PDA

View Full Version : Въпрос за Библията



Ares
07-04-2008, 15:29
Значи,сега ще бъда девети клас и госпожата ни даде списък с книги,които да четем през ваканцията.Една от тях е библията.Но не цялата библия,естествено,а само отделни части.Трябва да чета следното:
-Стар Завет-"Сътворението на света","Историята на Йосиф и неговите братя" и "Историята на Мойсей"
Има и няколко неща от новия завет,но тях ги знам къде са."Сътворението на света" мисля,че е само първата глава от Битието,прав ли съм?ОК,но къде се намират тези истории на Йосиф и на Мойсей :? ?Моля,някой,който е чел библията,да ми каже от къде до къде да чета.Благодаря предварително на отзовалите се!

silence93
07-04-2008, 16:06
и нас на ни дадоха Библията, обаче цялата!

gab3nc370
07-04-2008, 16:10
За Сътворението и йосиф четеш в Битие а за Мойсей в Изход това са първите две книги в Библията ;)

Luda_Na_Max
07-04-2008, 16:11
ми купи си един учебник за 9 клас и чети от там :)

Ares
07-04-2008, 16:41
За Сътворението и йосиф четеш в Битие а за Мойсей в Изход това са първите две книги в Библията ;)
OK,но къде точно?Всмисъл кои глави?Или трябва да чета целите Битие и Изход?

afrodizia4ka
07-04-2008, 16:56
Вземи си адаптирана Библия в нея са Стария и Новия Завет

mobsita
07-04-2008, 17:32
И на нас г-жата каза да прочетем Библията,но за да разберем старобългарската литература.Обаче не зная какво да чета :? :-o
Някой има ли представа защо трябва да я прочетем?Тоест-изучава ли се като отделно произведене.Това е,разбира се,книга,която всеки трябва да прочете,но аз да си питам какво се изучава :::

07-04-2008, 17:37
Мали верно ли след една година ше изучаваме Библията :cry:

afrodizia4ka
07-04-2008, 17:52
Ще изучавате не само Библията,но и Древногръцки легенди и митове и Средновековна литература ... айде да ви е приятно :D

07-04-2008, 18:06
Ще изучавате не само Библията,но и Древногръцки легенди и митове и Средновековна литература ... айде да ви е приятно :D

Мали дайте ми нож да се гръмна :shock: :shock:

Jack_Sparrow
07-04-2008, 20:22
И на нас г-жата каза да прочетем Библията,но за да разберем старобългарската литература.Обаче не зная какво да чета :? :-o
Някой има ли представа защо трябва да я прочетем?Тоест-изучава ли се като отделно произведене.Това е,разбира се,книга,която всеки трябва да прочете,но аз да си питам какво се изучава :::
Нека всеки да я прочете: над 1200 страници??!!После следва абсолютна полуда и трябва да се ходи в местната психиатрия.
Не съществува способен човек да я прочете наведнъж и после да й разбере смисъла.Затова се чете на части, за да не се объркаш.
Виж в сайта на бисексуалистите от МОН, там трябва да пише кои части ще се изучават.

swetyYkittyY
07-04-2008, 23:20
И на нас г-жата каза да прочетем Библията,но за да разберем старобългарската литература.Обаче не зная какво да чета :? :-o
Някой има ли представа защо трябва да я прочетем?Тоест-изучава ли се като отделно произведене.Това е,разбира се,книга,която всеки трябва да прочете,но аз да си питам какво се изучава :::
Нека всеки да я прочете: над 1200 страници??!!После следва абсолютна полуда и трябва да се ходи в местната психиатрия.
Не съществува способен човек да я прочете наведнъж и после да й разбере смисъла.Затова се чете на части, за да не се объркаш.
Виж в сайта на бисексуалистите от МОН, там трябва да пише кои части ще се изучават.
1200 страници????????? И трябва да четем това 9-ти клас???????!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Гръмнете ме!Бързо! :shock:

mobsita
07-05-2008, 11:36
Е аз затова и питам де :-D А старогръцка и старобългарска литература почти са прочетени(да се похваля :) :P :-P ) А средновековна-?ъъъ?та кво друго да четем? :twisted:

bIskwItkatA
07-05-2008, 18:38
xixixixi :shock: :shock: :shock: ama ti 6te gi 4ete6 li :lol: :lol: :lol: az sym seq za 10 klas i ne gi 4etoh 4etohme gi v 4as ili za doma6no prez godinata 8-) 8-) 8-) 8-) spored men nqma smisyl da si gubi6 wremeto 8) 8) 8) i wse pak neznam ama tva e moeto mnenie

Glamoroussss
07-05-2008, 19:02
iskam da vi pitam neshto otnosno bibliqta..taka purvite xora sa adam i eva,te si imat dvama sina - kain i avel. kain ubiva avel i ostava toi,Bog izprashta Kain v nqkakva dale4na strana,kudeto Kain mai se ojenvashe ne pomnq to4no i imashe deca. A kajete mi ot kude nameri jena :shock: 4e i deca da ima....posle nali Bog dava oshte edin sin na Adam i Eva, toi sushto otnaqkude namira jena i suzdava pokolenie...sigurno i drugi sa si zadavali ttozi vupros i za tova ako nqkoi e nameril logika da kaje :-D

mobsita
07-06-2008, 11:12
(:angel4eto92:) съвсем сериозно-прочетох ги. :D

Decu
07-06-2008, 12:42
Ще изучавате не само Библията,но и Древногръцки легенди и митове и Средновековна литература ... айде да ви е приятно :D

Ем..супер. :D

sladur4etyYy
07-06-2008, 14:50
начи аз имам 1 такава малка детска червена библия казва се ''моята 1-ва библия в картинки'' може ли да чета нея вместо голямата 8-)

Decu
07-06-2008, 16:50
начи аз имам 1 такава малка детска червена библия казва се ''моята 1-ва библия в картинки'' може ли да чета нея вместо голямата 8-)

Ако си в детската градина, да, може.

sladur4etyYy
07-06-2008, 16:54
начи аз имам 1 такава малка детска червена библия казва се ''моята 1-ва библия в картинки'' може ли да чета нея вместо голямата 8-)

Ако си в детската градина, да, може.

:razz: не съм. е ,жалко 8-)

Loshotia
07-06-2008, 19:04
Супер тъпа и литературата в 9кл. От чист патриотизъм прочетох само История славянобългарска. Прочетете си само това в учебниците и то като стигнете до този материал и после анализите- наистина няма смисъл от друго.

TarkCougar
07-10-2008, 22:01
ама имаме и чичо крал Артур,бе,мушмороци :-P

KrisLovePuti
07-10-2008, 22:14
Вие сте големи зубари ве от няма и месец сме в ваканция и ще четете. Аз дори нз кой книги имам да чета... не смятам и да научавам :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Ophelia
07-10-2008, 22:17
Значи,сега ще бъда девети клас и госпожата ни даде списък с книги,които да четем през ваканцията.Една от тях е библията.Но не цялата библия,естествено,а само отделни части.Трябва да чета следното:
-Стар Завет-"Сътворението на света","Историята на Йосиф и неговите братя" и "Историята на Мойсей"
Има и няколко неща от новия завет,но тях ги знам къде са."Сътворението на света" мисля,че е само първата глава от Битието,прав ли съм?ОК,но къде се намират тези истории на Йосиф и на Мойсей :? ?Моля,някой,който е чел библията,да ми каже от къде до къде да чета.Благодаря предварително на отзовалите се!
купи си христоматията

qjte dreben penis
07-10-2008, 22:42
Мали дайте ми нож да се гръмна :shock: :shock:Отива в подписа ми! :D

_Drama_Queen_
07-12-2008, 19:32
Мали дайте ми нож да се гръмна :shock: :shock:Отива в подписа ми! :D

Йеееееее :grin: :grin: :grin:

lisi4ety
07-13-2008, 11:48
spored men nqma smisyl da si gubi6 wremeto 8) 8) 8) i wse pak neznam ama tva e moeto mnenie

Някои хора четат за удоволствие, а не по задължение.. това пък е моето мнение :---)

lisi4ety
07-13-2008, 11:51
iskam da vi pitam neshto otnosno bibliqta..taka purvite xora sa adam i eva,te si imat dvama sina - kain i avel. kain ubiva avel i ostava toi,Bog izprashta Kain v nqkakva dale4na strana,kudeto Kain mai se ojenvashe ne pomnq to4no i imashe deca. A kajete mi ot kude nameri jena :shock: 4e i deca da ima....posle nali Bog dava oshte edin sin na Adam i Eva, toi sushto otnaqkude namira jena i suzdava pokolenie...sigurno i drugi sa si zadavali ttozi vupros i za tova ako nqkoi e nameril logika da kaje :-D

Такава е историята. Не всичко си има логично обяснение :smt003 :smt011