PDA

View Full Version : Днес забелязах малка кафеникава пъпчица по срамние устни...



californiabg
07-04-2008, 16:18
Здравейте...
Днес забелязах малка кафеникава пъпчица по сраните устни.това вид гъбички ли са или нещо по-сериозно? Моля за по-сериозно отношение,защото съм адски притеснена !

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

californiabg
07-04-2008, 16:31
забравих да допълня, че не водя активен полов живот съм била досега само веднаж с приятеля ми

toti
07-04-2008, 18:44
4 причини за появата на подутини в интимната зона

Ако подутината е болезнена, червена, прилича на пъпка и се появява след бръснене или кола маска: случва се, когато един от космите ти се подвие навътре. Причинява болка и подуване, която понякога трае няколко дни.
Най-вероятно е: обърнат косъм.
Как да се справиш: Няколко пъти на ден притискай гореща хавлия към подутината за около 10 минути и най-вероятно косъмът ще се покаже.

Ако подутината е плътна и няма цвят.
Най-вероятно е: кожна брадавичка (фибром) – безобидно (обикновено безболезнено) кожно образувание, което може да се появи навсякъде по тялото, включително по вулвата и вагината.
Как да се справиш: Най-добре е да не й обръщаш внимание, но може да бъде премахната от гинеколога ти.

Ако подутината е безболезнена, бледорозова или без цвят, с формата на карфиол и се умножава бързо.
Най-вероятно е: генитална брадавица (те са по-известни като кондиломи). Причиняват се от човешкия папиломен вирус (ЧПВ) и се предават при контакт с кожата на заразен партньор.
Как да се справиш: Веднага се свържи с гинеколога си и започни лечение. Може да ти предпише препарат, с който да се мажеш и брадавиците да изчезнат до няколко седмици. Все пак твърде вероятно е да се завърнат.

Ако подутината е болезнено мехурче върху лабията или по вътрешността на вагината.
Най-вероятно е: генитален херпес - заболяване, което се предава по полов път при контакт с кожата на заразен партньор
Как да се справиш: Не го докосвай, защото заразеното място е супер заразно. Посети гинеколога си, за да ти предпише лекарства, чрез които да ускориш курса на лечението.

Това е само да те насочи.Надявам се да ти помогни.Успех