PDA

View Full Version : Пак кандидатстването след 7 клас



sladuranata_777
07-04-2008, 19:01
Така пак за кандидатстването след 7 клас :-D
значи аз съм от малък град и мисля че оценките ми са мн добри и ще вляза навсякъде та въпроса ми е какво да пиша за първо желание Езикова гимназия с английски или с немски :-o честно ви казвам незнам кое е по добро :( ИМАМ саМо 1-2 днИ дА реШа мОЛяя вИИ кажеТе кВО да пИша :shock: аз май предпочитам английски но ми казват че е по добре с немски иии направо нзз :(

ndx13
07-04-2008, 19:27
Незнам какво всички толкова сте се ''вторачили'' в немския-май незнаете,че немският се говори само от около 100 млн. души,докато английският е най-масово говорения език-навсякъде,в която и държава да отидеш,ще те разберат с английски.Все пак не мога да ти нареждам къде да отидеш,изборът си е твой,но аз винаги бих предпочел английски пред немски. :)

pOiSoN_kIsS_94
07-04-2008, 19:47
:P Според АЕГ е по-добре, защото немския е по-труден за изучаване 8-)

ioni_1994
07-04-2008, 21:15
Искам да ви питам дали мога да влезна по второ желание,дори ако съм приета на първо (защото сега искам да ме приемат в това,което съм писала на второ място,а не на първо ) Моля Ви Пишете :( :( :(

mimi_00
07-04-2008, 21:19
Искам да ви питам дали мога да влезна по второ желание,дори ако съм приета на първо (защото сега искам да ме приемат в това,което съм писала на второ място,а не на първо ) Моля Ви Пишете :( :( :(
Не можеш!!!Просто отиди в гнездото си и подай новите си желания!!! :P

swetyYkittyY
07-04-2008, 23:31
По-добре влез в немска езикова. Вярно е ,че масово се говори английски, но винаги можеш да научиш английски: има много курсове, пък и е по-лесен! Немски не можеш да научиш от самосебе си.Учи се трудно, затова по-хубаво в немска. Все пак изборът си е твой... :)

swetyYkittyY
07-04-2008, 23:32
Искам да ви питам дали мога да влезна по второ желание,дори ако съм приета на първо (защото сега искам да ме приемат в това,което съм писала на второ място,а не на първо ) Моля Ви Пишете :( :( :(
Не можеш!!!Просто отиди в гнездото си и подай новите си желания!!! :P
Аз пък съм чувала ,че можеш, но трябва да пропуснеш първо класиране и да се запишеш на второ. :?

bitanem_25.05
07-05-2008, 07:24
Знам,че тук не е най-подходящото място да питам,но откъде мога да разбера баловете за русенските училища? :-o

sladkish_14
07-05-2008, 07:42
Апффф,виж сега,това е глупаво!!!Първо та ти още не си отишла в гнездото и не си видяла в кое училище какви специалности има.Второ,защо нас питаш?!Аз примерно след като съм 8 клас мога ли да знам какви специалности има сега след 7 клас?!И трето това го реши с родителите си!!Те закакво са?!Като идеш утре в училищното гнездо и ти подадат листа със всички училища и тяхните специалности,ТИ и МАЙКА ТИ (най-вероятно) ще решите къде искаш да идеш и коя специалност повече ти харесва!!!Следователно ПАК вие ще решите кое на 1,2,3,4 място да запишете!!И аз миналата година кандидатствах,но не питах никои от тук какво да пиша!!!Повечето от вас,дори не са отишли още по гнездата :? :? :? Неорганизирана работа,на мойте изпити изобщо не виснех по форумите :? :? И все пак УСПЕХ,но да знаеш,че езиковите не са всички,повечето от вас няма да ги приемат!!Вижте се вие сте 20 човека във форума и всички езикова искат,а има още 28 000 :?

sladkish_14
07-05-2008, 07:45
Искам да ви питам дали мога да влезна по второ желание,дори ако съм приета на първо (защото сега искам да ме приемат в това,което съм писала на второ място,а не на първо ) Моля Ви Пишете :( :( :(


Може,но сега не трябва да се записваш след като са те приели!!Изчакай второ класиране и на него си подреди нещата,мисля,че така може ..Да сте мислили на време :(

o0ps
07-05-2008, 07:49
Незнам какво всички толкова сте се ''вторачили'' в немския-май незнаете,че немският се говори само от около 100 млн.
Пффф да бе да, те само германците са 100 милиона... Откъде го измисли тфа че само 100 милиона го говорят не знам, ама е пълна глупост...
По-добре е с немски, защото английския е по-лесен и дори и като втори език да го учиш, пак ще го научиш, докато немския ако ти е втори език не можеш да го научиш... :-D

sladkish_14
07-05-2008, 07:54
Незнам какво всички толкова сте се ''вторачили'' в немския-май незнаете,че немският се говори само от около 100 млн.
Пффф да бе да, те само германците са 100 милиона... Откъде го измисли тфа че само 100 милиона го говорят не знам, ама е пълна глупост...
По-добре е с немски, защото английския е по-лесен и дори и като втори език да го учиш, пак ще го научиш, докато немския ако ти е втори език не можеш да го научиш... :-D

Евала,малко по-умно момиче +1 към нейното мнение!

o0ps
07-05-2008, 07:56
Незнам какво всички толкова сте се ''вторачили'' в немския-май незнаете,че немският се говори само от около 100 млн.
Пффф да бе да, те само германците са 100 милиона... Откъде го измисли тфа че само 100 милиона го говорят не знам, ама е пълна глупост...
По-добре е с немски, защото английския е по-лесен и дори и като втори език да го учиш, пак ще го научиш, докато немския ако ти е втори език не можеш да го научиш... :-D

Евала,малко по-умно момиче +1 към нейното мнение!
Хахах "малко по-умно момиче" така ли бе, аа мерси :lol:

sladuranata_777
07-05-2008, 09:40
Апффф,виж сега,това е глупаво!!!Първо та ти още не си отишла в гнездото и не си видяла в кое училище какви специалности има.Второ,защо нас питаш?!Аз примерно след като съм 8 клас мога ли да знам какви специалности има сега след 7 клас?!И трето това го реши с родителите си!!Те закакво са?!Като идеш утре в училищното гнездо и ти подадат листа със всички училища и тяхните специалности,ТИ и МАЙКА ТИ (най-вероятно) ще решите къде искаш да идеш и коя специалност повече ти харесва!!!Следователно ПАК вие ще решите кое на 1,2,3,4 място да запишете!!И аз миналата година кандидатствах,но не питах никои от тук какво да пиша!!!Повечето от вас,дори не са отишли още по гнездата :? :? :? Неорганизирана работа,на мойте изпити изобщо не виснех по форумите :? :? И все пак УСПЕХ,но да знаеш,че езиковите не са всички,повечето от вас няма да ги приемат!!Вижте се вие сте 20 човека във форума и всички езикова искат,а има още 28 000 :?



Напротив ходих да си взема служебната бележка и разгледах специалностите.Насочих се разбира се към езиковата гимназия и само исках да попитам кой език е по хубав немския или английския :)

*ell-oh-ve-ee*
07-05-2008, 09:55
А пък според мен език в училище не може да го научиш перфектно :-o [/b]Така че,който и да избереш за да го знаеш мн добре трябва да ходиш на допълнителни уроци

sladuranata_777
07-05-2008, 10:05
А пък според мен език в училище не може да го научиш перфектно :-o [/b]Така че,който и да избереш за да го знаеш мн добре трябва да ходиш на допълнителни уроци

ЕМИ така е аз сигурно ще ходя на допълнителни уроци но още се чудя кой език да си избера :-#

sladur4etyYy
07-05-2008, 10:26
аз съм езикова с 1-ви англ. 2-ри немски и смятам, че това е по-добрия вариант, но все пак ти си преценяваш.

sladuranata_777
07-05-2008, 10:34
аз съм езикова с 1-ви англ. 2-ри немски и смятам, че това е по-добрия вариант, но все пак ти си преценяваш.

да и на мен така ми се струва ,че по-добре първи английски мерси за отговорите :grin: :-) :) :P

Decu
07-05-2008, 11:17
По-добре влез в немска езикова. Вярно е ,че масово се говори английски, но винаги можеш да научиш английски: има много курсове, пък и е по-лесен! Немски не можеш да научиш от самосебе си.Учи се трудно, затова по-хубаво в немска. Все пак изборът си е твой... :)

А английски може да научи от само себе си, така ли?
Друг път. ;)
Всеки език се учи трудно.

LovePoisoned
07-05-2008, 11:23
По-добре влез в немска езикова. Вярно е ,че масово се говори английски, но винаги можеш да научиш английски: има много курсове, пък и е по-лесен! Немски не можеш да научиш от самосебе си.Учи се трудно, затова по-хубаво в немска. Все пак изборът си е твой... :)

А английски може да научи от само себе си, така ли?
Друг път. ;)
Всеки език се учи трудно.
+ 1.
Да не мислите, че всеки има пари за курсове? :grin:
Всеки език се учи трудно - така е, всичко зависи и от собствената ти нагласа. Ако не харесваш немския, няма да го учиш по-леко от този, който има желание. 8-)

o0ps
07-05-2008, 11:34
По-добре влез в немска езикова. Вярно е ,че масово се говори английски, но винаги можеш да научиш английски: има много курсове, пък и е по-лесен! Немски не можеш да научиш от самосебе си.Учи се трудно, затова по-хубаво в немска. Все пак изборът си е твой... :)

А английски може да научи от само себе си, така ли?
Друг път. ;)
Всеки език се учи трудно.
Въпроса е че ако и е втори език пак може да го научи, а и тя сигурно и досега го е учила, докато ако вземе немски втори език 100% няма да го научи и само ще си губи времето. И освен това много учители са ни казвали че е по-добре първи немски, втори английски. :)

sladkish_14
07-05-2008, 11:44
Много ясно,че епо-добре първо немски,ако искате да знаете 2 езика!!!Не разбирам какво си мислите,че му е сложното на езика -Английския???Аз уча английски от 1 клас,сега съм осми без да съм влизала в езикова и съм много доволна,бас лова,че накрая на 12 клас и двете ще знаем перфектно английски,ама не си ли е да влезнеш в езикова :? :? :? :? :?

ndx13
07-07-2008, 14:03
Незнам какво всички толкова сте се ''вторачили'' в немския-май незнаете,че немският се говори само от около 100 млн.
Пффф да бе да, те само германците са 100 милиона... Откъде го измисли тфа че само 100 милиона го говорят не знам, ама е пълна глупост...
По-добре е с немски, защото английския е по-лесен и дори и като втори език да го учиш, пак ще го научиш, докато немския ако ти е втори език не можеш да го научиш... :-D

Абе,ти с мен недей да спориш по географски въпроси,щото съм номер 1!Ще ме поправя!Незнаеш каква грешка направи!Като си неграмотна,си мълчи.

sladuranata_777
07-07-2008, 14:08
абе хора днес ходих да си подавам документите бях решила че ще си пиша на първо английски и никой не можа да ме разубеди =D> =D> =D>

darking
07-07-2008, 14:30
Абе тука на всички обосновките са ви едни... Вие полиглоти ли искате да ставате или просто те така да си учите езика, защото си ви кефи? Аз лично в английския намирам много по-голямо приложение(и то не само аз). Всички са се засилили към немската. В Германия предлагат безплатно хубаво обучение(странно защо това никой не го спомена), добре, но така е и не само в Германия. Абе просто не ви разбирам, честно... :shock:

Decu
07-07-2008, 15:11
По-добре влез в немска езикова. Вярно е ,че масово се говори английски, но винаги можеш да научиш английски: има много курсове, пък и е по-лесен! Немски не можеш да научиш от самосебе си.Учи се трудно, затова по-хубаво в немска. Все пак изборът си е твой... :)

А английски може да научи от само себе си, така ли?
Друг път. ;)
Всеки език се учи трудно.
Въпроса е че ако и е втори език пак може да го научи, а и тя сигурно и досега го е учила, докато ако вземе немски втори език 100% няма да го научи и само ще си губи времето. И освен това много учители са ни казвали че е по-добре първи немски, втори английски. :)

Хм, виж сега, всичко си зависи от нас в крайна сметка. Ако си мързел и не полагаш усилия, дори и в най-хубавото училище няма да можеш да научиш езика, както си трябва.
Пък и друг е въпросът какъв език е учен до сега от ученика. Ако е немски - може пак да иска да сложи него на първо място, ако е английски - английски на първо място. Поне като си започнал едно нещо, свърши си го до края.

Loshotia
07-07-2008, 17:31
Много ясно,че епо-добре първо немски,ако искате да знаете 2 езика!!!Не разбирам какво си мислите,че му е сложното на езика -Английския???Аз уча английски от 1 клас,сега съм осми без да съм влизала в езикова и съм много доволна,бас лова,че накрая на 12 клас и двете ще знаем перфектно английски,ама не си ли е да влезнеш в езикова :? :? :? :? :?
Много си наивна да си мислиш, че английския можеш да научиш само с 4-6 часа седмично перфектно. Голяма заблуда е, че английският е лесен и видиш ли може и на курс да се научи. На курса могат да те научат да си поръчаш в ресторант или да разкажеш какво ти се е случило вчера, но не и перфектно. Когато започнеш да учиш немски на високо ниво(10,11,12 клас), тогава ще си направиш сравнение между познанията по двата езика и ще видиш, че съм била права.

smooker4o
07-07-2008, 17:46
НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ АКО НАПИША САМО 1 УЧИЛИЩЕ КАКВО ЩЕ СТАНЕ И НА 3-те КЛАСИРАНИЯ ????
АКО НЕ МЕ ЗЕМАТ НА ПЪРВОТО ИМАМ ЛИ ПРАВО ЗА ВТОРОТО>>....ха незнам вие кажете какво става точно щот искам само за едно :shock:

*кФаРтАЛнЪтЪ_пРиНцЕскЪъЪ*
07-07-2008, 19:44
еми като напишеш само 1 и не влезнеш примерно и на 3те класиранета оставаш аут... иии влизаш в някое тъпо квартално даскало без изпити , ами само с диплома... :oops:

AnIcHkAtA
07-07-2008, 20:04
](*,) ](*,) ](*,) Това е 956832475401878645021 тема специално за избора между английски и немски!!!Не може ли да ползваш търсачката??Зарито е с еднакви теми!!Нямам нищо против това да има много теми за кандидатстването, защото си е голяма еуфория, но няма смисъл да се повтарят !!

smooker4o
07-08-2008, 03:28
малко тъп въпрос ама...нали училищата в листа са нередни от 1 до 52/поне в бургас са толкоз/с различните професии и ти си избираш примерно на първо място ще напиша 50-тото а на 2-ро 30-тото и така....нали няма проблем как са наредени в листа от които си ги преписваш примерно там подреждането не е важно....можеш ли да напишеш 50-тото даскало на първо място и 1-вото на 2-ро примерно и да подадеш там..

darking
07-08-2008, 08:33
Пишат се не училища а паралелки. Можеш да напишеш 1000 паралелки ако искаш. Аз съм от София и написах само 10. И не пишеш номера в листата, а името на училищната паралелка(+името на училището) и като вече предаваш желанията си те отварят една папка и срещу всяка желана от теб паралелка пишат номера на паралелката(те там си имат една книжка). Иначе трябва да си напишеш желанията точно както ги искаш, защото ако те приемат във първото трябва да не подаваш документи и да чакаш второ класиране, където вече шанса за второто ти желание намалява и ще се разкарваш до края на месеца 8-)

mhmhmhmhm
07-08-2008, 09:04
английска