PDA

View Full Version : Проблем с акне и комедони - имам ужасни белези



venceslav
07-05-2008, 12:18
...става въпрос за следното нещо- имам дълбоки белези по лицето от анке и комедониум през пубертета, тези белези са ужасни и изглеждат много зле, не мога да живея пълноценно с мисълта за това нещо и съм се амбицирал да ги премахна, като се надявам селед това да нямам проблеми със самочувствието и още повече с мисълта за външния ми вид. Искам да оправя още един проблем, ства въпрос за горната ми устна която е по- голяма от долната а доланата е по прибрана към шията, което се дължи предполагам на недоразвита челюст може би... ще бъда много щастлив ако мога да получа някаква информация относно това което ви написах. Ако евентуално е възможна такава опрерация, съм готов да го направя. Интересува ме още това какво трябва да направя и колко би струвало.

Благодаря ви предварително!
Pishete mi na e-mal Iron_cool@abv.bg ili na skype opakiq

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

Bloodlust
07-15-2008, 16:45
За белезите от акне се консултирай с дерматолог. Мисля, че имаше един препарат за премахване на белези, но не съм сигурна как се прилагаше и тн. Това за устните може да се оправи с попълване на долната. В специализирани, козметични салони извършват тази процедура. Нямам представа за цената, но знам, че трае 6 месеца. После трябва на ново да се извърши процедурата.

venceslav
07-18-2008, 19:36
За белезите от акне се консултирай с дерматолог. Мисля, че имаше един препарат за премахване на белези, но не съм сигурна как се прилагаше и тн. Това за устните може да се оправи с попълване на долната. В специализирани, козметични салони извършват тази процедура. Нямам представа за цената, но знам, че трае 6 месеца. После трябва на ново да се извърши процедурата.
Мерси за информацията ще поразпитам.
:)

batkodoki
07-19-2008, 22:21
...става въпрос за следното нещо- имам дълбоки белези по лицето от анке и комедониум през пубертета, тези белези са ужасни и изглеждат много зле, не мога да живея пълноценно с мисълта за това нещо и съм се амбицирал да ги премахна, като се надявам селед това да нямам проблеми със самочувствието и още повече с мисълта за външния ми вид. Искам да оправя още един проблем, ства въпрос за горната ми устна която е по- голяма от долната а доланата е по прибрана към шията, което се дължи предполагам на недоразвита челюст може би... ще бъда много щастлив ако мога да получа някаква информация относно това което ви написах. Ако евентуално е възможна такава опрерация, съм готов да го направя. Интересува ме още това какво трябва да направя и колко би струвало.

Благодаря ви предварително!
Pishete mi na e-mal Iron_cool@abv.bg ili na skype opakiq

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

ПОЛ&ВЪЗРАСТ?!

да, днес лицево-челюстните пластични хирурзи могат да компенсират всеки дефект по отношение на структурата на едно лице, както и дерматолозите биха могли да опитат да променят вида на това лице.

най-често възникващият въпрос е дали си струва усилието и разходите?

за жалост статистиката в световен мащаб не дава окуражителен отговор. той е по-скоро "не" не си струва.

хората, Другите ценят човека повече по това, което е в сърцето Му, не толкова по лицето му

DaRk_AnG3L
07-20-2008, 11:53
белезите ти са от това че си се опитвал да ги махнеш незнам с какво може да ги махнеш най-добре се консултирай с лекар и за двата ти въпроса

cooool
07-21-2008, 08:05
1-во трябва да отидеш да дерматолог, той ще каже какво е подходящо за теб.
2-ро, нужно е търпение.

Иначе, и аз имам проблеми с кожата и има една процедура, при която се махат горните слоеве на кожата, и се прекахват и белезите по този начин. Това е т. нар. Химически пилинг. Обаче той е много особен. Най-подходящото време да се направи е пролетта или есента, когато не е много студено или горещо. При него се премахва кожата, както казах по-нагоре и около месец някъде кожата на лицето я няма и е открита рана, затова трябват специални грижи, с които за съжаление не съм запозната, лекарите трябва да знаят. Друг е въпросът за сумата и че през периода на възстановяване, че не можеш да излизаш навън.

Успех!