PDA

View Full Version : моля помогнете с избора ми



sweet_baby_cool
07-04-2008, 15:24
1.Molq bihte li mi kazali koq ot slednite gimnazii da izbera za da prodalja obu4enieto si :
4ujdoezikova
za arhitek
za medicina
stroitelniq
2. I sa6to koe e po dohodno da si arhitekt ili hirurg ?
10x

buttertoast
07-04-2008, 15:40
Зависи,прецени си коя от професиите те влече повече - да проектираш сгради или да лекуваш/правиш по-красиви хорица :) Обаче си мисля,че е по-добре сега да научиш някакъв език,а после да кандидатстваш висше за архитект/лекар.Дори по-късно да се откажеш от професиите винаги ще можеш да си намериш работа,все пак навсякъде ще ти искат език ;)

LovePoisoned
07-04-2008, 15:42
Съгласна съм. :)
А относно това, коя професия да избереш евентуално, за архитект съм. Не че не уважавам хирурзите и лекарите като цяло - напротив, това е най-хуманната професия. Аз лично бих избрала да съм архитекст, медицината не ме влече.

sladkish_14
07-04-2008, 16:20
Еми медицината е много трудна и сложна!Трябва да си със стабилно прихично състояние 8-) ..Така де,един приятел на батко учи биология и химия в специално училище до 12 клас и му беше адски трудно.После продължи в Университет,другата година ще работи и учи в моргата-задължително им е!Aз не бих издържала медицината [-X .Архитектурата съще е много сложна,един приятел учи за архитекст и имат проекти които трябва да направат за 3 дена,а такъв проект от професионален архитект се прави за 2-ПРЕДСТАВИ СИ!Най-добре учи език,той е най-лесен,просто учищ в началото по 50-100 думи и без да се усетиш ти вече знаеш езика.Най-лесно е това според мен!

afrodizia4ka
07-04-2008, 18:17
Според мен са ако учи6 в езикова и после архитектура (примерно) за висше ще ти е адски трудно, бакъл няма да разбереш за какво става на дума.Имам една френдка,която уче6е в езикова а сега учи висше в ВИАС и неможе да си направи проектите... плаща на някакъв 100 лв на проект :o .. докато са ако учи6 в строителен ще си г/д подготвена и ще си имаш представа какво те о4аква.... но ти си решава6 :)

Bubbly
07-04-2008, 18:55
Според мен е меко казано безсмислено (да не кажа тъпо :D) още от 13-14 години да си правиш тънки сметки къде ще изкарваш повече пари. Между другото дори да си една от онези 1 на 100, които от 13-годишни знаят какво ще работят, помни, че нито архитект, нито пък хирург се става с щракане на пръсти. А изказването че с 50-100 думи вече знаеш даден език няма да го коментирам. За циганите, които отиват да мият чинии и да крадат в ЕС може и да са достатъчни, обаче за мен определено не са ...

soul1199
07-04-2008, 19:10
hiryrga iskarva mislq pove4e pari,no i arhitekta staa nali,oba4e ti trqbva da re6i6,koe ot dvete pove4e ti har,dopada :)

swetyYkittyY
07-04-2008, 23:27
Според мен влез в езикова гимназия, за да научиш език перфектно! По-късно ,дори и да се насочиш към друга професия или да се откажаш да следваш, всички врати ще ти бъдат отворени!
Мен ме влече повече медицината! :grin: Искам да кълцам хора...Базик! :D Искам да стана хирург, не само защото се изкарва повече. Друг е въпроса теб кое те влече повече, но мисля ,че за това трябва да мислиш след като си изкараш 5 годинки в някоя езикова. :wink: ;-)

sladkish_14
07-05-2008, 07:52
Езиковите са голяма заблуда!!!Ориентирай те се към училища с професии бе деца!!Към химия,биология,строителсво (сега то най-много печели),към икономика,търговия,с тоя пуст английски :? :? И какво брат ми учи,в училище с икономика изучаваше по 2 часа дневно езика + ходи на ЛОГУС 2 години и взе всичките нива за перфектен английски..ЗА 2 ГОДИНИ,вие като се тъпкате в тия езикови,не на всякъде те ще ви отворят вратите,сами се заблуждавате,колкото по-малки,толкова по-глупави :? :?

sladuranata_777
07-05-2008, 09:58
Езиковите са голяма заблуда!!!Ориентирай те се към училища с професии бе деца!!Към химия,биология,строителсво (сега то най-много печели),към икономика,търговия,с тоя пуст английски :? :? И какво брат ми учи,в училище с икономика изучаваше по 2 часа дневно езика + ходи на ЛОГУС 2 години и взе всичките нива за перфектен английски..ЗА 2 ГОДИНИ,вие като се тъпкате в тия езикови,не на всякъде те ще ви отворят вратите,сами се заблуждавате,колкото по-малки,толкова по-глупави :? :?

НЕ ЧЕ СЕ ЗАЯЖДАМ НО СПОРЕД МЕН НЕ СИ ПРАВ/А!ЕЗИК ПЕРФЕКТНО НЕ МОЖЕШ ДА НАУЧИШ В ДРУГО УЧИЛИЩЕ ОСВЕН В ЕЗИКОВА ГИМНАЗИЯ.НЕ ТИ ЛОГОС НЕ ТИ ДРУГИ ШКОЛИ.НАЙ-РАЗУМНО Е ДА СИ ИЗКАРАШ СРЕДНОТО ОБРАЗОВАНИЕ В ЕЗИКОВА А СЛЕД ТОВА ДА СИ УЧИШ ЗА ИКОНОМИКА СТРОИТЕЛСТВО И ДР.ТАМ КОЙ КАКВОТО СИ ИЗБЕРЕ ИЛИ ПОНЕ ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ :)

sladkish_14
07-05-2008, 11:40
Езиковите са голяма заблуда!!!Ориентирай те се към училища с професии бе деца!!Към химия,биология,строителсво (сега то най-много печели),към икономика,търговия,с тоя пуст английски :? :? И какво брат ми учи,в училище с икономика изучаваше по 2 часа дневно езика + ходи на ЛОГУС 2 години и взе всичките нива за перфектен английски..ЗА 2 ГОДИНИ,вие като се тъпкате в тия езикови,не на всякъде те ще ви отворят вратите,сами се заблуждавате,колкото по-малки,толкова по-глупави :? :?

НЕ ЧЕ СЕ ЗАЯЖДАМ НО СПОРЕД МЕН НЕ СИ ПРАВ/А!ЕЗИК ПЕРФЕКТНО НЕ МОЖЕШ ДА НАУЧИШ В ДРУГО УЧИЛИЩЕ ОСВЕН В ЕЗИКОВА ГИМНАЗИЯ.НЕ ТИ ЛОГОС НЕ ТИ ДРУГИ ШКОЛИ.НАЙ-РАЗУМНО Е ДА СИ ИЗКАРАШ СРЕДНОТО ОБРАЗОВАНИЕ В ЕЗИКОВА А СЛЕД ТОВА ДА СИ УЧИШ ЗА ИКОНОМИКА СТРОИТЕЛСТВО И ДР.ТАМ КОЙ КАКВОТО СИ ИЗБЕРЕ ИЛИ ПОНЕ ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ :)

Няма проблем,всеки трябва да изрази мнение :) Но виж сега,не можеш ти да си ми учила 5 години само език и да кандидатсваш с ИКОНОМИКА или ТУРИЗЪМ след 12 клас :lol: :lol: Просто нищо няма да разбереш!!Ела каня те у нас,ще повикам съседка ми,която учеше химия 5 години и реши после да кандидатсва с Икономика,батко си прави плановете за хотел за не-повече от 2-3 часа,а тя по 5 дена не може и добре,че са израстнали двамата,та МОМЧЕ помага на МОМИЧЕ по икономика.Айде сега,после ще ми разправяте :? :? Викнете де,някакво дете завършило немска или английска и нека дойде да говори с батко на английски,няма да разбере,че не е учил в езикова,защото го знае меко казано перфектно.И сега знаеш ли,не му дреме на шапката някой учат по 5 дена,той си направи проектите,реши си задачите,защото ги е решавал 5 години и иде на дискотека,а съседка ми ли :lol: Тя да го д*ха,на малкия праст не може да му стъпи :lol: Да не говорим за строителство и медицина там ако не си подготвен 5 или 4 години от такова училище,никога няма да влезнеш!!! :? :? :?

sladkish_14
07-05-2008, 11:51
А й по въпроса,аз уча в Професионална гимназия по икономика и мениджмънт и имам в седмицата 20 часа английски + това уча,бизнес,бизнес икономика,мениджмънт, и тем подобни предмети !!За което тези от езиковите нямат капка понятие,пък после с език навсякъде било отворено :? Колко трудно после се влиза във голямите Университети без нужната подоговка по-тези предмети,а вие няма да я имате,защото ще зубрите езика и после частни уроци по-еди какво си :lol: Още не го разбирате това!!!

AliceSw
07-05-2008, 11:52
^девойче, що не се върнеш в ограничения и идеализиран свят, в който живееш - не твоя свят, а вижданията на света на брат ти...даваме за пример комшийката или приятелката, а пък колко батко е по-умен...още сега приличаш на леличка с тези приказки

вие влизали ли сте в строителен техникум...или по документи професионална гимназия по архитектура строителство - 90% момчета...хаос, мизерия, не се учи въобще...да не говорим, че гимназията, също по сартихектура и строителство, която е залепена за ВИАС има най-ниския среден резултат от матурите за страната 2,68 мисля беше...но нямаше 3,00 дори


към авторката...грозно и смешно е да си правиш такива сметки на 13, зарежи ги...ако искаш действително да се занимаваш с една от двете професии ти препоръчвам ПМГ - с профил математика и химия/ математика и биология...а дали медицина или архитектура ще решаваш по-нататък

LovePoisoned
07-05-2008, 11:58
вие влизали ли сте в строителен техникум...или по документи професионална гимназия по архитектура строителство - 90% момчета...хаос, мизерия, не се учи въобще...да не говорим, че гимназията, също по сартихектура и строителство, която е залепена за ВИАС има най-ниския среден резултат от матурите за страната 2,68 мисля беше...но нямаше 3,00 дори
+ 1 И в нашия строителен /Бургас/ е същата работа, смятай колко малко от тях ще станат архитекти! :x
Познавам един човек, който е само на 20-21 (завърши АЕГ в София) и печели повече от една очна лекарка (за която ми казаха заплатата й) за преводи, водене на чуждестранни туристи из България и т.н.
А и взе успешно изпитите си за психология, успя да научи и испански.
Така че на авторката ще кажа, че има още време да мисли какво да специализира!!

schhhhhhh
07-05-2008, 12:02
Аз уча в езикова гимназия.И смело мога да твърдя,че знам основния си език много по-добре от хора,които също го изучават,но в други училища ( различни от езикаво гимназии ) и с по-малко часове на ден.В 8 клас на ден имах по 5-6 часа САМО език,но,повярвай ми,заслужава си целите мъки и ядове по многото часове. :) Научаваш си всичко перфектно и ти е лесно да се оправяш навсякъде. Знаеш ли езици можеш да си намериш работа на много места,където да печелиш задоволително количество пари. :)

Нищо против професионалните училища нямам.Най-добре е да разгледаш сайтовете на училищата м/у които се колебаеш или,ако няма такива,попитай някой който е учил там да ти разкаже ( + / - им и т.н. ),прочети малко инфо и най-вече реши с какво ти се занимава 5 години,защото ,ако езиците ( например ) не ти вървят няма смисъл да ги подхващаш ( макар че е от изключителна важност да знаеш език ).

Аз ,лично,медицина не бих учила,за архитектура - не знам.Това са си мои представи за нещата и не искам да задължавам никой с тях. :)

Избери това,което те влече. :)

sladkish_14
07-05-2008, 12:11
ограничения и идеализиран свят, в който живееш

Охх,моля те аз съм много по-здраво стъпила на земята,отколкото 7-те класове!!!ОГРАНИЧЕН? :? :? Просто изказвам мнение,и го доказвам,имам доказателства и казвам факти :) Глупаво е да казвате,че примерно строителния е пълен с момчета и т.н е-ДА пълен е,но един приятел от Пловдив учи в Строителния там,и това е едно от най-хубавите училища,учи Геодезия,ако на някой му говори това нещо и ако му говори би трябвало да знае колко ще е му е заплатата след време.Боря се да докажа,че не само езиковите гимназии са най-добри и след време ще си добре платен,като си завършил там,има и много други училища в които ще си добре платен.Само с език влиза ли се в банка? :?

stefaniv
07-05-2008, 12:15
Няма база за сравнение.Избери това,което те влече.Всяка професия може да е доходоносна,стига да си кадърен. И успех ! :)

sladkish_14
07-05-2008, 12:19
Да,всъщност няма смисъл от спор!!Където ти желаеш там отиди,с учене където и да си,след като завършиш пак ще си добре платен.Успех :)

o0ps
07-05-2008, 12:31
Аз уча в езикова гимназия.И смело мога да твърдя,че знам основния си език много по-добре от хора,които също го изучават,но в други училища ( различни от езикаво гимназии ) и с по-малко часове на ден.В 8 клас на ден имах по 5-6 часа САМО език,но,повярвай ми,заслужава си целите мъки и ядове по многото часове. :) Научаваш си всичко перфектно и ти е лесно да се оправяш навсякъде. Знаеш ли езици можеш да си намериш работа на много места,където да печелиш задоволително количество пари. :)

Нищо против професионалните училища нямам.Най-добре е да разгледаш сайтовете на училищата м/у които се колебаеш или,ако няма такива,попитай някой който е учил там да ти разкаже ( + / - им и т.н. ),прочети малко инфо и най-вече реши с какво ти се занимава 5 години,защото ,ако езиците ( например ) не ти вървят няма смисъл да ги подхващаш ( макар че е от изключителна важност да знаеш език ).

Аз ,лично,медицина не бих учила,за архитектура - не знам.Това са си мои представи за нещата и не искам да задължавам никой с тях. :)

Избери това,което те влече. :)
Ем аз пък уча в Природо - Математическа и в 8 клас и аз имах по 4-5 часа английски на ден, ама и Математика много учим, и Информатика и хуманитарни науки...нещо, което в езиковите липсва. И според мен езиковите не са добър вариянт. А иначе архитект - ти можеш ли да рисуваш? И ходиш ли на курсове?

LovePoisoned
07-05-2008, 12:51
Да,всъщност няма смисъл от спор!!Където ти желаеш там отиди,с учене където и да си,след като завършиш пак ще си добре платен.Успех :)
Така е. Ще повторя нещо, което много често съм казвала - училището не е гаранция за успех и не определя успеваемостта ти, всичко зависи от учащия.

AliceSw
07-05-2008, 13:49
sladkish_14

абе дете, що не млъкнеш, откъде знаеш на колко години съм...да светът ти е ограничен, типичното бабешко мислене - не е важно какво сме постигнали, важното е, че комшиите са по-зле от нас...имаш 1 приятел, който не знам кво си...аз ти давам статистика за строителния, който би трябвало да е най-добрият в страната...мога да ти кажа, че и в Плевен е същата история и тн...колко мислиш печели един геодезист...говори в цифри, айде...

най-доброто училище в града обикновено е ЕГ или МГ...това е положението...да те светна нещо друго...дипломата от строителния, след държавен изпит значи горе-долу нищо - че няма да си общ работник, или че можеш да бъдеш шивачка, сервитьор и тн...за хората, които възнамеряват да станат нещо повече от тези горе е най-добре да учат в ЕГ, МГ, та дори и СОУ, отколкото в професионална гимназия

sladkish_14
07-05-2008, 17:54
sladkish_14

абе дете, що не млъкнеш, откъде знаеш на колко години съм...да светът ти е ограничен, типичното бабешко мислене - не е важно какво сме постигнали, важното е, че комшиите са по-зле от нас...имаш 1 приятел, който не знам кво си...аз ти давам статистика за строителния, който би трябвало да е най-добрият в страната...мога да ти кажа, че и в Плевен е същата история и тн...колко мислиш печели един геодезист...говори в цифри, айде...

най-доброто училище в града обикновено е ЕГ или МГ...това е положението...да те светна нещо друго...дипломата от строителния, след държавен изпит значи горе-долу нищо - че няма да си общ работник, или че можеш да бъдеш шивачка, сервитьор и тн...за хората, които възнамеряват да станат нещо повече от тези горе е най-добре да учат в ЕГ, МГ, та дори и СОУ, отколкото в професионална гимназия

Да съм споменала някъде годините ти??? :-D :-D :-D :? :? :? :? :? :? :? :?

nasi141
08-02-2008, 19:46
аз съм напълно съгласна с sladkish_14.тия езикови и соу-та и некви други са пълна заблуда,а пък да не говорим за материалната им база.седа и чета всички тръгнали да се бутат в 33 ЕГ в софия.нз дали тия хора са отишли да погледнат на кво прилича тва училище и тва го давам като пример що то и другите са нещо подобно.

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-02-2008, 20:24
1.Molq bihte li mi kazali koq ot slednite gimnazii da izbera za da prodalja obu4enieto si :
4ujdoezikova
za arhitek
za medicina
stroitelniq
2. I sa6to koe e po dohodno da si arhitekt ili hirurg ?
10x


АРХИТЕКТ ЕСТ!!!!!!!!!!!!

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-02-2008, 20:30
sladkish_14

абе дете, що не млъкнеш, откъде знаеш на колко години съм...да светът ти е ограничен, типичното бабешко мислене - не е важно какво сме постигнали, важното е, че комшиите са по-зле от нас...имаш 1 приятел, който не знам кво си...аз ти давам статистика за строителния, който би трябвало да е най-добрият в страната...мога да ти кажа, че и в Плевен е същата история и тн...колко мислиш печели един геодезист...говори в цифри, айде...

най-доброто училище в града обикновено е ЕГ или МГ...това е положението...да те светна нещо друго...дипломата от строителния, след държавен изпит значи горе-долу нищо - че няма да си общ работник, или че можеш да бъдеш шивачка, сервитьор и тн...за хората, които възнамеряват да станат нещо повече от тези горе е най-добре да учат в ЕГ, МГ, та дори и СОУ, отколкото в професионална гимназия
Не че нещо заядливите "какички" дет се мислят за много умни са всъщност са най зле.... кат си толкова умна и голяма кво се заяждаш на некво "дете" ....

KVI_SA_TEQ_TUPOTII_BE
08-02-2008, 20:36
hiryrga iskarva mislq pove4e pari,no i arhitekta staa nali,oba4e ti trqbva da re6i6,koe ot dvete pove4e ti har,dopada :)
Не е така архитектите имат възможности за много повече пари бъди сигурен/а ... 8)

Emery
08-02-2008, 20:55
Sladkish_14, Добре знам какво е нивото на строителния в Пловдив!- ниско! Там се влиза рядко в час, другото което е нисък бал- това кво може да значи?! Съвсем не е едно от най- хубавите училища! Говоря специално за Пловдив. Някой попита защо всички се бутат в езиковите- еми защото може да се реализираш в чужбина след като завършиш, не е казано като архитект или хирург има милион други специалности. Аз лично уча в езикова и мисля, че нивото на обучение е много по- високо отлколкото в един техникум. Дори да влезете с няква специалност в техникум да речем и завърште 12 клас, мислите ли че някой ще ви вземе без висшо? Без висше образование сме за никъде... Тва е цялата работа....

пийс