PDA

View Full Version : Журналистика,или въобще писане,писане и пак писане



m'n'm
07-03-2008, 12:03
Здравейте,отново съм аз,отново с важен за мен въпрос-бихте ли споделили информация за някакъв клуб по журналистика,или просто любителско събрание на момчета и момичета,които се интересуват от темата.Дори да не е журналистика,всякакви сбирки,където идеята е писане-есета,разсъждения,или просто нахвърляни мисли,ще ми свършат чудесна работа.Благодаря предварително :) :-)
От София съм

sh3_1s_7h3_0n3
07-03-2008, 13:21
От къде си?

Спомням си, че преди няколко години, а може и сега, в Младежкия дом във Варна имаше такъв клуб.

SuNsEt
07-03-2008, 13:45
Най- ниската точка на човешкото падение се нарича ЖУРНАЛИСТ. Не е вярно.Ако не бяха журналистите,от къде щяхте да знаете за инциденти като взривовете днес,а?Не говоря за НЕНОРМАЛНИЦИТЕ,които пишат в жълтите вестници...Но в никакъв случай не можеш да кажеш,че журналистиката е най-ниската точка на човешкото падение!Благодарение на тях научаваме и си изясняваме много неща.Евала на Мартин Карбовски!Евала на неговите колеги!Това са хора,които знаят истината за държавата,знаят какво става в нея(не казвам,че останалите граждани не знаят),но тях не ги е страх да го кажат!Можеби,защото такава им е работата,но въпреки всичко без тях нямаше да сме за никъде.Ако не искаш да си информиран за ставащото около теб,това е друг въпрос.Пак казвам,има разлика между журналисти-тези,благодарение на които научаваме толкова много неща и то достоверни,и журналисти-тези,които работят в жълтите вестници и разпространяват само глупости.Те дори не могат да се нарекът журналисти...

Това е любимата ми професия и дай Боже,някой ден да бъде и работата ми.

Obsession
07-03-2008, 13:49
В Русе има "Клуб на младите журналисти", тъкмо се каня в събота да отида да видя за какво става дума.

DisciplineAndOrder
07-03-2008, 13:52
Пак казвам,има разлика между журналисти-тези,благодарение на които научаваме толкова много неща и то достоверни,и журналисти-тези,които работят в жълтите вестници и разпространяват само глупости.Те дори не могат да се нарекът журналисти...

и първите много често гпишат абсолютни глупости ;)

ScionOfStorm
07-03-2008, 13:53
е то принципно медиите са пълни с глупости, ама пък си имат значението ;>

ScionOfStorm
07-03-2008, 14:07
За жалост общо-взето е така тук, може би с малки изключения, но те са наистина редки...

Boot
07-03-2008, 16:29
за 20 години демокрация (условно) един кадърен разследващ журналист не се появи, който да вади кирливи ризи...

имаше една,заляха я с киселина в лицето и се кротна и тя нещо...
уау, колко лесно са я пречупили.
кога ще се намери някой теб да те залее с киселина :-o

07-03-2008, 17:37
Най- ниската точка на човешкото падение се нарича ЖУРНАЛИСТ. Не е вярно.Ако не бяха журналистите,от къде щяхте да знаете за инциденти като взривовете днес,а?Не говоря за НЕНОРМАЛНИЦИТЕ,които пишат в жълтите вестници...Но в никакъв случай не можеш да кажеш,че журналистиката е най-ниската точка на човешкото падение!Благодарение на тях научаваме и си изясняваме много неща.Евала на Мартин Карбовски!Евала на неговите колеги!Това са хора,които знаят истината за държавата,знаят какво става в нея(не казвам,че останалите граждани не знаят),но тях не ги е страх да го кажат!Можеби,защото такава им е работата,но въпреки всичко без тях нямаше да сме за никъде.Ако не искаш да си информиран за ставащото около теб,това е друг въпрос.Пак казвам,има разлика между журналисти-тези,благодарение на които научаваме толкова много неща и то достоверни,и журналисти-тези,които работят в жълтите вестници и разпространяват само глупости.Те дори не могат да се нарекът журналисти...

Това е любимата ми професия и дай Боже,някой ден да бъде и работата ми.
Ебати плоското мислене... боли ме за взривовете
"Ауу гръмнаха малко бомби, аре да бягаме, щото стана много прашно".
Най- ниската точка на човешкото падение се нарича ЖУРНАЛИСТ.

RAWRRR
07-03-2008, 17:40
Ако си от Пловдив..можеш да посещаваш лекциите на доц.Сапарев (в ПУ).Отиваш пред у4ебен отдел,взимаш програмата за специалност журналистика.Освен това,има и програма за "твор4еско писане",пак към Пловдивския университет.

Boot
07-03-2008, 18:02
редко прост си ти.
заляха я, да. Обаче тонът ти беше иронично обиден. Все едно... абе както и да е :)

ScionOfStorm
07-03-2008, 18:29
всъщност, ботушката е един от най-уникалните и свежарски, интелигентни потребители тук, ама нейсе, хях ;)

m'n'm
07-03-2008, 18:48
Радвам се,че темата предизвиква интерес и дискусии :) Но молЯ да се придържате към молбата ми, а именно-клуб или любителски събрания . ОТ СОФИЯ СЪМ

Blab
07-03-2008, 18:50
Що не организираш ти нещо такова?
Ще се съберат хора, не се съмнявам.

m'n'm
07-03-2008, 18:59
Ами ако има желащи във форума,казвайте,ще измислим нещо :grin: Но ако има вече създадено,искам да отида,давидя,най-вече-да ПИША ,:D Затова-СПОДЕЛЯЙТЕ

white_chik
07-03-2008, 19:37
хахахаха,доста коментари от хора,които нямат и бегло понятие от журналистика.Много жалко,ако за вас журналисти са хората от "шок" и "контра".Баща ми работи в БНТ почти 30 години и мога да кажа,че имам представа какво е да си журналист.Че има жалки представители на тази професия-има,но,в кое стадо няма черни овце?Аз лично смятам да следвам журналистика и смятам,че това е порфесия като всички останали.

m'n'm
07-04-2008, 10:46
Не ме забравяйте,ехо! :grin: :oops: :)