PDA

View Full Version : "Магията на музиката" и влянието и върху съзнаниет



lsd43
07-04-2008, 08:42
Музиката практически погледнато не е нищо повече от съвкупност от звуци ,но ако е така тогава защо влияе толкова силно върху хората,така де и бръмченето на автомобила е звук но не ни влияе както една хубава песен.
Има ли музиката значение за духовното развитие на човека.

Доказано е че класическата музика влияе положително на развитието на разума(жалко че рядко слушам Моцарт :D ) ,вярвате ли че музиката наистина има влияние върху емоционалното и духовно развитие на човека и ако е така как си обяснявате това влияние върху психиката?

lsd43
07-04-2008, 08:52
Извинявам се за заглавието пропуснал съм едно "о" накрая ,но не можах да го редактирам. :D

Моля изкажете мнението си. :)

NaughtyWhisper
07-04-2008, 19:55
Анкетата е прекалено ограничена. Разшири я.

RaI4etO
07-04-2008, 21:31
на мен ми влия...например,когато съм тъжна и си пусна някаква по динамична песничка и нстроението ми се оправя и обратно :) :razz:

xaxa
07-04-2008, 22:40
Анкетата е прекалено ограничена. Разшири я.

IdiOtKa
07-04-2008, 23:17
напоследък се отдава много голямо значение на музиката... музиката си е начин за забавление, някой обичат да се забавляват на чалга, други на метал , трети на савсем друго нещо .... това не би трябвало да оказва значение ...
но както и да е ..ква беше темата ..дали музиката ни влиае психически ... ами зависи от гледната точка ...

KariZma
07-04-2008, 23:24
Музиката практически погледнато не е нищо повече от съвкупност от звуци

Не съм съгласна, музиката е мнооого повече от съвкупност от звуци!!! И много хора я разглеждат точно като теб, но мога да кажа че музиката е емоция, чуство, магия...

Но наистина са малко хората, които правят истинска музика, а още по - малко са онези които я разбират.Не всеки разбира това което слуша и в повечето случаи неможе да възприеме музиката... но на това, човек се учи!

И да, музиката оказва голямо влияние в/у психиката на което и да е живо същество(човек, животно, растение...).

Nam3less
07-05-2008, 00:21
Всяка дума, всеки музикален инструмент има специални вибраций.
Някой влиаят добре, други зле. Сред всички видове музика има упадъчна, и въздигъща. Зависи от песента.
На някой хора мозъкът им не възприема добре определени звуци, за това някой не понасят чалга, други пък метъл.

Днеска много неща влият пагубно на съзнанието, но повечето хора имат слабо съзнание, за това. Не трябва да се оставяте никоя песен да ви пречи на съзнанието, независимо колко лоша е тя.
А основните "упадъчни" стилове за хаус, чалга и метъл. Но това не значи нищо лошо, аз ги слушам и трите, и няма песен която може да ми повлияе отрицателно. Направете съзнанието си силно.

xaxa
07-05-2008, 01:22
Nam3less pozdravqvam te s nai mazniq ki4ek na azis estestveno (tavan kenef mix party zone mone MIX) i vokaliran ot metali pie6ti bira :grin:

WhiteDove
07-06-2008, 10:14
Тъй като се занимавам с музика за мен това е много интересна и важна тема! :)
Музиката е хармонията във Вселената,защото хармонията на Вселената е самият живот.Самият човек е музика.Той демонстрира хармонични или нехармонични акорди чрез своя пулс, чрез ударите на сърцето...неговото здраве и болести, неговата радост и щастие- всичко говори за музика или отсъствие на музика в живота му.На какво всъщност ни учи музиката? Помага ни да породим в себе си хармонията...в това е нейната магия. Когато слушаме музика,която ни харесва,тя ни настройва и ни привежда в хармония с живота. Затова човекът се нуждае от музика-той се стреми към музика.Забележителното в музиката е,че помага на човек да се концентрира и да медитира независимо от мислите си. Затова музиката е мост над пропастта...така я чувствам аз :)

Seducti0n
07-08-2008, 20:18
Комерсиалната, която в повечето от случаите е поп музика. :wink:

ISSP
07-09-2008, 22:35
от тези нищо не е положително... нищо че сушам електронна... скушам я по работа... озвучавам партита...

CtrlAltDel
07-13-2008, 04:03
Гласувах за рок, защото когато слушам някои групи ми става весело, а какво по-положително от това. Метъл дъня по-често, но той по-скоро ме надъхва и ме прави силен човек. Убедена съм, че музиката може да изиграе роля в оформянето на характера. Лично мен, метълът ме е изкарвал от депресии и изобщо ме направи човек, който може да посрещне всичко от живота, а някои групи отвориха ума ми за социални и глобални теми. Порастнах с тази музика. Може би един ден няма да слушам толкова, може би няма да имам нужда. Но няма да забравя това, което до голяма степен изгради личността ми. За някои музиката може да е само фон, за мен е религия и начин на живот.

Saymon90
07-13-2008, 09:13
От тези, които са изброени, предполагам Поп и Класическа. И някои метълски балади, но повечето жици ги слушам в по-меланхолични състояния ;)

Да, музиката оказва влиание на човек... това е ясно на всички. И няма нищо лошо в това да олицетворяваш постоянното си емоционално състояние с някой жанр или изпълнител... или дори песен.
И все пак, за мен е глупаво до такава степен да се вживяваш в стила музика, който слушаш, че вечеее .. това да е живота ти.
В нашия форум има мнооооого примери за това - всяка обида към някой си жанр или изпълнител, е обида и към тях. Което е доста детинско... но може би пък са деца?

Christ
07-13-2008, 09:34
rofl.

Музиката си е точно няколко звука, вързани по някъв начин. :) Това, вече как вие я приемате е друг въпрос. Не чувате с ушите си, а с мозъка си. Същото важи за всички сетива. Мозъкът ви интерпретира какво възприемате.

Музиката действа различно на различно предразположените хора.

kristo
07-13-2008, 10:53
А защо няма хип-хоп в анкетата? Щото за много хора хип-хопа определено е за предпочитане пред метъла. Пък и метъла доколко е музика може доста да се поспори :razz:.

Christ
07-13-2008, 10:53
А защо няма хип-хоп в анкетата? Щото за много хора хип-хопа определено е за предпочитане пред метъла. Пък и метъла доколко е музика може доста да се поспори :razz:.


Акхъм... :?

lsd43
07-13-2008, 13:57
А защо няма хип-хоп в анкетата? Щото за много хора хип-хопа определено е за предпочитане пред метъла. Пък и метъла доколко е музика може доста да се поспори :razz:.


Ха ха ха Просто забравих да сложа и хип хопа,а сега какво е музика за теб си е отделен въпсрос. :?

Dreammy
07-17-2008, 20:18
Zashto metalut da ne e myzika? :?

Christ
07-17-2008, 20:20
Zashto metalut da ne e myzika? :?

Защото някои хора просто не го разбират.

Dreammy
07-17-2008, 20:22
Tova ne znachi, che trqbva da go othvurlqt. :)

HaRMoNy
07-17-2008, 21:15
Тъй като се занимавам с музика за мен това е много интересна и важна тема! :)
Музиката е хармонията във Вселената,защото хармонията на Вселената е самият живот.Самият човек е музика.Той демонстрира хармонични или нехармонични акорди чрез своя пулс, чрез ударите на сърцето...неговото здраве и болести, неговата радост и щастие- всичко говори за музика или отсъствие на музика в живота му.На какво всъщност ни учи музиката? Помага ни да породим в себе си хармонията...в това е нейната магия. Когато слушаме музика,която ни харесва,тя ни настройва и ни привежда в хармония с живота. Затова човекът се нуждае от музика-той се стреми към музика.Забележителното в музиката е,че помага на човек да се концентрира и да медитира независимо от мислите си. Затова музиката е мост над пропастта...така я чувствам аз :)
+1
Музиката е много повече от това, което усещаме :) Както казва Nam3less си има специални вибрации. Te влияят без да ги осъзнаваме.
Това е доказано от Др. Емото с прост експеримент, с вода, отправяйки и различни послания, пускайки различен стил музика, след което тя променя структурата си. За тези, които незнят човешкото тяло съдържа около 60 % вода, а повече информация може да намерите във филма "Великата тайна на водата"

Dreammy
07-18-2008, 21:25
Тъй като се занимавам с музика за мен това е много интересна и важна тема! :)
Музиката е хармонията във Вселената,защото хармонията на Вселената е самият живот.Самият човек е музика.Той демонстрира хармонични или нехармонични акорди чрез своя пулс, чрез ударите на сърцето...неговото здраве и болести, неговата радост и щастие- всичко говори за музика или отсъствие на музика в живота му.На какво всъщност ни учи музиката? Помага ни да породим в себе си хармонията...в това е нейната магия. Когато слушаме музика,която ни харесва,тя ни настройва и ни привежда в хармония с живота. Затова човекът се нуждае от музика-той се стреми към музика.Забележителното в музиката е,че помага на човек да се концентрира и да медитира независимо от мислите си. Затова музиката е мост над пропастта...така я чувствам аз :)
+1
Музиката е много повече от това, което усещаме :) Както казва Nam3less си има специални вибрации. Te влияят без да ги осъзнаваме.
Това е доказано от Др. Емото с прост експеримент, с вода, отправяйки и различни послания, пускайки различен стил музика, след което тя променя структурата си. За тези, които незнят човешкото тяло съдържа около 60 % вода, а повече информация може да намерите във филма "Великата тайна на водата"

Ima i takava knijka :) Skoro mi beshe popadnala.

Pagan_man
08-29-2008, 14:43
да влияе и до некъде за оформянето ан ахрактера и интересите ти.

mistake
08-29-2008, 21:23
да влияе и до некъде за оформянето ан ахрактера и интересите ти.
Съгласна

258
08-29-2008, 23:22
М аз не мисля,че музиката влияе на характера на човек. :? Но,че води до пристрастяване...в това няма спор. :-s :-({|=

Blab
08-29-2008, 23:26
http://www.youtube.com/watch?v=PQL2XSGXkfk
Калин Николов ме кефи.

Kman
08-30-2008, 03:52
ммммммммммм да си призная гласувах за миетъла,въпреки че слушам разнообразни стилове музика,но предпочитам надъхващите песнички и ако имат,смислен текст,оригинално звучене и да не са крадени направо ги заобичвам.....