PDA

View Full Version : Със или без



naiden93
07-05-2008, 20:44
Може би темата е за графа Секс, но...
И все пак, аз нояця очила от 4ти клас. Сега съм 10ти.Поглеждал съм се и без и аз лично смятам,че съм по-добре без тях, но тъй като нося -2.50 не мога без очила и единствения вариант е лещи.Имам въпрос към момичетата: как предпочитате момче( със или без очила). Например си представете някое мом4е без о4ила и си го представете със.Как би ви допадал повече. Ако отговора ви е без очила, тогава ако можете ми помогнете как да убедя нашите да нося лещи :) :)

Len4etyYyy
07-05-2008, 20:47
Kupi si leshti i gi reduvai s ochila..shte e mnogo dobre spored men.. :)

dimanushka
07-05-2008, 20:49
haresvam bez o4ila.. az noseh o4ila su6to do 9 klas i posle slojih le6ti za6toto ako trqbva6e da produlja s o4ila i 6tqh da sum s lupi -4.50 a kolkoto do le6tite... mn sa udobni vsi4ko e super s tqh.... az mn sum dovolna... moite sa trimese4ni meki i ne se use6tat. ponqkoga moje da ti se razmestqt i malko da te draznqt ama za nqkolko sekundi kato si razturka6 okoto minavat.. 6te ti e trudno da svikne6 purvite nqkolko dena ama si vzemi.. nqma da sujalqva6.. puk kolkoto do va6te.. i az imah problem da nakaram maika mi da se suglasi ama edna neina poznata i kaza 4e poznavala edno momi4e koeto imalo -7 dioptur nqkude i kato slojila le6ti go smuknala do -5..... i tq s tova se navi.... i btw ot kakto sum gi slojila sega sum 12 klas... sum smuknala 0.25 :) ni6to rabota ama 6te e ne6to kato se ima vpredvid 4e mi kazaha 4e 6te se uveli4i o6te pone s 0.50 .... vzemai si le6ti :P

6emet4e
07-05-2008, 21:03
не може да се каже така какво повече ти отива,т.е. с очила или без,зависи от лицето...
но като цяло лещите са много добър вариант(аз също съм с лещи и съм си много доволна) аз лично ги предпочитам пред очилата
относно ваще... те защо всъщност не ти дават :?
кажи им че се харесваш повече без очила,че очилата не са ти толкова удобни и че в крайна сметка и да не носиш винаги лещи,не е кой знае какво да си ги имаш...не са толкова скъпи едни нормални лещи са около 15 лева(едната)

И м/у другото темата хич не е за този раздел(според мен)

DevilWish
07-05-2008, 21:05
Лещите са много по-добри ;) Просто лицето ти се "открива" ;)

aqweR
07-05-2008, 21:52
аз редувам лещи/очила...


но лещите са ужасни... искат непостоянно чистене... винаги преди да ги сложиш трябва да оглеждаш за мръсотии, гъбички, драскотини... ако ти влезе нещо в окото ти прави живота мизерен... може да те боли главата вечер...

но пък не носиш очила :)

ПС: в 10 клас си и не можеш да убедиш вашите да си слошиш лещи... а бе я се вземи в ръце :)

bebok
07-05-2008, 22:05
vsqko ne6to si ima sobstven 4ar tyk nestava dyma kak biha te predpo4eli devoikite za men e po-vajno kak ti se haresva6 pove4e i kak ti e ydobno
nikoe svqsno momi4e nqma da te otreje samo za6toto nosi6 o4ila :)

vetev
07-05-2008, 22:07
зависи от мом4ето според мен...на едни им утива на други не... :)

BM65LP
07-05-2008, 22:57
Имам момчета с очила, които са толкова сладкиии
Всичко си зависи от човека. :)

sunglasses
07-11-2008, 09:25
купи си лещи.аз нося вече 2 години ...мм нз как да убедиш ваште.на мен ми ги купиха пожелание.говори най-добре с майка ти и и обясни , че ти е кофти да приличаш на някъв недоразвит зубар ....сори за сравнението, ама пред нея трябва да преувеличиш....а пак за лещите опр са по-добри..аз мн повече се харесвам с лещи и ако имаш някви комплекси от очилата си взимай задължително...един проблем , за който ще се терзаеш ти отпада.. :)

GabisiTa
07-11-2008, 09:41
Има и предимства, и недостатъци на това да носиш лещи.. ;) но ти си прецени. На някой хора им отиват очила, дори ги правят секси... знам ли.. ;)

Wrathchild
07-11-2008, 09:54
Щом се харесваш повече без очила, купи си лещи.

donkihot
07-11-2008, 13:11
ли4но мен..ме кефят и мом4ета с и мом4ета без...даже една ина4е голяма моя любов носеше у4ила,ако си избрал подходящи рамки би могло дори и да ти стой адски секси...така 4е това да не те притеснява..у4илата понякога найстина те правят секси,но казвам пак ако са избрани подходящо..прати ми снимка ако те интересува,да ти кажа добре ли ти стоят или не...

death_wish_
07-11-2008, 13:13
ем..много е индивидуално.. на всеки му отива различно :)

vivi_f
07-11-2008, 14:07
Нося меки лещи от 5 години и не съм имала никакви проблеми нито с хигиената им, нито с очите си. Много по-практично е да си с лещи отколкото с очила и да се притесняваш за тях.
1 мека леща е 24 ле. и е със срок 1 година, тези от 33 са със срок 3 месеца (от най-евтините) . тези с по-голямо водно съдържание, които можеш да носиш повече от 12 часа са по-скъпи. :)

hottie
07-11-2008, 14:16
Може би темата е за графа Секс, но...
И все пак, аз нояця очила от 4ти клас. Сега съм 10ти.Поглеждал съм се и без и аз лично смятам,че съм по-добре без тях, но тъй като нося -2.50 не мога без очила и единствения вариант е лещи.Имам въпрос към момичетата: как предпочитате момче( със или без очила). Например си представете някое мом4е без о4ила и си го представете със.Как би ви допадал повече. Ако отговора ви е без очила, тогава ако можете ми помогнете как да убедя нашите да нося лещи :) :)

С или без - за мен това не е критерий :) не съдя по очилата. А с очила може да е много секси.

A_Loving_Girl
07-11-2008, 14:32
Ами да ти кажа,ако някое момиче не ти харесва недостатъка не те заслужава,моя приятел също носи очила за мен това не е проблем.Лещите не са решение,едва ли ваще ще се навият трябва да се сменят на 2-3 месеца ако не и на 1 ....

Seducti0n
07-11-2008, 15:57
Здравей.
Аз лично предпочитам момчета без очила, но има и такива на които страшно много им отива.От класа ми има едно момче, което не вижда добре и носи очила-много добре му стоят и му придават интелигентен вид.До толкова съм свикнала да го гледам, че когато ги свали дори и за 1-2 минути лицето му стои някак си празно... :-o

Аз също не виждам на далече и съм с диоптер 2.25 на дясното око и 2.75 на лявото.За първи път си сложих лещи, когато бях на 14.Отначало ще ти бъде трудно да ги поставяш и сваляш, но с времето се свиква. :wink:

SunSmile
07-11-2008, 16:04
Може би темата е за графа Секс, но...
И все пак, аз нояця очила от 4ти клас. Сега съм 10ти.Поглеждал съм се и без и аз лично смятам,че съм по-добре без тях, но тъй като нося -2.50 не мога без очила и единствения вариант е лещи.Имам въпрос към момичетата: как предпочитате момче( със или без очила). Например си представете някое мом4е без о4ила и си го представете със.Как би ви допадал повече. Ако отговора ви е без очила, тогава ако можете ми помогнете как да убедя нашите да нося лещи :) :)
по принцип без очила, но ако се налага да ги носи пак би ми харесал :) А относно лещите... трябва да си навършил 18 години, за да можеш да носиш лещи. По точно, за да ти се позволи да ги носиш. Поддръжката на лещие с диоптри е доста сериозна. Нощем се свалят стоят в една течност, а докато свъкнеш с махането и слагането си е голяма мъка :)
Ако ти се харесваш повече без очила след 2 години може да си направиш лещи. На мен не би ми правило впечатление, ако момче е с очила. То като си е чаровно ще е хубаво и ще ми харесва всякак :)

mimsssssss
07-11-2008, 16:10
няма значение според мен чуждото мнение.както на теб ти е комфортно.на някой хора им ходят,на други не.сам решавай не си малък. 8)

Seducti0n
07-11-2008, 16:10
хъх, каква е тази глупост, че ако нямаш навършени 18 години не можеш да носиш лещи?
Да не се бъркаш нещо с лазерните операции за които се изисква пълнолетие? :-o

SunSmile
07-11-2008, 16:12
хъх, каква е тази глупост, че ако нямаш навършени 18 години не можеш да носиш лещи?
Да не се бъркаш нещо с лазерните операции за които се изисква пълнолетие? :-o
Не се бъркам. И за лещите има такова условие, щото уж сме малки за отговрността, която поемаме с лещите. Брат ми като стана на 18 тогава запо4на да носи лещи, преди тва дори с родител не му препоръчваха :)

Seducti0n
07-11-2008, 16:18
Това за мен е глупост..
Какво значи с родител?Да не би майка ти или баща ти да седне да ти рови из очите?
Лещите са препоръчителни, тъй като имат свойството да "задържат" диоптера.Няма нищо сложно и страшно, не знам вие на какви лекари сте попадали, но познавам дечица 3-4-ти клас, които носят лещи и са свикнали.

SunSmile
07-11-2008, 16:23
Това за мен е глупост..
Какво значи с родител?Да не би майка ти или баща ти да седне да ти рови из очите?
Лещите са препоръчителни, тъй като имат свойството да "задържат" диоптера.Няма нищо сложно и страшно, не знам вие на какви лекари сте попадали, но познавам дечица 3-4-ти клас, които носят лещи и са свикнали.
и за мен беше глупост преди 2 години... Просто споделям кво аз знам, не си налагам познанието относно лещите :) Ми попаднали сме на добри специалисти, поне тва е сигурно. :) не знам, не мога да оспорвам факта, който казваш, но аз казвам какво аз знам по въпроса. Ако момчето не се харесва с очила може да се консултира с лекар и може и да си сложи лещи... :?

Seducti0n
07-11-2008, 16:25
Разбира се, че може.
Явно се получава в разминаване в гледните точки на лекарите, но това не е прецедент. :)

taamara
07-11-2008, 16:27
Нося си лещи от 2 години, и без лещи не излизам на вън. А относно това, че са големи мъки докато свикнеш със слагането и свалянето им мога да кажа, че за всеки си е строго индивидуално, аз първите няколко дни си ги слагах 20 минути :-D едната леща... но след това, вече за секунди :grin: и нямам никакви проблеми, много ми е комфортно =;

SunSmile
07-11-2008, 16:36
Разбира се, че може.
Явно се получава в разминаване в гледните точки на лекарите, но това не е прецедент. :)
Сигурно е така :)

adizitk1
07-11-2008, 20:04
Аз по принцип си падам по ''добрите момчета'' :oops: и мисля,че външния вид не прави вс.Все пак зависи от формата и чертите на лицето,има момчета,които са по-хубави с очила,от колкото без.Ти си преценяваш...

psychopath
07-11-2008, 20:07
има ли значение?? :-o

love_enrique
07-11-2008, 20:12
Абе ще те питам нещо извън темата-кактака си 93 и си 10 клас?