PDA

View Full Version : Задължителен ли е задграничния паспосрт?



loveme123
07-04-2008, 08:32
Здравейте. На 14 ще летя от София до Барселона, обаче съм на 17 и се чудя ще ми искат ли задграничен паспорт, защото на моя му изтече преди няколко месеца срока и го върнах без да си правя нов. А пък Испания си е в ЕС обаче се притеснявам за това че не съм пълнолетна и ще ми направят някакъв проблем на летището. НЯкой пътувал ли е скоро и може ли да ми каже как стоят нещата :oops:

MostHated
07-04-2008, 09:06
направи си за всеки случай, нищо не губиш освен пари от порядъка на 100лв. да речем, ама по добре от колкото да те върнат. Или питай в компанията с която ще пътуваш! там ще ти обеснят всичко

life.hates.me
07-04-2008, 09:19
Трябва ти лична карта и декларация от родителите, че са съгласни да пътуваш в чужбина ( подписана от нотариус ). Пазпорт НЕ ти трябва ;]
Да си изкараш хубаво ! :-)

loveme123
07-04-2008, 09:46
MostHated на мен майка ми е в Испания пък те искат двамата родители за паспорта и това ми пречи и се получи куцо. а иначе life.hates.me благодаря много дано е както казваш и всичко да мине добре :-)

An4eSsS__
07-09-2008, 19:00
Аз пътувах мн скоро до Лондон и си направих паспорт за да не ме върнат както бяха казали по нагоре. И ми го изкаха когато се качвах вече за самолета макър че може и без него май.Но обади се на авиокомпанията и попитай за всеки случей :) :-)

Sisley_1
07-11-2008, 19:11
Здравейте. На 14 ще летя от София до Барселона, обаче съм на 17 и се чудя ще ми искат ли задграничен паспорт, защото на моя му изтече преди няколко месеца срока и го върнах без да си правя нов. А пък Испания си е в ЕС обаче се притеснявам за това че не съм пълнолетна и ще ми направят някакъв проблем на летището. НЯкой пътувал ли е скоро и може ли да ми каже как стоят нещата :oops:

Аз съм на 16 и живея в Англия.През 3 месеца се прибирам в България,и в Лондон ми искат само лична карта.Не трябва да си правиш нов паспорт!!!!!Ако имаш лична карта-нямаш проблеми!!!И на моят паспорт му изтече срока преди 1 година :D Спокойно!Но от София за Лондон историята е по-различна...Пътувам само с лична карта,но ми трябват деклараций от двамата родители,независимо,че отивам при майка ми...Това не е проблем,когато отидеш при някой нотариус да ти извадят :) А ако пътуваш заедно с родителите си ...Само лична карта! :)

darla
08-17-2008, 20:43
mejdunaroden pasport e nujen na licata pod 14god dori za stranite v ES,za6toto te nqmat drug dokument zasamoli4nost.ot 14 do 18 patuva6 s li4na karta inotarialno zaverena belejka ot dvamata roditeli,a za vsi4ki strani izvun ES e nujen pasport bez zna4enie dali si palnoleten ili ne!

Sarge
08-18-2008, 07:55
Абе червения е нужен винаги. Направи си за всеки случай

loveme123
08-21-2008, 19:10
аз вече пътувах на 14 юли както казах по горе и както явно някои не са прочели :) Та нямах паспорт, понеже нямаше как да си го изкарам и никой нищо не ми каза нито на чек-ин нито на митническа проверка. Казаха ми да покажа или лична карта или паспорт и декларация от 1 родител че ме пуска да излизам от страната и просто искат документ за самоличност щом пътуваш в ЕС. Както darla_f мн добре обясни под 14 години трябва паспорт понеже тези лица нямат друг документ за самоличност.