PDA

View Full Version : Агресията около нас



lsd43
07-04-2008, 08:59
Агресията и насилието са навсякъде околко нас , но за съжаление сме толкова привикнали с тях ,че вече почти не ги забелязваме.
Какво причинява тази агресия?
Има ли начин да се намали агресията в училище ,работа и на улицата ?

ПОДЧЕРТАВАМ ,че тук всеки има право да изрази мнението си и че специално за тази тема желая да има търпимост и културно и толерантно отношение към хората ,които са пуснали мнението си.

И моля без глупости!

Kaos_Urbano
07-04-2008, 12:42
Аз лично не съм ставала жерта на насилие.Надявам се да не стана и за напред,но както и дае..
Мился,че няма начин да се намали агресията навсякъде,защото насилието и агресията могат да не бъдат физически,а психически.. което е още по-лошо..Веднъж станеш ли жертва на насилие или на агресивно държание,започваш да се държиш така,както са се държали с тебе.

kristo
07-04-2008, 12:48
Да, наистина агресията, злобата, омразата и други деструктивни явления се умножават всекидневно. Вярно е, че живота ни е супер напрегнат, че всеки понякога му се реве от зорове и лоши неща, които му се случват, без да го е заслужил, но просто такъв е живота, никой не е казал, че е изцяло справедлив, макари справедливост със сигурност да има. Но никой няма оправдание за агресията си. И не разбирам какво толкова има да делим, за всеки има място под слънцето щом се е родил на тази земя.

twinski92
07-14-2008, 14:57
за агресията има мн причини тези за които съм чела примерно в училищата главно породена от факта че човек има лично пространство 44см до метър и когато някои наруши това лично пространство ставаме раздразнителни а когато сме толкова хора на куп като училищата се получава огромно дразнение => агресия

затова когато има митинги тълпи доста агресивно настроени хора полицията използва методи 1во да разпръсне тълпата за да се успокоят и агресията да намалее :)


отделни фактури са възпитание , средата на отглеждане , пубертет , хормони :)

Nam3less
07-15-2008, 11:10
за агресията има мн причини тези за които съм чела примерно в училищата главно породена от факта че човек има лично пространство 44см до метър и когато някои наруши това лично пространство ставаме раздразнителни а когато сме толкова хора на куп като училищата се получава огромно дразнение => агресия

затова когато има митинги тълпи доста агресивно настроени хора полицията използва методи 1во да разпръсне тълпата за да се успокоят и агресията да намалее :)


отделни фактури са възпитание , средата на отглеждане , пубертет , хормони :)Това лично пространство е аурата на човека.

Still1ME1Still1HERE
07-15-2008, 14:35
Да.Понякога съм агресивен.Не разбирам какво лошо има в това.Когато нещо не става с добро,то става с лошо.Никога не съм агресивен без причина.Когато се сбия с някого,винаги търся причината след това.До сега не съм се бил,защото някой ме не ме кефи на външен вид или като характер.Всеки има право на индивидуалност.Но почне ли да се заяжда с мен без причина,то тогава става лошо за него.Мразя и мишките-когато е пред теб си държи взика зад зъбите,но ако нямаш визуална връзка с него (телефон,интернет) почва да те обижда.Ето това ен го разбирам...А го правят хора,които никога не съм обиждал.Е като дойде началото на годината ще има агресия от моя страна...НИКОГА не се бия без основателна причина!

betterman
05-26-2010, 18:19
да от страна на баща ми и майка ми по зверски начин... и други са правили опити да ме пребиват но не са оспявали

GalaxyEater
05-26-2010, 21:03
Стреса е вкуса на живота по думите на някой особено известен канадски психолог, на който обаче му забравих името.
А агресията е и ще пребъде мода, най-вече за децата и юношите. Поради факта, обаче че не знаят как да си контролират притока на адреналин обикновено стигат до самонараняване по един или друг начин.
Да чукам на дърво, почти никога не съм влизал в бой с някой, но винаги ми е било ясно, че най-добрия начин да спечелиш е изобщо да не се биеш.

Rounder
05-26-2010, 21:16
Според мен,понякога има нужда да покажеш,че не са улучили човека който да го праят на 2 стотинки....
винаги ще я има,не може да се спре...

gandalfepi4
05-26-2010, 21:45
агресията е генетична в по-голямата си степен. друг е въпроса с изразяването ѝ. това е по-скоро културен феномен. много индиански племена не толерират такива прояви и колкото и агресивен да е генетично някой индивид си стои мирен или поне не толкова че да наранява някого. при нас има групи които окуражават това (тъпанарчетата които се ритат в полу-пияно систояние пред дискотеките например), лош родителски пример и калпава култура. няма какво друго да му се разкисква.

да кажем оня от "боговете сигурно са полудели" е (!)Кунг, при тях НАИСТИНА почти няма насилие щото са с много по-мирна култура от нас.

ето нагледна илюстрация за силата на социалния пример

http://www.youtube.com/watch?v=vdh7MngntnI

(след 1вата минута ако не ви се слуша теория)

културно пък просто сме възпитавани да не ни пука за другите много

http://www.youtube.com/watch?v=KIvGIwLcIuw

(това ако не ви плаши не знам какво)

само и да вмъкна че психопатите са изключение-те почти винаги имат мозъци доста по-различни от тези на нормалните хора

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/08/090804090946.htm

надявам се да съм помогнал :)