PDA

View Full Version : Честита БУМ Сутрин София



Страници : [1] 2

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:21
Е добро утро на всички събудили се от взривовете тая сутрин...

Blab
07-03-2008, 04:22
Уау, какви спътникови снимки "от мястото на събието" показаха по Нова :-D

SuNsEt
07-03-2008, 04:23
Леле...аз...мен тоя взрив ме събуди.Мислех,че е пералнята... :shock: ...До сега 3 силни взривове усетих.В Хиподрума живея.Разтресоха се прозорците. :-o

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:23
Аз пак изпуснах снимките.. КАзват , че имало там военни складове с някви секретни неща :-o и продължават взривовете :(( уааа
SuNsEt при нас се усетиха два ама след първия викам айдее пак некой изгоре с колата... а след втората викам айдее ще ми падне блока :D

SuNsEt
07-03-2008, 04:25
Уау, какви спътникови снимки "от мястото на събието" показаха по Нова :-D Да,и аз го гледам тва. :D ...А днес мислех да ходя до Кубратово...това е в близост до Челопечене.Поне така разбрах аз. :? ...Жалко. :-D

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:25
Отиди бе сега там е купоннн :grin:

Blab
07-03-2008, 04:27
Е, аз съм на изток от вас, явно.
Към 6 и 15 започна да гърми при мен.

SuNsEt
07-03-2008, 04:28
Аз пак изпуснах снимките.. КАзват , че имало там военни складове с някви секретни неща :-o и продължават взривовете :(( уааа
SuNsEt при нас се усетиха два ама след първия викам айдее пак некой изгоре с колата... а след втората викам айдее ще ми падне блока :D :lol: :lol: :lol: ...Майка ми искаш да ме вземе със себе си на работа...Ама аз викам ше си седа тука. :D ...И се чудя как може чак от Света тройца да се ВИДИ прословутата гъба...Аз тука не видях нищо.САмо усетих.Сега съм в лека паника.Имаме приятелка,която работи в мината на Челопечене...Ужас,дано е добре и няма пострадали. :-o

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:29
Ем туко що казаха , че няма жертви и обгъзяване и цитирам : "Живейте спокойно жители на София"

SuNsEt
07-03-2008, 04:31
Ем туко що казаха , че няма жертви и обгъзяване и цитирам : "Живейте спокойно жители на София" Ти къде гледаш?...По Нова казват,че не се знае със сигурност.

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:32
Ем туко що казаха , че няма жертви и обгъзяване и цитирам : "Живейте спокойно жители на София" Ти къде гледаш?...По Нова казват,че не се знае със сигурност. БТВ .. те там се свързаха с някъв на гражданска защита май.... и Той обясни , че няма жертви и обгъзяване и видимостта по полето е не повече от 50 м

SuNsEt
07-03-2008, 04:33
Леле,облака се движи към ЦЕНТРАЛНАТА част на София!? :shock: :shock: :shock: ...Затваряйте прозорците и...не ходете никъде. 8)

Wrathchild
07-03-2008, 04:33
Добро утро. Егати, то беше нещо страшно... спя си аз най-спокойно, изведнъж някакъв тътен и ми се тресат прозорците... чудна сутрин направо.

Blab
07-03-2008, 04:33
БТВ не струват. Викам да си пуснем "Дарик.
Да не казвам голяма дума, но като че ли спря.

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:34
БТВ не струват. Викам да си пуснем "Дарик.
Да не казвам голяма дума, но като че ли спря. Ем дано си права . А къде го казаха това за облака ?

Wrathchild
07-03-2008, 04:36
Аз съм в Младост 1 и тоя облак така и не го видях... Аз сега не съм чувала в близките 30-40 минути...

*кФаРтАЛнЪтЪ_пРиНцЕскЪъЪ*
07-03-2008, 04:38
На мен ми забраниха да излизам , защото има сяря във въздуха и може да се получи масово натравяне...Не знам как ще отида да си провера резултатите , защото моите все още ги няма в нета мамка му :-x

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:39
Абе казаха , че имало облаци нас западен парк..и че е стигнало до Летището .. абе как мое точно днеска бе..

Адаш знаех си аз , че ти си винвен за взрива

Blab
07-03-2008, 04:41
Абе казаха , че имало облаци нас западен парк..и че е стигнало до Летището .. абе как мое точно днеска бе..

Адаш знаех си аз , че ти си винвен за взрива
Живея близо до летището, облак натам има.

Бойко Борисов: който живее на близо от там да се изнася...!!!
:D

SuNsEt
07-03-2008, 04:41
БТВ не струват. Викам да си пуснем "Дарик.
Да не казвам голяма дума, но като че ли спря. Ем дано си права . А къде го казаха това за облака ? По 1ва...Абе БНТ.

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:43
Абе казаха , че имало облаци нас западен парк..и че е стигнало до Летището .. абе как мое точно днеска бе..

Адаш знаех си аз , че ти си винвен за взрива
Живея близо до летището, облак натам има.

Бойко Борисов: който живее на близо от там да се изнася...!!!
:D Имало евакуация към Банкяя .. айде мощно в Банкяяяя :D

*кФаРтАЛнЪтЪ_пРиНцЕскЪъЪ*
07-03-2008, 04:44
баси...точно днес....аз нали ставам всяка сутрин да тичам в 7 часа с още няколко приятелки и днес ме върнаха , щото сме щели да се натровим :-x

Spider4eto
07-03-2008, 04:45
аз съм в Слатина и се чува лек тътен

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:46
баси...точно днес....аз нали ставам всяка сутрин да тичам в 7 часа с още няколко приятелки и днес ме върнаха , щото сме щели да се натровим :-x Казаха , че няма от какво да се притесняват .. смисъл , че няма обгъзяване..Само тия от Челопечене трябва да се изнесат . Бойко каза , че взривете продължават...Ама няма от кво да се страхуваме..

Blab
07-03-2008, 04:47
Абе казаха , че имало облаци нас западен парк..и че е стигнало до Летището .. абе как мое точно днеска бе..

Адаш знаех си аз , че ти си винвен за взрива
Живея близо до летището, облак натам има.

Бойко Борисов: който живее на близо от там да се изнася...!!!
:D Имало евакуация към Банкяя .. айде мощно в Банкяяяя :D
Бройте ме. 8-)

*кФаРтАЛнЪтЪ_пРиНцЕскЪъЪ*
07-03-2008, 04:50
АЗ съм се барикадирала вкъщи....затворих всички прозорци...голяма паника беше ,, ама мен и ми е смешно .... :razz:

Wrathchild
07-03-2008, 04:51
Оф, добре че няма обгазяване, че баба ми преди 30 минути трябваше да излезе...

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:53
хахах адаш хаха аз си мислех , че почваме война и се събудих с усмивка .. уви :-D и цяла сутрин се счупвам от смях... тия в моя кв са бахти непукистите поливат си цветенцата долу в кафето некъв бакшиш е надул чалгиятаа и само дето не са се разтанцували пред блока :grin:

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:54
Мощни взривове разтресоха София в 6.28 часа тази сутрин.

Това, което отначало повечето хора взеха за силно земетресение, продължи интензивно поне 30 минути.

Засега информацията е, че има взривове в склад за обезвреждане на снаряди в Челопечене.

Там районът е отцепен от екипи на полицията, пожарната и Гражданска защита.

Експлозиите продължавт и в момента с по-малка интензивност.

В кварталите в близост до мястото на инцидента блоковете се люлеят след всяка експлозия.

В някои от тях има счупени прозорци от ударната вълна.

В небето, в посока изток, се разстла огромен облак веднага след първия взрив .

Гражданска защита съобщи, че има установени повишени концентрации на въглероден диоксид над София.

Председателят на вътрешната комисия към Народното събрание Минчо Спасов потвърди, че инцидентът е станал в складове на минисетрството на отбраната.

Според него в момента на експлозиите в него не е имало военни, защото тежкият инцидент е станал извън работно време.

Шефът на Генералния щаб на Българската армия генерал Златан Стойков предупреди намиращите се в близост до експлозиите хора веднага да отидат на безопасно място, защото има опасност от осколки от снаряди.

В ефира на Нова телевизия се обади кметът на Челопечене Сашо Иванов, който обяви, че са се взривили складове за обезвреждане на барут там.

Не е наясно дали има жертви и ранени.

Линейки и пожарни пътуват в тази посока.


www.dnes.bg



Взривове разтресоха София
news.bg
Размер на шрифта: a a a

Експлозии разтресоха рано тази сутрин София и околностите. Първият се чу точно в 6.30. След това се чуха още няколко.

Вторият врзив, който беше и най-силен - 7 минути след първия. След десет минути трети тътен разтърси столицата. Той бе най-слаб и приглушен.

От Гражданска защита съобщиха, че инцидентът е във военни складове и гърмят снаряди. В Челопечене има барутни погрeби.

На този етап няма информация за жертви и ранени. Опасност от радиация няма и гражданите на София могат да бъдат спокайни, казаха още от Гражданска защита.

Екипи на Гражданска защита, пожарната и полицията са на място.

Над квартала се вижда дим и по-малките взривове продължават. Видимостта е не повече от 50 метра, посочи кметът на София Бойко Борисов, който също е на мястото на взривовете. Той посочи, че все още няма яснота и не са пристигнали екипи на военните. Телефоните на Министрество на отбраната не отговарят.

По информация на Минчо Спасов, председател на вътрешната комисия в парламента, в складовете има боеприпаси. Той посъветва хора да не се приближават към мястото на инцидента, тъй като не е ясно все още колко опасен за здравето може да е облакът от дим. Депутатът от НДСВ каза още в ефира на БиТиВи, че точното съдържание на военните складове е „военна тайна".
Минчо Спасов каза още, че в складовете е имало охранителна фирма и изрази надежда служителите й да не са пострадали.
Министърът на околната Джевдет Чакъров съобщи, че вече е издадена заповед екипи на министерството да отидат на мястото на взривовете и веднага да вземат проби за изследвания

Според Борисов ще се наложи евакуация на живеещите в района, тъй като димът е изключително много.

Първоначално подозренията бяха за авария в "Кремиковци", но от Гражданска защита успокоиха, че на територията на комбината всичко е спокойно.

*кФаРтАЛнЪтЪ_пРиНцЕскЪъЪ*
07-03-2008, 04:55
аз пък съм си направила нещо като маска... :D :D :D

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:56
Verminaard в Люлин се усети...

GLeZoRanA
07-03-2008, 04:59
:shock: как бре? къде? не съм спал цяла нощ и нищ не усетих....мдаа,веселото толкоз ме мрази че чак бяга от мене.

искам весело бре!искам БУМ! :D епа в Люлин 7 се усети хахаха .. Определено те мрази.. Аз поне не е нужно да ходя на фризиор .. Косата ми сама се изправи :-D

Blab
07-03-2008, 05:00
в 6.28 часа
Първият се чу точно в 6.30.

Ей за това говоря.
Явно чувам напред във времето.
И не е спряло, преди малко пак "дрънна".

GLeZoRanA
07-03-2008, 05:01
ахъм те сега по нтв казаха , че продължават и казаха , че взривовете са почнали в 6:40... след малко ще пуснат сигурно и картина така че..

*кФаРтАЛнЪтЪ_пРиНцЕскЪъЪ*
07-03-2008, 05:02
офффффффф хора мн се притесних.... тука в центъра започна да смърди някво странно , въпреки че затворих всички прозорци..... :-x

Aileen
07-03-2008, 05:03
Aз пък съм в центъра на София (до Мол ъф София) и ме събудиха още първите 2 взрива. После като продължих да лежа и при 3тия взрив дори завесите се разклатиха от взривната вълна. В момента слушам радио и разбирам, че ще се евакуират близките квартали... Просто върха!...

Spider4eto
07-03-2008, 05:03
Аз съм затворила сичко в нас и нищо не усещам

*кФаРтАЛнЪтЪ_пРиНцЕскЪъЪ*
07-03-2008, 05:04
е ние имаме един прозорез който не може да се затвори и просто не знам кво ще правя...поне съм се затворила в мойта си стая... :x

MiLeNcHeToO
07-03-2008, 05:05
аз съм в Слатина и се чува лек тътен
Аз също,вече се чува съвсем леко,за разлика от преди около час...доста прозорци в блока ни се счупиха... :-o

GLeZoRanA
07-03-2008, 05:06
Репортерка на НТВ : Мирише на сяра .. Водещ от сутрешния блок - Гражданска защита казаха ,че не е верно ! :-D

Aileen
07-03-2008, 05:06
е ние имаме един прозорез който не може да се затвори и просто не знам кво ще правя...поне съм се затворила в мойта си стая... :x

Опитай мокра кърпа да я сложиш на този процеп. Това ще спре миризмата.

SuNsEt
07-03-2008, 05:10
Аз нямам намерение да излизам от нас...нищо,че съм горе-долу в центъра. :?

*кФаРтАЛнЪтЪ_пРиНцЕскЪъЪ*
07-03-2008, 05:18
е и аз съм в центъра.... до Славейков :-P

GLeZoRanA
07-03-2008, 05:18
Егати фойерверките .. продължават :shock:

Wrathchild
07-03-2008, 05:20
То тука вече нищо не се чува от около час. След малко ще звънна един телефон в Борово, да видя там дали са усетили нещо...

Spider4eto
07-03-2008, 05:20
всички ше умрете, гадни софиянци!!! :booooomb: :booooomb: :booooomb: Тъп селянин :o

Swinkenhoffer
07-03-2008, 05:21
По Нова казаха, че хората започнали да повръщат, и да имат сърбежи по кожата. о.О

GLeZoRanA
07-03-2008, 05:21
всички ше умрете, гадни софиянци!!! :booooomb: :booooomb: :booooomb: алло селооооооооооооооооо хахаха
казаха че хората от кв са получили сърбежи и им се догадило ... Горкичките :S изкърти ли са им се дограмите..Там по Чепинци е било страшничко

Spider4eto
07-03-2008, 05:22
всички ше умрете, гадни софиянци!!! :booooomb: :booooomb: :booooomb: Тъп селянин :o

БУМ! 8-)

mrssmith
07-03-2008, 05:24
по бтв май само повтарят, че всичко е ок, че няма никаква опасност, че няма нужда от евакулация, май е по-добре да се гледа нова-там поне си казват повече неща без да крият.

Blab
07-03-2008, 05:27
Бръммм...
Да се скрият, бе.
Ибах ти джурналистите, ибах ти теУевизията...
След втория гърмеж... още даваха детски.

GLeZoRanA
07-03-2008, 05:27
Бум! Бум! ЩЕ си купя автомат хей ю бум бум бум :grin: :lol:

SuNsEt
07-03-2008, 05:30
:shock: КАкво??Сърбежи и повръщане?!?...ЛЕле аре стига де...сега като си поисля и мен започва да ме сърби. :shock: ...Абе...котенцето(от форума) не беше ли от Чепинци?Там било много силно. :shock:

GLeZoRanA
07-03-2008, 05:32
:shock: КАкво??Сърбежи и повръщане?!?...ЛЕле аре стига де...сега като си поисля и мен започва да ме сърби. :shock: ...Абе...котенцето(от форума) не беше ли от Чепинци?Там било много силно. :shock: дано да няма пострадали..
Ей майка му стара живеем в най-скапаната държава... Това никъде не може да се случи.. Дето вика един човечец от Чепинци...- Тия бомби в парламента тряя се съхраняват...Скапана държава..

rakiQ
07-03-2008, 05:36
аз па си помислих че е от времето и си викам ?"еее еби му майката неска уж 30 г. щеше да е!!" :D

SuNsEt
07-03-2008, 05:37
аз па си помислих че е от времето и си викам ?"еее еби му майката неска уж 30 г. щеше да е!!" :D :lol: :lol: :lol:

Wrathchild
07-03-2008, 05:39
Хах, току-що видях, че един от прозорците на входа е счупен. А тука по едно време ми замириса на нещо странно, ама бързо отмина.

*кФаРтАЛнЪтЪ_пРиНцЕскЪъЪ*
07-03-2008, 05:39
абе хора това е сериозно...не се смейте... аз супер мн се притеснявам.... :-# :-# :-# :-#

rakiQ
07-03-2008, 05:42
папапапахаахахха аз отивам на плаж чаоо :-)

Mirelchetoo14
07-03-2008, 05:42
Лееле,ужас,аз спях и ги чух в просъница,и отворих очи,вратата щеше да изскочи от пантите на 2-3 взрива.После обаче съм продължила да спя,събудих се,сърцето ми как бумкаше...егати.И спря и трябваше да го ударя 2-3 пъти да започне пак да бие...Не от паника,ама така в сън...Иначе,приятеля ми е спокоен,ама аз тука....паника :D Барикадирала съм се и...си мисля за 2ри чернобил :D Има ли някой от Дружба,чух,че там били изпочупени прозорци :(

*кФаРтАЛнЪтЪ_пРиНцЕскЪъЪ*
07-03-2008, 05:44
последно има ли опастност или няма ?!?! :x

GLeZoRanA
07-03-2008, 05:45
абе някой слуша ли Дарик... Щото били казали , че щяло да има до 30 мин още по силен взрив от досегашните.. Ама не съм сигурна, вече може просто някой да го е хванал черния хумор .. е който слуша да каже

Saymon90
07-03-2008, 05:47
Омг, какви филми ставали... само аз ли не съм чул и разбрал нищо? Хем съм бил буден тогава... сега разбрах по радиото, докато пътувах за работа - една бабка цивреше, че всички съседи били в паника и за това и тя била :D

Ами, да се надяваме, че до нас ще стигне вярната информация.

rakiQ
07-03-2008, 05:48
папапапахаахахха аз отивам на плаж чаоо :-)

пази се от шрапнели :lol: :D :D :D :D :D ще се пазя ..кой знае.. :razz:

GLeZoRanA
07-03-2008, 05:49
една бабка цивреше, че всички съседи били в паника и за това и тя била :D хахаха това е готина причина да изпаднеш в паника :-D

rakiQ
07-03-2008, 05:49
последно има ли опастност или няма ?!?! :xняма никаква опасност е са чух по бтв ! няма вероятност за такъв голям взрив пак въздуха не е опасен.. спокс

Saymon90
07-03-2008, 05:50
Опасност от радиация няма и гражданите на София могат да бъдат спокoйни, уточниха от Гражданска защита. След извършени контролни замервания са установени повишени концентрации на въглероден диоксид, които са в допустимите норми
-www.news.bg

TinkyWinky
07-03-2008, 05:50
Ей майка му стара живеем в най-скапаната държава... Това никъде не може да се случи.. Дето вика един човечец от Чепинци...- Тия бомби в парламента тряя се съхраняват...Скапана държава..[/color][/i][/b]

+ 1 в момента много се радвам, че не живея в София :(

Blab
07-03-2008, 05:53
абе някой слуша ли Дарик... Щото били казали , че щяло да има до 30 мин още по силен взрив от досегашните.. Ама не съм сигурна, вече може просто някой да го е хванал черния хумор .. е който слуша да каже
Слушам, естествено, малко са качествените медии.
В очакване съм... не на Годо 8-)

Saymon90
07-03-2008, 05:55
Ще видим до довечера колко различни версии ще се обсъдят и колко ала-Чернобил конспирации ще има :D

bboy_bunker
07-03-2008, 05:56
хаххаахха аз ги чух, ама после пак си заспах.. :grin:

GLeZoRanA
07-03-2008, 05:56
абе някой слуша ли Дарик... Щото били казали , че щяло да има до 30 мин още по силен взрив от досегашните.. Ама не съм сигурна, вече може просто някой да го е хванал черния хумор .. е който слуша да каже
Слушам, естествено, малко са качествените медии.
В очакване съм... не на Годо 8-) Ллеле още не се е взривил най-големия склад където имало над 20 тона тротил.. то тва ще си...

jim_beam
07-03-2008, 05:57
abe nz dali go 4uvate ama az pri nas tuk v suhata reka o6te se 4uva kak garmi a kak miri6e da ne govorim....

Blab
07-03-2008, 05:57
Да :-D
Чакат да се взривят 20 тона тротил, най-големите им боеприпаси още не били минали. 8-)

bboy_bunker
07-03-2008, 05:59
Ебати идиотите. Ако искат да изчакат и София да се взриви.... :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

Wrathchild
07-03-2008, 05:59
Точно за това щях да кажа :razz: Е, нека видим дали ще имам потрошени прозорци.

GLeZoRanA
07-03-2008, 05:59
Е тва ако гръмне.. нема да ни се верва...

bboy_bunker
07-03-2008, 06:00
аххаха аз ше зема да откача прозорците ми... да не ми ги почупят :lol: :lol: :lol:

GLeZoRanA
07-03-2008, 06:00
Аз пък тва , че бил един го чувам от тебе...хах изгореха ни снараженията .. :razz:

Blab
07-03-2008, 06:00
abe nz dali go 4uvate ama az pri nas tuk v suhata reka o6te se 4uva kak garmi a kak miri6e da ne govorim....
О, ти си ми съседка. :-D

По темата: Нова смятат това за непотвърдена информация, по Дарик казаха, че са думи на генерала(не-знам-си-кой-си)

Wrathchild
07-03-2008, 06:01
Добре де, а някой каза ли от какво по-точно са причинени тези взривове?

GLeZoRanA
07-03-2008, 06:03
Добре де, а някой каза ли от какво по-точно са причинени тези взривове? бе чух някъде вече не помня къде , че имало стрелба или нещо от сорта беше :lol: Вече и аз незнам..

RiseGirl
07-03-2008, 06:04
Взривовете продължават ли....

GLeZoRanA
07-03-2008, 06:06
ще се повторя от по-рано- БУМ! БУМ!

яко ташаци стават, защото тия от гражданска защита са адски неадекватни... Адаш айде да ходиме да правиме бум бум на гражданска защита :-D

Wrathchild
07-03-2008, 06:07
Мани ги тия от гражданска защита, те сигурно са по-паникьосани от хората в Челопечене.
Да видим до края на деня колко версии ще има за взривовете. До тук имаме стрелба, очаквам предложения за бомбардировка.

GLeZoRanA
07-03-2008, 06:08
аз си мислех ,че почва война.. Тва да не дава Господ , че ако беше вярно с наща малка армийка и скромно снаражение нямаше да ни се вярва :-o
Aa пък тия от прогнозата за времето ме дразнят...- Днес ще се радваме на слънчево време ... леле колко прекрасно... :x

MusicIsTheKey
07-03-2008, 06:11
... ей това наричам ефектно събуждане! :x

GLeZoRanA
07-03-2008, 06:13
Ако бяхме ... ама не сме..в БЪЛГАРИЯ сме мама му стара... Тука всеки гледа да си спаси неговия гъз и не го ебе за другите хора..

Евала на Бойко , че отиде...

bboy_bunker
07-03-2008, 06:18
Според мен Боян Расате има пръст в това. Това е някакъв вид недоволство срещу гей-парада...












:razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz:

SINDEL
07-03-2008, 06:18
:D Спим си ние и изведнтж БУМ. Викам си ебах му и майката, няква война е по4нала докато придремвам като пи4..
На Мола се усети лошо..

GLeZoRanA
07-03-2008, 06:19
Според мен Боян Расате има пръст в това. Това е някакъв вид недоволство срещу гей-парада...

:razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: Мани майтап ама нали имаше като вариант да е гръмнал Кремиковци ..и викам край Томов взриви кремиковци ... :razz:

bboy_bunker
07-03-2008, 06:20
кофти ли ви е, софиянци? :-P'ич даже :grin:

Wrathchild
07-03-2008, 06:21
И аз помислих, че е война между другото. Версията да е Расате е абсурдна, ама не би ме изненадала :razz:

07-03-2008, 06:21
Само аз ли съм спала кат пън та не съм чула нищо :D

Wrathchild
07-03-2008, 06:22
Само аз ли съм спала кат пън та не съм чула нищо :DЗависи къде си. Току-що говорих с мъжо и каза, че в Борово не са усетили нищо.

bboy_bunker
07-03-2008, 06:23
я съм си добре, на сушинка.. 8) :D

Wrathchild
07-03-2008, 06:24
Няма връзка с Емел Етем- ха, дано е пукясала някъде...Може да е била... в центъра на събитията.

GLeZoRanA
07-03-2008, 06:25
Няма връзка с Емел Етем- ха, дано е пукясала някъде... :lol: ех човеколюбецо :-P да умира сички ве...

Въййй .. щом линейките са се махнали нема да ни се верва ей !
хаха тая от бтв ме радва ... - много се радваме , че ви успокойхме , че линейките са се изнесли , че чакаме голям БУМ :razz:

Aileen
07-03-2008, 06:29
Mдам. Наистина се очаква силен взрив. Не е било проява само проява на черно чувство за хумор....

GLeZoRanA
07-03-2008, 06:30
по Нова пуснаха реклама на слухови апарати, ако си оглушал от Бум! Бум! да не се стряскате....

пПАХАХАХАХАХААА хахахах и по БТВ я пуснаха хахахаахаха

bboy_bunker
07-03-2008, 06:30
GLeZoRanA във всеки твой пост присъства "нЕма да ни се вЕрва" ... Голяма неверница си :lol:

Wrathchild
07-03-2008, 06:30
по Нова пуснаха реклама на слухови апарати, ако си оглушал от Бум! Бум! да не се стряскате....

пПАХАХАХАХАХАААХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ АХАХАХА
:razz:
Тази сутрин обаче се оказа неочаквано забавна.

Blab
07-03-2008, 06:31
Няма връзка с Емел Етем- ха, дано е пукясала някъде...
стигнАла е вече...
След 3 часа... не си взела вана и това си е :?

rakiQ
07-03-2008, 06:32
очаква се още 1 силен взрив да не се стреснете ..

GLeZoRanA
07-03-2008, 06:32
GLeZoRanA във всеки твой пост присъства "нЕма да ни се вЕрва" ... Голяма неверница си :lol: :oops:

Wrathchild
07-03-2008, 06:33
очаква се още 1 силен взрив да не се стреснете ..Рай, ще ни се такова таковата.

bboy_bunker
07-03-2008, 06:34
очаква се още 1 силен взрив да не се стреснете ..ааауу вЕрно? Мерси че ми каза... иначе щях да се панирам яко..


:-o

GLeZoRanA
07-03-2008, 06:35
очаква се още 1 силен взрив да не се стреснете ..Рай, ще ни се такова таковата. хаха аз излизам , ако не се видиме - Обичам ви .. обичайте се и вие :P :lol:

rakiQ
07-03-2008, 06:35
тротилов взрив който щял да бъде малко по мощен

Wrathchild
07-03-2008, 06:36
очаква се още 1 силен взрив да не се стреснете ..Рай, ще ни се такова таковата. хаха аз излизам , ако не се видиме - Обичам ви .. обичайте се и вие :P :lol: И ние те обичамеееее :lol: Бум бум бум ще си купя автомат... ей, бях я забравила, сега си я пуснах за последно. Сбогом, хораааа 8)

Punisherrr
07-03-2008, 06:36
Бойко Борисов нареди гражданите да НЕ ДИШАТ :razz:
ебати галоша :Ь

Blab
07-03-2008, 06:38
Бойко Борисов нареди гражданите да НЕ ДИШАТ :razz:
ебати галоша :Ь
а не, посъветва, ако може да не дишаме. 8-)

Wrathchild
07-03-2008, 06:39
Бойко Борисов нареди гражданите да НЕ ДИШАТ :razz:
ебати галоша :Ь
а не, посъветва, ако може да не дишаме. 8-)ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА, стига бе ебати, започнах сутринта с егати стреса, а сега ще умра от смях :razz:

Aileen
07-03-2008, 06:41
Пхахахххахахахах г-жа Емел Етем обяви току що по БНР, че "ситуацията е под контрол". Е сега .... какво толкова се притесняват хората. Има-няма 20 тона тротил...какво толкова. :D

DjBaloon
07-03-2008, 06:41
Има ли някой от Дружба да каже как е било там!?

DjBaloon
07-03-2008, 06:42
Пхахахххахахахах г-жа Емел Етем обяви току що по БНР, че "ситуацията е под контрол". Е сега .... какво толкова се притесняват хората. Има-няма 20 тона тротил...какво толкова. :D

Ке се друсаме тука О София че свят ке ни се завие! 8-)

Wrathchild
07-03-2008, 06:43
Аз се притеснявам тука котараната да не се стресне... така де, аз съм си подготвена психически, ама на котьо как да й обясня...

Mooo6no
07-03-2008, 06:45
Чувствам, че в София ви става шоуто и не ви е скучно ся. 8-) :booooomb:

DjBaloon
07-03-2008, 06:46
Аз се притеснявам тука котараната да не се стресне... така де, аз съм си подготвена психически, ама на котьо как да й обясня...

Не я прегръщай ке те издере като топка вълнена прежда кат се стресне 8-)


EDIT: Я не лъжем хората,да не съм от министерството 8-)

Blab
07-03-2008, 06:48
:D

acleverboy
07-03-2008, 06:52
Да в София май наистина не ви е скучно добре че съм далеч ама само някой ден да не се събудя от гърма на Нефтозавода,че тфа ще бъде по-забавно :D :D :D :D

pufi_kz
07-03-2008, 06:52
radvam se 4e sam v kz :grin: :grin: :grin: ama mn mi e jalko za vas a be idvaite na gosti :D :D :D

Wrathchild
07-03-2008, 06:53
Чувствам, че в София ви става шоуто и не ви е скучно ся. 8-) :booooomb:И питаш.

Mooo6no
07-03-2008, 06:58
Чувствам, че в София ви става шоуто и не ви е скучно ся. 8-) :booooomb:
След като се усетих, че имам позната от Чепинци (доколкото знам на 4 км от взрива) не ми е толкова забавно. :(

shadow4e
07-03-2008, 07:00
Изцепката на Бойко и аз я чух, , но не слушах по-задълбочено, а баща ми ми го повтори, зад се усетя каквмо всъщност каза Бокйко. :D

Бяхме посъвтвани да затваряме прозорците, слагаме кърпи и по възможност да не дишаме. :D

Мен почна доста да ме боли главата, обаче... на затоврени прозорци съм, ама след 7.

bboy_bunker
07-03-2008, 07:02
Аре ве, нЕма ли да ГРъми още ?

Wrathchild
07-03-2008, 07:03
Сега по извънредните новини по Нова казаха, че Емел Етем била казала, че нямало опасност от нови взривове.

Wrathchild
07-03-2008, 07:08
Сега по извънредните новини по Нова казаха, че Емел Етем била казала, че нямало опасност от нови взривове.


ако гръмне - оставка!
А ако е 100% сигурна да ходи там :)Ми тя е нек'ва малоумна. Линейките не били там, понеже нямали работа там и нямало пострадали. Да бе, е сега...

DjBaloon
07-03-2008, 07:12
Сега по извънредните новини по Нова казаха, че Емел Етем била казала, че нямало опасност от нови взривове.

Пострадали няма! :-o

8 човека с обгазяваня се очакват във военна болница
"Пострадали няма"

В Пирогов са приети хора пострадали от счупени прозорци
"Пострадали няма"

Пазач на склада е приет с изграваня!
"Пазачите са добре,говоритхме с тях"
8-)

Вервайте ни!

Wrathchild
07-03-2008, 07:17
Точно за това и казах, че са малоумни, че да изтеглят линейките под предлог, че 'нямали били работа там'. Глупости.

Outlaw4Life
07-03-2008, 07:18
Пхахахххахахахах г-жа Емел Етем обяви току що по БНР, че "ситуацията е под контрол". Е сега .... какво толкова се притесняват хората. Има-няма 20 тона тротил...какво толкова. :D
Само 20 тона тротил... :D

pufi_kz
07-03-2008, 07:47
sq ima novini po nova

_showy_
07-03-2008, 07:49
Аз явно спя като пън.. :neutral: Какво е ставало.. ОМГ.. Айде на село. :-s

DjBaloon
07-03-2008, 08:00
Аз явно спя като пън.. :neutral: Какво е ставало.. ОМГ.. Айде на село. :-s
Само не в Чепинци 8-)

ScionOfStorm
07-03-2008, 08:06
язе ке си джитим хироус у нас май-май.

Иначе и мен ме събудиха леко взривовете, ама после пак заспах о.О
А Етем не знам къде ги вижда тея няма пострадали, след като и по новините показваха, и имам познати, които споделиха, че блоковете им са се КЛАТЕЛИ, оставяйки настрани почупените прозорци.

DjBaloon
07-03-2008, 08:11
Кво са за Етем 20 човека? 8-)

Mirelchetoo14
07-03-2008, 08:14
Абе вратата щеше да си изскочи от пантите,а съм чак в Лозен :shock: А министъра който се изцепи,че е на работа още отпреди взрива :D "ААА, ние имахме друга информация за това" :D :D :D Добре,че после имаше дълго време да си измисли оправданието,докато се свържат отново с него.

hottie
07-03-2008, 08:16
В центъра се чу доста - до попа!
Но въздуха си ОК, няма нищо сериозно, аз съм си отворила прозорците отдавна.

А тая тъпа Емел Етем дето не си вдигаше телефона цяла сутрин и се прави на ударена ..нямам думи :-x ще я пусна при бобмите :booooomb:

Mooo6no
07-03-2008, 08:18
Само 20 тона тротил... :D
Доколкото ми казаха (не по ТВ-то) тротила гори, а не гърми. Така че ако е вярно това опасност от големият взрив няма, освен ако не е сложен детонатор и останалите работи, за да стане взрив.

RoyTheReaper
07-03-2008, 08:18
:shock: как бре? къде? не съм спал цяла нощ и нищ не усетих....мдаа,веселото толкоз ме мрази че чак бяга от мене.

искам весело бре!искам БУМ! :D

Да, по дяволите! Да има бум и аз да го проспа... :?

SuNsEt
07-03-2008, 08:18
Аре ве, нЕма ли да ГРъми още ? ...Има време... :D ...Ама и утре е ден,нали така?! :-P

B3B0K
07-03-2008, 08:22
az li4no jiveq to4no m/u ilienci i TECA (tolostoi se vidi tui do nadejda e )i parvo si kazah eto pak vzrivqvat skald s piratki... posle si kazah krai teca me zalq i nakraq mi pada dezedoranta ot rafta i razbrah 4e idva kraq za men

DjBaloon
07-03-2008, 08:27
az li4no jiveq to4no m/u ilienci i TECA (tolostoi se vidi tui do nadejda e )i parvo si kazah eto pak vzrivqvat skald s piratki... posle si kazah krai teca me zalq i nakraq mi pada dezedoranta ot rafta i razbrah 4e idva kraq za men

аххахахаах имал/а си кофти сутрин
Пии още едно кафе и от мене 8-)

metomаn88
07-03-2008, 08:30
100% крият нещо,според вас говорят ли истината?

hottie
07-03-2008, 08:30
В центъра се чу доста - до попа!
Но въздуха си ОК, няма нищо сериозно, аз съм си отворила прозорците отдавна.

А тая тъпа Емел Етем дето не си вдигаше телефона цяла сутрин и се прави на ударена ..нямам думи :-x ще я пусна при бобмите :booooomb:

неразумна постъпка е да си отваряш прозорците при положение, че във въздуха в момента е пълно с боклуци

иначе ще умра от задушаване :D Еее нали преди малко казаха, че имало само прах. Някакъв химик.

PollyPoi
07-03-2008, 08:31
az li4no jiveq to4no m/u ilienci i TECA (tolostoi se vidi tui do nadejda e )i parvo si kazah eto pak vzrivqvat skald s piratki... posle si kazah krai teca me zalq i nakraq mi pada dezedoranta ot rafta i razbrah 4e idva kraq za men
и аз живея в Толстой и усетих труса даже леглото ми се помести...не е шега работа хораа :?

metomаn88
07-03-2008, 08:36
Тая работа смърди,там крият нещо тея педерасти

RoyTheReaper
07-03-2008, 08:38
Зарязах си прозореца у нас отворен. :?

B3B0K
07-03-2008, 08:39
e zaebiii 6tom v obelq sa go usetili koeto za men e ravnostoino na raq na sveta.... edna frka ot drujba kaza 4e ima malko 6teti -samo djamci i nikvi raneni

hottie
07-03-2008, 08:42
В центъра се чу доста - до попа!
Но въздуха си ОК, няма нищо сериозно, аз съм си отворила прозорците отдавна.

А тая тъпа Емел Етем дето не си вдигаше телефона цяла сутрин и се прави на ударена ..нямам думи :-x ще я пусна при бобмите :booooomb:

неразумна постъпка е да си отваряш прозорците при положение, че във въздуха в момента е пълно с боклуци

иначе ще умра от задушаване :D Еее нали преди малко казаха, че имало само прах. Някакъв химик.

само прах е достатъчно сериозно, защото това са твърди частици, които ще ти се налепят в дробовете, но...

абе даже като гръмнеш пиратка после знаете как смърди, а я сега си представете след 4 часа илюминации на бойни муниции, които са не знам колко си тона... какви неща има във въздуха. :-o

Е да... :-o ама като се замислиш колко е мръсен въздуха и без това.
Притворих 8-)

ScionOfStorm
07-03-2008, 08:49
^ +1

а че тая работа си е съмнителна няма спор. Само кога и дали ще разберем за какво е тоя привиден цирк (може би), се не знае ;р

Axel_f
07-03-2008, 08:50
Ужас аз се събудих точно в 6.30 от проклетите взривове...живея сравнително близо до събитието и всичко се усещаше...имаше някои особено силни взривове, направо цялата къща се тресеше :neutral: А като спря и токът... :D добре че го пуснаха....

Бтв експлозиите и сега продължават, ако се взриви и складът с 20 тона тротил ще е мощна бомба... :booooomb:

Гаден Метъл
07-03-2008, 08:50
Очевидно сутринта като бродех в гората съм се надишал на твърди частици. Дали ще умра? :shock:

Swinkenhoffer
07-03-2008, 08:51
Бойко ви намери много практично решение... просто не дишайте. :-|
Кво се оплаквате? 8-)

metomаn88
07-03-2008, 08:54
Абе бастуни,как може да се ебавате и смеете в такава ситуация........

Axel_f
07-03-2008, 08:58
Абе бастуни,как може да се ебавате и смеете в такава ситуация........

Еми какво ни остава...нали знаеш смехът лекува всичко. :grin: То в нашата държава ти трябват железни нерви и изобилие от черен хумор и ироня, за да уцелееш...

SINDEL
07-03-2008, 09:13
:lol: Омфг... казал да не дишаме, а?
Пропуснала съм го тва... Досега бях навън из центъра и няма нищо особено..
Колко му е? Само ще мутираме и ще изпоумрем вси4ките до 10 години :D

ScionOfStorm
07-03-2008, 09:13
заеби, моите прозорци са притворени, колкото да влиза въздух и само от тая доза ми е някакво гадно. Сещам се на алергичните какво им е - или трябва да стоят на затворени прозорци, което е ебаси задушаващото, или да отворят и да си предизвикат алергична реакция малко или много.

Mirelchetoo14
07-03-2008, 09:14
Не сте ли учили химия,тротила не се взривява,спокойно!

Току-що по новините - "Има само един пострадал,той е в ТОКСИКОЛОГИЯТА,най-вероятно е бил близо до взрива.НЯМА опастност от никакви натравяния,няма нищо вредно във въздуха."

Тогава защо не е приет за изгаряния,а в ТОКСИКОЛОГИЯТА?! :o

OtherDimension
07-03-2008, 09:15
Абе бастуни,как може да се ебавате и смеете в такава ситуация........

Еми какво ни остава...нали знаеш смехът лекува всичко. :grin: То в нашата държава ти трябват железни нерви и изобилие от черен хумор и ироня, за да уцелееш...
ти пък какъв житейски опит имаш за да плюеш така, лапе такова??
с какво те е сблъскал живота, от какво си недоволна!?
:x

Mirelchetoo14
07-03-2008, 09:18
Това за тротила беше само за паника....което ме навежа на мисълта,че може да има радиация...както ни казват истината :-o

Характеристики [редактиране]
Химична формула на тротила
Химична формула на тротила

1. Чувствителност - Нечувствителен към удар, прострелване с куршум, огън, искри, триене, химически взаимодействия. Пресования и прахообразен тротил е добре чувствителен към детонации и взривяването му е надеждно със стандартни капсул-детонатори, запалки и др. Излятият и люспестият тротил имат понижена чувствителност към детонация и се нуждаят от междинен детонатор (боевик) от пресован тротил или друго подходящо взривно вещество.

B3B0K
07-03-2008, 09:22
dobre de neska po nova mai be6e i na gosti im e nekav det bi trqqlo da obqsni kvo stava i go pitat dobre de 1 4as nie neznaem kfo stava vie v kolko otideh na mqstoto na incidenta ..i toq mi vv 6 i reporterkata : aa vie o6te predi tva bravo i toi mi nie znaehme za opasnosta o6te predi meseci :-o

Mirelchetoo14
07-03-2008, 09:25
dobre de neska po nova mai be6e i na gosti im e nekav det bi trqqlo da obqsni kvo stava i go pitat dobre de 1 4as nie neznaem kfo stava vie v kolko otideh na mqstoto na incidenta ..i toq mi vv 6 i reporterkata : aa vie o6te predi tva bravo i toi mi nie znaehme za opasnosta o6te predi meseci :-o

Е не е казал "преди месеци" изобщо!Каза "имахме друга информация предварително",нещо подобно...Ти пък как го изкара.

ScionOfStorm
07-03-2008, 09:32
Сега има пресконференция по каналец 1. :)

DjBaloon
07-03-2008, 09:34
Абе трагедия са всички

Някой дали ще ми повярва ако му кажа че вчера в 1 през ноща съм успял да влезна и да се запиша за 1 университет?!?
На мене да ми кажат няма да повярвам :-o

Сичко е много зле и тая сутрин се доказа пак

Axel_f
07-03-2008, 09:41
Абе бастуни,как може да се ебавате и смеете в такава ситуация........

Еми какво ни остава...нали знаеш смехът лекува всичко. :grin: То в нашата държава ти трябват железни нерви и изобилие от черен хумор и ироня, за да уцелееш...
ти пък какъв житейски опит имаш за да плюеш така, лапе такова??
с какво те е сблъскал живота, от какво си недоволна!?
:x

Не ми говори така, нито ме познаваш, нито имаш право да ме наричаш "лапе такова"!!! Може да нямам житейския опит на баба ти, но не съм сляпа, нито глуха, нито малоумна. И по какво по-точно плюя? Изказвам мнение, с което всеки трезвомислещ би се съгласил, писна ми всеки ден да гледам по новините (често пъти да се убеждавам и с очите си) абсурдите в България, ако за теб, това което се случва, е нормално, то за мен не е...

И ако не си забелязал/а в мнението ми имаше голяма доза ирония, но явно някои хора са прекалено чувствителни :lol:

bboy_bunker
07-03-2008, 09:49
Тогава защо не е приет за изгаряния,а в ТОКСИКОЛОГИЯТА?! :o Заради дима ;)

plamba95
07-03-2008, 09:54
:razz: :razz: :razz: :razz: един моя приятел е паднал от леглото :razz: :razz: :razz: :razz:

той живее близко до "пиратките"

w0sh
07-03-2008, 09:56
Аз нищо не знам. Странно.

Mooo6no
07-03-2008, 10:24
Аз нищо не знам. Странно.
Сигурно не гледаш телевизия. :)

AtMosFera
07-03-2008, 10:41
Не сте ли учили химия,тротила не се взривява,спокойно!

Току-що по новините - "Има само един пострадал,той е в ТОКСИКОЛОГИЯТА,най-вероятно е бил близо до взрива.НЯМА опастност от никакви натравяния,няма нищо вредно във въздуха."

Тогава защо не е приет за изгаряния,а в ТОКСИКОЛОГИЯТА?! :o

Гори.А щом гори значи при дадени условия трябва да може и да експлодира.

Mirelchetoo14
07-03-2008, 10:43
Не сте ли учили химия,тротила не се взривява,спокойно!

Току-що по новините - "Има само един пострадал,той е в ТОКСИКОЛОГИЯТА,най-вероятно е бил близо до взрива.НЯМА опастност от никакви натравяния,няма нищо вредно във въздуха."

Тогава защо не е приет за изгаряния,а в ТОКСИКОЛОГИЯТА?! :o

Гори.А щом гори значи при дадени условия трябва да може и да експлодира.

Да,но виж в УИКИПЕДИЯ пише,че при контакт с огън не се получава взрив.

FakePlasticTree
07-03-2008, 10:48
Ем туко що казаха , че няма жертви и обгъзяване и цитирам : "Живейте спокойно жители на София"
Извинявай, просто ми стана прекалено смешно. :-D

bboy_bunker
07-03-2008, 11:53
Тва в нормална държава щяха поне 1-2 седмици по-рано да предупредят всички за тия неща,в България обаче такива екстри нЕма.
Ако държавата е от пророци - може ;)

GLeZoRanA
07-03-2008, 12:13
айде хора честито 6то земетресение...

bboy_bunker
07-03-2008, 12:16
току-що ми се разклати стаята :shock:

SINDEL
07-03-2008, 12:19
Айде... пак гръмна..
Падна секция в нас... :shock:

ScionOfStorm
07-03-2008, 12:19
ба, няма край май-май.

тая брезата до нас тотално беше изнасилена, гледам й листата още малко ще започнат да вехнат о_O

Взривовете продължават
03 юли 2008 / News.dir.bg

След 12 часа взривовете в склада за военни боеприпаси в Челопечене, които бяха утихнали за известно време, отново се зачестиха.
Експлозиите са силни и след всяка от тях във въздуха се появява бял или сивокафеникав облак, предаде БГНЕС. Колите на "Бърза помощ" и на МВР се изтеглиха от отклонението на Ботевградско шосе за Кремиковци. На мястото са само служители на пътната полиция, които са блокирали движението.
Взривовете продължават и може да продължат още две денонощия, каза пред Агенция “Фокус” Иван Бояджиев, експерт по сигурността към Столична община.
“Поне едно денонощие трябва да мине, за да влязат някакви специалисти вътре и да видят какво е положението. Обявено е само, че тротилът е изгорял”, каза Бояджиев. Той обясни, че тортилът се съхранява под земята с леки капаци, и ако изгори, ще се разсее нагоре и няма да нанесе някакви поражения. “Газовете от тортила и хексогена не са опасни за хората. Те отделят въглеродни окиси, които се разсейват и не са страшни”, посочи Бояджиев.
По думите му - според американски, западногермански и английски специалисти обикновено при такива случаи се чака две денонощия, или поне едно денонощие. Това се налага, за да избухнат всички взривове и патрони, за да няма опасност за тези, които ще проверяват. Опасността е най-голяма за тях. За останалите хора вече няма опасност, каквото и да стане, уверява Бояджиев. Всички жители от Челопечене са евакуирани, а от Ботунец – само тези, които искат. В Ботунец има палатки.

RoyTheReaper
07-03-2008, 12:26
Пак нищо не усетих (Лозенец).

GLeZoRanA
07-03-2008, 12:29
Айде... пак гръмна..
Падна секция в нас... :shock: е ти от къде си

FakePlasticTree просто уникално забавно :) :lol: :?

SuNsEt
07-03-2008, 12:31
Аз пък тоя път нищо не усетих-Хиподрума. :-D

Spider4eto
07-03-2008, 12:42
Бтв било е засечено земетресение

GLeZoRanA
07-03-2008, 12:43
Бтв било е засечено земетресение Айде бе... аз даже го усетих... И имам чувството че блока се клати още... Тва бирата не е добра идея...

DisciplineAndOrder
07-03-2008, 12:43
аз си спах като пич,а и сега нищо не усетих

ама аз съм далече :?

GLeZoRanA
07-03-2008, 12:48
bboy_bunker на 8ми юни беше излезнал доклад за тия складове и накрая завършваше с нещо на сорта " Може да стане много страшно" ... Значи все пак се е знаело , но защо трябва да предупреждаваме гражданите о Боже... ей слънце да не видят тия майка им гадна

Spider4eto
07-03-2008, 13:04
http://news.ibox.bg/material/id_1493327938/fpage_1/#clist-

bboy_bunker
07-03-2008, 13:07
ATAKABG не ми говори така лайнарче тъпо ! Много знаеш ти кой гърми... Айде докажи, че военните са го направили умишлено !

LadyCarameL
07-03-2008, 13:14
Аз така и не разбрах как е станала цялата работа 8-) 8-) Може би работата е същата като с влака Кардам-София.. :?

Christ
07-03-2008, 13:16
Аз пък спах като пън... :grin:

GLeZoRanA
07-03-2008, 13:21
ATAKABG силно се надявам да грешиш..Този вид "шоу" не е от любимите ми.. бтв и аз не помня земетресение с епицентър София... пък и не мога да се сетя скоро да съм усещала подобно чудо в София... Определено не ми харесва това което се случва и се надявам това да свърши до тука ...

Exothermic
07-03-2008, 13:30
Аз пък спах като пън... :grin:
И аз така. 8-)

GLeZoRanA
07-03-2008, 13:30
Дай да не говориме за най-лошото , че се вкарвам в некви филми и аз :shock: Дето има една дума Пепел ти на устата в нашия случай пепел ти на пръстите и клавиатурата

GLeZoRanA
07-03-2008, 13:36
Дай да не говориме за най-лошото , че се вкарвам в некви филми и аз :shock: Дето има една дума Пепел ти на устата в нашия случай пепел ти на пръстите и клавиатурата

Мен ми е интересно само как на някои им е забавно,и смешно.

Да не стане играчка - плачка само... Ако трябва да призная и на мен ми беше супер забавно сутрин , може би щото още не се бях събудила и не осъзнавах кво се случва.. Днес говорих с много народ от провинцията - е виж на тях им е изключително смешно..Човек докато не го изживее не може да го осъзнае е тва е наща работа... А на мене ми идва да го фрасна и да ги пратя на проверка в склада

GLeZoRanA
07-03-2008, 13:47
Сметам дека гадните селяни са виновни за сичко!! МАКЯ ИМ УЛАВА НЬЕДНА!! :o Отидете на църква, помолете се, да не дава Господ такова земетресение, пак не'фи филми, чух че от АЕЦ-О била изтекла радиация, обадих се на джипито, как да приемам йод, а атая ми каза че немало нужда, дебам и мустаката докторица :-x По въпроса за АЕЦ-О няма нищо вярно , така че спокойно .. сега за друго трябва да се тревожим... А колко до селяните :shock: 100% е така... :razz:

Christ
07-03-2008, 13:50
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ScionOfStorm
07-03-2008, 13:54
^^ ахахахах

аз излазям да видя ще ми се стовари ли нещо на главата, хяхя. Само ми е интересно защо по радиото казват, че емисиите са 3-4-5 пъти по-вредни от обикновено, а в същото време по телевизията твърдят, че промяна в "чистотата" на въздуха няма. :razz:

GLeZoRanA
07-03-2008, 14:00
Циганите ще се отдадат на мародерства, колко счупени витрини има, пазете се и ПАЗЕТЕ КВАРТАЛА СИ! 8) Дали днеска не е рая за мазната циганска сган... Нали знаеш за едни сватба ,за други брадва...

RoyTheReaper
07-03-2008, 14:21
Кой е поета? :-D

mulgore
07-03-2008, 14:22
Кой е поета? :-D
И аз това питах.
Трябва да се запозная с него.Някакъв..болен ще е. :lol:

Wrathchild
07-03-2008, 14:34
Аз труса съм го проспала...
Обаче е забавно:
Прахът във въздуха надвишава САМО десетина пъти нормата. ВЪЗДУХЪТ Е ЧИСТ!!!!!!!!!!!

Spider4eto
07-03-2008, 14:42
лол, яко стихотворение

metomаn88
07-03-2008, 14:48
Мама и да еба на ненормалното правителство,представете си ако имахме по-сериозни вещества от типа на химически и т.н оръжия !!!!

Mirelchetoo14
07-03-2008, 14:51
Мама и да еба на ненормалното правителство,представете си ако имахме по-сериозни вещества от типа на химически и т.н оръжия !!!!

А дали няма...?Защо да не лъжат,за да се предпазят от всеобщата паника?Те и за Чренобил са ни казвали, че няма нищо,облака нямало да дойде....цял свят обиколи.

metomаn88
07-03-2008, 14:59
Всичко очаквам,молете се да не е сериозно,защото ще стане страшно!
Господ ни наказва за нещо,днеска е регистрирано и земетресение в София 3.2 koeto nqma нищо общо с зрива сутринта!!!

zloto
07-03-2008, 15:07
Това е на точно 5 км. от вкъщи :-o
беше ужасно
добре, че бях будна когато се случи, и че сме едни от малкото с здрави прозорци :booooomb:

Spider4eto
07-03-2008, 15:08
Всичко очаквам,молете се да не е сериозно,защото ще стане страшно!
Господ ни наказва за нещо,днеска е регистрирано и земетресение в София 3.2 koeto nqma нищо общо с зрива сутринта!!! а дали няма епицентъра е на една линия с взривовете

slun4ice_90
07-03-2008, 15:27
всички ше умрете, гадни софиянци!!! :booooomb: :booooomb: :booooomb: Тъп селянин :o

БУМ!Твоята глава да гръмне дано....зле такова... :booooomb: :shock:

slun4ice_90
07-03-2008, 15:31
Мама и да еба на ненормалното правителство,представете си ако имахме по-сериозни вещества от типа на химически и т.н оръжия !!!!И аз това казвам,представете си,ако ни бяха пуснали голяма бомба...всички УМИРАМЕ... :shock: Нямаше да има тогава спасение.....Да се молим на господ да ни пази...всичко друго е една голяма ЛЪЖА!!! 8) :-o

AnIcHkAtA
07-03-2008, 15:32
Аз проспах сичко :D .Като къпано бебе се наспах и станах точно за обедната емисия новини по Би Ти Ви, та от там разбрах.Живея в Овча Купел и то и тука се е чуло ама аз като съм се завила през глава толко съм разбрала... :D

slun4ice_90
07-03-2008, 15:36
всички ше умрете, гадни софиянци!!! :booooomb: :booooomb: :booooomb: Тъп селянин :o

БУМ!Твоята глава да гръмне дано....зле такова... :booooomb: :shock:

много си проста...Пффф Кой го казва,ако имаше поне малко мозък ти нямаше да го кажеш.... 8)

slun4ice_90
07-03-2008, 15:41
това се нарича сарказъм- провери думата в речника, защото виждам, че ти е непознатаВиж хич не ми се занимава с теб....не си ми на нивото. 8) Не ме интересува сърказмът ти...просто се опитвам да ти кажа,че не беше на място.... :?

mulgore
07-03-2008, 15:44
това се нарича сарказъм- провери думата в речника, защото виждам, че ти е непознатаВиж хич не ми се занимава с теб....не си ми на нивото. 8)
:lol:

slun4ice_90
07-03-2008, 15:46
това се нарича сарказъм- провери думата в речника, защото виждам, че ти е непознатаВиж хич не ми се занимава с теб....не си ми на нивото. 8)
:lol:Много смешно уоуууу :lol: 8-) Само,където хич не ми е до смях цял ден...Не виждате ли какво става??? :shock: :booooomb: Всеки момент може да се случи нещо по-лошо вие ще ми се правите на велики във форума.......Е давайте...... :x

Alcohooligan
07-03-2008, 15:50
това се нарича сарказъм- провери думата в речника, защото виждам, че ти е непознатаВиж хич не ми се занимава с теб....не си ми на нивото. 8)
:lol:Много смешно уоуууу :lol: 8-) Само,където хич не ми е до смях цял ден...

да, щото ше умреш до 24 часа.

slun4ice_90
07-03-2008, 15:59
това се нарича сарказъм- провери думата в речника, защото виждам, че ти е непознатаВиж хич не ми се занимава с теб....не си ми на нивото. 8)
:lol:Много смешно уоуууу :lol: 8-) Само,където хич не ми е до смях цял ден...

да, щото ше умреш до 24 часа.Не заслужаваш дори да ти отговоря....Внимавай само на теб да не ти се случи първо.....Това беше възможно най-задръстеното изказване....Нещо умно случайно да можеш да кажеш?????Питам аз..... :? :-x

TellMeYourName
07-03-2008, 16:53
БУМ!

Lunatic-
07-03-2008, 16:54
УРА

Lunatic-
07-03-2008, 16:58
All the world around enemy
They're tearing up the ground enemy
They're drawn in by the sound
Enemy, enemy I must eliminate my Enem
:-({|= :smt067

ScionOfStorm
07-03-2008, 17:12
ексо, защо така ядосваш младите софиянки бе :lol: :lol:

miminia
07-03-2008, 17:19
Нищо не съм осетила :-D

ЕPu
07-03-2008, 17:22
онова първото си е ебало мамата... аз точно тогава се къпах рано сутринта и всичко се разтресе в нас :shock: помислих си, че е някакъв самолет, който лети много ниско, ама та ка и не разбрах какво всъщност е станало...


иначе не се очудвам от експлозията, собствениците на въпросния склад са частна фирма -> охраната на склада най-верояно се състои от 2ма чичковци, които не знаят и те какво става около тях..

zloto
07-03-2008, 17:52
Охраната едва ли е виновна... по мое мнение мястото на шибаните складове за бомби изобщо не е там, на 5 км. от 2 населени места, в близост до Кремиковци, Изола Петров и 2 бензиностанции... трябвало е склада да бъде закрит още на 1 юни, но явно някой не е направил нещо както трябва и... БУМ!
Лошото е, че от това БУМ пострадахме ние и Челопечене :?

zloto
07-03-2008, 18:58
Да беше гръмнал целия град!
Да се беше гръмнал ти!

zloto
07-03-2008, 19:44
Добре, обиждайте се, щом ви харесва... сигурна съм, че на никой от вас нямаше да му е весело, ако това се случи в близост до мястото, където живее :booooomb:

GLeZoRanA
07-03-2008, 19:54
А мамее.. аз спирам да чета тая тема , че до сега ми пълниха главата с глупости за Витоша..ии взех да се филмирам и аз :shock:

Wrathchild
07-03-2008, 20:05
Селяк, точно заради индивиди, като теб България е такава !
Даже и националист се пишеш, а всъщност си от тия най-долните, които са анти-София и половината ти съселяни, вече са горди Софиянци ...
Интересно ми е града ти на кво ще заприлича, ако в него се преместят да живеят 1 млн. изроди с изкривено мислене.Точно обратното е! На вас самочувствието ви е доста голямо, защото сте от София от столицата(изввинявайм се, че говоря с вас)....Искам да ти кажа, че надутите не са кореняците, а точно съселяните ти, които са дошли 'на Софията'. И искам да ти кажа, че ако това се беше случило при тебе и ако ти в 6:30 сутринта се събудиш от взривна вълна хич няма да ти е толкова весело.

ScionOfStorm
07-03-2008, 20:21
бецко, яко секс с хипопотами викаш, а?

B3B0K
07-03-2008, 20:41
dobre kat gi gov teq ne6ta pomagali ti ?
iska6 i ti tuka li ? kfo? za kfo pluete grad s nevini grajdani teq koito doiha go uposto6iha i zamarsiha ne teq koito sa si tuk ot edno vreme
az li4no pravq razlika m/u 4ovek do6al ot selo -proviancilist i selqnin

bboy_bunker
07-03-2008, 20:51
Abe kolko sklada kazaha, che sa vzriveni? Zashtoto bqh chul neshto za 2 ili 3, no poglednete kolko sa:

http://img76.imageshack.us/img76/9157/skladoveqs3.jpg

UnaBletoLoVeU
07-03-2008, 21:16
Чета тая тема и в началото ми беше весело с вашите шеги....ама после....вярно живеем в Абсурдистан. Думи нямам..."Не дишайте".."Всичко е наред"..абе мани.
Същото като с Чернобил. "Нищо няма...всичко си е наред". Хората си ядат зеленчуци от почвите, облъчени от радиацията, а на политиците им проверяват всяка хапка дали е годна...мани мани...

Lunatic-
07-03-2008, 21:20
wake up, time to die

5StaR
07-03-2008, 21:51
Софиянци, да не стане новата столица Пловдив скоро а ? 8-) 8-)

GLeZoRanA
07-04-2008, 06:14
Мислете... :lol:

PeopleAlwaysLeave
07-04-2008, 06:52
Ами кво да ви кажа... Аз съм от кв Враждебна, който се намира на 4-5 км от Челопечене и може би на 6-7 км от мястото на взрива.

Както си спях сутринта към 6 и 30 часа се чу много силен тътен. Първоначално го оприличих на паднал гръм (това беше първото, с което направих аналогия) и само се протегнах и издърпах кабела на компютъра. Унесох се и не знам точно към колко часът е било, може би 5-10 мин след 6 с 30 часа, се чу вече УЖАСЯВАЩ тътен. Стреснах се насън, защото вратата на балкона беше затворене и се отвори от ударната вълна, самата къща се разтресе...Само чух едно "храасс" и падащи прозорци. Веднага отидох в другата стая да разбера какво става - баща ми се беше уплашил и той и само ми каза "Излизай веднага навънка и стой далеч от прозорците". Излезнах навън по пижама, а тътените не спират - ту по-силни, ту по-слаби, цялата се разтреперих от страх и ужас, а и никой не знаеше какво става. Първоночалната реакция беше, че нещо е станало с Кремиковци, защото това е едниственото по-голямо предприятие в района. В последствие разбрахме къде и какво се е случило от новините и след като съобщиха, че очакват близо 20 тона тротел да се взриви вече стана най-страшното... Взех няколко парцала в една чанта, качихме се в колата и отпрашихме към Пазарджик при роднини.

Не знам просто, но беше ужасно. Снощи вечерта, а дори и през нощта през 15-20 минути се чуваха отново взривове. Не съм спала почти цяла нощ. Изпаднала съм в някакъв стрес, психиката ми е разбита. До сега никога не се бях плашила толкова много.

Искам да кажа на тези, които отварят въпроса за коренните софиянци и селяните и т.н. , че просто не е сега момента за тази тема, а и няма значение дали си кореняк или не - всички сме хора и никой не заслужава да бъде събуден в 6 и 30 часа сутринта с взривове и падащи прозорци.. Вчера ми се случи да се сблъскам с хора, които казват "Ее какво пък толкова, цяла трагедия направихте от една безобидна експлозия"-ами ако и на вас ви съобщят, че се очаква да избухнат 20 тона тротил до няколко часа и домът ви (и не само той-животът ви също) е в опасност смятам че също щяхта да направите трагедия от тази "безобидна" експлозия...

А на управниците ще им покажа само един ГОЛЯМ Х*Й !! Точно така, военни складове с боеприпаси се строят точно на такива населени места. Браво на вас, както винаги сте страхотни !!

07-04-2008, 07:05
Ами кво да ви кажа... Аз съм от кв Враждебна, който се намира на 4-5 км от Челопечене и може би на 6-7 км от мястото на взрива.

Както си спях сутринта към 6 и 30 часа се чу много силен тътен. Първоначално го оприличих на паднал гръм (това беше първото, с което направих аналогия) и само се протегнах и издърпах кабела на компютъра. Унесох се и не знам точно към колко часът е било, може би 5-10 мин след 6 с 30 часа, се чу вече УЖАСЯВАЩ тътен. Стреснах се насън, защото вратата на балкона беше затворене и се отвори от ударната вълна, самата къща се разтресе...Само чух едно "храасс" и падащи прозорци. Веднага отидох в другата стая да разбера какво става - баща ми се беше уплашил и той и само ми каза "Излизай веднага навънка и стой далеч от прозорците". Излезнах навън по пижама, а тътените не спират - ту по-силни, ту по-слаби, цялата се разтреперих от страх и ужас, а и никой не знаеше какво става. Първоночалната реакция беше, че нещо е станало с Кремиковци, защото това е едниственото по-голямо предприятие в района. В последствие разбрахме къде и какво се е случило от новините и след като съобщиха, че очакват близо 20 тона тротел да се взриви вече стана най-страшното... Взех няколко парцала в една чанта, качихме се в колата и отпрашихме към Пазарджик при роднини.

Не знам просто, но беше ужасно. Снощи вечерта, а дори и през нощта през 15-20 минути се чуваха отново взривове. Не съм спала почти цяла нощ. Изпаднала съм в някакъв стрес, психиката ми е разбита. До сега никога не се бях плашила толкова много.

Искам да кажа на тези, които отварят въпроса за коренните софиянци и селяните и т.н. , че просто не е сега момента за тази тема, а и няма значение дали си кореняк или не - всички сме хора и никой не заслужава да бъде събуден в 6 и 30 часа сутринта с взривове и падащи прозорци.. Вчера ми се случи да се сблъскам с хора, които казват "Ее какво пък толкова, цяла трагедия направихте от една безобидна експлозия"-ами ако и на вас ви съобщят, че се очаква да избухнат 20 тона тротил до няколко часа и домът ви (и не само той-животът ви също) е в опасност смятам че също щяхта да направите трагедия от тази "безобидна" експлозия...

А на управниците ще им покажа само един ГОЛЯМ Х*Й !! Точно така, военни складове с боеприпаси се строят точно на такива населени места. Браво на вас, както винаги сте страхотни !!

Тъпа си.
Тея складове са там от едно време, просто вие сте се заселили до тях.
Иначе, с тея експлозий бе смешно просто.
"Повишено е количеството прах във въздуха" и гледаш всички от селата около заводите бягат. Ебаси фарса :Р
Маса смешно...

RoyTheReaper
07-04-2008, 07:09
Искам да кажа на тези, които отварят въпроса за коренните софиянци и селяните и т.н. , че просто не е сега момента за тази тема

Всичко се свежда до тази тема. :-D


Софиянци, да не стане новата столица Пловдив скоро а ? 8-) 8-)

Ха дано.

Аз не бих искал града ми да стане столица. :lol:

PeopleAlwaysLeave
07-04-2008, 08:28
Тъпа си.
Тея складове са там от едно време, просто вие сте се заселили до тях.
Иначе, с тея експлозий бе смешно просто.
"Повишено е количеството прах във въздуха" и гледаш всички от селата около заводите бягат. Ебаси фарса :Р
Маса смешно...

Мен кво ме интересува откога са там складовете? При положение, че мястото около тях е населено с хора са длъжни да взимат мерки, за да не стават такива гафове като вчера. Или може би трябваше да има маса жертви, за да се вземат мерки. Макар че в България и жертвите няма да са достатъчни.

Къв фарс бе ? Ако къщата ти се тресе и прозорците ти се чупят ти ще си седиш на тераската с шише биричка ли ? В момент на паника естествено, че ще бягат. Плюс това цял ден говориха простотии и по тв-то, и по радиото. Някой се изкаже, че няма повод за паника и след 5 минути се изказва друг, че има реална опасност от други мощни взривове... Какво да правят хората като никой от тъпите ни управници не се изправи да каже реалната ситуация каква е ?

И защо темата опира да кореняци и селяни? Защото хората са се заселили там след построяването на складовете ли? Еми ок, няма лошо ама при положение, че там вече живеят хора държавата е длъжна да им осигурява безопасен живот.

cappy123
07-04-2008, 08:37
Тъпа си.
Тея складове са там от едно време, просто вие сте се заселили до тях.
Иначе, с тея експлозий бе смешно просто.
"Повишено е количеството прах във въздуха" и гледаш всички от селата около заводите бягат. Ебаси фарса :Р
Маса смешно...

Мен кво ме интересува откога са там складовете? При положение, че мястото около тях е населено с хора са длъжни да взимат мерки, за да не стават такива гафове като вчера. Или може би трябваше да има маса жертви, за да се вземат мерки. Макар че в България и жертвите няма да са достатъчни.

Къв фарс бе ? Ако къщата ти се тресе и прозорците ти се чупят ти ще си седиш на тераската с шише биричка ли ? В момент на паника естествено, че ще бягат. Плюс това цял ден говориха простотии и по тв-то, и по радиото. Някой се изкаже, че няма повод за паника и след 5 минути се изказва друг, че има реална опасност от други мощни взривове... Какво да правят хората като никой от тъпите ни управници не се изправи да каже реалната ситуация каква е ?

И защо темата опира да кореняци и селяни? Защото хората са се заселили там след построяването на складовете ли? Еми ок, няма лошо ама при положение, че там вече живеят хора държавата е длъжна да им осигурява безопасен живот.


naduta_fukli4ka е права за всичко!!!Какво са виновни хората,че около тях има опасни вещества, които не са били премахнати когато е трябвало!!! :x

metomаn88
07-04-2008, 08:52
Боже разбрахте ли,имаме ядрено оръжиe 0.o

PeopleAlwaysLeave
07-04-2008, 08:59
военните не се чувстват длъжни пред никой и нищо...

2 тези складове са на това място от края на първата световна, а вие верно сте се заселили на ебаси мястото- наблизо ви е Кремиковци, резервоарите на Топливо, летището...

страшна комбинация

Аз не се оплаквам нито от Кремиковци, нито от летището. До този момент проблеми с Кремиквци специално в нашия квартал не е имало, а колкото до летището - аз живея в посока обратна на летището и самолетите се чуват съвсем нормално. Мога да ти кажа, че в кварталите Левски, Сухата река и Герена самолетите се чуват много повече.

И кво предлагаш да се изнеса от тука, дето съм живяла 19 години, защото складовеjе на военните били там от не знам си коя година и те "не се чувстват длъжни пред никой и нищо" Ми дайте по тая логика да се изнасяме тука всичките щото постройките опасни за живота ни били построени преди ние да се заселим. И не смятам, че си прав в изказването си за военните. Кво значи "не са длъжни" ? При положение, че там има такива боеприпаси те трябва да си взимат мерки и да предпазват населението, независимо кога се е заселило и т.н. То такива военни складове няма само тука-из цяла България ги има и навсякъде може да стане това, което стана тук вчера. И тези по останалите градове и те ли са виновни, че са се заселили там ?

GLeZoRanA
07-04-2008, 09:01
Боже разбрахте ли,имаме ядрено оръжиe 0.o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
И ся ко стана..Ще им платят ли някви обещетения на пострадалите ?? Смисъл ще им замажат ли пак очите с 2000 - 3000 лева ...

PeopleAlwaysLeave
07-04-2008, 09:19
Аз не им и искам обесненията. То стана квото стана вчера, са и да обесняват, и да не обесняват се тая. Голям прас, че ще дадат някви пари за изпотрошените прозорци-тоя стрес дето се нанесе на хората няма как да го обезщетят.

Точно това е тъпото, че има такива опасни места и то в столицата на България. Ако експлозията вчера беше малко по-силна не ми се мисли какво ли щеше да се случи с тази столица...

Враждебна може да е като село, но пък си е перфектно за живеене. Имаш си къщичка, имаш си дворче вместо да се буташ в някоя панелка в центъра. Плюс това пътят от тук до центъра е 35-40 минути - разстоянието от Люлин до центъра е същото (освен ако не пътуваш с метро) :)

bungle
07-04-2008, 09:55
Боже разбрахте ли,имаме ядрено оръжиe 0.o

До Младост едно време имаше учебен реактор на БАН, ама не знам сега дали изобщо съществува и е в експлоатация...

Къде в Младост е имало такова нещо? Цял живот живея там, пък за това сега чувам. :-o

Tazadar
07-04-2008, 09:59
Аз съм в 'Овча купел'... Нищо не усетих... Взрива го проспах, а по време на семетресението цъках на компа и не съм и разбрал!

bungle
07-04-2008, 10:00
Хубаво, де, тъпа съм. :D

metomаn88
07-04-2008, 10:16
Това може би е отговора,защо до сега турската сган не ни сгази от юг?
Същото се отнася и за сръбските цигани от запад!

07-04-2008, 10:23
naduta_fukli4ka ЗЛЕ СИ МНОГО!
Да, трябва да се махнеш от там, като не искаш прозорците да ти се чупят.
И да, като знам, какви складове има около мен (с тротил), бих си взел биричката и щях да ви се смея докато се паникйосвате за нищо и тичате.
Воените са направили там складовете, вие сте решили като горди селяни да се заселите там и после пък и да ревете. Който превари той завари, сеш се?
И защо воените трябва да отговарят за това, че са ви се счупили прозорците? Като пастира, т.е. пра-дядо ти е направил там малката захлупена къщурка с две брези отпред е знаел , че до него има воени складове и си ПОЕМА риска.
Сри, ама сами сте си виновни, всички живеещи и заселили се до воените складове.

miloto_girl_4e
07-04-2008, 10:37
Аз пък нищо не усетих(наще също), живея в кв. Стрелбище, спя на отворен прозорец, но.. явно до тук не съм чула нищо, защото един приятел, който живее в Борово каза, че е чул взривовете, даже и от ударната вълна са се заклатили вратите..
Е, явно понякога е полезно да спиш като пън :D

diver
07-04-2008, 13:22
Другото,което ни пази са язовир Арда и още един язовир,чието име не се сещам в момента... Ако паднат техните стени,Турция и/или Гърция потъват до 4-ия етаж :)

Нали си наясно че тва са пълни глупости.
За тая цел е отбранителната линия ''Крали Марко'',от която нищо не остана вече.

-нова съм тук-
07-04-2008, 13:26
Това може би е отговора,защо до сега турската сган не ни сгази от юг?
Същото се отнася и за сръбските цигани от запад!

Другото,което ни пази са язовир Арда и още един язовир,чието име не се сещам в момента... Ако паднат техните стени,Турция и/или Гърция потъват до 4-ия етаж :)
8-)