PDA

View Full Version : работа



girl4eety
07-06-2008, 09:41
Здравейте!Искам да започна някъде работа като сервитюрка,попитах на 1 място каза че надницата на един ден е 15 лв това за месец се лови околи 400 лв , но собственика ми каза , че трябва да мога да работа и да потренирам първо в къщи.... какво има под предвид това какво трябва да знам че да работа..........и тъй като съм на 15 год се иска декларация от майка ми и баща ми че ме пускат да работя но незнам дали ще ме пустант.Въпросът ми е какво трябва да знам че да стана сервитюрка-мерси предварително за отговорите ви :-)

TinkyWinky
07-06-2008, 09:53
според мен няма какво друго, освен да си учтива към клиентите, да се справяш с подноса и да не чупиш чаши/бутилки 8-)
едва ли е имал предвид кой знае кво :)

ioancheto
07-06-2008, 09:53
Ми сигурно как да държиш таблата (с лявата ръка ) и като те питат колко е часа да не я обръщаш...Да говориш нормално с хората (да не им се сопкаш) .. е такива неща дз :D

dantro
07-06-2008, 09:56
Здравейте!Искам да започна някъде работа като сервитюрка,попитах на 1 място каза че надницата на един ден е 15 лв това за месец се лови околи 400 лв , но собственика ми каза , че трябва да мога да работа и да потренирам първо в къщи.... какво има под предвид това какво трябва да знам че да работа..........и тъй като съм на 15 год се иска декларация от майка ми и баща ми че ме пускат да работя но незнам дали ще ме пустант.Въпросът ми е какво трябва да знам че да стана сервитюрка-мерси предварително за отговорите ви :-)

Да се даржиш добре с хората и да си много усмихната другото ти го е казал собственика :oops:

FeelMyPain
07-06-2008, 09:58
Ми сигурно как да държиш таблата (с лявата ръка ) и като те питат колко е часа да не я обръщаш...Да говориш нормално с хората (да не им се сопкаш) .. е такива неща дз :D

Май си гледала онова клипче в vbox с бирите и оная мацка.. :D
По темата:Трябва да знаеш, че се пише сервитьорка.Усмихвай се повечко и колкото по любезно се държиш, толкова по-голям бакшиш ще вземеш. :P

mrssmith
07-06-2008, 09:59
ее много лошо, ако не те ПУСТАНТ да станеш СЕРВИТЮРКА :? :? :?

dimanushka
07-06-2008, 11:30
ее много лошо, ако не те ПУСТАНТ да станеш СЕРВИТЮРКА :? :? :?
:razz: :razz: :razz: :razz:
a po temata ... tva servitiorskata profesiq li4no az NIKOGA nqma da q praktikuvam v moq grad... koito iska da go obsujdat sled kato vzeme poru4ka ot nqkoi masa... da stava servitiorka... v moq grad taka stava vinagi... nqkoi nova servitiorka se poqvi i vednaga.... ole taq edi si kude u4i.. edi si s kogo hodi.. edi si kakvo napravi... i taka dokato ne i se izkaje vsi4ko po nein adres i celiq grad ne razbere :)