PDA

View Full Version : коремните преси и цикълът



blaah
07-05-2008, 14:25
Докато сте в мензис и правите коремни преси ,това може ли да засили течението и да удължи мензиса или не?Изобщо влияе ли по някакъв начин, защото досега съм чувала доста противоречиви мнения.

Nadelina
07-05-2008, 14:33
Az kato se naprqgam i mi teche poveche. No tova, koeto trqbva da izteche, shte izteche, nezavisimo dali e v prodaljenie na 3 dni silno ili 5 dni po-slabo.

sodomicdream
07-05-2008, 14:40
имам болезнена менструация и предпочитам, когато съм в цикъл да не правя упражнения.

ioancheto
07-05-2008, 14:40
имам болезнена менструация и предпочитам, когато съм в цикъл да не правя упражнения.
+1

RaI4etO
07-05-2008, 15:00
на мен лично не ми влияе,спортувам си спокойно и в "онези дни"

BaBy_bS
07-05-2008, 15:16
имам болезнена менструация и предпочитам, когато съм в цикъл да не правя упражнения.
+1
до колкото знам (относно коремните преси) не е хубаво да се правят

sweet_baby_cool
07-05-2008, 15:30
когато ставам рязко или спортувам въобще ми тече повече

mimsssssss
07-05-2008, 16:45
Докато сте в мензис и правите коремни преси ,това може ли да засили течението и да удължи мензиса или не?Изобщо влияе ли по някакъв начин, защото досега съм чувала доста противоречиви мнения.
всяко едно напрягане по време на м.ц. мове да промени състоянието му.аз по принцип ако се напрягам повече и върша няква работа(чистя примерно)ми се засилва.

little_elf
07-05-2008, 16:48
на мен лично не ми влияе,спортувам си спокойно и в "онези дни"
+1

foreverr
07-05-2008, 16:49
Aми един път като бях в цикъл правих малко коремни и след като ги направих като отидах в тоалетната и беше текло много и за това вече не права коремни докато съм в цикъл.Даже един път докато си правих коремни ми дойде :D

mArMaLaDkA
07-05-2008, 17:38
Освен ако не е болезнена менструацията ти,можеш да правиш коремни преси.Като си в цикъл не значи,че трябва да си на легло като смъртно болна и да не правиш нищо.Вярно е,че се засилва от коремните преси,но само ако е в първите няколко дни от менструацията.Аз предпочитам да се свърши тоя ужас за 3-4 дни,ако ще реки да се леят,от колкото да ми се лигави 6 дена.

o0ps
07-05-2008, 17:59
Еми като тренирам и ми се налага, защото не мога да изпускам тренировки. Гадничко е постоянно да се притеснявам дали не съм се изцапала, ама да чукна на дърво до сега фал не е ставал. А и не съм забелязала да ми се усилва... :-|

cLaDyRcHe
07-05-2008, 18:06
na men ne mi vliqe po nikak1v na4in :)

Slun4evko
07-05-2008, 21:29
При правенето на каквито и да е физически упражнения се напрягат вагиналните стени и матката,а това подпомага изтласкването на кръвта. Те така или иначе се напрягат/от това са спазмите и конвулсиите на тези мускули по време на цикъл,от това се получават и болките/,просто като се напрегнеш насила протича по-лесно. По принцип правенето на физически упражнения свързани с коремните мускули по време на неразположението намалява болките-например заставаш на четири крака и си пренасяш тежеста на тялото ту напред върху ръцете, ту назад върху краката;заставаш права и се навеждаш сякаш да докоснеш пръстите на краката си няколко пъти-всичко това помага,защото така се отпуска матката.
Та извода е такъв-ако ви се правят физически упражнения,правете ги. На мен лично не ми е приятно първите 4-5 дена,след това може.

Canis_Dirus
07-06-2008, 07:16
коремните преси водят до дискова херния.

demiandjoe
10-08-2010, 17:53
Чувала съм,че като правиш коремни преси докато си в цикъл после има вероятност после да нямаш деца,моля ви кажете това вярно ли е.

shell
10-08-2010, 21:20
Чувала съм,че като правиш коремни преси докато си в цикъл после има вероятност после да нямаш деца,моля ви кажете това вярно ли е. :D :D :D не мисля.
По време на цикъл ме боли твърде много,за да правя каквито и да било упражнения,но от приятелки,които спортуват по време на цикъл,не им се увеличава,даже на някои им свършвало по бързо ако спортуват,но това като цяло си е твърде индивидуално :)

Minerva
10-08-2010, 21:20
^ Не! Не е вярно.
Хубаво е даже, от физическата активност намаляват болките. Аз гледам винаги да правя нещо такова, че да не гълтам хапчета. Упражненийцата винаги са полезни.

titinkaa
10-09-2010, 07:45
Най-добре е,когато си в цикъл да не правиш коремни преси,едно че не е хубаво,и друго че го засилваш от свиванията.

foreverr
10-09-2010, 08:09
Az kato se naprqgam i mi teche poveche. No tova, koeto trqbva da izteche, shte izteche, nezavisimo dali e v prodaljenie na 3 dni silno ili 5 dni po-slabo.
+1 иначе аз докато съм в цикъл не правя коремни преси, тъй като преди съм пробвала и след като ги направя започва да ми тече много силно и не ми е комфортно да ми е мн силен цикъла...

Biskfitka
10-09-2010, 10:08
Най-добре е,когато си в цикъл да не правиш коремни преси,едно че не е хубаво,и друго че го засилваш от свиванията.+


На мен ако ми закъснява,но си имам признаците,че ще ми дойде..правя повече коремни преси и до 1 ден ми идва. Два пъти съм правила така де 8-)

ParisHilton
10-25-2010, 13:53
Aми един път като бях в цикъл правих малко коремни и след като ги направих като отидах в тоалетната и беше текло много и за това вече не права коремни докато съм в цикъл.Даже един път докато си правих коремни ми дойде :D

аа това не е хубаво.. докато правиш коремни преси да ти дойде ;х.. тцтц 8)