PDA

View Full Version : 18-годишна под родителски контрол



katencetyyyyyyy
07-02-2008, 22:31
Моля ви помогнете ми вече незнам какво да правя станах на 18 години а нашите все още управляват живота ми единствено дете съм и съм изцяло в мъжка компания но това не им пречи #-o и въпреки това ме ограничават дават ми точен час в който трябва да се прибера в моя случи това е 23:00 и все още не съм ходила на дискотека до по късно от 01:00 как му викате на това :-x тази година исках да започна работа и да помагам с парите на нашите защото майка ми е безработна вярно че баща се опитва да ни осигури добре но и аз имам нужди все пак и така де не ми дават да започна работа и по дискотеки не ми дават да излизам имам вечерен час а сам на 18 моля ви помогнете ми :-x :-x :-x

mArMaLaDkA
07-02-2008, 22:34
Ако живееш под техния покрив логично е да им изпълняваш правилата.Факта,че ти си на 18 ти дава пълното право да ходиш по дискотеки и да работиш.Никой не може да те спре и вашите не могат да ти налагат волята си,след като си пълнолетна.Или поговори с тях,че вече си голям човек и можеш да правиш каквото сметнеш за добре,или си търси квартира

katencetyyyyyyy
07-02-2008, 22:38
пробвах за квартира но баща ми бе6е категори4ен 4е ако се изнеса на квартира да забравя 4е съм тяхна дъщеря

teen-age-R
07-02-2008, 22:40
nie nqma kak da ti pomognem. tva sa si va6i otno6eniq. pri polojenie 4e pita6 kak da se opravi6, zna4i ne moje6 da si opravi6 dori i da ti kajem kak. jivee6 po pravilata na mama i tate ne za6toto te ti gi nalagat, a za6toto ti si posly6anka i pravi6 kvoto ti se kaje. vsi4ko zavisi ot teb! opravqi se!

Presley
07-02-2008, 22:47
Единственото решение на проблема ти е да станеш самостоятелна.Вече си на 18-пълнолетна си и е време да се отделиш от тях.Намери си работа,эапочни да си докарваш доходи и се иэнеси на квартира например.Въпреки че ще ти е доста трудно да се справяш сама с финансите си.Но това е единственият начин.А докато живееш с тях и те те иэхранват,ще эависиш от тях.

thefreak
07-03-2008, 04:13
Причината да те държат под контрол още, е че ти нямат доверие. Грешно тийнейджърско мислене, е че самостоятелността започва когато те решат и с неподчинение на родителските правила, така че незнам защо си задаваш въпроса тук точно в този форум, ама това е друг въпрос.
Явно нищо не си направила за да заслужиш доверието на баща си. И като хвърля повърхностен поглен върху мнението ти, пред очите ми изкача просто лигавия начин, по който е написан ника ти, и затова съм склонен да взема страната на баща ти.
За да спечелиш доверието на родителите си трябва да пораснеш просто. Това значи да взимаш правилните решения сама, да разбереш причината зад "глупавите" правила, които ти налагат, както и да покажеш, че можеш да се грижиш сама за себе си вкъщи, което включва - готвене, чистене, пране, къщна работа.. Това трябва да можеш да правиш. Явно не го можеш щом все още има родителски контрол над теб.

Whisper_to_me
07-03-2008, 04:34
И при мен ситуацията е същата, само дето аз съм навън до не по-късно от 7-8 вечерта :( :( :( Слушам, не се противявам за нищо, защото разбрах, че иначе не мога да променя нищо. Гледам си ученето наи-вече, за да съм сигурна, че ще се измъкна като завърша...поне да уча в друг град или друга страна (Дай боже! ) ... Нзм... При мен разговори не помагат... Карат се за най-малкото, дори и да няма смисъл.. Затова съм на принципа "стой си тъпо и кротко и си чакай",защото ако предприема нещо по-решително едва ли ще има ефект, а и може да стане само по-лошо ... Успех ! :( :( :(

mrssmith
07-03-2008, 05:30
пробвах за квартира но баща ми бе6е категори4ен 4е ако се изнеса на квартира да забравя 4е съм тяхна дъщеря

а те да не искат цял живот да живееш при тях и да си безработна стара мома? а да учиш за висше в друг град дават ли ти? така поне можеш да си далеч от тях... но всичко си е в твои ръце, ако ти не се възпротивиш и не правиш своето, няма кой да го направи!

katencetyyyyyyy
07-03-2008, 06:42
da i az tova gi pitah kakvo 6te pravqt dogodina kato zamina v drug grad da u4a pone tova mi davat :smt119 predlojih mi ako iskat da mi zaka4at GPS na zadnika ili da i naemat vaorajena ohrana a kolkoto do doverieto i ka6nata rabota mislq 4e mi imat doverie no nz za6to me darjat postoqnno do gaza si ](*,)

jghgh
07-03-2008, 07:52
пробвах за квартира но баща ми бе6е категори4ен 4е ако се изнеса на квартира да забравя 4е съм тяхна дъщеря

ми отивай на квартира да видим дали след 1 месец (или по-малко) няма да ти се натресат да оглеждат новия ти дом, сигурно през седмици ще ти пращат кайсии, грозде, колети и меса...

на 18 си - можеш даходиш на диско, да бачкаш, да правиш престъпления..
остава само да се изнесеш от вас, защото щом живееш с тях е нормално да не искат дъщеря им да се прибира в 5 часа от дискотека, най-малкото ще им нарушиш здравето..
разбирам за правилата им в къщата (все пак всяка къща си има правила), и тези правила щом не ти изнасят - събирай куфарчетата, няма какво да му мислиш!
не съм съгласна с правилата, които не са свързани с къщата (прибиране например), а тези които мама и татко ти налагат.. голяма си вече, никой не може да ти казва дали ще бачкаш и дали ще се изнасяш..
промени малко закостенялото им старомодно патриархално мислене...
ясно че си ги обичаш, и те те обичат много, ама ако продължаваш така ще те изкривят и ще ти съсипят животеца.
трябва да преодолеят раздялата с милата им дъщеря а ти трябва да изживееш една прекрасна младост, вкусвайки свободата да правиш решения сама..
и без това мисля че малко си изтървала, така че наваксвай, за да не пораснеш сдухнячка и/или стара мома..


давай с теб сме =]

BrokenInnocence
07-03-2008, 09:10
Control freaks... Според мен изнасянето на квартира е твърде екстремен вариант. Може би трябва да си "извоюваш" някакви малки "свободи" постепенно... Започни от нещо по- лесно... примерно удължаване на вечерния час и т.н. Като видят, че си достатъчно отговорна може би ще се съласят и на още... а и да не се... сама го каза, догодина заминаваш, тъй че какво толкова...

kuklichka_bg
07-04-2008, 12:01
Palnoletna si ve4eeeeeee moje da praish kakvoto iskash q vari na kvartira nameri si rabota nqma cql jivot s mama i tati az det ne sam na 18 mi davat pove4e ne6ta
Nqma da im mal4i6 i da se saglasqvash be tei sha praqt kot iskat s teb ako si zavarshila iz4ezvai ot vas :}} tui ne e jivot xaxaxa

soul1199
07-04-2008, 12:37
na 18 si ima6 pravo da pravi6,kakvoto si iska6 s jivota ti,pogovori s tqh i moje6 daje da si vzeme6 kvartira

-нова съм тук-
07-04-2008, 13:38
Ако живееш под техния покрив логично е да им изпълняваш правилата.Факта,че ти си на 18 ти дава пълното право да ходиш по дискотеки и да работиш.Никой не може да те спре и вашите не могат да ти налагат волята си,след като си пълнолетна.Или поговори с тях,че вече си голям човек и можеш да правиш каквото сметнеш за добре,или си търси квартира
Дамм...И аз съм на 18,но наще не ми търсят сметка :wink:

FeelMyPain
07-04-2008, 13:54
Ела да живееш у нас, ама тряа да може да готвиш, че живея сам и няма кой друг. 8)

shmurkam
07-04-2008, 19:45
Моля ви помогнете ми вече незнам какво да правя станах на 18 години а нашите все още управляват живота ми единствено дете съм и съм изцяло в мъжка компания но това не им пречи #-o и въпреки това ме ограничават дават ми точен час в който трябва да се прибера в моя случи това е 23:00 и все още не съм ходила на дискотека до по късно от 01:00 как му викате на това :-x тази година исках да започна работа и да помагам с парите на нашите защото майка ми е безработна вярно че баща се опитва да ни осигури добре но и аз имам нужди все пак и така де не ми дават да започна работа и по дискотеки не ми дават да излизам имам вечерен час а сам на 18 моля ви помогнете ми :-x :-x :-x
Ще направя нешо,което направо изумително за моят стил и ще ти кажа само-що живееш при тях,а си на 18? Купи си апартамент и работи,а да водим дали ще ти кажат и копче. Тфа е,щом си "пълнолетна" и "голяма" айде хващай пътя,никой няма да те спре. :?

Rofl4e
07-04-2008, 19:56
ОМГ.. :shock: на 18 и вечерн час и не си ходила на бар... нз ама аз съм на 15 вечерният ми час е до към 12ч. и...всяка събота съм на НОЩНА дискотека.. :shock: :shock: :shock: тряба да правиш каквото искаш..на 18 не трябва те да управляват живота ти..

sladkъ_mackъ
07-04-2008, 21:50
пробвах за квартира но баща ми бе6е категори4ен 4е ако се изнеса на квартира да забравя 4е съм тяхна дъщеря пффф баща ти е бахти тъпия тип :o мой връстнички са по квартири,аз бягах от нас и ми простиха,ти си на 18 и ако идеш на квартира щял да се откаже от тебе :-x Ем тегли му една и се откажи ти от него кат е толко интересен :-x аман от властни тъпи родители :x :x

dantro
07-04-2008, 21:58
аз преодолях тва в 7 клас с часа контрола и т.н избягах 4 5 пъти от нас за по 2 3 дена .. и наще се смекчиха :shock:

skatemore
07-04-2008, 22:02
пробвах за квартира но баща ми бе6е категори4ен 4е ако се изнеса на квартира да забравя 4е съм тяхна дъщеря


еми проста ли си , изнеси са на квартира и след 3 дена ше изревеш за пари + тва кой щи я плаща тая квартира ти се радвай че още некой те бута щот майка ми ше ме избута още 1 година и после сам се оправям

ELFIQ
07-04-2008, 22:08
tva naistina e kofti :-x

vamp
07-05-2008, 08:32
Катенце,проблема ти е много гаден,имаш смотани родители...Нищо няма да се оправи докато не се изнесеш от вас и сама не си изкарваш парите.Стягай се,учи,намери си работа,игнорирай ваште тогава.
Аз с моите съм в доста лоши отношения,още живея при тях,нищо,че съм на 19.Много ми мрънкат,опитват се да ме ограничават,вече не могат,обаче след всички тия години на ограничения,нещо се е прекършило в мен и не ми се разправя много много.Сега просто чакам да се махна от нас.Моментът е близо,най-много 2-3 месеца.Да ходиш по дискотеки и т.н. не е толкова яко,1-вите пъти ще ти хареса,после е нещо нормално като да ходиш на кафе.Да живееш сам обаче е яко.Аз бях в Гърция известно време,там по цял ден нямаше кой да ми се заяжда,само си правех кефа,такова спокойствие,такъв кеф,чувстваш се много различно...Аз ако бях момиче,досега да бях курвичка и да си живея с някой баровец,защото знам какво е да имаш родители смотаняци.
Пожелавам ти да си оправиш живота ;)

XceSS
07-05-2008, 10:53
Причината да те държат под контрол още, е че ти нямат доверие. Грешно тийнейджърско мислене, е че самостоятелността започва когато те решат и с неподчинение на родителските правила, така че незнам защо си задаваш въпроса тук точно в този форум, ама това е друг въпрос.
Явно нищо не си направила за да заслужиш доверието на баща си. И като хвърля повърхностен поглен върху мнението ти, пред очите ми изкача просто лигавия начин, по който е написан ника ти, и затова съм склонен да взема страната на баща ти.
За да спечелиш доверието на родителите си трябва да пораснеш просто. Това значи да взимаш правилните решения сама, да разбереш причината зад "глупавите" правила, които ти налагат, както и да покажеш, че можеш да се грижиш сама за себе си вкъщи, което включва - готвене, чистене, пране, къщна работа.. Това трябва да можеш да правиш. Явно не го можеш щом все още има родителски контрол над теб.

Напълно съгласен !
Щом така правят ти нямат никакво доверие.
Както каза и thefreak, само като видя как ти е написан ника си представям що за човек си, а и да искаш съвет в тийн форум, където 80% са на 13-16 години ми става още по-ясно.Не става само да им искаш пари.Направи нещо по въпроса, да може да видят, че вече си пораснала, можеш да се грижеш сама за себе си.Както казват хората "Доверие се гради с години, а се срива за секунди", замисли се над това.

Bubbly
07-05-2008, 12:17
Много важно, че си на 18, като ти гледам ника приличаш на ... Осъзнайте най-накрая, че като станете на 18 няма да блесне светкавица и животът ви да се преобърне на 180 градуса! Та ти още не си завършила гимназия, пък си тръгнала да се изнасяш. И какво ще работиш ми е интересно ? Сервитьорка?( и други неща ми идват на ум, но от благоприличие няма да ги кажа). Звучиш точно така" Няма пък, аз съм на 18 и искам да се напивам вече, тия идиоти не ме пускат :( " Да си помисляла, че може да ги е грижа за теб? Като толкова не можеш да ги понасяш се изнасяй, бачкай си наричай се голяма, и се напивай в дискотеките дo сутринта, ако имаш късмет може да попаднеш в тъмното на някой чичко, от който да имаш деца. Ама така мислят само пенсионерите, на теб сега ти е времето да се забавляваш... Да след като заживееш сама, животът става приказка нали? :razz: И кола трябва да си купиш, и в затвора може да отидеш. Ами като ти е толкова зор, изнасяй се прав ти път, не виждам ние какво да направим...
На тъп пост, тъп отговор.
"защото знам какво е да имаш родители смотаняци". Точно така, всички родители са смотаняци и дъртаци. Прекрасни разсъждения на 8-годишно дете. Още веднъж да си кажа и на 118 да си, и в ушите да са те чукали, и 4000 лева да изкарваш, пак може да си си останал дете. То за растежа ти трябват години и ядене, обаче за развитието трябва и акъл... :?
ПП Сори за обидите, нищо лично. Просто първична реакция и губене на време.

XceSS
07-05-2008, 13:01
Много важно, че си на 18, като ти гледам ника приличаш на ... Осъзнайте най-накрая, че като станете на 18 няма да блесне светкавица и животът ви да се преобърне на 180 градуса! Та ти още не си завършила гимназия, пък си тръгнала да се изнасяш. И какво ще работиш ми е интересно ? Сервитьорка?( и други неща ми идват на ум, но от благоприличие няма да ги кажа). Звучиш точно така" Няма пък, аз съм на 18 и искам да се напивам вече, тия идиоти не ме пускат :( " Да си помисляла, че може да ги е грижа за теб? Като толкова не можеш да ги понасяш се изнасяй, бачкай си наричай се голяма, и се напивай в дискотеките дo сутринта, ако имаш късмет може да попаднеш в тъмното на някой чичко, от който да имаш деца. Ама така мислят само пенсионерите, на теб сега ти е времето да се забавляваш... Да след като заживееш сама, животът става приказка нали? :razz: И кола трябва да си купиш, и в затвора може да отидеш. Ами като ти е толкова зор, изнасяй се прав ти път, не виждам ние какво да направим...
На тъп пост, тъп отговор.
"защото знам какво е да имаш родители смотаняци". Точно така, всички родители са смотаняци и дъртаци. Прекрасни разсъждения на 8-годишно дете. Още веднъж да си кажа и на 118 да си, и в ушите да са те чукали, и 4000 лева да изкарваш, пак може да си си останал дете. То за растежа ти трябват години и ядене, обаче за развитието трябва и акъл... :?
ПП Сори за обидите, нищо лично. Просто първична реакция и губене на време.


Само мога да кажа ЕВАЛАТА ! Не знам на колко, но разсъждаваш много правилно, браво !

SK0RP10N
07-06-2008, 04:14
Прочетох това, че баща ти е забранил да се изнасяш на квартира.
Кажи им: ако не ме оставите да живея нормално живота си, ще забравите, че сте имали дъщеря.
След тези думи си стягаш багажа и отиваш на квартира.

Sladkata___
07-06-2008, 08:36
Ако не си завършила си стой при тях защото ще е много трудно да си на квартира и да учиш и сама да се изхранваш , а след бала ти ако продължават по същия начин тогава вече нямаш избор...

NaNa_SladuRana
07-06-2008, 08:39
Ако живееш под техния покрив логично е да им изпълняваш правилата.Факта,че ти си на 18 ти дава пълното право да ходиш по дискотеки и да работиш.Никой не може да те спре и вашите не могат да ти налагат волята си,след като си пълнолетна.Или поговори с тях,че вече си голям човек и можеш да правиш каквото сметнеш за добре,или си търси квартира
+1

Sladkata___
07-06-2008, 08:48
Гледай първо да си вземеш хубава професия и от там нататък започни да градиш живота си сама ... да знаеш че изобщо не е лесно... може сега да мислиш че без тях ще е супер но не е точно така много отговорности и задължения ще чакат само теб.Но най важното е да си вземеш хубава диплома и да си намериш хубава доходна работа която да ти харесва и от там нататък вече като си взимаш хубави пари ще ти е много по лесно ще имаш една упора :) а за родителите ти моя съвет е все пак да не имаш лоши чувства към тях въпреки това и си ги обичай такива каквито са :)

katencetyyyyyyy
07-07-2008, 07:49
Мерси за съветите и стига сте се заяждали с ник-а ми. Вече си намерих работа но наистина остава ми още 1 година в училище :cry: но все пак искам сега да живея след тази година ще започна с още повече зубрене в университета (дай боже) и няма да ми остава време за нищо а нашите продължават да се държат все така властно даже и след разговорите които проведохме уж всичко се изяснява но това продължава само 1-2 дни и после пак всичко отначало :-x

mhmhmhmhm
07-07-2008, 11:10
тва,че си станала на 18 нищо не значи
щом още живееш с тях и те издържат,ще търпиш

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-09-2008, 16:40
Опитай се да обясниш на вашите, че вече не си малкото момиченце на татко, а си станала жена и имаш нужда от свобода

fall_out_girl
07-09-2008, 17:20
Ами щом живееш с тях,ще спазваш тяхните правила...Щом си на 18,би трябвало да те пускат,но има и такива родители като твоите...Единствения изход е да се изнесеш,което не ти препоръчвам..Живота сам е много труден :)

spiderka
07-09-2008, 20:23
Ако живееш под техния покрив логично е да им изпълняваш правилата.Факта,че ти си на 18 ти дава пълното право да ходиш по дискотеки и да работиш.Никой не може да те спре и вашите не могат да ти налагат волята си,след като си пълнолетна.Или поговори с тях,че вече си голям човек и можеш да правиш каквото сметнеш за добре,или си търси квартира

1+ 8)

ElinoOor
07-10-2008, 06:55
ох не знам ти как мислиш ноаз ако бях бих се изнесла още в деня в който стана пълнолетна намеи си квартирант така отначало ще ти е по изгодно тъй като плащаш половината разходи за вода ток.....после като събереш пари ще си намериш собствена квартира така де според мен ако не искаш да търпиш изнасяй се :) написах цел роман :D

fena_17
07-11-2008, 00:17
ако имах същите проблеми щях да и тегла една ма**а :grin: :D Еми кажи и че вече нямат право да ти се месят в живота ! :)

chocoleptic
07-11-2008, 07:14
Ти си виновна,че го позволяваш.
Търси си правата.

marilyn
07-12-2008, 21:00
БОже на 18 си, не им се връзвай толко, почни работа и им кажи че нямат право дате ограничават така, закона казва че си пълнолетна и не си дете, сега те ти се водят родители, но напрактика не са ти настойници и нямат права над теб.

vamp
07-15-2008, 09:28
Мерси за съветите и стига сте се заяждали с ник-а ми. Вече си намерих работа но наистина остава ми още 1 година в училище :cry: но все пак искам сега да живея след тази година ще започна с още повече зубрене в университета (дай боже) и няма да ми остава време за нищо а нашите продължават да се държат все така властно даже и след разговорите които проведохме уж всичко се изяснява но това продължава само 1-2 дни и после пак всичко отначало :-x

Вярно не ставаш за нищо.Толкова ли е трудно да си хванеш един баровец,да те вози с Мерцедес,да ти купува парцалки,да те води по кафета и дискотеки.Живот като филм,ти тука ми разравяш за университети и зубрене.Това е България и ако не си човек на някой нямаш шанс.
Аз ще ставам студент,защото съм момче и не мога цял живот да се занимавам с несериозни работи.Ама за момичетата не е трудно.Един баровец,филм за любовта,после семейство и деца и си уредена за цял живот!Защо търпиш да ти пропиляват младините?

nailana
07-15-2008, 10:09
пробвах за квартира но баща ми бе6е категори4ен 4е ако се изнеса на квартира да забравя 4е съм тяхна дъщеря


Родителите ти постъпват глупаво.А ТИ НЕ СИ ЛИ ЗНАЕШ ПРАВАТА???НА 18 СИ И САМА ВЗИМАШ РЕШЕНИЯ!А ти си още по - глупава и от тях,че позволяваш да ти се бъркат в живота!И какво...после като се омъжиш и имаш деца,пак ли ще им позволяваш да се разпореждат и с теб,и с брака ти,и с децата ти,и с работата ти?!Моите родители ми позволяват да работя и няма никаъв проблем,а съм на 16...но аз на твое място щях да се опълча срещу баща си и да се изнеса,независимо дали той иска или не!Пълнолетна си...вече би трябвало да можеш да правиш разлика между добро и зло,да знаеш как трябва да постъпиш в определена ситуация,и да взимаш отговорност за постъпките си.А в тази ситуация трябва да се противопоставиш на родителите си и да защитиш правата си.Започни работа,изнеси се на квартира...а ти им кажи,че ако те не са до теб във всички трудности и не те подкрепят...нека те забравят ,че си тяхна дъщеря...
И все пак ти решаваш как да постъпиш.Ние не можем вместо теб,да говорим с родителите ти.Но и те са виновни,че не са култивирали и 'насадили' навици/чувство и съзнание за независимост...и свобода...Трябвало е да развият у теб един далновиден и здравомислещ разум.

kiss_kotence
07-16-2008, 06:27
оооо тва не е нищо..........имам приятелка която сащо е на 18....и тяхните не я пускат никаде,освен ако не излиза с мен и едно момче...дават и само един пат в седмицата да излиза,сащо като на теб не и дават да работи(да не я откраднат ли нз :D )...категорично и бяха забранили да си има приятел...а вечерния час и е 20 часа......аз сам мн потресена от тва нещо...да не е в затвор?даже мислише да бяга....ама няма каде... [-X

xpucuto
07-16-2008, 13:01
Ами скъпа те по този начин мислят, че ти правят добро, че те отдалечават от лошотийте навън ли де да знам :-o .Мислят те за малко момиче, което не може да се грижи за себе си и за тях това е един начин да те предпазят, но не осъзнават, че така може да те отдалечат от себе си.Докажи им, че можеш :o , а не да седиш и да чакаш да ти позволят това и онова.ОПЪЛЧВАЙ СЕ БЕ МОМИЧЕ!!!Бори се за свободата си :P .Сигурна съм, че досега всичко са ти го давали наготово и ти си свикнала по този начин и сега питаш нас за съвети как да те измъкнем пффф не става така :?

oziato
07-17-2008, 16:49
бе аз съм момче на 18 и по-къстно от 00.30 не съм се прибирал,сори ама ми е много интересно каде ше ходиш след това,аре на нощна дискотека хубаво ама сам човек не ходи,ако ходиш ще е с приятели които сигурно ще се познават с ваште и едвали ще има проблем .мойта майка примерно се ме чака да се прибера и се притеснява и я разбирам,а ти като си момиче още повече се притесняват ваште.стискам палци да се разберете :-$