PDA

View Full Version : как да кажа на мама че използвам тампони



foreverr
07-05-2008, 20:06
Та значи утре сме на море и е много вероятно да ми дойде/защото ме болят гърдите/ и като ми дойде ще си използвам тампони /докато съм във водата/, но проблема е, че майка ще разбере, че използвам/все пак ще види в коша, че има превръзки и ще разбере, че съм в цикъл/.Та ако ме пита как влизам в водата докато съм в цикъл кво да и кажа.

ioancheto
07-05-2008, 20:15
Кажи и още от сега,или я питай дали може да ги използваш..Зависи на колко си ... Ако знаеш,че майка ти няма да реагира много добре (ако си малка още) може да се опиташ да ги скриеш някак си .. Да не види тея превръзки дз...омутай го в тоалетна хартия и тогава ги пусни в коша...хаха незнам

foreverr
07-05-2008, 20:21
Кажи и още от сега,или я питай дали може да ги използваш..Зависи на колко си ... Ако знаеш,че майка ти няма да реагира много добре (ако си малка още) може да се опиташ да ги скриеш някак си .. Да не види тея превръзки дз...омутай го в тоалетна хартия и тогава ги пусни в коша...хаха незнам
Еми то аз вече съм използвала тампони и според мен не е добра идея да я питам, защото си нямам никаква представа как ще реагира.А може да реагира така, че да не ми даде да използвам и през цялото море да не влизам в водата-а това не трябва да става защото ще полудея :razz: . Оф и това с тоалетната хартия не е добра идея-все мои да забележи дори и ако се съблеча пред нея и види, че съм с превръзка или пък като ходя до тоалетната и си взимам превръзка.Оф незнам какво да правяяяя :x

ioancheto
07-05-2008, 20:24
м да нистина няма как да не забележи..незнам мила .. :(

foreverr
07-05-2008, 20:26
м да нистина няма как да не забележи..незнам мила .. :(
Oк, все пак много мерси мацка.Е дано някой да помогне.

ioancheto
07-05-2008, 20:28
м дано :grin:

sweet_baby_cool
07-05-2008, 20:46
Превръзките можеш да ги креиш в банятя някъде или като си взимаш я скриваш в джоба си. Ако нямяш джоб на облеклото я закрепяш на бельото си (това по скоро се прави ако си с поличка).

foreverr
07-05-2008, 20:50
Превръзките можеш да ги креиш в банятя някъде или като си взимаш я скриваш в джоба си. Ако нямяш джоб на облеклото я закрепяш на бельото си (това по скоро се прави ако си с поличка).
да ама в тоалетната като се бърша и като овивам превръзките няма ли пак като отвори коша и да забележи??

remember_me
07-05-2008, 22:08
emi hvarlqi hartiqta v toalenta e :D ima i dryg variant capai prevrazkite s boq :D basi genialnoto :lol:

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
07-05-2008, 22:09
Кажи и, че си решила да ползваш тампони, понеже искаш да влезеш във водата и нищп няма да те спре! Кажи и, че не те интересува, водата е по - важна! :D Тва в случай, че се случи случката :) А ако не се случи, няма какво да се притесняваш. Не се срамувай, ще ти бъде от полза, дано те разбере.. Друг вариант, ползвай само тампони, ама за през нощта не знам как ще стане.. ии най - добре първия вариант.. Кво има да се срамуваш..

foreverr
07-05-2008, 22:23
Кажи и, че си решила да ползваш тампони, понеже искаш да влезеш във водата и нищп няма да те спре! Кажи и, че не те интересува, водата е по - важна! :D Тва в случай, че се случи случката :) А ако не се случи, няма какво да се притесняваш. Не се срамувай, ще ти бъде от полза, дано те разбере.. Друг вариант, ползвай само тампони, ама за през нощта не знам как ще стане.. ии най - добре първия вариант.. Кво има да се срамуваш..
много ти благодаря-наистина ми помогна :) Иначе тва с идеята да ползвам само тампони не ми се струва мн полезно да карам само на тампони за това ще направя първото.

foreverr
07-05-2008, 22:26
emi hvarlqi hartiqta v toalenta e :D ima i dryg variant capai prevrazkite s boq :D basi genialnoto :lol:
Тва с хартията също е добра идея, ама другия базик не ми хареса :x

swords1010
07-05-2008, 23:30
Майка ти... хмм - та тя е жена. Нали не мислиш, че би я смутил, притеснил или разтревожил подобен факт. Ако се поинтересува, просто и обясни, че използваш тампони. Не мисля, че реакцията и ще бъде особенна. :)

anellimm
07-06-2008, 08:41
извинявай PEPITO SLADKATA ама какви тампони мислиш да ползваш за къпането? защото и аз май ще съм неразположена на морето и съм решила да ползвам тампони об. някакви други предложения? някой ако е ползвал и е доволен нека да сподели.... мерси

foreverr
07-06-2008, 11:18
извинявай PEPITO SLADKAT A ама какви тампони мислиш да ползваш за къпането? защото и аз май ще съм неразположена на морето и съм решила да ползвам тампони об. някакви други предложения? някой ако е ползвал и е доволен нека да сподели.... мерси
Правилно си решила-аз съм ги пробвала и са супер :) :grin:

foreverr
07-06-2008, 11:20
Майка ти... хмм - та тя е жена. Нали не мислиш, че би я смутил, притеснил или разтревожил подобен факт. Ако се поинтересува, просто и обясни, че използваш тампони. Не мисля, че реакцията и ще бъде особенна. :)
Ами нз, но може и да се смути, защото аз съм девствена и използвам тампони, но тя може да си мисли, че тампоните се използват само от недевственици и да се усъмни.Пък и тя не използва тампони и за това не знае!

BeBsItO
07-06-2008, 14:52
Според мен ,колкото и да си добра в лъгането ....все някък си ще забележи, и тогава в нвйната главица ще възникне въпроса.....щом криеш...значи наистина има какво да криеш....и едва ли би повярвала на изтината :) Така,че...и кажи :-)

chocoleptic
07-06-2008, 15:29
Та значи утре сме на море и е много вероятно да ми дойде/защото ме болят гърдите/ и като ми дойде ще си използвам тампони /докато съм във водата/, но проблема е, че майка ще разбере, че използвам/все пак ще види в коша, че има превръзки и ще разбере, че съм в цикъл/.Та ако ме пита как влизам в водата докато съм в цикъл кво да и кажа.
Как да и кажеш ?!
С уста .. :?

foreverr
07-06-2008, 17:20
Та значи утре сме на море и е много вероятно да ми дойде/защото ме болят гърдите/ и като ми дойде ще си използвам тампони /докато съм във водата/, но проблема е, че майка ще разбере, че използвам/все пак ще види в коша, че има превръзки и ще разбере, че съм в цикъл/.Та ако ме пита как влизам в водата докато съм в цикъл кво да и кажа.
Как да и кажеш ?!
С уста .. :?
To аз сабирам неска смелост да и кажа ама не успях :razz: Абе няма да крия-просто ще си хвърлям превръзките не в тоалетна хартия и няма да крия и дори и да види като ме пита ще и кажа и няма да се усъмни в мен :) Тва май е най-добре да направя.

anellimm
07-06-2008, 17:25
аз съм доволна от об, но съм ги ползвала само на сухо така да се каже :-) . моля някой ако ги е пробвал във вода да сподели имало ли е инциденти, на колко време се сменят (защото съм чела, че тр да се сложи нов след всяко влизане във водата)

foreverr
07-06-2008, 17:46
аз съм доволна от об, но съм ги ползвала само на сухо така да се каже :-) . моля някой ако ги е пробвал във вода да сподели имало ли е инциденти, на колко време се сменят (защото съм чела, че тр да се сложи нов след всяко влизане във водата)
Ами аз съм пробвала само един път в водата с о.б. и чесно да ти кажа нямаше инциден, а и досега не съм чувала някой да е имал инцидент с о.б. :) Обаче не е задължително след всяко излизане от водата да го сменяш!!!Аз когато пробвах го смених след 4 часа.

i'm so excited!
07-06-2008, 18:27
^ и после 'що имам бяло течение'.
на листовката пише веднага след излизане от водата да се сменя тампона ,а тия указания трябва да се спазват. не са го написали само за да запълнят мястото на листчето.

foreverr
07-06-2008, 20:48
^ и после 'що имам бяло течение'.
на листовката пише веднага след излизане от водата да се сменя тампона ,а тия указания трябва да се спазват. не са го написали само за да запълнят мястото на листчето.
На о.б. не го пише!!!Аз, както казах един път съм използвала тампон и не ми се е получавало бяло течение!!!

foreverr
07-06-2008, 20:50
Е аз сега в 1 часа през ноща/след 2 часа/ отивам на моренце.За това темата може вече да се заключи. :)

Nadelina
07-07-2008, 09:55
Майка ти... хмм - та тя е жена. Нали не мислиш, че би я смутил, притеснил или разтревожил подобен факт. Ако се поинтересува, просто и обясни, че използваш тампони. Не мисля, че реакцията и ще бъде особенна. :)
Kogato za pyrvi pyt si slojih tampon, bqh na 17. Beshe nalojitelno, zashtoto si bqh zapisala chas za solarium, a s prevryzka kak da vlqza za Boga. Posle kazah na mama, i to pred priatelka, i reakciata i ne beshe mnogo priatna. Predstavqm si kakva shteshe da byde, ako bqh sama i nqmashe ot koi da se pritesnqva da mi pochete konsko.

o0ps
07-07-2008, 13:31
Най-добре постоянно да си с тампони. Доколкото знам те могат да се хвърлят и в тоалетната, така че май няма да има проблем. :wink:

swords1010
07-07-2008, 14:07
Майка ти... хмм - та тя е жена. Нали не мислиш, че би я смутил, притеснил или разтревожил подобен факт. Ако се поинтересува, просто и обясни, че използваш тампони. Не мисля, че реакцията и ще бъде особенна. :)
Kogato za pyrvi pyt si slojih tampon, bqh na 17. Beshe nalojitelno, zashtoto si bqh zapisala chas za solarium, a s prevryzka kak da vlqza za Boga. Posle kazah na mama, i to pred priatelka, i reakciata i ne beshe mnogo priatna. Predstavqm si kakva shteshe da byde, ako bqh sama i nqmashe ot koi da se pritesnqva da mi pochete konsko.
Това, че е реагирала така, не означава, че реакцията й е здрава. Да ти чете конско за кое? Какво толкова има в този факт. Разбира се ако считате за наложително наличието на непокътната девствена ципа е друг въпрос. Ако реакцията на родителя е по-остра, независимо поради неинформираност или принципи, нищо не пречи да поговорите по темата и да си изясните как стоят нещата. И в крайна сметка тялото си е ваше. Това за бога не е менструацията на майка ви. Тя нека действа както пожелае (същото важи и за вас). Обяснете й го. :)

krisiiiiito
07-09-2008, 13:14
Е мисля , че имаш вече достатъчно съвети.

Приятно моренце :P

zVeZdIcHkA89
07-10-2008, 07:59
Абе честно да ти каза не знам ... няма начин да не забележи а може да влизаш във водата с превръзка (ама за много малко щото ще се разкашка) и с черни къси панталонки (за плуване) аз също ще замина на море и ми се пада тогава да ми дойдя нямам си никва идея кво ще правя ... и както ми е за по 8 дни :-#

Nadelina
07-10-2008, 10:14
Майка ти... хмм - та тя е жена. Нали не мислиш, че би я смутил, притеснил или разтревожил подобен факт. Ако се поинтересува, просто и обясни, че използваш тампони. Не мисля, че реакцията и ще бъде особенна. :)
Kogato za pyrvi pyt si slojih tampon, bqh na 17. Beshe nalojitelno, zashtoto si bqh zapisala chas za solarium, a s prevryzka kak da vlqza za Boga. Posle kazah na mama, i to pred priatelka, i reakciata i ne beshe mnogo priatna. Predstavqm si kakva shteshe da byde, ako bqh sama i nqmashe ot koi da se pritesnqva da mi pochete konsko.
Това, че е реагирала така, не означава, че реакцията й е здрава. Да ти чете конско за кое? Какво толкова има в този факт. Разбира се ако считате за наложително наличието на непокътната девствена ципа е друг въпрос. Ако реакцията на родителя е по-остра, независимо поради неинформираност или принципи, нищо не пречи да поговорите по темата и да си изясните как стоят нещата. И в крайна сметка тялото си е ваше. Това за бога не е менструацията на майка ви. Тя нека действа както пожелае (същото важи и за вас). Обяснете й го. :)
Ti qvno ne znaesh, che dumata na deteto pred tazi na maikata e nishto. Pone pri men e taka. Nqma nachin da q ubedq v neshto, ako tq ne misli taka.

marilyn
07-10-2008, 20:11
Абе честно да ти каза не знам ... няма начин да не забележи а може да влизаш във водата с превръзка (ама за много малко щото ще се разкашка) и с черни къси панталонки (за плуване) аз също ще замина на море и ми се пада тогава да ми дойдя нямам си никва идея кво ще правя ... и както ми е за по 8 дни :-#

Не мисля че е удачно да се влиза в морето с превръзка, може да стане инцидент, да се отлепи, да се види, да протече а и после излизайки кво ще я направиш, ще я изтискаш от водата ли? А за това че ти е по 8 дни споко и на мен ми беше така в началото (вече не щото имам цикъл от 5 години) и с витамин Ц се оправяш...(не е вредно споко аз съм пила в доооста големи количества)

PaSs1on
07-11-2008, 09:46
според мене едното е да пиеш нещо да ти се забави а другото е ..просто и кажи иначе кфо ше праиш на морето тя ше те разбере...поне според мене така е най удачно :)

Bloodlust
07-12-2008, 16:16
може да влизаш във водата с превръзка (ама за много малко щото ще се разкашка) и с черни къси панталонки (за плуване)

Върхът на простотията! :lol:

Silvi21
07-12-2008, 22:23
em az bih si mal4ALA dokat ne me popita 6totu tva e ne6ty normalny za 1 jena az pr ne moga bez tamponi :-) s tqh mi e dale4 po komfortno ...

sladkoto_bonbon4e_92
07-12-2008, 22:51
spored men e vuzmojno da ne razbere 4e si v cikul..az tka minalata godina maika mi ne razbra vuob6te 4e mi e do6lo..daje me be6e pitala toq mesec ne mi li e idvalo az i kazah 4e mi e idvala v na4aloto na meseca i tq mi povqrva i tka..prosto na moreto bqhme v razli4ni stai..i nqma6e kak da me nabludava postoqnno..i sii prekarah super ;) tka 4e ako naistina nqma da priema tova 4e she si s tampon..se krii :) hi4 ne e slojno i spored men shte stane

ivito_13
07-13-2008, 19:26
emi kaji si i 4e izpolzva6 samo za moreto ... estestveno e da po4ne da ti govori kak se hva6tat infekcii i t.n ama vse pak tova ti trqbva da go re6i6 :)