PDA

View Full Version : На работа..



ElisaDay
07-05-2008, 14:48
Здравейте.Не съм сигурна, че темата е за тук, но ..
Проблема е следния -> От вторник ходя на работа в един магазин заедно с още две момичета от моя клас.Общо взето работата ни е да нареждаме стока и да зареждаме целия салон.Работим от 8 сутринта до 5 следобед, с две почивки от 9.00 - 9.10 и другата от 12.00-12.05. Работата е там, че като цяло е ужасно трудно физически .. защото дефакто за 9 часа ние седим и си почиваме само 15 минути, а през останалите сме на крак.Едното момиче се отказа вече .. и сега се двуумим с другото дали да се откажем и ние.Кажете ми вие как бихте постъпили, ако бяхте на мое място?
П.П. работим от Понеделник до Събота (включително), на 16 години сме (ако има някакво значение ) и на мен това ми е второ лято, през което работя (миналото в една шивашка фирма)
П.П.2 - заплатата ще е 400 лева

Благодаря ви предварително.

:)

SeXyL[!]Nk@
07-05-2008, 15:02
Според мен тази работа не е за момичета,и то на по 15,16 години...е верно е,че за 400 и повече лв на месец се иска като луд да бачкаш,но по-добре стани някъде сервитиорка.Аз се отказах за 2-ри път от сервитьорството,защото краката ми отичат много бързо,пък и да съм сервитьорка трябва да съм 50кг ,за да нямам проблеми с тичането,защото там трябва да си изключително бързa и сръченa ,аз съм сръчна,мога да съм бърза,но за определено време,после просто падам от умора,а пък и , защото бързо ми се подуват краката.А аз съм доста повечко от 50кг и така....

white_chik
07-05-2008, 15:02
Наиситна звучи тежко-9 часа си е бая,знам какво,работя като промоторка и седя по 8 часа права.Но парите не са чак толкова млако.На тове място щях първо да се поразровя из нета,да видя дали ще си намеря нещо друго и тогава вече да напускам.

astralized
07-05-2008, 15:20
Като сте почнали, няма да се отказвате. Хъх.
Да здравствует прогрес, парите движат света.
Честито на печелившите.

CocainCocktail
07-05-2008, 16:15
Nk@]Според мен тази работа не е за момичета,и то на по 15,16 години...е верно е,че за 400 и повече лв на месец се иска като луд да бачкаш,но по-добре стани някъде сервитиорка.Аз се отказах за 2-ри път от сервитьорството,защото краката ми отичат много бързо,пък и да съм сервитьорка трябва да съм 50кг ,за да нямам проблеми с тичането,защото там трябва да си изключително бързa и сръченa ,аз съм сръчна,мога да съм бърза,но за определено време,после просто падам от умора,а пък и , защото бързо ми се подуват краката.А аз съм доста повечко от 50кг и така....

Аз съм сервитьорка и не съм мн слабичка или 50 килограма...въпроса е да свикнеш.Не се иска само да си пъргав и сръчен иска се техника за работа,акъл нерви и то здрави.Не съм идеална напротив даже ,но ако почна да говоря за сервитьорството ще го опсъждаме дълго

o0ps
07-05-2008, 18:16
Аз не бих се отказала. Поне ще добиеш някакъв опит и тренинг. Пък и 400 лева за момиче на тази възраст не са малко. А каква по-точно е тази работа и какво подреждате? :)

ElisaDay
07-05-2008, 18:29
Еми подреждаме целия салон .. смисъл стоката :) А и магазина не е никак малък .. Бе, не звучи трудно, обаче е.

Kisses_P
07-05-2008, 18:50
Също съм промоутърка и знам съботите като сме по 8 часа на крак какво е.А изглежда ужасно лесно.Но не е.Незнам.На твое място бих потърсила нещо друго.реално излиза,че работите едва ли не за по 2лв на час.

BlackWings
07-05-2008, 19:31
Хммм ако питаш мен пази си здрвето ... на 16 години си има време да работиш цял живот и пари да изкарваш колкото искаш ...
Не си струва да си прекараш лятото в къртовски труд да се прибираш изстискана като парцал и да искаш само да се наспиш - и на другия ден ставаш и почва пак същото ...
Сигурна съм че би могла да си намериш и по лека работа която да не те съсипва физически . :)

ElisaDay
07-06-2008, 12:25
Благодаря ви.А, и още нещо да ви попитам, ако сте запознати.Сега ако се откажа нали съм работила 1 седмица, ще ми дадат ли някакви пари или съм си работила напразно? :)

BlackWings
07-06-2008, 13:22
Благодаря ви.А, и още нещо да ви попитам, ако сте запознати.Сега ако се откажа нали съм работила 1 седмица, ще ми дадат ли някакви пари или съм си работила напразно? :)

Ммм по принцип има един пробен срок точно от 1 седмица - в тоя период работодателят може да прецени дали му вършиш работа , и ако иска да те уволни или да напуснеш без да ти плаща. Един вид застраховка е срещу недобросъвестни служители. Аз до сега съм работила на 3 места и навсякъде беше така - по принцип ако си сключвала договор там го пише. Но незнам в твоят случай как е , може и да се плаща - просто трябва да попиташ без да се притесняваш :-)

ElisaDay
07-06-2008, 13:44
Хм .. на нас не са ни казвали такова нещо :( Но пък ние решихме, че утре като идем на работа ще попитаме.Тъй като аз говорих с една жена и тя ми каза, че ако не сме работили 1 цял месец нищо няма да ни дадат.И ние преценихме с тая моята приятелка, че няма да издържим до август .. и просто ще попитаме, пък ако кажат , че ще платят колкото дни сме работили ще продължим .. ако ли не , просто няма смисъл :)

t1n4e7o
07-06-2008, 20:27
Знач майка ми работеше моналата година в Kаufland, нз дали го знаете.. Като Метрото е .. Т изкара там една година и се отказа.. Нейната работа беше абсолютно същата като вашата, само че за 450 лв мисля... Напусна.. И понеже майка ми си е по- едра и беше около 100 кг и за тази една година даже нз дали и толко изкара... може би няколко месеца и свали повече от 20 кг.... Преобрази се направо.. Имаше и разширени вени, петите и се напукаха... Не ходете да ряаботите там, ако обичате себе си и искате да се запазитев здрави.. Нмерете си нормална работа...

LadySunshine
07-07-2008, 08:06
бая бачкане ще да е... :? не знам, аз май бих се отказала.. също съм на 16 и се замислям дали да не почна работа, ама тва по 9 часа или там колкото е да се блъскаш като луд.. не мерси, смятам да си гледам ваканцията 8)

SexY_tAnI
07-07-2008, 08:14
Ами аз ако бях може би щях да потърся нещо по леко :)

Seducti0n
07-07-2008, 10:23
Здравей.
Първо-парите необходимили са ти или работиш за да покриваш част от твоите си разходи?Ако е второто-спри на време, дори и още да не си си намерила друга работа.Както сама казваш-работата е натовраваща и май не отговаря на заплащането.Ти си още на 16, не може един 16 годишен организъм и то на момиче да се натоварва по този начин-да работиш по 9 часа на ден, от които само 15 минути са ти почивка.Да не говорим, че до колкото знам на непълнолетни законът позволява да работят максимум по 8 часа на ден...
Лудост ми се вижда като обясняваш и какво е естеството на работата, която вършите.Ти най-добре можеш да си прецениш как да постъпиш, но ако бях на твое място-до сега да съм офейкала.... :?

ElisaDay
07-07-2008, 14:05
Благодаря ви на всички :) :-)
Днеска напуснах и ни дадоха по 60 лева за тази седмица :)
Може да заключите темата.