PDA

View Full Version : Маша



Sweet_Play_F
07-05-2008, 20:52
Въпросът може да ви се стори тъп но професионaлните маши вредят ли на косата?Според вас ако ползвам маша да използвам ли и ампули за заздравяване на косъма?А вие къдрите ли се и ако да по какъв метод?

An4eSsS__
07-05-2008, 20:57
Според мен професионалните маши вредят и то доста. И това е защото (както при пресите тези на пара по не горят косата, но ефекта им държи по малко време а в повечето салони пресите са керамични или обикновенни) фризиорките правят така че ефекта да се задъжи по дълго :)
не съм сиг но така мисля аз :)
ПС. аз не се къдря често но когато го правя не си слагам нищо на косата, но ти ако мислиш да го правиш системно по добре си купувай нещо - както каза ти ампули или някакви маски... нз :)

mimsssssss
07-05-2008, 21:01
Въпросът може да ви се стори тъп но професионaлните маши вредят ли на косата?-вредят,защото горят самия косъм
Според вас ако ползвам маша да използвам ли и ампули за заздравяване на косъма?-задължително ползваи нещо за заздравяване-ампули,кристали...
А вие къдрите ли се и ако да по какъв метод?-маша,преса,плитки,ролки(с вестници също,дори резултата ми хареса повече).само къдрин не съм ползвала,защото ефекта е дълготраен.

adrenalin_f
07-05-2008, 21:01
Да,разбира се,че вреди на косата,но не чак толкова колкото обикновенната маша.Използвай качествени продукти и по-добре дай 30 лв за един хубав заздравител,отколкото после да даваш луди пари за увредена коса. ;)

sladur4etyYy
07-05-2008, 21:04
ведят да. аз ползвам мнооого рядко, сиг само 203 пъти досега но за сметка на тва се изправям всеки ден :D

BlackWings
07-06-2008, 07:38
Професионални - непрофесионални всички маши използват топлина за да нагреят косъма и по този начин малко или много го изгарят. Няма съвсем безвредни уреди :? За да си предпазиш косата задължително слагай кристали когато я третираш по сериозно.
Аз избягвам да си правя косата с преса и маша - най често се къдря с ролки или парцалки или усуквам кичурчетата на охлювчета и спя така. Ефекта е същия като с маша , но не си горя косата :)

sweetsunshine
07-06-2008, 08:02
Според мен също няма значение каква е машата(професионална или не).Пак работи с топлина и нагрява косъма.По този начин си гориш косата.Ако все пак решиш да използваш маша задължително си купи кристали,ампули или каквото и да е за заздравяване на косата.Аз ползвам маша или преса 1 път на 2 месеца.Само ако има някакъв случаи.А Ако просто изкам косата ми да не е както обикновенно спя с ролки или фолио.Ефекта е същия. :grin:

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-06-2008, 11:12
Колкото и да е професионална пак вреди на косата :(

yozito
07-06-2008, 11:45
Въпросът може да ви се стори тъп но професионaлните маши вредят ли на косата?-вредят,защото горят самия косъм
Според вас ако ползвам маша да използвам ли и ампули за заздравяване на косъма?-задължително ползваи нещо за заздравяване-ампули,кристали...
А вие къдрите ли се и ако да по какъв метод?-маша,преса,плитки,ролки(с вестници също,дори резултата ми хареса повече).само къдрин не съм ползвала,защото ефекта е дълготраен.


nqkoy 6te mi obqsni li kak stava toq nomer s vestnicite :oops:

BlackWings
07-06-2008, 11:52
nqkoy 6te mi obqsni li kak stava toq nomer s vestnicite :oops:

Амии ако е това което си мисля , разделяш косата на кичурчета - толкова тънки колкото искаш да са къдриците , и ги усукваш около тънки и дълги хартийки или парцалчета , и накрая завързваш двата края на парцалчетата. Получават се нещо като охлювчета. Но косата ти трябва да е леко влажна за да се получи по траен ефект :) И така стават хубави къдрици - стига да не са много ситни кичурчетата , защото така има опасност да станеш на овчица 8-)

mimsssssss
07-06-2008, 22:47
nqkoy 6te mi obqsni li kak stava toq nomer s vestnicite :oops:

Амии ако е това което си мисля , разделяш косата на кичурчета - толкова тънки колкото искаш да са къдриците , и ги усукваш около тънки и дълги хартийки или парцалчета , и накрая завързваш двата края на парцалчетата. Получават се нещо като охлювчета. Но косата ти трябва да е леко влажна за да се получи по траен ефект :) И така стават хубави къдрици - стига да не са много ситни кичурчетата , защото така има опасност да станеш на овчица 8-)
м да.може и с парцалчета дори идеята май е по добра защото по лесно ще се вържат охлювчетата 8-) аз досега само с вестници бях пробвала и с найлонови торбички 8-)

BlackWings
07-06-2008, 23:09
Хаааааа , само за найлонови торбички не ми беше дошло на акъла :D :D :-D