PDA

View Full Version : Колко време с боя за коса...



girl91
07-05-2008, 09:37
Моята коса е кестенява. Взех си боя, която е малко по-светла от цвета на косата ми.На опаковката на почти всички бои пише, че трябва да се седи с нея 25-30 минути. Въпросът ми е колко време трябва да седя с нея за да стане по-светъл цвят, защото съм чувала, че колкото повече стоиш с боята толкова по-тъмен ставал цветът.

TinkyWinky
07-05-2008, 10:28
Не стой повече време с боята, отколкото пише на опаковката, косата ти ще изгори още повече...
Ако цветът след като се боядисаш ти се струва тъмен, намажи се с оцветител за бели коси сребро.Майка ми като си прави кичури и не и харесва нюанса си ги изсветлява така ;)

girl91
07-05-2008, 10:45
Аз много много не знам дали се хваща тази боя, защото аз си боядисвам само малки кичурчета отдолу, а косата ми преди това сам я оядисвала в лилаво, обаче е мн изсветляла и се е получило нещо като светло кестеняво.

Бтв, в едно списание Cosmopolitan бях чела следното: потапяш гребенче в чаша с водка, така седи известно време, след това взимаш гребенчето и сресваш косата си и излизаш на слънце. Там, където е минал гребена ставало по-светло. Някой пробвал ли го е това и има ли някакъв ефект?

Exothermic
07-05-2008, 11:50
... потапяш гребенче в чаша с водка, така седи известно време, след това взимаш гребенчето и сресваш косата си и излизаш на слънце. Там, където е минал гребена ставало по-светло. Някой пробвал ли го е това и има ли някакъв ефект?

И без да съм пробвала мога да ти кажа,
че е невъзможно.

babykiller_
07-05-2008, 12:15
хах това с гребена беше яко :lol: колкото повече седиш с боята толкова по-наситен става цветът а не по-тъмен...стой 30 мин препоръчително

Nadelina
07-05-2008, 14:32
Na rusite boi pishe da se sedi po 40 minuti, no na tvoqta ako pishe da se sedi 25-30 stoi tolkova, ne poveche. Zavisi kakav cvqt si si vzela tochno, de...