PDA

View Full Version : Да й помогна ли или да не се бъркам ?!



- Fall Out Girl -
07-03-2008, 21:46
Проблема е следния...
Вече 5 години имам една приятелка, която ми е.. как да кажа.. най-много ми е легнала на сърцето, чувствам я най-близка, абе.. Най-добра приятелка! И въпроса е, че от 6 месеца някъде ходи с едно момче. И самият той е прекрасен - красив, мил, нежен, внимателен, многоо печен изобщоо нищо не му липсва! Не се държи гадно, но най-важното е, че не настоява да правят секс. Приятелката ми е на моята възраст, 16, но ощ не го е правила и когато й е предложил дфа ходят е казала "Нали си наясно че не искам да го правя още?!" И той е казал "Няма проблем, да не съм луд, да искам само това ?!". Дотук всичко добре...
Но преди 1-2 седмици някъде приятелката ми замина за Германия и там ще прекара лятото. Когато се разделяха и двамата много страдаха, и преди да замине уж нашега ми поръча да го пазя. И затова гледам да му хвърлям око от време на време. Не да му светя, но просто.. Всъщност всичко се оказа потресаващо!
За тези няколко седмици говори с някакво момиче по телефона и я попита "Кога ще се видим" после дойде един негов приятел и го попита "Абе, ще ходите ли последно на кафе с оная?". Също така предложи на една друга моя фр. да се запознаят. И най-шокиращото е, че онази вечер го видях да си тръгва от дискотеката с едно момиче и го прегърна... ( всичко това съм го видяла или са ми го разказвали, специално за последното лично бях свидетел )
Извинете, че ви накарах да го четете. Съветите които получих досега са да не се меша, защото може да е просто приятел с тези момичета, но ми изглежда като нещо повече.. Някои ми казаха незабавно да й кажа, но тя няма да ми повярва, ще си помисли, че искам да ги разделя.. Въпроса ми е вие какво мислите ?! ..

DYNAMIC
07-03-2008, 21:48
по-добре и кажи..какво си чула и видяла.Аз ако бях на нейно място,не бих искала да се унижавам без да знам дори,кофти е.Сподели с нея!

Kaos_Urbano
07-03-2008, 21:50
Кажи и така,ще е най-добре.А това дали той с тези момичета е само приятел или не.. си е негова работа.Ти трябва да и кажеш,а тя вече да си прави сметката... ;)

Pliok0019
07-03-2008, 21:53
Кажи й.

Whyniser
07-03-2008, 21:53
мислим че не знаеш какво точно си чулаи т.н. и че имаш някво голямо желание да измислиш няква история :razz:
Съгласен.Да удариш голямия скандал.Кажи ти какво да прави момчето.Да се и да страда за нея,че няма да има лятото.И че тя е единствената му позната и той не може да излиза навънка с други хора.Остави го,ако се намесиш само ще влошиш нещата (знам,че ти казаха това,но мисля,че това е най-доброто,което може да направиш)

- Fall Out Girl -
07-03-2008, 21:55
Ако можех просто да й кажа, веднага бих го направила.. Но на вас ако ви каже някой такова нещо за любимият ви човек бихте ли повярвали? :( .. Нищо, 1е ми е приятелка от толкова време, любовта е сляпа...

Е, може наистина да звучи като теленовела, обачче има такива неща в живота, за какво ми е да лъжа ?! Сериозно говоря..

Iv4eTy
07-03-2008, 21:56
Кажи й! Все пак затова си и приятелка да и помагаш и да си казвате всичко нали така?! Замисли се ако не й кажеш и тя сама разбере и разбере и че си знаела как ще се почувства - измамена, не само от него, но и от тебе, защото си скрила от нея..

Emsi
07-03-2008, 22:11
как ще и кажеш,луда ли си ?
Ников казванеможе да е смао приятелс ти ямомичета,ако е така и кажеш на приятелката си,тя ще почен да си въобразява,че работите са зле и може и да ксъсат,а да няма причина ! Ако стане нещо серионзо,тогава и пиши.
Ако и кажеш и се окаже,че не е нещо,за което трябва да я оведомяваш,ще и развалиш лятото само ! Остави я да си напраи кефа момичето :) !

n0Lcho
07-03-2008, 22:11
Кажи й! Все пак затова си и приятелка да и помагаш и да си казвате всичко нали така?! Замисли се ако не й кажеш и тя сама разбере и разбере и че си знаела как ще се почувства - измамена, не само от него, но и от тебе, защото си скрила от нея..

+1 само един съвет - поразрови се малко, питай познати, за да разбереш повече за него и за тези момичета

Chrissie
07-03-2008, 22:12
Аз пък съм на обратното мнение.Мисля,че още е рано да предприемаш каквото и да било.Първо,още не си сигурна какво точно има и второ,как би се почувствала,ако,приемем,че й кажеш и изведнъж се окаже,че грешно си разбрала и само дето си провалила хем лятото й,хем и връзката им?Не,не мисля,че трябва да й кажеш.Първо разбери дали всичко е истина.Наблюдавай го повече,вслушвай се в думите му към тези момичета,а ако приятелката ти е чак толкова добра,направо си го попитай дали има нещо между него и тези момичета и дали я лъже,докато я няма.Но преди да й кажеш,първо трябва да си сигурна какво става и че нищо не е само слух или част от нечие развито въображение.

:) щастливката (:
07-04-2008, 07:55
Аз съм на мнение първо да говориш с него за това какво става и какво прави той... да му напомниш колко много значат един за друг и вс това и ако това е вярно да му дадеш възмножност сам да й каже за свалките си, но не вярвам да го направи, ако ли ти й казвай, все пак си и фр кажи й истината и тя ако те има за такава би трябвало да ти повярва.

fuck_me_pls
07-04-2008, 08:00
Ми според мен е най-добре първо да поговориш с момчето и да разбереш в какви отношения е с тези момичета,ако са чисто приятелски,няма смисъл да и казваш..т.е може и да и кажеш нз ,но ако не са само приятелски тогава непременно и кажи!!!

jghgh
07-04-2008, 08:03
първо питай него
нагло му дръж сметка
кажи че тва ти е най-добрата приятелка с агресивно загрижен тон и кажи че би умряла за нея затва се интересуваш
мисля че ще подейства.. но е важно да му внушиш че ти като нейна най-добра приятелка имаш правото да се интересуваш а той може да ти каже
но наистина първо питай него, но не притеснително ами направо си изгърми въпроса, направи тон и малка сценка колко отвратително е всичко това
чуй какво ще ти каже той и го запомни
после като се върне приятелката ти й разправи за това как си се сдърпала с приятеля й но той всичко ти е обяснил и май всичко е наред
и така те двамата сигурно ще си поговорят за тва и ще се изнасят
все пак тя ще реши дали да му вярва

и е малко съмнително как сте най-добри приятелки а тя би си помислила че се опитваш да я скарваш? :(

samonervi
07-04-2008, 08:27
Ако твояра приятелка види твойто гадже с някаква ще искаш ли да ти каже? Много ясно ,че отговорът ти ще е да.Така че по-добре й кажи,по-добре сега да й е гадно,отколкото да разбере после от някой друг и да ти се разсърди ,че ти не си й казала

xXxScreamxXx
07-04-2008, 08:29
по-добре и кажи..какво си чула и видяла.Аз ако бях на нейно място,не бих искала да се унижавам без да знам дори,кофти е.Сподели с нея!

;-) то4но ..
щом ти е най- добра приятелка не мисля 4е би си помислила 4е искаш да ги разделиш :?
А може би преди да говориш с нея трябва да поговориш с мом4ето да си каже тфа дет има да казва и после ти си на ход ..

slim__shadygirl
07-04-2008, 10:27
Аз съм на мнение първо да говориш с него за това какво става и какво прави той... да му напомниш колко много значат един за друг и вс това и ако това е вярно да му дадеш възмножност сам да й каже за свалките си, но не вярвам да го направи, ако ли ти й казвай, все пак си и фр кажи й истината и тя ако те има за такава би трябвало да ти повярва.

+1 :)

magneziq
07-04-2008, 15:36
кажи и!

N0_feAR
07-04-2008, 20:07
ако си на 100% сигурна, че приятеля й прави нещо нередно би трябвало да й споделиш. Нали затова са приятелите.

Chess
07-04-2008, 20:56
Тя ще се връща ли?

- Fall Out Girl -
07-04-2008, 21:33
Благодаря на всички. :)
Ще ви отговоря:
1. Всъщност се чудите защо да не ми повярва, щом ми е най-добра приятелка? Простата причина е , че.. Мен ме обича, старшно много, приятелки сме от толкова време.. Но е влюбена в този човек! Дори и за малко, любовта може да стане силна и от пръв поглед и както вече казах е сляпа - Тя ще му вярва докато не се убеди сама!
2. Да, ще се върне в края на август месец, а след седмица заминавам на море до септември и когато ме няма... Кой знае какви ще ги върши.
Някои казаха да поговоря с него, или да си мълча, защото може чувствата му към тези момичета да не са такива, каквито си мисля. В едно мнение пишеше, че той може да си има и други познати, не само момчета. Не му е забранено да излиза. Но просто се държи "по-разгорещено" с тях, отколкото с приятели... Затова съм толкова объркана.. :(

Chess
07-04-2008, 21:35
Наистина. Добра идея е да поговориш с него...