво говоря.
И да, мой проблем е. Проблем е на всички ни. Сигурно си чул за онова момче, което беше убило доста свои съученици и учители, защото се бяха гаврили с него (сега не се сещам в коя държава беше, но беше в Европа някъде..). Или ще чакаме такова нещо да стане и при нас, че да се усетим? Не стига, че всеки ден умират ужасно много хора по пътищата, ами остава и да те е страх да отидеш на училище.

Obsession
07-03-2008, 16:03
Всъщност, докато има инфантили, отказващи да си изградят собствено мнение по какъвто и да било проблем (така нареченитев от теб "безгръбначни"), ще има и жертви. Жертвите не страдат от "лидера" (интерено какъв лидер може да е някой на безволеви същества), те страдат от безхаберието на "последователите" - онези, които не виждат по-далеч от носа си, или по-далеч от носа на "водача". U see, всички проблеми идват от нежеланието на хората да мислят самостоятелно...

Rossmary
07-03-2008, 16:26
Всъщност, докато има инфантили, отказващи да си изградят собствено мнение по какъвто и да било проблем (така нареченитев от теб "безгръбначни"), ще има и жертви. Жертвите не страдат от "лидера" (интерено какъв лидер може да е някой на безволеви същества), те страдат от безхаберието на "последователите" - онези, които не виждат по-далеч от носа си, или по-далеч от носа на "водача". U see, всички проблеми идват от нежеланието на хората да мислят самостоятелно...

Стаден инстинкт. Слабите следват силните... Нормално... :)

Obsession
07-03-2008, 18:28
Всъщност, докато има инфантили, отказващи да си изградят собствено мнение по какъвто и да било проблем (така нареченитев от теб "безгръбначни"), ще има и жертви. Жертвите не страдат от "лидера" (интерено какъв лидер може да е някой на безволеви същества), те страдат от безхаберието на "последователите" - онези, които не виждат по-далеч от носа си, или по-далеч от носа на "водача". U see, всички проблеми идват от нежеланието на хората да мислят самостоятелно...

Стаден инстинкт. Слабите следват силните... Нормално... :)
Не е нормално това, което става.

Rossmary
07-03-2008, 18:53
Всъщност, докато има инфантили, отказващи да си изградят собствено мнение по какъвто и да било проблем (така нареченитев от теб "безгръбначни"), ще има и жертви. Жертвите не страдат от "лидера" (интерено какъв лидер може да е някой на безволеви същества), те страдат от безхаберието на "последователите" - онези, които не виждат по-далеч от носа си, или по-далеч от носа на "водача". U see, всички проблеми идват от нежеланието на хората да мислят самостоятелно...

Стаден инстинкт. Слабите следват силните... Нормално... :)
Не е нормално това, което става.
Нормално е от гледна точка това, че никога няма да спре да става ;)

Obsession
07-04-2008, 07:38
Всъщност, докато има инфантили, отказващи да си изградят собствено мнение по какъвто и да било проблем (така нареченитев от теб "безгръбначни"), ще има и жертви. Жертвите не страдат от "лидера" (интерено какъв лидер може да е някой на безволеви същества), те страдат от безхаберието на "последователите" - онези, които не виждат по-далеч от носа си, или по-далеч от носа на "водача". U see, всички проблеми идват от нежеланието на хората да мислят самостоятелно...

Стаден инстинкт. Слабите следват силните... Нормално... :)
Не е нормално това, което става.
Нормално е от гледна точка това, че никога няма да спре да става ;)
Ненормалното се състои точно в това, че на никого не му пука за ставащото. Гледала съм филма "Клас", след края няколко минути бях като хипнотизирана, особено, след като осъзнах, че подобни неща стават и в реалния свят. А за инстинкта... То вече заприличва на инстинкт за самосъхранение.

AzSymSamoCvqtLilav
07-04-2008, 10:03
^ То филма е по действителен случай, нормално.
Иначе в България не съм чула чак дотам да се е стигало, но няма да се учудя, ако стане. Пък и то май трябва да се случи, че някои хора да се осъзнаят.

Obsession
07-04-2008, 10:32
]^ То филма е по действителен случай, нормално.
Иначе в България не съм чула чак дотам да се е стигало, но няма да се учудя, ако стане. Пък и то май трябва да се случи, че някои хора да се осъзнаят.

Напротив, случвало се е да ходят с оръжие на училище, случвало се е да пребиват съученици, просто гледайте новини. Не е нужно да има масово убийство, за да кажем, че нещата са зле.

lifelesscorpse
07-04-2008, 10:46
във моето училище са ставали мн такива неща,даже аз съм била свидетелка на не малко такива, и не само в моето даскало.мн ми е чудно обаче,как хората гледат отстрани и се пулят като кукли(безчувствено) и нищо не правят,а пред тях ,примерно,пребиват или сгазват човек :? :? :x :( всички са толкова безразлични към другите,но като стане въпрос за тях и веднага вдигат всичко във въздуха :?

AzSymSamoCvqtLilav
07-04-2008, 11:26
във моето училище са ставали мн такива неща,даже аз съм била свидетелка на не малко такива, и не само в моето даскало.мн ми е чудно обаче,как хората гледат отстрани и се пулят като кукли(безчувствено) и нищо не правят,а пред тях ,примерно,пребиват или сгазват човек :? :? :x :( всички са толкова безразлични към другите,но като стане въпрос за тях и веднага вдигат всичко във въздуха :?


А ти направи ли нещо като са се случвали такива неща пред теб или и ти си се пулила като кукла? Въпросът не е да си просто против това, въпросът е да направиш нещо, за да спре или поне да намали.
chocolate`kiss, казах, че не съм чувала ЧАК дотам да се е стигало. Не живея в някъв розов свят, че да не знам, че в училища има побоища и т.н. Просто не съм чула някой да е извадил пистолет и да е почнал да стреля всички наред.

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
07-04-2008, 11:56
Абсолютно съм съгласна с целия пост. Това го има по целия свят, хората полудяват, ето и у нас имаме вече няколко подобни случая на убийства. И хората със всяко поколение стават все по - лоши.. И безразличните спадат към тях.. просто свестните или тези, които са способни да се изправят срещу тълпата са малко.. Хората сами трябва да се променят, да осъзнаят колко са жестоки тези неща.. иначе не виждам какво трябва да се случи, за да се спре.. Закон, може би..

AzSymSamoCvqtLilav
07-04-2008, 11:59
То закон и да има, кой ще го спазва..

great_mari
07-04-2008, 12:02
]
във моето училище са ставали мн такива неща,даже аз съм била свидетелка на не малко такива, и не само в моето даскало.мн ми е чудно обаче,как хората гледат отстрани и се пулят като кукли(безчувствено) и нищо не правят,а пред тях ,примерно,пребиват или сгазват човек :? :? :x :( всички са толкова безразлични към другите,но като стане въпрос за тях и веднага вдигат всичко във въздуха :?


А ти направи ли нещо като са се случвали такива неща пред теб или и ти си се пулила като кукла? Въпросът не е да си просто против това, въпросът е да направиш нещо, за да спре или поне да намали.
chocolate`kiss, казах, че не съм чувала ЧАК дотам да се е стигало. Не живея в някъв розов свят, че да не знам, че в училища има побоища и т.н. Просто не съм чула някой да е извадил пистолет и да е почнал да стреля всички наред.

Е добре аз да ви питам тогава,примерно някакъв ученик от училището ми е донесъл нож и пред мен е наръгал друг ученик,и кво да не би да ида тама рпи оня полуделия и мен да ме наръга,еми няя да ида много ясно.Ай ся може да ме плюете колкото искате ама тва си е мое мнение.
Не казвам,че подкрепям гореспоменатите "лидери" и т.н.,но в такъв момент едва ли бих реагирала,просто щях да седа като пукал. :( :-o

AzSymSamoCvqtLilav
07-04-2008, 12:09
А не можеш ли да извикаш помощ? Учители, директори, ОХРАНА?

plamka
07-04-2008, 12:40
Аз съм била свидетелка на такива побоища и точно преди момчето да забие токат на другото момче се опитах да го предпазя ама взе, че мен уцели другото момче. :lol: Както и да е де, после поне спряха щото се притесниха за състоянието ми. :lol:
Иначе наистина е страшно това, което става в училищата. Може да не носят пистолети, но боксове и джобни ножчета определено носят, които пък не са по - малко опасни. То да те е страх да излезеш от вкъщи вече...

Obsession
07-04-2008, 15:16
]chocolate`kiss, казах, че не съм чувала ЧАК дотам да се е стигало. Не живея в някъв розов свят, че да не знам, че в училища има побоища и т.н. Просто не съм чула някой да е извадил пистолет и да е почнал да стреля всички наред.
И да е стане (Не дай Боже!) пак никакво внимание няма да се обърне. Ок, сещаме се за всички потресаващи убийства. Казват Х е направил така и така на У, наръгал с нож, разчленил тялото му :shock: , едва ли е станало случайно. В действителност нещата са мн по-задълбочени. И не, не живееш в розов свят, щом си пуснала тази тема.
Всъщност всеки има позиция. Но някои мислят, че грешната позиция е основание да излеят комплексите си. Грешната позиция е на съвременните "тирани" в училищата, но те не го осъзнават.

lifelesscorpse
07-04-2008, 15:55
]
във моето училище са ставали мн такива неща,даже аз съм била свидетелка на не малко такива, и не само в моето даскало.мн ми е чудно обаче,как хората гледат отстрани и се пулят като кукли(безчувствено) и нищо не правят,а пред тях ,примерно,пребиват или сгазват човек :? :? :x :( всички са толкова безразлични към другите,но като стане въпрос за тях и веднага вдигат всичко във въздуха :?


А ти направи ли нещо като са се случвали такива неща пред теб или и ти си се пулила като кукла? Въпросът не е да си просто против това, въпросът е да направиш нещо, за да спре или поне да намали.
chocolate`kiss, казах, че не съм чувала ЧАК дотам да се е стигало. Не живея в някъв розов свят, че да не знам, че в училища има побоища и т.н. Просто не съм чула някой да е извадил пистолет и да е почнал да стреля всички наред.


много пъти съм се опитвала да спра хора да се бият.няколко пъти съм виждала мои познати да се заплашват в училище с ножове и съм заставала между тях.даже единия път за малко да ми забият ножа в корема :lol: а веднъж една моя бивша фр незнам какво направи,ама си беше счупила крака в часа по физическо и всичките ми съученици се пулеха и само я гледаха и питат добре ли е :shock: обадих се на "бърза" помощ и я взеха ( след 40 мин.). :x има и още един случай ,в който аз бях жертвата.един тъпак от бившия ми клас ме беше бутнал и си фраснах главата мн здраво и първоначално не чувствах нищо,но после един съученик дойде при мен и ме гледаше ей така :shock: :shock: и каза:"ъъ...мисля,че главата ти кърви..."и аз го погледнах като извънземно и си пипнах главата и целите ми ръце станаха в кръв и сички съученици наобиколиха и почнаха и те да гледат,а момчето,което ме беше бутнало се хилеше заедно с неговата компания :shock: .родителите ми като ме видяха и се побъркаха. :-D случаите с мен не са малко,но все пак всички сме били жертва на някои "мн печени" и "яки".както и да е.май се отклоних мъничко от темата :lol:

Bubbly
07-04-2008, 19:50
До авторката -виж сега, пишеш, че всички са равни, а в следващия момент си противоречиш с тези прекрасни определения като "безгръбначни" и тн, с които звучиш леееко надменно. Второ, както някой беше писал, аз също не бих се втурнала между две момчета, които се бият. Наречете го безхаберие, липса на воля и тн, но, според мен, просто така са устроени хората, или почти всички. Това за викането на охраната е друго нещо, което поне при нас винаги е ставало. Знаеш ли, когато бях 6-7 клас, и аз разсъждавах точно така. Толкова нощи съм ревала, че момчето, което харесвах беше казало за мен че съм голям зубър :lol: , толкова съм се дразнила на всички, които обиждаха едно клечесто момче и го наричаха гей, обаче по едно време разбрах, че това са абсолютно нормални неща за учениците на тази възраст, повечето от които си остават деца на 15 16 и дори до завършване на гимназията. Казвам деца, защото това, че правиш секс или бачкаш през лятото, далеч не те прави зрял. Побоищата в училището и делението на групи винаги ще ги има и това дали ще участваш и на кого ще подражаваш си остава въпрос на избор. Разбира се, не говоря за пистолетите и ножовете като решение на проблемите, но това, за щастие, се случва рядко и нещата не винаги са толкова лоши. В крайна сметка това, което за някои отстрани изглежда бяло, за други е черно и единствено тези, които са безгрешни би следвало да определят останалите като безгръбначни и прочие. Толкова по-лесно би било ако всеки се занимае първо със себе си и тогава определя останалите ама ...в момента ми изглежда леко невъзможно. Айде лека вечер и съжалявам за километричните си размисли и страсти. :lol:

AzSymSamoCvqtLilav
07-04-2008, 21:25
До авторката -виж сега, пишеш, че всички са равни, а в следващия момент си противоречиш с тези прекрасни определения като "безгръбначни" и тн, с които звучиш леееко надменно.
Явно въобще не си ме разбрала. Да, всички сме равни и затова не трябва да стоим като безгръбначни и да гледаме как някой се прави на много интересен, наранявайки друг човек. Според мен не е нормално примерно някое момче да почне да рита някой друг, а тея около него да се смеят като хиени или да гледат сякаш нищо не се случва. Не знам как ти би се почувствала, ако беше мишена (явно не си била), но определено няма да ти хареса.
Второ, както някой беше писал, аз също не бих се втурнала между две момчета, които се бият. Наречете го безхаберие, липса на воля и тн, но, според мен, просто така са устроени хората, или почти всички. Това за викането на охраната е друго нещо, което поне при нас винаги е ставало. Знаеш ли, когато бях 6-7 клас, и аз разсъждавах точно така. Толкова нощи съм ревала, че момчето, което харесвах беше казало за мен че съм голям зубър :lol: , толкова съм се дразнила на всички, които обиждаха едно клечесто момче и го наричаха гей, обаче по едно време разбрах, че това са абсолютно нормални неща за учениците на тази възраст, повечето от които си остават деца на 15 16 и дори до завършване на гимназията. Казвам деца, защото това, че правиш секс или бачкаш през лятото, далеч не те прави зрял.
Това, че всички го правят, не значи, че е нещо нормално. Днес почти всяко 12-годишно момиче е правило секс. Т'ва нормално ли е? Би ли си затворила очите, ако твоята дъщеря беше сред тия момичета?
Побоищата в училището и делението на групи винаги ще ги има и това дали ще участваш и на кого ще подражаваш си остава въпрос на избор. Разбира се, не говоря за пистолетите и ножовете като решение на проблемите, но това, за щастие, се случва рядко и нещата не винаги са толкова лоши. В крайна сметка това, което за някои отстрани изглежда бяло, за други е черно и единствено тези, които са безгрешни би следвало да определят останалите като безгръбначни и прочие. Толкова по-лесно би било ако всеки се занимае първо със себе си и тогава определя останалите ама ...в момента ми изглежда леко невъзможно.
Ъъ, остави историята с безгрешните, щот по твоята логика не трябва да има и съд и всеки може да си прави каквото си поиска. И не знам ти в кое училище ходиш, ама аз където и да отида, постоянно има насилие (психическо и/или физическо) и нещата винаги са лоши, защото на теб всеки ден да ти повтарят колко си грозен/дебел/задръстен/etc., определено след това ще си само за психиатър, щот т'ва си е травма за цял живот, да не говорим, ако те и бият. И нека си бъдат в групички, нека се делят, ама за какво да е на чужд гръб? Да, много е забавно като се подиграваш на някой, ама ако ти си този някой, въобще няма да ти е до смях.
Айде лека вечер и съжалявам за километричните си размисли и страсти. :lol:

Bubbly
07-05-2008, 11:12
Интересно ми е на колко години си и къде е това е училище, където "някое момче да почне да рита някой друг, а тея около него да се смеят като хиени или да гледат сякаш нищо не се случва". Много добре те разбирам и на мен са ми се подигравали и то не само в училище, ставала съм и свидетел. Може би не съм се изразила правилно и аз съм напълно против подобен тормоз и добре не е нормално, просто наистина се случва често, а нещата почват да загрубяват. За щастие, отдавна не съм се сблъсквала с подобни работи.
ПП Откъде, за бога, знаеш, че почти всяко 12-годишно момиче прави секс? Да не би да познаваш половината 12-годишни по света или в частност в България ? Аз не, следователно изводът ти изглежда не на място. :-o Не бих позволила дъщеря ми да прави секс на 12, но далеч не виждам какво общо има това с тормоза в училище. Ако е, защото казах, че е естествено да има деление в училище, защото навсякъде го има, вземам си думите назад, въобще нямах предвид това, което си разбрала. Както и да е, не ми се пише вече...

schhhhhhh
07-05-2008, 12:21
Честно казано прочетах само първите 3 изреченияна от поста на авторката.И веднага ми стана ясно каква е работата.Във всеки клас има надути,превзети,ученолюбив и,мързеливи,глупави,подмаз ачи и лицемери,а понякога повечето от тези " качества " са присъщи на един човек.Този човек се смята за лидера на класа ( ТОЙ смята СЕБЕ СИ за лидер,но само той мисли така ) и всички подмазвачи го следват по петите , за да имат възможността след това да се тупат по гърдите и да казват " Аз го познавам , той е в моята компания".Обаче , когато някой от "онези - задръстените " му скрие шапката и го накара да потъне в земята от срам,всички подмазвачи изоставят " лидера ".Тва е системата,кръгът се върти,всичко се повтаря и никой ( наистина никой ) не може да промени НИКОГО!И аз се дразня,не съм единствената,но нищо не мога да направя , за да променя нещата.

Приемете го вече и стига с тези теми.Възмущавате се от нещо,което не може да бъде променено.

AzSymSamoCvqtLilav
07-05-2008, 12:35
Интересно ми е на колко години си и къде е това е училище, където "някое момче да почне да рита някой друг, а тея около него да се смеят като хиени или да гледат сякаш нищо не се случва".
Не искам да споменавам имена, но съм била в доста СОУ-та и този феномен се наблюдава навсякъде. В по-елитните училища не съм виждала подобни сцени, може би, защото там хората се очаква да имат поне малко акъл.
Много добре те разбирам и на мен са ми се подигравали и то не само в училище, ставала съм и свидетел. Може би не съм се изразила правилно и аз съм напълно против подобен тормоз и добре не е нормално, просто наистина се случва често, а нещата почват да загрубяват. За щастие, отдавна не съм се сблъсквала с подобни работи.
Точно така - загрубяват. Ако не сте забелязали, почти всеки ден по новините казват за някой ученик, убил друг ученик или нападнал учител и всичко това заради глупости. На мен това ми се струва нелепо. Мисля, че в България си имаме достатъчно проблеми, ами сега и тази злоба навсякъде...
ПП Откъде, за бога, знаеш, че почти всяко 12-годишно момиче прави секс? Да не би да познаваш половината 12-годишни по света или в частност в България ? Аз не, следователно изводът ти изглежда не на място. :-o Не бих позволила дъщеря ми да прави секс на 12, но далеч не виждам какво общо има това с тормоза в училище. Ако е, защото казах, че е естествено да има деление в училище, защото навсякъде го има, вземам си думите назад, въобще нямах предвид това, което си разбрала. Както и да е, не ми се пише вече...
Ако бях казала всяко момиче, тогава щеше да е не на място. Но аз казах почти, защото и аз имам по-малки братовчедки и съседки, за да разбера какво става, плюс това, в този форум има доста примери, предполагам,че и ти самата ги знаеш.

...обаче по едно време разбрах, че това са абсолютно нормални неща за учениците на тази възраст...
От тук дойде този пример, защото сега някои хора приемат това за нормално, както ти - тормоза в училище. Може би не съм те разбрала правилно, извинявам се, ако е така.

AzSymSamoCvqtLilav
07-05-2008, 12:43
Честно казано прочетах само първите 3 изреченияна от поста на авторката.И веднага ми стана ясно каква е работата.Във всеки клас има надути,превзети,ученолюбив и,мързеливи,глупави,подмаз ачи и лицемери,а понякога повечето от тези " качества " са присъщи на един човек.Този човек се смята за лидера на класа ( ТОЙ смята СЕБЕ СИ за лидер,но само той мисли така ) и всички подмазвачи го следват по петите , за да имат възможността след това да се тупат по гърдите и да казват " Аз го познавам , той е в моята компания".Обаче , когато някой от "онези - задръстените " му скрие шапката и го накара да потъне в земята от срам,всички подмазвачи изоставят " лидера ".Тва е системата,кръгът се върти,всичко се повтаря и никой ( наистина никой ) не може да промени НИКОГО!И аз се дразня,не съм единствената,но нищо не мога да направя , за да променя нещата.

Приемете го вече и стига с тези теми.Възмущавате се от нещо,което не може да бъде променено.

Не съм съгласна. Първо, че лидерът не се мисли само той за такъв - просто има малко повече самочувствие и другите интуитивно го следват. Едва ли всички негови "слуги" го уважават или дори харесват - може би го следват от страх, защото ако си в неговата компания, няма опастност да станеш мишена. А как така "задръстения" ще се отвори достатъчно, за да "му скрие шапката" и да "го накара да потъне в земята от срам", не знам, аз поне такова нещо не съм виждала. Досега мишените винаги са били зубърите или хората с различни интереси, срамежливите или бедните.
Няма да го приема, защото това може да бъде променено. Не мисля, че всички хора са някакви маймуни или бавноразвиващи, за да не могат да разберат какво правят.

schhhhhhh
07-05-2008, 12:55
]
Честно казано прочетах само първите 3 изреченияна от поста на авторката.И веднага ми стана ясно каква е работата.Във всеки клас има надути,превзети,ученолюбив и,мързеливи,глупави,подмаз ачи и лицемери,а понякога повечето от тези " качества " са присъщи на един човек.Този човек се смята за лидера на класа ( ТОЙ смята СЕБЕ СИ за лидер,но само той мисли така ) и всички подмазвачи го следват по петите , за да имат възможността след това да се тупат по гърдите и да казват " Аз го познавам , той е в моята компания".Обаче , когато някой от "онези - задръстените " му скрие шапката и го накара да потъне в земята от срам,всички подмазвачи изоставят " лидера ".Тва е системата,кръгът се върти,всичко се повтаря и никой ( наистина никой ) не може да промени НИКОГО!И аз се дразня,не съм единствената,но нищо не мога да направя , за да променя нещата.

Приемете го вече и стига с тези теми.Възмущавате се от нещо,което не може да бъде променено.

Не съм съгласна. Първо, че лидерът не се мисли само той за такъв - просто има малко повече самочувствие и другите интуитивно го следват. Едва ли всички негови "слуги" го уважават или дори харесват - може би го следват от страх, защото ако си в неговата компания, няма опастност да станеш мишена. А как така "задръстения" ще се отвори достатъчно, за да "му скрие шапката" и да "го накара да потъне в земята от срам", не знам, аз поне такова нещо не съм виждала. Досега мишените винаги са били зубърите или хората с различни интереси, срамежливите или бедните.
Няма да го приема, защото това може да бъде променено. Не мисля, че всички хора са някакви маймуни или бавноразвиващи, за да не могат да разберат какво правят.

С някои неща съм съгласна,с други не.


А как така "задръстения" ще се отвори достатъчно, за да "му скрие шапката" и да "го накара да потъне в земята от срам", не знам, аз поне такова нещо не съм виждала. Не си гледала достатъчно. :)

Всеки има право на лично мнение,аз изложих своето.Няма да споря. :) :) :)

AzSymSamoCvqtLilav
07-05-2008, 20:26
А как така "задръстения" ще се отвори достатъчно, за да "му скрие шапката" и да "го накара да потъне в земята от срам", не знам, аз поне такова нещо не съм виждала. Не си гледала достатъчно. :)


Обясни ми тогава какво имаш предвид?

LizZz
07-05-2008, 22:30
Филма е много добър. Гледах го почти преди една година и ми остави голямо впечатление и ме накара да се замисля доста сериозно..
Дано достигне до по-голяма част от децата, но повечето, колкото са тъпи няма и да могат да го разберат този филм..

07-08-2008, 06:22
Слабите и неспособните, да се сортират още в училищна възраст от силните индивиди.
Неспособния да оцелее сам, е ненужен , той не води до никакъв вид еволуция, следователно пред няколко века, просто е умирал. Нормалното развитие на еволуцията (биологичната), а не на индустриалната , каквато е тя сега. Милиони слаби индивида, само дърпат човечеството назад.
Дарвин го е казал, Низтче го е казал, разберете го "Survival of the fittest" . "Learn-Adapt-Evolve-Win". Слабите и неспособните да се адаптират към всяка ситуация, винаги са били дъното на локвата.
Разберете, че лицемерната ви финлантропия е просто смешна.
Писна ми , да ви чета постовете затова как защитавате всички "слаби". Само тормоз! За да се изградят психически силни. Така, като ги защитават цял живот, те си остават един паразит. И само един куоте от една книга - Above all, a living thing wants to discharge its strength — life itself is will to power. Това важи за всяко живо същество и ти , и аз , и паразита , който е слаб и постояно бива защитават от смешни филантропи като теб.

Nam3less
07-08-2008, 09:15
Слабите и неспособните, да се сортират още в училищна възраст от силните индивиди.
Неспособния да оцелее сам, е ненужен , той не води до никакъв вид еволуция, следователно пред няколко века, просто е умирал. Нормалното развитие на еволуцията (биологичната), а не на индустриалната , каквато е тя сега. Милиони слаби индивида, само дърпат човечеството назад.
Дарвин го е казал, Низтче го е казал, разберете го "Survival of the fittest" . "Learn-Adapt-Evolve-Win". Слабите и неспособните да се адаптират към всяка ситуация, винаги са били дъното на локвата.
Разберете, че лицемерната ви финлантропия е просто смешна.
Писна ми , да ви чета постовете затова как защитавате всички "слаби". Само тормоз! За да се изградят психически силни. Така, като ги защитават цял живот, те си остават един паразит. И само един куоте от една книга - Above all, a living thing wants to discharge its strength — life itself is will to power. Това важи за всяко живо същество и ти , и аз , и паразита , който е слаб и постояно бива защитават от смешни филантропи като теб.
Таман това щях да пиша :)

avril_6
07-08-2008, 20:15
Само да кажа, че повечето от тея, които сега тормозят останалите, го правят примерно защото те са били тормозени в старото училище или компания или просто защото имат някакъв мн сериозен комплекс, и по този начин печелят уважението на останалите. Сега ще кажете, че не е така, но замислете се, че точно на тея, които се държат гадно с другите, и ние не смеем да им кажем една дума, защото ни е страх да не вземат да правят същото с нас- и това е вид уважение ;)

gabi_94
07-09-2008, 07:34
Ставала съм свидетел на много скандали в училище, побоища и т.н., опитвала съм да спра такива неща, да помогна на по-слабия, но единственото което става е да си навличам омразата на лидера и неговите поддръжници. Не мога да кажа, че някой ме е пребивал, но съм отнесла много подигравки, унижения, удари, обиди без абсолютно никакво основание. Защо никой не ме подкрепи тогава, защо никой от моите приятели не ме защити, защо стояха и гледаха тъпо, защото ги е страх, страх, че може и те да са на мое място ако се намесят. Трудно се срещат хора, които да се опълчат на лидерите, а и да ги има,още по-трудно е да се намерят такива,които да застанат зад тях. Бившият ми тъп, малоумен клас, с невероятна конкуренция за мощ и власт над останалите се превърна в бойно поле, от което най-накрая се измъкнах. Гледах как тъпчат по-слабите ми съученици и се намесих още в началото, после мишена станах аз. А от тези, които съм защитила никаква помощ не съм получила, нищо,само един смирен поглед на безсилие. За това може би не трябва толкова да се намесваме в такива неща дори да ни се иска, ако нямаме защита за самите нас и приятели, които да ни подкрепят. Много ми е гадно когато стават такива неща, но така е устроен целия живот.Съществуват хищници и тяхната плячка, както и странични наблюдатели. Успокоява ме факта, от това как съм виждала лидери да стават мишена и да се осъзнават чак тогава, когато вече е късно. Виждала съм обаче и аутсайдери, които стават идоли и съвсем забравят от къде са тръгнали, а това е наистина жалко. Мъчно ми е, гадно ми е, мразя да става винаги така, но мога само да се примиря, без чужда помощ не става. Сам човек да се изправи срещу глудница озверели и нахъсани вълци не може.

AFT
07-09-2008, 09:47
Majestic12,
А какво стана с "Първо сме хора, после сме различни"? И кой определя кой е силен и кой е слаб? Ти мислиш, че някой аутсайдър е ненужен и какво? Почваш да го тероризараш? А не се ли сещаш, че с тормоз нито на него, нито на човечеството няма да помогнеш. Само ще го направиш още по-слаб. Или "мисията" ще бъде успешна, ако се самоубие? Аз пък мисля, че ти си ненужен на човечеството. По твоята логика, досега всички да сме се избили.

LostInMe
07-09-2008, 10:51
Абе квото и да говорите винаги ще има такива хора с " Комплекси "

07-10-2008, 12:50
Majestic12,
А какво стана с "Първо сме хора, после сме различни"? И кой определя кой е силен и кой е слаб? Ти мислиш, че някой аутсайдър е ненужен и какво? Почваш да го тероризараш? А не се ли сещаш, че с тормоз нито на него, нито на човечеството няма да помогнеш. Само ще го направиш още по-слаб. Или "мисията" ще бъде успешна, ако се самоубие? Аз пък мисля, че ти си ненужен на човечеството. По твоята логика, досега всички да сме се избили.
Аbove all, a living thing wants to discharge its strength — life itself is will to power.
И да, подкрепям тази мисъл с всичките си крайници.
Писна ми, да ревете, че някой смотаняк, само го обиждат и той после реве, вместо да се вземе в ръце и да отвърне. "По умния отстъпва" е също толкова вярно колкото и "Наведена глава, сабя не я сече", неща измислени от хора, който са ги тъпкали цял живот. As long as we attack, we drive the action. The day and the night belongs to the agressor. Пацифистите и пасивните, нямат доминанта роля в обществото - ФАКТ. Също такава роля няма и cannon fodder-a , който сте вие, всички защитаващи по-слабите. В природата ни е да искаме да се наложим като АЛФА, както при жените , така и при мъжете. Писна ми, гадни религий , демократични режими и квото още се сетиш , да подтискат истинските човешки чувства и желания. Писна ми, от гадни филантропи като ТЕБ и останалите "подкрепящи" .
Изял си много подигравки? Подиграй и ти. Чувстваш ли, как от подигравания, ти ставаш алфата, лидера и ако си достатъчно умен съомяваш да си задържиш властта, ако ли не -> аутсайдера, подигравания ще те мачка после теб, а не ти него. Така е навсякъде в живота От децката градина и игрите пред блока (имам едно съседче, момиченце, като виждам как контролира децата в махалата ми се пълни душата) до гроба.
Истината се разжда в Конфлика. Човека еволюйра в КОНФЛИКТА. Хора неспособни да преживеят през трудните сутиаций, УМИРАТ, попринцип, но случай при нас е друг. Не можещите да преживеят през трудните сутиаций, просто започват да реват и разни такива, отклонения като теб се повличат с тях.
Помниш ли клането във Финландското училище? Пича си го беше написал 3% от хората са родени да се победилите, 97% са просто каннон фоддер (тоест ТИ).
Враждата и конфликтът , ще превърнат човека в нещо обратно, а не филантропията и мира.
Социален Дарвинизъм алл тхе лай баби.

ThunderGoddess
07-10-2008, 13:33
Всички за равни, дотогава, докато осъзнават, че са равни с другите. Ако се нафукат прекалено много, заслужават да бъдат смазани, долепени до земята, паднали на колене, за да видят колко всъщност струват. Всички имат равното право да докажат себе си пред другите. Отношението към някого трябва да е формирано на някаква база. Окей, направил ти е нещо, и ти ми правиш. Мога да звуча архаично и съдистично, но смятам, че не трябва да виним някого за това, че си е върнал на друг. Друг е въпроса за хората, които никому бищо лошо не са направили, а колектива им го нацепва колективно :? :? :? :? . За к'во го правят? Скъпи Маджестик, това че някой е аутсайдер не означава, че някога няма да може да ти го нацепи в тъпата кратуна по много брутален начин. Какъв е смисъла да тормозиш някого след като той не ти пречи и не ти е направил нищо лошо. Аутсайдер е, не иска да общува с теб. Просто не общувай с него. С какво той е заслужил твоята жестокост? С нищо. Щом смяташ, че всяко живо същество иска да докаже силата си, вземи се премери с някой, който е като теб, обаче не ти стиска, нали? Търсиш някой слаб, понеже те е страх да предизвикаш силния, който може да те унижи по същия начин, както ти си се опитал да унижаваш.Ти от това нищо не печелиш, понеже да унижиш или унищожиш някой депресарко с наведена глава не ти дава възможността на натрупаш някакъв опит в мачкането на хора за в бъдещето. Представи си, че си на тяхно място. Ще ти е гадно, нали? Това, че някой е аутсайдер не означава, че не може да преодолее трудните ситуации, хахаа. Аз съм ги преодоляла. Само дето душевната болка остава. Жива съм, по-силна съм от другите, обаче след тормоз сякаш отнемат нещо от живота ти и не може да си върнеш, каквото и да имаш след това - риска да попаднеш в такава ситуация просто не си струва. Иначе и аз не вярвам в тези приказки за равенство. Човек трябва да работи, за да заслужи правата и положението си според мен. Като си заслужил добро - да ти се дава добро, като нищо не си заслужил да не ти се дава нищо, като си заслужил лошо, чак тогава да ти се дава лошо.

07-10-2008, 13:53
Всички за равни, дотогава, докато осъзнават, че са равни с другите. Ако се нафукат прекалено много, заслужават да бъдат смазани, долепени до земята, паднали на колене, за да видят колко всъщност струват. Всички имат равното право да докажат себе си пред другите. Отношението към някого трябва да е формирано на някаква база. Окей, направил ти е нещо, и ти ми правиш. Мога да звуча архаично и съдистично, но смятам, че не трябва да виним някого за това, че си е върнал на друг. Друг е въпроса за хората, които никому бищо лошо не са направили, а колектива им го нацепва колективно :? :? :? :? . За к'во го правят? Скъпи Маджестик, това че някой е аутсайдер не означава, че някога няма да може да ти го нацепи в тъпата кратуна по много брутален начин. Какъв е смисъла да тормозиш някого след като той не ти пречи и не ти е направил нищо лошо. Аутсайдер е, не иска да общува с теб. Просто не общувай с него. С какво той е заслужил твоята жестокост? С нищо. Щом смяташ, че всяко живо същество иска да докаже силата си, вземи се премери с някой, който е като теб, обаче не ти стиска, нали? Търсиш някой слаб, понеже те е страх да предизвикаш силния, който може да те унижи по същия начин, както ти си се опитал да унижаваш.Ти от това нищо не печелиш, понеже да унижиш или унищожиш някой депресарко с наведена глава не ти дава възможността на натрупаш някакъв опит в мачкането на хора за в бъдещето. Представи си, че си на тяхно място. Ще ти е гадно, нали? Това, че някой е аутсайдер не означава, че не може да преодолее трудните ситуации, хахаа. Аз съм ги преодоляла. Само дето душевната болка остава. Жива съм, по-силна съм от другите, обаче след тормоз сякаш отнемат нещо от живота ти и не може да си върнеш, каквото и да имаш след това - риска да попаднеш в такава ситуация просто не си струва. Иначе и аз не вярвам в тези приказки за равенство. Човек трябва да работи, за да заслужи правата и положението си според мен. Като си заслужил добро - да ти се дава добро, като нищо не си заслужил да не ти се дава нищо, като си заслужил лошо, чак тогава да ти се дава лошо.

http://img440.imageshack.us/img440/5558/1215635143272fo8.jpg
Всеки сам си преценява кой може да предизвика и кой ме ;)
А дали ме е страх да предизвикам някой , който може да смачка мен - нали знаеш, човек сам трябва да си избира битките докато може. Когато някой тръгне да ме мачка, със сигурност няма да седя и да хленча по форумите , а ще му отвърна , дори войната да е загубена преди още да е почнала.А и трудно ще намериш човек, който може да ме смачка психически или реално обиди. [/img]

AFT
07-10-2008, 14:53
А ти кой си, че да решаваш кой да бъде смачкан и кой не?

ThunderGoddess
07-10-2008, 15:41
http://img440.imageshack.us/img440/5558/1215635143272fo8.jpg
Всеки сам си преценява кой може да предизвика и кой ме ;)
А дали ме е страх да предизвикам някой , който може да смачка мен - нали знаеш, човек сам трябва да си избира битките докато може. Когато някой тръгне да ме мачка, със сигурност няма да седя и да хленча по форумите , а ще му отвърна , дори войната да е загубена преди още да е почнала.А и трудно ще намериш човек, който може да ме смачка психически или реално обиди. [/img]

Мхм ... така си мисли всеки в началото. И аз така си мислех, че някакви отворени селяндури не могат да ме смажат психически. След една година интензивен тормоз няма да си толкова сигурен. А след две - ще си убеден точно в обратното. Не знаеш какво е. Човек трябва да си избира битките, докато може, да, обаче това 20 (били по-малко или повече) човека да се насъскат срещу един-двама и да ги унижават не е битка ... това е начин на избиване на комплекси, създаване на илюзия, че си по-силен от другите, които мачкаш, обаче дали би постигнал такъв успех ако се видиш сам със смотаняка? Лице в лице ....? Едва ли .... Ако някой тръгне да те обижда ... ще му отвърнеш. Така си мислиш! Понеже е едно да го кажеш на думи, друго е да застанеш пред 20 човека и да се изплюеш в лицето на лидера им. Само един негов жест и .... си смазан. После няма да го направиш втори път. И това не е хленчене по форумите, дарлинг, понеже за мое щастие това време е отминало, преживяла съм го. Здрава и читава. В един, мога да кажа много по-нормален клас от предишния. Казвам си просто мнението по въпроса. Като човек, който е търпял. Замисли се малко! Дори да си Херкулес, не можеш да пребиеш 20 човека. Колкото и да си смел, няма да ти стиска втори път да обиждаш лидера им. И колкото и кураж да имаш, не можеш да ги присъединиш на твоя страна. :? :? . Защото никой няма да застане на страната на слабия при положение, че е на страната на силния за момента. Никой ... веднъж след като е набелязан човек, трябва се маха от там, където го тормозят. Защото това е омагьосан кръг, в който един човек не може да се справи и после да се чувства пълноценен и нормален.

07-10-2008, 19:19
http://img440.imageshack.us/img440/5558/1215635143272fo8.jpg
Всеки сам си преценява кой може да предизвика и кой ме ;)
А дали ме е страх да предизвикам някой , който може да смачка мен - нали знаеш, човек сам трябва да си избира битките докато може. Когато някой тръгне да ме мачка, със сигурност няма да седя и да хленча по форумите , а ще му отвърна , дори войната да е загубена преди още да е почнала.А и трудно ще намериш човек, който може да ме смачка психически или реално обиди. [/img]

Мхм ... така си мисли всеки в началото. И аз така си мислех, че някакви отворени селяндури не могат да ме смажат психически. След една година интензивен тормоз няма да си толкова сигурен. А след две - ще си убеден точно в обратното. Не знаеш какво е. Човек трябва да си избира битките, докато може, да, обаче това 20 (били по-малко или повече) човека да се насъскат срещу един-двама и да ги унижават не е битка ... това е начин на избиване на комплекси, създаване на илюзия, че си по-силен от другите, които мачкаш, обаче дали би постигнал такъв успех ако се видиш сам със смотаняка? Лице в лице ....? Едва ли .... Ако някой тръгне да те обижда ... ще му отвърнеш. Така си мислиш! Понеже е едно да го кажеш на думи, друго е да застанеш пред 20 човека и да се изплюеш в лицето на лидера им. Само един негов жест и .... си смазан. После няма да го направиш втори път. И това не е хленчене по форумите, дарлинг, понеже за мое щастие това време е отминало, преживяла съм го. Здрава и читава. В един, мога да кажа много по-нормален клас от предишния. Казвам си просто мнението по въпроса. Като човек, който е търпял. Замисли се малко! Дори да си Херкулес, не можеш да пребиеш 20 човека. Колкото и да си смел, няма да ти стиска втори път да обиждаш лидера им. И колкото и кураж да имаш, не можеш да ги присъединиш на твоя страна. :? :? . Защото никой няма да застане на страната на слабия при положение, че е на страната на силния за момента. Никой ... веднъж след като е набелязан човек, трябва се маха от там, където го тормозят. Защото това е омагьосан кръг, в който един човек не може да се справи и после да се чувства пълноценен и нормален.
http://img440.imageshack.us/img440/5558/1215635143272fo8.jpg
Скачал съм на повече от 20 човека, в лице на целия ми клас и съм се изсмивъл на лидера им , е , да са ме смазали психически? :Р
От 2 години съм с пълните ретарди, но това не ми попречи да се адаптирам и да почна да тормозя аз тях , докато те постепено не се разбиваха на групички , който лесно се прегазват :)
Това, че ти си неспособна да се изсправиш с/у 20 змии съскащи с/у тема, проблема е лично твой.
А виждала ли си, как 20 човека седят и се опитват да те изкарат виновен, а моята скромна личност, продължи да им се смее в лицето и да ги гаври (после, що съм предопреден за изключване постояно ;< )
И да, бил съм се много пъти и са ме били много пъти защото -> каже ли ми някой нещо, просто няма да е мажестик12 ако, не си отворя голямата уста и не му отвърна <-.
И за още нещо не си права, каннон фоддера, много лесно си сменя страните. Дори този лидер, да е подкрепен от 20 човека, като видят, че някой друг му се противопоставя въпреки 20те човека продължително, тяхната подкрепа почва да линее ;р

Di
07-16-2008, 21:19
мда авторката е права.. малко по различен си и вече сички са с/у тебе жалко но е истина .. :smt035

Duvessa
07-17-2008, 02:35
Не можеш да обвиняваш хората, които са избрали да не заемат позиция- инстинктът за самосъхранение за тях явно е преди всичко.Освен това едва ли повечето осъзнават какво изпитва обекта на тормоза. Както и да е, да стоиш и да гледаш безучастно обаче е толкова глупаво, колкото и да се намесиш , за да защитаваш жертвата, понеже следващата ще си ти. Колкото и силен да е човек, има момент, в който и той ще се срине. Получава се един порочен кръг, от който излизане няма. Следователно няма смисъл от действия, които не биха помогнали на жертвата, а биха навредили и на теб самия. Помощта трябва да се търси „отвън” – класен, директор, родители, има и специални организации. Без тях не би спрял терорът, защото човек сам не може да се изправи срещу толкова хора, без това да окаже сериозно въздействие върху него самия. Трябва в случай на насилие да се потърси някой от горепосочените и да се вземе решение. Когато се отстрани лидера и останалите ще се кротнат. Също така двете страни трябва да посещават педагогическия съветник или психолог. Много често насилниците имат проблеми в семейството, които ги правят такива- всичко се натрупва и избива под формата на агресия. В предишния ми клас, например, имаше момче, чиято майка беше проститутка, често се напиваше, а мъжете , с който живееше се сменяха през няколко месеца. Няма да коментирам как му се отразяваше всичко това. Постоянно биеше съученици, подиграваше се на останалите. Директорът взе сериозно отношение, момчето започна да посещава психолог, не знам по какъв начин точно са оказали влияние и върху майката, но и тя доста се промени, не се напиваше така често и спря да води постоянно мъже в тях. Нещата се подобриха значително, според мен това е един добър вариянт.
Не смятам, че когато тъпчеш другите, за да не бъдеш ти стъпкан, си силен. Напротив- по-жалък и слаб си и от жертвите. В случая да си силен означава да знаеш как да постъпиш в даден момент, да вземеш разумно решение, чрез което да не ставаш „мишена”, но да можеш да помогнеш на настоящата. Хората, които посягат на аутсайдерите са жалки. Проблемите им с общуването или нежеланието за такова не ги прави малоумни, че да не могат да допринасят за обществото. Те също могат да работят, учат, творят и т.н. Не виждам какъв ви е проблемът с тях.