PDA

View Full Version : Как се правят субтитри?



jeni93
07-05-2008, 13:58
zdraveite nakoi moje li da mi obqsni kak se pravqt subtitri za filmite? imam v predvid kakva programa ili tam kakav e na4ina.Za6toto mi e mnogo interesno i bih iskala da probvam :)


Нарушение на т. 7 от правилата! (от Ruthless)

Presli
07-05-2008, 14:20
Влизаш http://subs.sab.bz в после влизаш в Форума им и има Раздел и Тема в която може да станеш човек, който прави субтитри там ще ти обяснят с каква програма как и защо ;)

moncho
07-06-2008, 20:11
не не не не прави тва наи-добре е да направиш името на субтитрите като на филма

Ти май не разбра въпроса?
Автора иска да преведе и да синхронизира субтирти (до колкото разбрах)

С добри познания по английски и малко желание ще стане работата Presli даде информация къде може да стане това

jeni93
07-07-2008, 06:03
не не не не прави тва наи-добре е да направиш името на субтитрите като на филма

Ти май не разбра въпроса?
Автора иска да преведе и да синхронизира субтирти (до колкото разбрах)

С добри познания по английски и малко желание ще стане работата Presli даде информация къде може да стане това
da to4no tova iskam da napravq no pisah vav foruma za odobrenie no ve4e 2 dena nqmam nikakav otgovor da znaete koga g/d 6te mi otgovrqt? :?

Sk8er_fREak+
07-16-2008, 08:23
Аз исках да попитам някой може ли да ми каже някъв плейър, който да показва и стотните от филма, защото разбрах как се правят субтитри, но не могат да ми бъдат 100% точни, тъй като плейъра ми показва само до секунди.. Или пък няква опция ако има, на която да се настройва..

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
07-16-2008, 15:40
За player не знам, но има такава програмка за обработка на субтитри: "Subtitle Workshop" се казва.. Тя има опция да добавиш филма и като му дадеш стоп, да речем на 1вата реплика и си настройваш времената да са ти като на филма.. Има обяснение в замундата май как се работи с нея, поразрови се из форумите и ще намериш. Успех. :)