PDA

View Full Version : Еволюция



moncho
07-06-2008, 11:22
Здравей те!

Днеска стоя си и размишлявам за еволюцията
Да кажем че ние хората сме еволюирали от една малка бактерия за да сме днес такива.Та стоя и си мисля след толкова милиони години ние сме еволюирали до хора ,а след да речем още 100 хиляди години дали ще еволюираме в нещо по добро.Дадено същество еволюира за да се приспособи към дадена среда.За момента ние хората не виждам нужда приспособяваме към нещо , но да речем че стане някакъв катаклизъм дали ще еволюираме и в какво ?( кажете някакви предположения)
Да речем може след 100 хиляди години да имаме крила.

vamp
07-06-2008, 11:53
Аз не съм човек,а бог!

TinkyWinky
07-06-2008, 11:56
след 100 хиляди години може пък и да няма хора... :-o
нищо не се знае...

weakminded
07-06-2008, 11:59
Ами нали някога древните маи са казали че 2012 света ще бъде унищожен хаха ... деа знам всичко може да стане :) хаха

MartyParty
07-06-2008, 12:06
Ами нали някога древните маи са казали че 2012 света ще бъде унищожен хаха ... деа знам всичко може да стане :) хаха
Айнщайн е изчислил 2060 година.

moncho
07-06-2008, 12:10
Не се отклонявайте от темата
Края на света ще настъпи ,но никой не може да каже точно кога

TinkyWinky
07-06-2008, 12:14
не знам накъде ще еволюираме, така като гледам масово се развива затъпяване... :-|

moncho
07-06-2008, 12:16
не знам накъде ще еволюираме, така като гледам масово се развива затъпяване... :-|

Да така е даже имаше един филм точно за това ideokracy мисля че беше не знам дали точно така се пише ,но филма те кара да се замислиш точно за това

lsd43
07-06-2008, 12:23
Ами нали някога древните маи са казали че 2012 света ще бъде унищожен хаха ... деа знам всичко може да стане :) хаха
Айнщайн е изчислил 2060 година.

Нютон също.

kristo
07-06-2008, 12:28
Абе да, то еди милион пъти досега да е свършил света ако ги слушаш някой хора. И Нострадамус беше предвидил, че 2000 е краят на света, ама не стана и никой не знае точно кога това ще стане и дали изобщо някога ще стане. Ако Бог реши и когато реши това ще стане. Иначе ние можем да си изчисляваме колкото си искаме и да си твърдим каквото щем, но от нас нищо не зависи.

lsd43
07-06-2008, 12:31
Абе да, то еди милион пъти досега да е свършил света ако ги слушаш някой хора. И Нострадамус беше предвидил, че 2000 е краят на света, ама не стана и никой не знае точно кога това ще стане и дали изобщо някога ще стане. Ако Бог реши и когато реши това ще стане. Иначе ние можем да си изчисляваме колкото си искаме и да си твърдим каквото щем, но от нас нищо не зависи.

За мен лично до 1000 години вече няма да има хора,с каквито темопове точим земни ресурси и замърсяваме природата няма още дълго да се радваме на спокоен живот на тази планета.

kristo
07-06-2008, 12:37
Абе да, то еди милион пъти досега да е свършил света ако ги слушаш някой хора. И Нострадамус беше предвидил, че 2000 е краят на света, ама не стана и никой не знае точно кога това ще стане и дали изобщо някога ще стане. Ако Бог реши и когато реши това ще стане. Иначе ние можем да си изчисляваме колкото си искаме и да си твърдим каквото щем, но от нас нищо не зависи.

За мен лично до 1000 години вече няма да има хора,с каквито темопове точим земни ресурси и замърсяваме природата няма още дълго да се радваме на спокоен живот на тази планета.
Да, прав си до голяма степен. Замърсяваме природата, вредим й и оттам и на себе си най-вече. Но природата си знае работата, а и е по-силна от нас, така че нищо не се знае. А Бог и прородата за мен също са едно цяло. Някой дори си обясняват природата като Бог, или си обясняват Бог чрез природата. Не знам дали е правилно, но има логика в това твърдение :). Във всеки случай кога ще настъпи краят на света не зависи от нас, пък каквото и да правим. Може и никога да не настъпи краят на света, знае ли се :)?

moncho
07-06-2008, 12:54
Ние сами ще се унищожим не ни трябват метеорити нито комети или наводнения

ghetto_superstar
07-06-2008, 13:05
Да!На скоро четох една статия на едни руски учени,които предполагат чe телата ни ще са напълно обезкосмени ще станем слаби поради факта,че ще има роботи.От това,че телата ни няма да имат нужда от енергия,ще имаме по малко нужда от храна,в резултат от това ще сме беззъби 8-) . Устните и носовете ни също ще са по малки.По просто казано ще изглеждаме така както сега предполагаме,че изглеждат извънземните.Това обаче ме кара да се замислям как ще еволюират извънземните до тогава ако не изчезнат :D

moncho
07-06-2008, 13:09
Това обаче ме кара да се замислям как ще еволюират извънземните до тогава ако не изчезнат :D

Може да еволюират извън тялото си нещо като душа ако ме разбираш какво искам да кажа

xaxa
07-06-2008, 13:43
zna4i zemqta e blizo na 5 milqrda godini + - neznam s to4nost
ako da re4em tiq 5 milqrda godini gi napravim v 24 4asa (edno denono6tie) nie 4ovecite sme se jivqli poslednite 5 sekundi ot tova denono6tie a vijte kakvi ne6ta sme napravili :shock:
samo za 100 000 gidini neznam v kakvo pove4e 6te evolioirame za6toto edna evoliociq otnema mnogo pove4e vreme oba4e kato imame predvit ve4e kakva e texnologiqta (makar 4e sled 50 godini taq texnologiq e 6te e kakto sega oba4e s texnologiqta predi 100 godini.........) taka e moje prez mnogo ne6ta da preminem a za krilete nemi se vqrva po skoro
6te sme nap1lno pravi ( a ne kakto sega 50% s iskriveni vratove i t.n. ) xodilata ni 6te sa s po golqma 4upka ot sredata i taka nqkvi po detailni ne6ta edva li 6te sme koreno razli4ni ot sega

moncho
07-06-2008, 13:46
Това за крилата беше просто идея
Жалко че няма да сме живи , за да видим какво е бъдещето на човека

xaxa
07-06-2008, 13:49
i kakvo 6te ni spoleti.. meteor?
est 4e xorata 6te sa jivi a nie ne est ^_^ ako ima6e predvit 4e 4ove4estvoto nq e jivo gre6ka :>

moncho
07-06-2008, 13:50
Както писах по на горе
По вероятно е да се унищожим сами от колкото някой метеорит

И ставаше въпрос че аз,ти и всички други няма да сме живи да речем след 100 000 години за да види на какво сме заприличали :)

xaxa
07-06-2008, 13:52
mnogo 6te e trudno da se istrepem vsi4kite...

moncho
07-06-2008, 13:53
А мии трудно
Една ядрена война и всичко свърши

xaxa
07-06-2008, 13:54
ve4e jiveeme v mirno vreme :)

moncho
07-06-2008, 13:57
Не на всякъде ,но държавите който разполагат с голям арсенал атомни бомби за сега са кротнали

Kassu
07-06-2008, 15:14
Ами нали някога древните маи са казали че 2012 света ще бъде унищожен хаха ... деа знам всичко може да стане :) хаха

Инцормацията ти е грешна, даже не са го "казали".

Christ
07-06-2008, 15:54
wut?

Еволюцията е тъпа теория. Става ако имаше някакви читави доказателства.

Sashakiss
07-06-2008, 16:34
wut?

Еволюцията е тъпа теория. Става ако имаше някакви читави доказателства.

Все още не е доказано, че све еволюирали от нещо. Но не е доказано и че сме създадени от Господ(или друга такава сила).

Аз съм чувал, че ние хората и човекоподобните маймуни имаме общ прародител. Този общ прародител се развил в две посоки. Едната сме ние, а другата са нашите космати братовчеди. Не е доказано, но е съвсем възможно.

Друго нещо, което може би ни свързва със животинския свят е апендиксът. Предполага се, че някои животни го използват, за да преживят. Ние, хората, също разполагаме с такъв.

Оттам се ражда и моята теория, че ако има Господ, то Той е чифтокопитен.

[[По темата]]
Малко се съмнявам, че ще се сдобием с крила. Но за сметка на това ще се отървем от целулита. Ще поумнеем и евентуално ще се преселим на Марс, защото астрономите не говорят нищо добро за нашето бъдеще.

kristo
07-06-2008, 17:05
wut?

Еволюцията е тъпа теория. Става ако имаше някакви читави доказателства.

Все още не е доказано, че све еволюирали от нещо. Но не е доказано и че сме създадени от Господ(или друга такава сила).

Аз съм чувал, че ние хората и човекоподобните маймуни имаме общ прародител. Този общ прародител се развил в две посоки. Едната сме ние, а другата са нашите космати братовчеди. Не е доказано, но е съвсем възможно.

Друго нещо, което може би ни свързва със животинския свят е апендиксът. Предполага се, че някои животни го използват, за да преживят. Ние, хората, също разполагаме с такъв.

Оттам се ражда и моята теория, че ако има Господ, то Той е чифтокопитен.

[[По темата]]
Малко се съмнявам, че ще се сдобием с крила. Но за сметка на това ще се отървем от целулита. Ще поумнеем и евентуално ще се преселим на Марс, защото астрономите не говорят нищо добро за нашето бъдеще.
Господ си е Господ, ама ти очевидно си пълен идиот с тези си "твърдения" и само ставаш за смях :lol:.

kristo
07-06-2008, 17:07
Някой "учени" от еврейски произход много усилено искат да принизят човека до животното и да го изкарат произлязъл от маймуната, хипопотама, слона и от не знам си още кое животно. Е няма как да стане, това е първо античовешка, второ богохулна, трето тотално антинаучна теория. Доколкото може да се обръща и най-малко внимание на драсканиците на олигофрена Дървин/Дарвин.

moncho
07-06-2008, 17:19
Някой "учени" от еврейски произход много усилено искат да принизят човека до животното и да го изкарат произлязъл от маймуната, хипопотама, слона и от не знам си още кое животно. Е няма как да стане, това е първо античовешка, второ богохулна, трето тотално антинаучна теория. Доколкото може да се обръща и най-малко внимание на драсканиците на олигофрена Дървин/Дарвин.

Значи до сега твоите коментари са били компетентни но специално с този не мога да се съглася .Това че ти вярваш в Господ не означава че постоянно трябва да си налагаш мнението. За произхода на човека може много да се спори.Скоро гледах един филм по нешънъл джеографик точно за това и за теорията на Дарвин.Има толкова много доказателства в подкрепа на неговата теория от колкото доказателства за съществуването на Господ.

kristo
07-06-2008, 17:28
Някой "учени" от еврейски произход много усилено искат да принизят човека до животното и да го изкарат произлязъл от маймуната, хипопотама, слона и от не знам си още кое животно. Е няма как да стане, това е първо античовешка, второ богохулна, трето тотално антинаучна теория. Доколкото може да се обръща и най-малко внимание на драсканиците на олигофрена Дървин/Дарвин.

Значи до сега твоите коментари са били добре но специално с този не мога да се съглася .Това че ти вярваш в Господ не означава че постоянно трябва да си налагаш мнението. За произхода на човека може много да се спори.Скоро гледах един филм по нешънъл джеографик точно за това и за теорията на Дарвин.Има толкова много доказателства в подкрепа на неговата теория от колкото доказателства за съществуването на Господ.
Оо, не се съмнявам, че Нейшънъл Джеографик, една американо-еврейска телевизия ще продължи да "доказва", че хората сме произлезли от маймуните. Що пък не да "докажат", че хората и в момента сме маймуни :lol:. И ями ми кажи в подкрепа на Дървиновата теория, колко маймуни в днешно време са "еволюирали" в хора? Явно не разбираш, че един организъм просто няма как да еволюира в друг. Не може мишката да стане котка, нито обратно. Също маймуната не може да стане човек, както и човека да стане маймуна, най-малкото е смешно като си го помислиш и представиш :D.

moncho
07-06-2008, 17:38
Както казах едно същество еволюира за да се приспособи към дадена среда . Примерно един вид риба излиза от водата за да живее на сушата и се приспособява към средата тоест еволюира.Не са излезли всички видове риби а само някой ,за това и сега има риби.Така е и примерно при бялата и кафявата меча ,където има доказателства ,че кафявата мечка е прародител на бялата ,която се е преселила на по студените места и за да отцелее тя трябва да се приспособи към тази среда ето още една еволюция.По тази логика е и при маймуни - хора.При колко разкопки са намерени скелети на хора с по големи черепи с по малко място за мозъка изкривени леко прегърбени и т.н.
Всеки си има собствено мнение за това как е произлязъл човека има хиляди теории , но не може да си обеден ,че господ ни е направил от кал и а жените от реброто на мъжа . Не се опитвам да си налагам мнението за това ,които иска да вярва който не да не вярва .Изказвам лично мое мнение.

xaxa
07-06-2008, 19:18
Някой "учени" от еврейски произход много усилено искат да принизят човека до животното и да го изкарат произлязъл от маймуната, хипопотама, слона и от не знам си още кое животно. Е няма как да стане, това е първо античовешка, второ богохулна, трето тотално антинаучна теория. Доколкото може да се обръща и най-малко внимание на драсканиците на олигофрена Дървин/Дарвин.

Значи до сега твоите коментари са били добре но специално с този не мога да се съглася .Това че ти вярваш в Господ не означава че постоянно трябва да си налагаш мнението. За произхода на човека може много да се спори.Скоро гледах един филм по нешънъл джеографик точно за това и за теорията на Дарвин.Има толкова много доказателства в подкрепа на неговата теория от колкото доказателства за съществуването на Господ.
Оо, не се съмнявам, че Нейшънъл Джеографик, една американо-еврейска телевизия ще продължи да "доказва", че хората сме произлезли от маймуните. Що пък не да "докажат", че хората и в момента сме маймуни :lol:. И ями ми кажи в подкрепа на Дървиновата теория, колко маймуни в днешно време са "еволюирали" в хора? Явно не разбираш, че един организъм просто няма как да еволюира в друг. Не може мишката да стане котка, нито обратно. Също маймуната не може да стане човек, както и човека да стане маймуна, най-малкото е смешно като си го помислиш и представиш :D.
az p1k nesam se vasxi6taval na mneniqta na kristo i sega nese v1zxi6tavam za6toto e propusnal 4asovete v 10ti klas po biologiq!
4ovek1t e do61l to4no ot maimunata ima si to4no opisanie i kak e evolioiral!

KariZma
07-06-2008, 20:21
Някой "учени" от еврейски произход много усилено искат да принизят човека до животното и да го изкарат произлязъл от маймуната, хипопотама, слона и от не знам си още кое животно. Е няма как да стане, това е първо античовешка, второ богохулна, трето тотално антинаучна теория. Доколкото може да се обръща и най-малко внимание на драсканиците на олигофрена Дървин/Дарвин.

Значи до сега твоите коментари са били добре но специално с този не мога да се съглася .Това че ти вярваш в Господ не означава че постоянно трябва да си налагаш мнението. За произхода на човека може много да се спори.Скоро гледах един филм по нешънъл джеографик точно за това и за теорията на Дарвин.Има толкова много доказателства в подкрепа на неговата теория от колкото доказателства за съществуването на Господ.
Оо, не се съмнявам, че Нейшънъл Джеографик, една американо-еврейска телевизия ще продължи да "доказва", че хората сме произлезли от маймуните. Що пък не да "докажат", че хората и в момента сме маймуни :lol:. И ями ми кажи в подкрепа на Дървиновата теория, колко маймуни в днешно време са "еволюирали" в хора? Явно не разбираш, че един организъм просто няма как да еволюира в друг. Не може мишката да стане котка, нито обратно. Също маймуната не може да стане човек, както и човека да стане маймуна, най-малкото е смешно като си го помислиш и представиш :D.
az p1k nesam se vasxi6taval na mneniqta na kristo i sega nese v1zxi6tavam za6toto e propusnal 4asovete v 10ti klas po biologiq!
4ovek1t e do61l to4no ot maimunata ima si to4no opisanie i kak e evolioiral!

Хубаво, Вие като сте произлезли от маймуните.... то аз НЕ съм!!!!! :o

MartyParty
07-06-2008, 20:52
http://www.vbox7.com/play:19b9d49a За вас,любими мои.

lsd43
07-06-2008, 21:01
Stone cold crazy...

moncho
07-06-2008, 21:07
~ПаНчАтАнТрА~ А от какво си произлязла?От реброто на мъжа?

Няма как да повярвам на това.

lsd43
07-06-2008, 21:10
~ПаНчАтАнТрА~ А от какво си произлязла?От реброто на мъжа?

Няма как да повярвам на това.

Аз пък не вярвам ,че пра-родителят ми е камък. :?

xaxa
07-06-2008, 21:15
http://www.vbox7.com/play:19b9d49a За вас,любими мои.
wtf? ^^
:lol:
~ПаНчАтАнТрА~ ti si proizlqzla to4no ot urangotan :)

moncho
07-06-2008, 21:16
~ПаНчАтАнТрА~ А от какво си произлязла?От реброто на мъжа?

Няма как да повярвам на това.

Аз пък не вярвам ,че пра-родителят ми е камък. :?

Обаче извъртя темата на майтап.

Никой не е казал че прародителя ти е камък.


П.П. Дайте малко по сериозно. На който не му е интересно да не пише .

KariZma
07-06-2008, 21:16
~ПаНчАтАнТрА~ А от какво си произлязла?От реброто на мъжа?

Няма как да повярвам на това.

Аз пък не вярвам ,че пра-родителят ми е камък. :?

Бог ме е създал, не съм ПРОИЗЛЯЗЛА от ребро, а Господ е СЪЗДАЛ жената от реброто на мъжа!!!!
Не от някакъв камък (нз от къде го измисли това)

moncho
07-06-2008, 21:18
Вярвай в това нямам да те разубеждавам.
Нямам нищо против вярата тя сплотява цели народи , НО това не означава, че не е пълна измислица.

KariZma
07-06-2008, 21:22
Вярвай в това нямам да те разубеждавам.
Нямам нищо против вярата тя сплотява цели народи , НО това не означава, че не е пълна измислица.


:lol: :lol: :lol: А теорията на Дарвин, не е ли измислица, еволюирала маймуно?
(сори ама нали вие сте произлезли от маймуните :razz: )

lsd43
07-06-2008, 21:22
~ПаНчАтАнТрА~ А от какво си произлязла?От реброто на мъжа?

Няма как да повярвам на това.

Аз пък не вярвам ,че пра-родителят ми е камък. :?

Бог ме е създал, не съм ПРОИЗЛЯЗЛА от ребро, а Господ е СЪЗДАЛ жената от реброто на мъжа!!!!
Не от някакъв камък (нз от къде го измисли това)

Имаше една теория ,че първата клетка е от химичното съединение на един камък с водата ,това имах предвид. :D

moncho
07-06-2008, 21:23
lsd43 това не го знаех мерси за инфото :D

xaxa
07-06-2008, 21:24
Вярвай в това нямам да те разубеждавам.
Нямам нищо против вярата тя сплотява цели народи , НО това не означава, че не е пълна измислица.


:lol: :lol: :lol: А теорията на Дарвин, не е ли измислица, еволюирала маймуно?
(сори ама нали вие сте произлезли от маймуните :razz: )
Ne e TEORIQ dokazano e i v dne6no vreme!

lsd43
07-06-2008, 21:25
Вярвай в това нямам да те разубеждавам.
Нямам нищо против вярата тя сплотява цели народи , НО това не означава, че не е пълна измислица.


:lol: :lol: :lol: А теорията на Дарвин, не е ли измислица, еволюирала маймуно?
(сори ама нали вие сте произлезли от маймуните :razz: )
Ne e TEORIQ dokazano e i v dne6no vreme!

Е не...сигурно и големият взрив е доказан! :razz:

moncho
07-06-2008, 21:28
Вярвай в това нямам да те разубеждавам.
Нямам нищо против вярата тя сплотява цели народи , НО това не означава, че не е пълна измислица.


:lol: :lol: :lol: А теорията на Дарвин, не е ли измислица, еволюирала маймуно?
(сори ама нали вие сте произлезли от маймуните :razz: )

Истината е че се произлезли от маймуните а те от друго,друго и първото живо същество (ако може така да се нарече) е проста бактерия.

П.П. Ако да съм маймуна значи да вярвам в убежденията си такъв съм
По тази логика ти какво си? Ребърца на скара :?

KariZma
07-06-2008, 21:33
Вярвай в това нямам да те разубеждавам.
Нямам нищо против вярата тя сплотява цели народи , НО това не означава, че не е пълна измислица.


:lol: :lol: :lol: А теорията на Дарвин, не е ли измислица, еволюирала маймуно?
(сори ама нали вие сте произлезли от маймуните :razz: )

Истината е че се произлезли от маймуните а те от друго,друго и първото живо същество (ако може така да се нарече) е проста бактерия.

П.П. Ако да съм маймуна значи да вярвам в убежденията си такъв съм
По тази логика ти какво си? Ребърца на скара :?

От къде си сигурен, че е било от проста бактерия... някакви даказателства да имаш???
И не, не съм ребърца на скара, а човек (създаден от Господ)!

lsd43
07-06-2008, 21:37
Вярвай в това нямам да те разубеждавам.
Нямам нищо против вярата тя сплотява цели народи , НО това не означава, че не е пълна измислица.


:lol: :lol: :lol: А теорията на Дарвин, не е ли измислица, еволюирала маймуно?
(сори ама нали вие сте произлезли от маймуните :razz: )

Истината е че се произлезли от маймуните а те от друго,друго и първото живо същество (ако може така да се нарече) е проста бактерия.

П.П. Ако да съм маймуна значи да вярвам в убежденията си такъв съм
По тази логика ти какво си? Ребърца на скара :?

От къде си сигурен, че е било от проста бактерия... някакви даказателства да имаш???
И не, не съм ребърца на скара, а човек (създаден от Господ)!


Никога не забравяйте камъкът реагирал с водата ,на него дължите съществуването си ! :razz: :razz: :razz:

moncho
07-06-2008, 21:38
~ПаНчАтАнТрА~ нямам намерение да споря с тебе ти си отстояваш твоето ,а аз моето.Накрая ще стигнем до битки. Дръпни си някой образователен филм за да добиеш представа за какво говоря.На училище в час по биология не учите ли за Дарвин ?

KariZma
07-06-2008, 21:42
Вярвай в това нямам да те разубеждавам.
Нямам нищо против вярата тя сплотява цели народи , НО това не означава, че не е пълна измислица.


:lol: :lol: :lol: А теорията на Дарвин, не е ли измислица, еволюирала маймуно?
(сори ама нали вие сте произлезли от маймуните :razz: )

Истината е че се произлезли от маймуните а те от друго,друго и първото живо същество (ако може така да се нарече) е проста бактерия.

П.П. Ако да съм маймуна значи да вярвам в убежденията си такъв съм
По тази логика ти какво си? Ребърца на скара :?

От къде си сигурен, че е било от проста бактерия... някакви даказателства да имаш???
И не, не съм ребърца на скара, а човек (създаден от Господ)!


Никога не забравяйте камъкът реагирал с водата ,на него дължите съществуването си ! :razz: :razz: :razz:

ама и вие незнаете точно в какво вярвате, един път сте произлезли от маймуните, в следващия момент всъщност не било от маймуни а от бактерия, но защо пък да не приемем и теорията с камъка и водата...
нали въпросът е да е колкото се може по - Нелогично и налудничево, тогава се приема за истина!

KariZma
07-06-2008, 21:45
~ПаНчАтАнТрА~ нямам намерение да споря с тебе ти си отстояваш твоето ,а аз моето.Накрая ще стигнем до битки. Дръпни си някой образователен филм за да добиеш представа за какво говоря.На училище в час по биология не учите ли за Дарвин ?

И аз нямам намерение да ти променям възгледите за живота, така че си вярвай в твоя Дарвин.
аз ще си вярвам в Господ и всички ще си живеем щастливо, но ще дойде време когато ще видим кой е бил прав!

Приятна вечер!

lsd43
07-06-2008, 21:46
Такам науката за мен е един огромен виц и за това си правя базик,все пак не вярвам на глупостите на които ни учат в даскало.

moncho
07-06-2008, 21:47
Въпрос :човек произлиза от маймуната ,а маймуната от какво произлиза
Отговор : от друг вид бозайник ,който произлиза от да кажем риба излязла на сушата и т.н. дока стигнем до обикновената бактерия
Която е оживяла от страничен фактор като температура , атмосфера И електричен заряд.

lsd43
07-06-2008, 21:50
Въпрос :човек произлиза от маймуната ,а маймуната от какво произлиза
Отговор : от друг вид бозайник ,който произлиза от да кажем риба излязла на сушата и т.н. дока стигнем до обикновената бактерия
Която е оживяла от страничен фактор като температура , атмосфера И електричен заряд.


И стигаме до Големия Бум-който не е станал щот е невъзможно,следователно еволюцията е тъпня ,това което се учи в даскало е измислица,а хората се оказват манипулирани от банда психясали масони.Ето краткото резюме на това ,което наричаме образование.

KariZma
07-06-2008, 21:54
Въпрос :човек произлиза от маймуната ,а маймуната от какво произлиза
Отговор : от друг вид бозайник ,който произлиза от да кажем риба излязла на сушата и т.н. дока стигнем до обикновената бактерия
Която е оживяла от страничен фактор като температура , атмосфера И електричен заряд.

Добре, да приемем за момент че това е вярно, тогава идва въпросът от къде са дошли пък атмосферата и електричния заряд??? Предполагам че невярваш да са се самопроизвели сами...

moncho
07-06-2008, 21:55
Въпрос :човек произлиза от маймуната ,а маймуната от какво произлиза
Отговор : от друг вид бозайник ,който произлиза от да кажем риба излязла на сушата и т.н. дока стигнем до обикновената бактерия
Която е оживяла от страничен фактор като температура , атмосфера И електричен заряд.

Добре, да приемем за момент че това е вярно, тогава идва въпросът от къде са дошли пък атмосферата и електричния заряд??? Предполагам че невярваш да са се самопроизвели сами...

Прочети за образуването на Слънчевата система .

KariZma
07-06-2008, 22:08
Въпрос :човек произлиза от маймуната ,а маймуната от какво произлиза
Отговор : от друг вид бозайник ,който произлиза от да кажем риба излязла на сушата и т.н. дока стигнем до обикновената бактерия
Която е оживяла от страничен фактор като температура , атмосфера И електричен заряд.

Добре, да приемем за момент че това е вярно, тогава идва въпросът от къде са дошли пък атмосферата и електричния заряд??? Предполагам че невярваш да са се самопроизвели сами...

Прочети за образуването на Слънчевата система .

Виж, няма да чета за никакво образуване.
Само ще ти кажа, че НЕМОГА да повярвам в теория, която самия и създател се е отказал. Самият Дарвин се е отрекъл от нея на смъртното си легло - това го знаят всички!!! (които искат да го знаят )

Christ
07-06-2008, 22:16
Въпрос :човек произлиза от маймуната ,а маймуната от какво произлиза
Отговор : от друг вид бозайник ,който произлиза от да кажем риба излязла на сушата и т.н. дока стигнем до обикновената бактерия
Която е оживяла от страничен фактор като температура , атмосфера И електричен заряд.

Добре, да приемем за момент че това е вярно, тогава идва въпросът от къде са дошли пък атмосферата и електричния заряд??? Предполагам че невярваш да са се самопроизвели сами...

Прочети за образуването на Слънчевата система .

Виж, няма да чета за никакво образуване.
Само ще ти кажа, че НЕМОГА да повярвам в теория, която самия и създател се е отказал. Самият Дарвин се е отрекъл от нея на смъртното си легло - това го знаят всички!!! (които искат да го знаят )

Никакво значение. ;)




Мончо, точно създаването на Слънчевата система доказва обратното на еволюцията. :D

xaxa
07-06-2008, 23:05
Въпрос :човек произлиза от маймуната ,а маймуната от какво произлиза
Отговор : от друг вид бозайник ,който произлиза от да кажем риба излязла на сушата и т.н. дока стигнем до обикновената бактерия
Която е оживяла от страничен фактор като температура , атмосфера И електричен заряд.

Добре, да приемем за момент че това е вярно, тогава идва въпросът от къде са дошли пък атмосферата и електричния заряд??? Предполагам че невярваш да са се самопроизвели сами...

Прочети за образуването на Слънчевата система .

Виж, няма да чета за никакво образуване.
Само ще ти кажа, че НЕМОГА да повярвам в теория, която самия и създател се е отказал. Самият Дарвин се е отрекъл от нея на смъртното си легло - това го знаят всички!!! (които искат да го знаят )
i da se otkazva ida nese otkaza this is start up ^^

kristo
07-06-2008, 23:13
Дървиновата теория е най-големият смях и същевременно гавра с човечеството. Виждате ли, ние сме маймуни/защото произлезнали от маймуните ми звучи като маймуни и в реалността/, затова нека нямаме никакви ценности и живеем като животните. На това му се вика фарисейски рай :?.
Второ, няма как по-низша форма на живот да еволюира в по-висша. Няма как един вид организъм с един вид гени да еволюира в друг. Няма как маймуната да стане човек, както рибата не може да стане лалугер примерно. Това, че човека в началният стадий на развитието си е бил много недоразвит и е наподобявал маймуна не го прави маймуна, защото пак си е бил човек. Просто е бил космат и гърбав, но не е бил маймуна. Ако някой в този форум се чувства произлязъл от маймуната, нека се чувства. Това за мен лично е гавра със самият себе си. Защото Бог е създал оригинални същества, които могат да еволюират, но само в рамките на вида си и гена си. А не един вид организъм да се превръща в друг, просто няма как.
И както и да е създаден човека, факт е, че е създаден, а не се е създал сам. А Който е създал човека, е създал и всяка друга форма на живот и съществуване. Това може да бъде само свръх висша сила, името на която е Бог. И какъвто и да е бил начинът за създаване на живота и на човека конкретно, той е свръхестествен и прекалено сложен, за да бъде разбран и разшифрован точно.

lsd43
07-07-2008, 07:58
Чудя се защо всички ,"всезнайковци" поне веднъж не са се замисляли по-обстоятелно в теориите за еволюцията ,за произхода на земята или хайде по-простичко да кажа тези глупави,налудничави теории без покритие.Ако поне малко бяха размишлявали върху тях щяха да открият толкова грешки и несъответствия,че щяха да се чудят как са могли да повярват в подобни глпости.Това което приказват по Дискавъри или другите научно-популярни канали не винаги е истина,по тези теливизии всичко е 90% теория и 5% доказателства и 5%съмнения.Мислете малко с главите си и ще видите ,колко глупави грешки има при измислянето на тези твърдения.

KariZma
07-07-2008, 08:37
Дървиновата теория е най-големият смях и същевременно гавра с човечеството. Виждате ли, ние сме маймуни/защото произлезнали от маймуните ми звучи като маймуни и в реалността/, затова нека нямаме никакви ценности и живеем като животните. На това му се вика фарисейски рай :?.
Второ, няма как по-низша форма на живот да еволюира в по-висша. Няма как един вид организъм с един вид гени да еволюира в друг. Няма как маймуната да стане човек, както рибата не може да стане лалугер примерно. Това, че човека в началният стадий на развитието си е бил много недоразвит и е наподобявал маймуна не го прави маймуна, защото пак си е бил човек. Просто е бил космат и гърбав, но не е бил маймуна. Ако някой в този форум се чувства произлязъл от маймуната, нека се чувства. Това за мен лично е гавра със самият себе си. Защото Бог е създал оригинални същества, които могат да еволюират, но само в рамките на вида си и гена си. А не един вид организъм да се превръща в друг, просто няма как.
И както и да е създаден човека, факт е, че е създаден, а не се е създал сам. А Който е създал човека, е създал и всяка друга форма на живот и съществуване. Това може да бъде само свръх висша сила, името на която е Бог. И какъвто и да е бил начинът за създаване на живота и на човека конкретно, той е свръхестествен и прекалено сложен, за да бъде разбран и разшифрован точно.

Подкрепям напълно мнението на kristo!

moncho
07-07-2008, 12:31
Това, че човека в началният стадий на развитието си е бил много недоразвит и е наподобявал маймуна не го прави маймуна, защото пак си е бил човек. Просто е бил космат и гърбав, но не е бил маймуна. Ако някой в този форум се чувства произлязъл от маймуната, нека се чувства. Това за мен лично е гавра със самият себе си. Защото Бог е създал оригинални същества, които могат да еволюират, но само в рамките на вида си и гена си. А не един вид организъм да се превръща в друг, просто няма как.


Противоречиш си! Първо твърдиш че бог е създал човека по свое подобие .
Значи бог е създал човек който прилича на маймуна ли ? Който за своя сметка еволюира в това което сме днес?
И пак стигаме до еволюцията. Защо бог ще създава нещо което то да еволюира само после .Помисли малко!

kristo
07-07-2008, 12:34
По-точно е да се каже, че теорията на еволюцията се нарича деволюция, демек деградирала революция или как да превърнем или поне приравним човека с маймуната :lol:.

moncho
07-07-2008, 12:39
По-точно е да се каже, че теорията на еволюцията се нарича деволюция, демек деградирала революция или как да превърнем или поне приравним човека с маймуната :lol:.

Съжалявам приятелю но когато ми представиш някакво доказателство което да потвърди налудничевото вярване ,че мъжът е направен от кал а жената от реброто на мъжа тогава може да повярвам . И като се замисля кое по откачено това че съм създаден от кал или това ,че всичко е еволюция.

kristo
07-07-2008, 12:46
По-точно е да се каже, че теорията на еволюцията се нарича деволюция, демек деградирала революция или как да превърнем или поне приравним човека с маймуната :lol:.

Съжалявам приятелю но когато ми представиш някакво доказателство което да потвърди налудничевото вярване ,че мъжът е направен от кал а жената от реброто на мъжа тогава може да повярвам . И като се замисля кое по откачено това че съм създаден от кал или това ,че всичко е еволюция.
Не съм казал, че твърдя, че сме създадени от кал. Така пише в Стария завет, но разбира се това е само начин за обяснение на сътворението на човека за улеснение. Във всеки случай човека е създаден/а не се е самосъздал/ и то по много висш за нашите човешки представи начин.

moncho
07-07-2008, 12:59
Гледай сега ти си вярваш че господ ни е създал , а аз че сме еволюирали никой от нас не може да убеден на 100% че е станало точно така >никой още не може да докаже с точност как е създаден човека ,как е създадена вселената . За всичко това има хиляди теории . Просто всеки от нас вярва в това което му се струва най-вероятно .

Nam3less
07-07-2008, 13:04
Бог не е създал директно човека, но всичко произлиза от него. Той е запалил искрата на Големият Взрив. А на земята преди хората е имало и други разумни цивилизаций, не са само митове и легенди.

kristo
07-07-2008, 17:45
Гледай сега ти си вярваш че господ ни е създал , а аз че сме еволюирали никой от нас не може да убеден на 100% че е станало точно така >никой още не може да докаже с точност как е създаден човека ,как е създадена вселената . За всичко това има хиляди теории . Просто всеки от нас вярва в това което му се струва най-вероятно .
Това колко и какви теории за произхода на света и човека има изобщо няма съществено значение. Факт е, че в началото е нямало съществуваща Вселена, Космос, живи същества и като цяло живот. Но нещо, някаква причина или както искаш си го обяснявай е причинила създаването на всичко живо и неживо. Това науката никога не го е отричала, че Вселената, света, човека и живите същества са създадени. Просто няма как нещата да се създадат от нищото. За всяко нещо си има причина и за да се създаде живот, трябва да има друга, по-висша форма на живот, която да даде началото на всички останали форми на живот.
А точно как е създаден света, човека и т.н. може би няма как да разберем. Човешката наука няма как да обясни божественото, понеже стой много по ниско от висшата наука, олицетворение на която е Бог. А Бог за мен е висшето знание,с което човешкото знание е несъизмеримо.

moncho
07-07-2008, 18:01
Човек избира да вярва че господ го е създал ,защото е по лесно да си го обясни.
Казва господ го е създал за 7 дни ли колко беше и вярва в това.
Аз не мога да приема това колкото и да ме убеждавате.
Истината за вярата е съвсем различна. Мога да ти я обясня ама не ми се пише сега .

xaxa
07-07-2008, 18:32
Казва господ го е създал за 7 дни ли колко беше и вярва в това.

da i na 7miq den da si po4iva v Rio Dejinero li tam kakto se pi6e tfa go gledax v 1 reklama po BTV :lol: :lol: :lol: :lol:

kristo
07-07-2008, 21:01
Човек избира да вярва че господ го е създал ,защото е по лесно да си го обясни.
Казва господ го е създал за 7 дни ли колко беше и вярва в това.
Аз не мога да приема това колкото и да ме убеждавате.
Истината за вярата е съвсем различна. Мога да ти я обясня ама не ми се пише сега .
:lol: Доживях невярващ да ми обяснява какво е вярата. Аз много добре знам какво е Вярата-едно от проявленията на Бога. Ти на мен недей да ми обясняваш, смешно е, нали се сещаш...
Да, забравих, че ти вярваш, че "висшата" маймуна е създала човека :lol:.
И като Бог не е създал човека аджеба кажи кой и как според теб го е създал?! Може би се е самосъздал ще кажеш? Който и да е поставил началото на живота във всичките му измерения, който и да е създал света и Вселената, човека и останалите живи същества, това е Бог. Независимо как Той изглежда точно и дали се припокрива или не с всичко написано в Стария завет. Тази сила, която е дала началото на живота не може да не бъде висша сила. Ти можеш да я наречеш еволюция, може да я наречеш с друго име, може и аз да не мога да си представя точно Бога във всичките му измеребия/едва ли човека може да осъзнае и разбере точно как се проявява Бог в неговата пълнота, освен частично/, но във всеки случай това е Бог. Тъй че тезите ти увисват, но сам не го разбираш.

Christ
07-08-2008, 08:30
Спрете да пишете глупости. :(

moncho
07-08-2008, 08:41
Такааа нека поговорим за да речем християнството.
Представи си преди много години един обикновен селянин,който има 8 деца малка къщурка където всички спят на земята , една малка нива от където си изкарват прехраната и някой друго животно.Такаа на тази картинка си представи сега ,че идват войските на царя и вземат почти всичко на горкия селянин ( както наистина е било преди много години.
Такааа,селянина търпи 1-2 пъти 3 и накрая му писва вдигат се на бунт и свалят царя или императора или там който е владетеля.
За това преди много години измислят да речем християнството ,където пише : не убивай, не прави това не прави онова и ще отидеш в рая . Селянина е прост и бързо за почва да вярва точно в това.
За другите религии е почти същото ,като изключи старите езически религии къде са вярвали в десетки богове поради причината , че са могли да си обяснят много неща.
Да не забравим че точно ватикана са смятали че земята е център на света и всички планети дори слънцето се въртят около нас и всеки дръзнал да се противопостави на това е гонен от инквизицията.За що ватикана отричат науката клонирането и т.н. , аз ще ти кажа ,защото науката ще открие ,че бог няма .
Кажи ми колко от попа в България са наистина вярващи . колко от тях карат мерцедеси и живеят в палати? Истината за религията е ,че някой са облагодетелствани от това ,а други вярват сляпо ,защото това е единственото нещо което ги успокоява а,а именно че господ ще ги прибере в рая и т.н. Истината е че религията сплотява цели нации аз не го отричам.И сигурно ако го е нямало християнството едва ли е щяло да има България .Това не го отричам .
Предтсави си някъде в далечна система има планета със живот удря е метеорит планетата се раздробява на парчета на който има бактерии или малки организми който биха оцелели в студения космос и едно от тези парчета попада в нашета система ,удря се в земята и донася живота на нашата планета.От там на татък почва еволюцията.
Това че не може да се обясни как е създадена слънчевата система , после вселената не значи че трябва да се повярва в най-лесния избор а именно бог.За всичко си има обяснение въпрос е кога ще се обясни.

Christ
07-08-2008, 08:50
:shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Най-глупавия аргумент против Християнството е този, който даде. Ако селянинът вярва в Христос, то той ще се бие против това някой да му вземе нещата. Христос каза да си плащаме данъците, но не насърчава да се даваме на света. Та, простият селянин ще се бие, няма да е сломен.

Друго - еволюцийката ти е супер неиздържана теория, която се позовава на фалшиви факти.

Има едно нещо наречено род. Над него животните няма как да се променят. Там са заложени първичните генетични инструкции, които колкото и да се променя околната среда, няма как да се променят.

Не ми давай пример за еволюция с това как се създават нови видове зеле, или нови породи кучета. Естествения подбор е факт. В началото имаш зеле, в края имаш зеле. В началото куче, в края куче.

Ако превърнеш жаба в кон ще ти повярвам. Добре, не в кон, но в гущер. Нали така беше връзката?

moncho
07-08-2008, 09:32
Там са заложени първичните генетични инструкции, които колкото и да се променя околната среда, няма как да се променят.



Ако превърнеш жаба в кон ще ти повярвам. Добре, не в кон, но в гущер. Нали така беше връзката?

За първото: Под влияние за заобикалящата го среда всеки един организъм се приспособява за живеене в тази среда.


За второто : Аз да се съм ти магьосник.На природата и е трябвало милиони години еволюция , за да еволюира една бактерия в многоклетъчен организъм.

Christ
07-08-2008, 10:05
Там са заложени първичните генетични инструкции, които колкото и да се променя околната среда, няма как да се променят.



Ако превърнеш жаба в кон ще ти повярвам. Добре, не в кон, но в гущер. Нали така беше връзката?

За първото: Под влияние за заобикалящата го среда всеки един организъм се приспособява за живеене в тази среда.


За второто : Аз да се съм ти магьосник.На природата и е трябвало милиони години еволюция , за да еволюира една бактерия в многоклетъчен организъм.

Не може да се променя чак до толкова, защото ако едно животно трябва да се промени от жаба до кон, то трябва околната среда да се е променила толкова драстично (последователно), че жабите днес да не могат да живеят. Това не може да се нарече правилно, защото жаби има всякакви, водни, земни, дървесни и тн. Могат да живеят навсякъде. Нищо не им пречи да си седят жаби, вместо да еволюират.

В Библията пише, че Бог е създал всеки род животни. От тях, в последствие на Естествения подбор, са станали различните видове.

Койота, хиената, въклът... всички са кучета.

moncho
07-08-2008, 10:18
Добре де в еволюцията има липсващи звена и за това е не е доказана на 100% но поне има някакви доказателства.
За господ няма ни едно доказателство.Колкото и да пиша по тази тема аз не мога да отнема вярата на един човек като тебе или на някой от другите който писаха.Вярвай си щом това те успокоява и те кара да се чувстваш добре,а може би ще отидеш и в рая.
Чисто и просто господ е едно не доказано твърдение.И създаването на света от господ е също една теория.

Christ
07-08-2008, 10:23
Добре де в еволюцията има липсващи звена и за това е не е доказана на 100% но поне има някакви доказателства.
За господ няма ни едно доказателство.Колкото и да пиша по тази тема аз не мога да отнема вярата на един човек като тебе или на някой от другите който писаха.Вярвай си щом това те успокоява и те кара да се чувстваш добре,а може би ще отидеш и в рая.
Чисто и просто господ е едно не доказано твърдение.И създаването на света от господ е също една теория.

Да... теория...

Също така, Библията има 100% точни пророчества. Казва се кога евреите ще станат нация още преди Христос да бъде роден. Също така в книгата Откровение се описва днешния свят доста точно.

И идеята за Господ не ме успокоява, изобщо. Както ме е спасил, така може и да ме погуби.

moncho
07-08-2008, 10:46
И идеята за Господ не ме успокоява, изобщо.

Какво ти дава вярата? Надежда ? Или може би страхопочитание ?


Както ме е спасил, така може и да ме погуби.

Защо той да решава кой и кога ще умре?
Човек живее и умира когото му дойде времето ,поради дадени обстоятелства ,а не защото някой който живее на небето е решил така да стане.

"Рая е на небето" - ако беше така не мислиш ли,че щяхме да разберем при тези технологии с който разполага човечеството.

Christ
07-08-2008, 11:01
И идеята за Господ не ме успокоява, изобщо.

Какво ти дава вярата? Надежда ? Или може би страхопочитание ?


Както ме е спасил, така може и да ме погуби.

Защо той да решава кой и кога ще умре?
Човек живее и умира когото му дойде времето ,поради дадени обстоятелства ,а не защото някой който живее на небето е решил така да стане.

"Рая е на небето" - ако беше така не мислиш ли,че щяхме да разберем при тези технологии с който разполага човечеството.

В момента показваш пълно незнание по темата.

Чувал ли си за небесата? Колко са? Нашето тук - просторът, малко над това Вселената и чак тогава е "Рая" или Небето. (Heaven)


Той решава кога някой живее, защото Той му е дал живот. Бог е създателят на Небето, Вселената и Земята. Всички физични закони ги е написал той. Той е нещо като Космическият Програмист... Всичко се кланя на Него и спазва Неговата воля, освен човекът, който Бог е направил, за да управлява една малка част от Творението, на която е положил живот. Не казвам, че не го е направил и другаде, но просто никъде не се споменава такова нещо.

Какво ми дава вярата ли? Бог ми я дава, Бог също ми дава надежда... Страхопочитание, със сигурност! Гледам на него като на Баща (Отец), чийто деца не Го слушат... какво става като децата не слушат Баща си? Поступва ги. Но при Бог не е така, Той ни каза или Ме слушате, или умирате. Адам и Ева предпочетоха да не се доверят на Бог и да умрат(духовно) и да обрекат човечеството на обречение.

Няма технология, която може да отиде до Бог. Няма и интелектуално ниво, което да стигне Неговото. Той знае абсолютно всичко. Ние сме ограничени по капацитет. Той не е.

Не си прави малоумни заключения за Бог.

badju1
07-08-2008, 11:02
до момента човека е живял в пъти по-сурови условия
от съвременния и всичко е толкова улеснено и основите
се забравят и младото поколение е безкрайно апатично
настроено към учението по скоро следва деволюция

moncho
07-08-2008, 11:09
В момента показваш пълно незнание по темата.

Чувал ли си за небесата? Колко са? Нашето тук - просторът, малко над това Вселената и чак тогава е "Рая" или Небето. (Heaven)


Значи искаш да ми кажеш че рая е някъде където свършва вселената?
А когато хората не са знаели че има изобщо вселена нали тогава са смятали че рая е на небето , това небе което виждаш като погледнеш на горе.Значи първо религията твърди 1 , а когато учените докажат че не е така и религията почва а твърди друго .

Christ
07-08-2008, 11:23
В момента показваш пълно незнание по темата.

Чувал ли си за небесата? Колко са? Нашето тук - просторът, малко над това Вселената и чак тогава е "Рая" или Небето. (Heaven)


Значи искаш да ми кажеш че рая е някъде където свършва вселената?
А когато хората не са знаели че има изобщо вселена нали тогава са смятали че рая е на небето , това небе което виждаш като погледнеш на горе.Значи първо религията твърди 1 , а когато учените докажат че не е така и религията почва а твърди друго .

"Религията" не твърди нищо. Необразованите й интерпретатори (католиците) твърдят.

Прочети Библията.

moncho
07-08-2008, 12:43
Прочети Библията.

Не мерси

Christ
07-08-2008, 15:05
Прочети Библията.

Не мерси Тогава млъквай и не говори по въпроси, непонятни за теб.

moncho
07-08-2008, 15:15
Прочети Библията.

Не мерси Тогава млъквай и не говори по въпроси, непонятни за теб.

Ти ще ми кажеш да мълча. Много понятни са ми прочети ти някой книга а не библията.Вярвай си сляпо ако искаш ,но ще стане време когато науката ще обясни всичко и от религия няма да има смисъл.

Christ
07-08-2008, 15:16
Прочети Библията.

Не мерси Тогава млъквай и не говори по въпроси, непонятни за теб.

Ти ще ми кажеш да мълча. Много понятни са ми прочети ти някой книга а не библията.Вярвай си сляпо ако искаш ,но ще стане време когато науката ще обясни всичко и от религия няма да има смисъл.

Отличен ученик съм бил по Биология. Атеист допреди година.

Ти виж малко Creation science.

moncho
07-08-2008, 15:17
И как от атеист стана толкова вярващ?

Christ
07-08-2008, 15:26
И как от атеист стана толкова вярващ?

Creation science, и Божията воля.

lsd43
07-08-2008, 16:04
Да докажеш ,че няма Бог е все едно да докажеш ,че хората са извънземни.

moncho
07-08-2008, 16:47
Да докажеш ,че няма Бог е все едно да докажеш ,че хората са извънземни.
А да докажеш че има какво
Аре докажи ми че има бог като си толкова отворен

KariZma
07-08-2008, 18:01
Да докажеш ,че няма Бог е все едно да докажеш ,че хората са извънземни.
А да докажеш че има какво
Аре докажи ми че има бог като си толкова отворен

Ето ти 2 статий, които ако имаш желание и интерес можеш да прочетеш!
http://www.gotquestions.org/Bulgarian/Bulgarian-does-God-exist.html
http://www.kaldata.com/forums/index.php?autocom=blog&blogid=529&showentry=3284

moncho
07-08-2008, 18:27
Прочетох написаното и в двата сайта ,но нищо от написаното не може да докаже съществуването на бог
Например това :


Ако търсим аргументи или доказателства за съществуването на Бог, няма нужда да търсим под масата или в някой ъгъл-всичко което трябва да направим е да погледнем около себе си. Космоса е най-голямото нещо което съществува. И сам по себе си е най-голямото доказателство за съществуването на Господ.


Какво доказва?
Спрете да ме убеждавате докато не намерите солидни доказателства.Вие вярвате в нещо което нито сте виждали нито има доказателства за същетвуването му.Сега ще кажете ,че не трябва да сте го видели за да вярвате. Нещо което е направил бог и да има доказателство за това? Е ако има ще повярвам ,но за сега не.

lsd43
07-08-2008, 19:02
Да докажеш ,че няма Бог е все едно да докажеш ,че хората са извънземни.
А да докажеш че има какво
Аре докажи ми че има бог като си толкова отворен


Не съм отворен ,просто констатирам факт.

xaxa
07-08-2008, 19:05
Да докажеш ,че няма Бог е все едно да докажеш ,че хората са извънземни.
А да докажеш че има какво
Аре докажи ми че има бог като си толкова отворенНе съм отворен ,просто констатирам факт.
neme rasmivai s faktite si pls :lol:

KariZma
07-08-2008, 19:12
В статийте имаше и мн научни факти, но когато човек нежелае да ги приеме...


Упозицията, кояти ти защитаваш ти е по - удобна и не искаш да си признаеш. Така те устройва да се правиш на атеист и ние да се опитваме по всякакви начини да ти докажем съществуването на твоя Създтел!!!

Живей си в твоя еволюирал свят и се кефи!

xaxa
07-08-2008, 19:29
ti leti iz nebesata ama nemavai 4e ima i gravitaciq.

moncho
07-08-2008, 19:32
Живей си в твоя еволюирал свят и се кефи!

Това и правя , а някой ден когато аз или ти имаме повече факти ,за да докажем твърденията си ще поговорим пак.

KariZma
07-08-2008, 19:40
Живей си в твоя еволюирал свят и се кефи!

Това и правя , а някой ден когато аз или ти имаме повече факти ,за да докажем твърденията си ще поговорим пак.


Аз имам достатъчно факти, за моята истина, само че ти неискаш да ги приемеш!


Обаче ти ме наведе на мисълта, че не си ми представил доказателства за твоята теория, но явно още ги събираш.... така че - някой ден...

moncho
07-08-2008, 19:51
Искаш да изровя статии или сайтове с достатъчно информация и ти пак няма да повярваш какъв е смисъла.

KariZma
07-08-2008, 20:07
Искаш да изровя статии или сайтове с достатъчно информация и ти пак няма да повярваш какъв е смисъла. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d2/Ape_skeletons_%28bg%29.png

и тази картинка какво по - точно доказва???
Това ли ти е доказателството :-o че имат сходни скелетни структури... и какво от това?!

moncho
07-08-2008, 20:21
Бях почнал да ти събирам доказателства,но се отказах защото и след това ти ще продължиш да си вярваш в господ.Така че какъв е смисъла.

KariZma
07-08-2008, 20:30
Бях почнал да ти събирам доказателства,но се отказах защото и след това ти ще продължиш да си вярваш в господ.Така че какъв е смисъла.

Добър начин за измъкване, но както искаш!


Всеки да си вярва в неговата истина. :-|

moncho
07-08-2008, 20:38
1. Не се измъквам
2. Не е добър начин да се измъкна
:)

xaxa
07-12-2008, 13:52
dokazatelstvo 4e 4oveka proizliza ot maimunata http://img137.imageshack.us/img137/8289/bushbl3.jpg 8)

nailana
07-12-2008, 17:06
Не се отклонявайте от темата
Края на света ще настъпи ,но никой не може да каже точно кога


Да,но не можеш да отречеш,че сме в последните времена.Има много доказателства около нас и много пророчества от Библията,да кажем.Просто смятам,че едва ли остават още 100 000 години.

nailana
07-12-2008, 17:11
dokazatelstvo 4e 4oveka proizliza ot maimunata http://img137.imageshack.us/img137/8289/bushbl3.jpg 8)

Пф,все още търся доказателства,че ти произлизаш от маймуната.Ако някой може да ми помогне за съставянето им,да пише...ще съм Ви благодарна.

Но може би единствено и достатъчно доказателство...това са коментарите ти.

xaxa
07-12-2008, 21:30
dokazatelstvo 4e 4oveka proizliza ot maimunata http://img137.imageshack.us/img137/8289/bushbl3.jpg 8)

Пф,все още търся доказателства,че ти произлизаш от маймуната.Ако някой може да ми помогне за съставянето им,да пише...ще съм Ви благодарна.

Но може би единствено и достатъчно доказателство...това са коментарите ти.
nqma nujda da t1rsi6 dokazatelstva az s1m s1zdaden v sledstvie na evoliociqta a vseki znae predi6niq vid na 4oveka kak1v e bil :)

Nam3less
07-13-2008, 01:25
Малцина са тия, достатъчно силни да еволюират. Важна е духовната еволюция, не физическата.

kristo
07-13-2008, 11:26
Науката не само, че няма да оспори Божественото, а напротив, иска или не, с напредването си ще признае божественото начало, като достоверното. Понеже науката, базирайки се на естествените закони, се базира на божествените. Защото божественото начало е преди научното, а науката винаги е търсела обяснения чрез божественото, за да може да си обясни нещата и за да може да достигне до някаква степен на достоверност. А и науката, измислена от човека е изключително нищожна и смехотворна в сравнение с Висшата наука, която е едно от проявленията на Бога. А за Бог има хиляди доказателства, не е нужно да ги изброявам, всеки нормален и мислеш човек може сам да ги открие, стига да погледне малко по-далеч от носа си. И да спре да вижда еволюиращи маймуни, превръщащи се в "хора" вследствие на природни или някакви други условия. Всъщност деградиралата революция/еволюцията/ отдавна е доказала недостоверността си и това, че е най-голямата простотия, която "човешки" мозък е сътворил. Доколкото може да се твърди, че олигофрена Дървин е човек, а не човек, превърнал се в маймуна вследствие на собствената си простота и тъпота.

nailana
07-13-2008, 12:56
Науката не само, че няма да оспори Божественото, а напротив, иска или не, с напредването си ще признае божественото начало, като достоверното. Понеже науката, базирайки се на естествените закони, се базира на божествените. Защото божественото начало е преди научното, а науката винаги е търсела обяснения чрез божественото, за да може да си обясни нещата и за да може да достигне до някаква степен на достоверност. А и науката, измислена от човека е изключително нищожна и смехотворна в сравнение с Висшата наука, която е едно от проявленията на Бога. А за Бог има хиляди доказателства, не е нужно да ги изброявам, всеки нормален и мислеш човек може сам да ги открие, стига да погледне малко по-далеч от носа си. И да спре да вижда еволюиращи маймуни, превръщащи се в "хора" вследствие на природни или някакви други условия. Всъщност деградиралата революция/еволюцията/ отдавна е доказала недостоверността си и това, че е най-голямата простотия, която "човешки" мозък е сътворил. Доколкото може да се твърди, че олигофрена Дървин е човек, а не човек, превърнал се в маймуна вследствие на собствената си простота и тъпота.

+1

BurningDesire
07-29-2008, 13:43
Някой "учени" от еврейски произход много усилено искат да принизят човека до животното и да го изкарат произлязъл от маймуната, хипопотама, слона и от не знам си още кое животно. Е няма как да стане, това е първо античовешка, второ богохулна, трето тотално антинаучна теория. Доколкото може да се обръща и най-малко внимание на драсканиците на олигофрена Дървин/Дарвин.

Първо, какво против еврейския произход имаш? Второ, човекът си е вид животно, това не е принизяване, това си е чисто и просто биология. Клетки, тъкани, органи, системи, от това сме изградени, както и животните. Имаме първични инстинкти като тях и нужди като тях. Всеки един бозайник, каквито сме и ние, има нужда от храна, вода, собствена територия, създаване на потомство. Хората сме същите, образно казано ние живеем точно по един т. нар. животински принцип. Еволюцията е доста спорна, но най-правдоподобната теория за произхода на живота, измислена до сега и има наистина доста доказателства за верността й, въпросът е дали им вярваме. Всъщност доста хора им вярват и наистина и аз бих казала, че звучи правдоподобо и доста вероятно, и аз вярвам.

nailana
07-29-2008, 14:43
Някой "учени" от еврейски произход много усилено искат да принизят човека до животното и да го изкарат произлязъл от маймуната, хипопотама, слона и от не знам си още кое животно. Е няма как да стане, това е първо античовешка, второ богохулна, трето тотално антинаучна теория. Доколкото може да се обръща и най-малко внимание на драсканиците на олигофрена Дървин/Дарвин.

Първо, какво против еврейския произход имаш? Второ, човекът си е вид животно, това не е принизяване, това си е чисто и просто биология. Клетки, тъкани, органи, системи, от това сме изградени, както и животните. Имаме първични инстинкти като тях и нужди като тях. Всеки един бозайник, каквито сме и ние, има нужда от храна, вода, собствена територия, създаване на потомство. Хората сме същите, образно казано ние живеем точно по един т. нар. животински принцип. Еволюцията е доста спорна, но най-правдоподобната теория за произхода на живота, измислена до сега и има наистина доста доказателства за верността й, въпросът е дали им вярваме. Всъщност доста хора им вярват и наистина и аз бих казала, че звучи правдоподобо и доста вероятно, и аз вярвам.


Я,нов заек...можем да се наречем "животни" само защото сме 'бозайници'(не се раждаме като яйца все пак).Ако малко си размърдаш мозъка ще видиш разликите.Да,и ние сме изградени от клетки,тъкани,органи;и ние се нуждаем от храна,вода.......
Но животните не могат да изпитват воля,чувства,не могат да променят характера си,не могат да мечтаят,да разсъждават като нас,да построяват небостъргачи,да създават медицински подпомагащи живота лекарства,не могат да творят,да пишат по форуми,за да спорят с дезориентирани субекти....ние сме най - великото творение на Бог,той ни е дал силата да властваме над животните и растенията.Той ни определя като по Негов образ,като подобие Божие(което "означава да обичаш другите с любов истинна и саможертвена"(цитат)).Ако смяташ,че ти си произлязла от маймуните,ходи и си живей с тях в Южните части на Азия!
'Човек' =
1.Живо същество,което е способно да мисли и говори и води обществен живот.
2.Лице с положителни качества.
3.Лице,приближено на някого,в добри отношения с някого.
4.Лице,което притежава някакви качества или се занимава с нещо.Било то изкуство,музика,наука,рабо а.........
'Животно'=
1.Живо същество,но не човек.
2.Добитък,скот,говедо,добич ,твар,звяр,хайван.
Въпрос:Колко глупав трябва да е човек,за да смята че е произлязъл от някакво създание,на което инстинктите му го ръководят само да яде,пие,убива,да се размножава?
Не си мислете,че не обичам животните.Напротив,много им се възхищавам....особено на определени видове.Но все пак,ние хората сме по - висши от животните и винаги сме били.Но най - прекрасен и най - висш от всичко и от всички е Бог!
Но това е моето мнение,просто защото вярвам в Него,и към такъв път са насочени убежденията ми.Но и дори и да не бях вярваща,пак щеше да ми се струва абсурдно да съм произлязла от маймуна!

Kman
07-31-2008, 16:11
nailana доста грешиш.............
"не могат да променят характера си,не могат да мечтаят,да разсъждават като нас"
Ти нали имаш нервна система и хормони течащи в теб,които ти помагат да си промениш характера и да се придържаш към мечтите си......кучетата и котките също имат хормони и нерви и те сънуват и имат характер,който може да променен,ако прекалено много ги лигавиш.Аз имам две кучета....немската ми овчарка е невероятно умна и като и кажеш да влезе някъде,да направи нещо(обикновенни заповеди) и ги изпълнява,дори съм забелязал че лае единственно роми,други хора не лае,докато другото малко кученце,което е няква кръстоска не изпълнява никакви заповеди,иска само да си играе и не лае по нищо.....характер.Естесвено си зависи от мозъчната способност и дресировката.

Бог ни бил дал силата да властваме......е срещни се със някой алигатор или акула да видим дали ти нея ще изядеш или тя теб.
Има животни които имат 7-8 по изострени инстнинкти,за да ловуват и оцеляват,а човекът оцелява,защото има голям мозък и може да измисля оръжия,но ако е с голи ръце......то тогава има много други хищници които ще хо хапнат за закуска.

"което "означава да обичаш другите с любов истинна и саможертвена"(цитат)"
а позволено ли ти е да убиваш от любов,защото всеки е готов да убие от любов и случайте в който причината за убийство е любов.
Ами кръстоносците които са защитавали интересите на църквата и са избили толкова много много много много хора....това от любов ли са го направили.

"1.Живо същество,което е способно да мисли и говори и води обществен живот. "
Социален живот.....и котките също имат социален живот....гледай малко Енимал Планет да му се невиди.......

"2.Лице с положителни качества. "
Има и хора който нямат толкова много положителни качества,но са много по "стойностни" хора от някои които ти наричат "хора с лица с положителни качества"

"3.Лице,приближено на някого,в добри отношения с някого. "
Ами Робинзон Крузо който е прекарал много години отделен и САМ.
Не можеш да наречеш НЕчовек,една личност която въпреки че има приятели,те го използват,няма роднини и няма жена и деца....това НЕчовек ли е?

"4.Лице,което притежава някакви качества или се занимава с нещо.Било то изкуство,музика,наука,рабо а......... "
Има хора които живеят като препродават стока......това работа ли е.....те само стоят и си взимат парите в джоба,не работят и животът им е само купон.......това НЕчовеци ли са?

"1.Живо същество,но не човек. "
Като психично болните ли?

"2.Добитък,скот,говедо,добич ,твар,звяр,хайван. "
Колко много такива хора познавам.......

"му го ръководят само да яде,пие,убива,да се размножава?"
а човекът не прави ли именно това.....ако не убивахме кокошките как щяхме да ядем пилешко,ако не убивахме пиленцата още в зародиш как щяхме да ядем омлети,ако несе размножавахме как щяхме да имаме деца?

"хората сме по - висши от животните и винаги сме били.Но най - прекрасен и най - висш от всичко и от всички е Бог!"
Хората имаме ум и нищо повече от животните,не сме по висши с това качество.....котката вижда 7-8 пъти по добре от нас.....знаеп ли колко е това 7-8 пъти,орелът вижда още толкова удвоено.....това тяхно качество е за да могат да оцеляват и ние сме развили това качество да мислим,за да оцеляваме.
А бог нали е по наш образ и подбие как тка е по висш,когато е като нас.
Не си произлязла от маймуната от многото мутации и кръстоски,които водят до еволюция за да оцелее видът иначе сега нямаше да ни има.....това го пише на всякъде и е доказано....обаче ти "не,не е вярно",а кое е вярно че човекът се е бръкнал от калта и че Ева е напрвена от реброто на Адам и следователно според християнството му пренадлежи,както и всяка една жена според бибилията пренадлежи на съпруга си,те и затова се венчаят в църква или храм за да ги вижда бог и после като се разведат на бог това дали му харесва.....

Kman
07-31-2008, 20:32
"""""Науката не само, че няма да оспори Божественото, а напротив, иска или не, с напредването си ще признае божественото начало, като достоверното. Понеже науката, базирайки се на естествените закони, се базира на божествените. Защото божественото начало е преди научното, а науката винаги е търсела обяснения чрез божественото, за да може да си обясни нещата и за да може да достигне до някаква степен на достоверност. А и науката, измислена от човека е изключително нищожна и смехотворна в сравнение с Висшата наука, която е едно от проявленията на Бога. А за Бог има хиляди доказателства, не е нужно да ги изброявам, всеки нормален и мислеш човек може сам да ги открие, стига да погледне малко по-далеч от носа си. И да спре да вижда еволюиращи маймуни, превръщащи се в "хора" вследствие на природни или някакви други условия. Всъщност деградиралата революция/еволюцията/ отдавна е доказала недостоверността си и това, че е най-голямата простотия, която "човешки" мозък е сътворил. Доколкото може да се твърди, че олигофрена Дървин е човек, а не човек, превърнал се в маймуна вследствие на собствената си простота и тъпота."""""""


Човек......много преди християнството изобщо да съществува,египтяните са се занимавали с наука,астрология,архитекст во и още много други.
Законите на майката природа и за еволюцията съществуват миолиони,милиарди години преди въобще някой да е чувал за християнство,религия и бог.
Божественото същесвува от как и човекът съществува,но тогава не са го наричали нито бог нито нищо,просто са се страхували от "нещото"....защо ли,защото са се страхували от бурите,заметресенията и епидемиите,защото са отнемали събратята ми тези бедствия и не са можели даси ги обяснят и затова са се страхували....но не са се страхували от еднин "бог",а от МНОООООООООГО.Монотеизма навлиза ДООООООООСТА по късно в историята.Но вече не е нужно,защото знаем защо стават заметресенията,бурите,епид емиите и всички тези неща които убиват ежегодно хиляди хора!
И това ще ти го каже всеки образован човек,всеки археолог,историк и т.н.

Ти се благодаряй че е науката,иначе сега щяхме да умираме на по 30 години,нямаше да има лекарства и всяка малка болест щеше да ни поваля на земята и това е най-малкото....а колко още много неща са произлезли които са подобрили живота.....

Christ
08-01-2008, 10:25
Знаеш, ли, че до 19ти век "човешките отпадъци" не са се изхвърляли далеч от лагерите и хората не са се миели с течаща вода?

Знаеш, ли, също, че в Библията пише (преди 3500 години) да се миеш с течаща вода и да си изхвърляш надалеч "отпадъците"?

В Библията се споменават "планини в морето", а морският релеф е наскоро (последните 200 години) открит. Също така Библията казва, че Земята е сфера (сферата на живота). Католиците са тъпи копелета, обаче, и изобщо не са християни. Плюя им на т. нар. църква.

В Библията се споменава точната година на събирането на Евреите отново като нация.

www.thedevineevidence.com

SiegHeil
08-01-2008, 11:24
Това как се тълкува библията не може да се приема като доказателство...
Ето аз мога да кажа : Вълците ще се разбутнтуват и ще се съберат във втория храст (о_O)...и някой може да каже че съм имал предвид : Животновъдите ще отидат на протест в София(щот кода и е 02 :> )...и т.н.

Christ
08-01-2008, 11:34
Това как се тълкува библията не може да се приема като доказателство...
Ето аз мога да кажа : Вълците ще се разбутнтуват и ще се съберат във втория храст (о_O)...и някой може да каже че съм имал предвид : Животновъдите ще отидат на протест в София(щот кода и е 02 :> )...и т.н.

Не. Там го пише в точност. :D Не прави така, прави така и пр.

SiegHeil
08-01-2008, 11:40
А къде пише "На 14 май 1948 година ще бъде създадена държавата Израел" ?

Christ
08-01-2008, 12:21
А къде пише "На 14 май 1948 година ще бъде създадена държавата Израел" ?

Виж сайта, който съм дал. ;) С малко изчисление на годините стават нещата.

Всъщност казах година, не дата. ;)

SiegHeil
08-01-2008, 12:53
А къде пише "На 14 май 1948 година ще бъде създадена държавата Израел" ?

Виж сайта, който съм дал. ;) С малко изчисление на годините стават нещата.

Всъщност казах година, не дата. ;)

И къде точно в сайта...поне търсачката не изкарва никъде пише за евреи и Израел.. о.0

AdmiralJohn
08-01-2008, 15:55
Знаеш, ли, че до 19ти век "човешките отпадъци" не са се изхвърляли далеч от лагерите и хората не са се миели с течаща вода?

Знаеш, ли, също, че в Библията пише (преди 3500 години) да се миеш с течаща вода и да си изхвърляш надалеч "отпадъците"?

В Библията се споменават "планини в морето", а морският релеф е наскоро (последните 200 години) открит. Също така Библията казва, че Земята е сфера (сферата на живота). Католиците са тъпи копелета, обаче, и изобщо не са християни. Плюя им на т. нар. църква.

В Библията се споменава точната година на събирането на Евреите отново като нация.

Не съм чел Библията,ама течаща вода може да се разбере и някакво малко поточе,чиято вода се спуска от по високо към по ниско-съответно ТЕЧАЩА вода.

Планините в морето-може да се разбере и остров.Някои острови са високички.

И как точно е дадена точната година на събирането на евреите като нация?

Christ
08-01-2008, 16:59
@ZipFile: http://thedevineevidence.com/prophecy.html

@Admiral John: Горния линк.

Течаща вода се разбира точно като изворче, да...

За евреите всичко, което не е вода, е земя. (Битие)

Kman
08-01-2008, 17:11
"Там го пише с точност. "
Оооо верно,а защо има толкова много противоречия и абсурди,като пише всичко в точност,защо има идиоми и грешки.Нали това е словто на бог,а в това слово има идиоми и грешки,а бог е безгрешен не прави грешки.
И все пак библията е писана от неговите последователи,значи това не е никаква точност,защото всеки човек грешки и всеки негов последовател е писал различни неща,а ти казваш че пишело в точности.....

Christ
08-01-2008, 17:22
k`man, има грешки при превода, не при писането.

На древен иврит Битие 1:1 звучи нещо такова:

В начало Бог създаде небе и земя.

Късмет ти пожелавам в превода. :-o

AdmiralJohn
08-01-2008, 17:35
Течаща вода се разбира точно като изворче, да...



И какво като се казва за течаща вода.Не виждам каква е логиката?!Какво толкова?!

Kman
08-01-2008, 17:38
"Благославяйте ония, които ви гонят, благославяйте, и не кълнете. (Римляни 12:14)"

"Който не люби Господа, да бъде проклет. Господ наш иде. (Коринтяни 1 16:22)"
----------------------------------------------------
"но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш. (Битие 2:17)"


"И като видя жената, че дървото беше добро за храна, и че беше приятно за очите, дърво желателно, за да дава знание, взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. (Битие 3:6)
И всичките дни на Адама колкото живя станаха деветстотин и тридесет години; и умря. (Битие 5:5)"

---------------------------------------------------------

"Защото Бог ни е дал дух не на страх, а на сила, любов и себевладение. (Тимотей 2 1:7)"

"Да се не онеправдавате един други; но да се боиш от своя Бог; защото Аз съм Иеова вашият Бог. (Левит 25:17)
за да се боиш от Господа твоя Бог, да пазиш всичките Му повеления и заповедите Му, които ти заповядвам, ти, синът ти, и внукът ти през всичките дни на живота си, за да ти се продължат дните. (Второзаконие 6:2)
От Господа твоя Бог да се боиш, Нему да служиш, и в Неговото Име да се кълнеш.(Второзаконие 6:13)
Господ ни заповяда да вършим всички тия повеления и да се боим от Господа нашия Бог, за да ни бъде всякога добре, и за да пази Той живота ни, както прави и днес. (Второзаконие 6:24)"

чак толкова големи грешки,при които на едно място се казва да правиш едно нещо,а в другото да НЕ го правиш това същото нещо.

Christ
08-01-2008, 18:44
"Благославяйте ония, които ви гонят, благославяйте, и не кълнете. (Римляни 12:14)"

"Който не люби Господа, да бъде проклет. Господ наш иде. (Коринтяни 1 16:22)"

Да бъде проклет, не ние да го кълнем.
----------------------------------------------------
"но от дървото за познаване доброто и злото, да не ядеш от него; защото в деня, когато ядеш от него, непременно ще умреш. (Битие 2:17)"


"И като видя жената, че дървото беше добро за храна, и че беше приятно за очите, дърво желателно, за да дава знание, взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. (Битие 3:6)
И всичките дни на Адама колкото живя станаха деветстотин и тридесет години; и умря. (Битие 5:5)"


Пък и се говори за духовна смърт, не за физическа.
---------------------------------------------------------

"Защото Бог ни е дал дух не на страх, а на сила, любов и себевладение. (Тимотей 2 1:7)"

"Да се не онеправдавате един други; но да се боиш от своя Бог; защото Аз съм Иеова вашият Бог. (Левит 25:17)
за да се боиш от Господа твоя Бог, да пазиш всичките Му повеления и заповедите Му, които ти заповядвам, ти, синът ти, и внукът ти през всичките дни на живота си, за да ти се продължат дните. (Второзаконие 6:2)
От Господа твоя Бог да се боиш, Нему да служиш, и в Неговото Име да се кълнеш.(Второзаконие 6:13)
Господ ни заповяда да вършим всички тия повеления и да се боим от Господа нашия Бог, за да ни бъде всякога добре, и за да пази Той живота ни, както прави и днес. (Второзаконие 6:24)"


Дух не на страх, значи да не ни е страх от никого в света. Страх от Бога е нещо като страхопочитание.

Kman
08-02-2008, 19:12
Но да бъде проклет....от кого?
Или от някой човек или от бог.


Но не е умрял веднага след като е изял ябълката,а след като е изял плода е живял доооооста време.....абсолютно противоположно на това,че след като изяде ябълката и ще умре.Е пък след толкова години нормално да умре,но не е умрал на момента в който е вкусил плода,всеки умира.....ами ако не беше иязл плода пак ли щеше да умре или щеше да живее вечно или пак щеше да живее толкова години,защото толкова са му "предписани"?

"да не ни е страх от никого в света. Страх от Бога е нещо като страхопочитание."
Никого.....а бог нима е отделно от тази фраза "никого"
И пак страх-о-почитание.......страхуваш се от някого и го уважяваш(замисли се малко,хем се страхуваш хем го почиташ,или може би се страхуваш понеже го почиваш или го почиташ понеже се страхуваш),но уважението идва или от това че зависиш от някой по висше поставен или от това че уважаваш някой равен на теб.....което разделя израза на две.....уважение от любов и уважение поради зависимост.
Е ти аджаба мене уважааааш ли мъ?

В тълковния речник:

уважение
ср., само ед.
1. Чувство на почит, ценене на личността; преклонение; признаване на достойнствата. Изпитвам дълбоко уважение към него. Храня уважение. Показвам уважението си. Печеля уважението на всички.
2. Почит и спазване на закони, ред.

почит
почитта, само ед., ж. Уважение, което се оказва на някого или на нещо. Покланям се с почит. Имам почит.

ScionOfStorm
08-13-2008, 18:39
Въпрос:Колко глупав трябва да е човек,за да смята че е произлязъл от някакво създание,на което инстинктите му го ръководят само да яде,пие,убива,да се размножава?

Найлана, мисля,
нашите инстинкти са същите, и в последни времена все повече и повече започваме да ги проявяваме. И занапред смятам, че ще е така.

А продължението на рода, възприемано от векове насам, не е ли размножаване? Човекът е животно, ощетено от природата с това да има разум. Просто защото дори и да го има този разум, край него цари разруха, негови себеподобни кълцат и разфасоват други негови "братя" и "сестри" (да вкараме религия), без значение от възраст, пол, вярвания, възгледи - постоянно. Толкова опасности, толкова съмнения, че този разум е без никакво значение. Днес дадох пари на един пич, защото беше закъсал, и сега се замислям дали наистина е бил закъсал, защото каза, че колата му е някъде нагоре с детето и приятелката му. Я ми кажи какво става и не ни ли е всъщност примитивен като на животните света под блестящото прикритие на извисени и върховни същества, стъпка (голяма, все пак) под Бога, след като дръзвам да се усъмня в истиността на думите на човека. Или след като той може да е дръзнал да ме излъже

При животните (по-нисши) това поне си е естествен процес, който трябва да си е тъй, всичко примитивно, всичко изчистено.

Не ми вкарвайте грехове, вярващи, невярващи, не знам си какво. Искам да си говорим за нашите си инстинкти. И не са ли те идентични с тези на животните.

sexy_baby_originale
08-17-2008, 17:15
Здравей те!

Днеска стоя си и размишлявам за еволюцията
Да кажем че ние хората сме еволюирали от една малка бактерия за да сме днес такива.Та стоя и си мисля след толкова милиони години ние сме еволюирали до хора ,а след да речем още 100 хиляди години дали ще еволюираме в нещо по добро.Дадено същество еволюира за да се приспособи към дадена среда.За момента ние хората не виждам нужда приспособяваме към нещо , но да речем че стане някакъв катаклизъм дали ще еволюираме и в какво ?( кажете някакви предположения)
Да речем може след 100 хиляди години да имаме крила.



След 100 000 години не само,че може да няма хора,ами и планетата ни сигурно няма да я има.Като гледам как сме я подхванали...

Kman
08-18-2008, 17:03
"След 100 000 години не само,че може да няма хора,ами и планетата ни сигурно няма да я има.Като гледам как сме я подхванали..."
:lol: Не пиши безмислени изречения

mistake
08-29-2008, 07:40
Изследователите са проучвали различни алели на микроцефалин и ASPM както при съвременните хора, така и при предците ни. Заключението им е категорично: двата гена непрекъснато еволюират, а чрез тях продължава и развитието на мозъка.
Определени мутации са се появили сравнително скоро и се разпространяват доста бързо, благоприятствани от естествения подбор. При микроцефалинът съвременната вариация се появява преди около 37 000 години и днес се наблюдава при 70% от хората. Новата мутация на ASPM пък е на 5800 години и засега я притежават едва 30 на сто от съвременниците ни. Тези периоди от време, въпреки че за обикновения човек изглеждат невероятно дълги, от гледна точка на еволюцията са изключително кратки. Учените твърдят, че новите вариации на тези гени са обект на много голям натиск при подбора, което е и причината за честата им поява за много кратък период от време.
Мозъкът ни продължава да се развива и в момента и има само предположения за това какво може да се случи след години. Но факт е, че еволюцията никога не е спирала и все още се развиваме и усъвършенстваме.

evi_vd
08-29-2008, 08:47
м не знам .. аз все се чуда за цивилизациите преди нас, какви велики постройки е имало- като започнем от пирамидите и още другите 6 чудеса(какви грамдани паметници са били строени, колосални направо) как са били построени .. кви са били тия гениални умове, дето са ги измислили тия работи, кви са били тия архитекти и съоражения, с които са строили :? все си мисля, че предците ни не са били по-назад от нас, просто може би нещо ги е довело да самоунищожение, към което човечеството върви и днес. Не че съм песимист или нещо подобно, но както сме тръгнали напрао ще си се самоунищожиме с тия войни и изобретения преди да ни е дошло време за еволюции и сблъсаци с други планети и подобни .. "теории"

UnaBletoLoVeU
08-29-2008, 10:00
Ами нали някога древните маи са казали че 2012 света ще бъде унищожен хаха ... деа знам всичко може да стане :) хаха
Според друга теория календарът на маите отмерва периодите на човешкото развитие, а след 2012 години всичко това приключва и ще бъдем способни да използваме целия си мозък. :)

Kman
08-29-2008, 11:21
Но факт е, че еволюцията никога не е спирала и все още се развиваме и усъвършенстваме.

Мислиш точно както и аз :smt023

AdmiralJohn
08-30-2008, 09:47
Ще се върна в отговор на няколко поста от началните страници:

Значи...не знам как някои могат да приемат идеята, че бог ги е създал от кал.Това е унизително.Да беше писано поне от вода...Ами жената...едва ли е свършила калта,защо от реброто на мъжа.Това е още по унизително.Значи ли, че жената принадлежи изцяло на мъжа, защото е създадена благодарение на него?

Защо си мислите, че е унизително да произлезеш от маймуна.Трябва да се гордеете, че от някаква маймуноподобна маймуна сте се появили вие и сега сте много повече.Ама някои мислят още като тази маймуна.Вместо да се възгордеят, че са от другата страна-човека вместо тази маймуна...

Човечеството няма да изчезне.Дори и половината хора да изчезнат, пак другата ще създаде цивилизацията и тя ще ПОМНИ какво е станало и няма да направи втора грешка отново.Така ще продължи този вид.Ако отидем в космоса и се заселим някъде.Дали ще бъдат станции(които аз подкрепям вместо планети)или Марс, луната...ще е сигурно нашето оцеляване.Земята е тук от 4,7 млрд години.Ако човека беше сздаден от бог и с интелект, защо все още сме така.За тези млрд години би трябвало да постигнем повече, ако бяхме "готови" още тогава,нали?

Pagan_man
08-30-2008, 13:57
да еб създаде ни сме от кал. дрън дрън.
аз пък съм създаден от Один - богът на всички богове.

Kman
08-30-2008, 14:03
Значи...не знам как някои могат да приемат идеята, че бог ги е създал от кал.Това е унизително.Да беше писано поне от вода...Ами жената...едва ли е свършила калта,защо от реброто на мъжа.Това е още по унизително.Значи ли, че жената принадлежи изцяло на мъжа, защото е създадена благодарение на него?

Защо си мислите, че е унизително да произлезеш от маймуна.Трябва да се гордеете, че от някаква маймуноподобна маймуна сте се появили вие и сега сте много повече.Ама някои мислят още като тази маймуна.Вместо да се възгордеят, че са от другата страна-човека вместо тази маймуна...

Е това го кажи на неймлесс.....за него е радост и привилегия да приеме измислицата че е създаден от калта.

Nam3less3
08-30-2008, 18:33
Значи...не знам как някои могат да приемат идеята, че бог ги е създал от кал.Това е унизително.Да беше писано поне от вода...Ами жената...едва ли е свършила калта,защо от реброто на мъжа.Това е още по унизително.Значи ли, че жената принадлежи изцяло на мъжа, защото е създадена благодарение на него?

Защо си мислите, че е унизително да произлезеш от маймуна.Трябва да се гордеете, че от някаква маймуноподобна маймуна сте се появили вие и сега сте много повече.Ама някои мислят още като тази маймуна.Вместо да се възгордеят, че са от другата страна-човека вместо тази маймуна...

Е това го кажи на неймлесс.....за него е радост и привилегия да приеме измислицата че е създаден от калта.Абе сляп ли си бе човек, колко пъти написах че това е в преносен смисъл, не вярвам че човешкото тяло е направено от кал(която е мокра пръст).

Kman
08-30-2008, 19:30
Обаче вярваш в бибилията,а самата библия твърди това че сме създадени от кал т.е. да не вярваш това означава да не вярваш с изначалната концепция на библията.
Добре....значи не вярваш че сме създадени от кал,а вярваш ли че Ева е създадена от реброто на Адам,а вярваш ли че от тези двама човека,чрез месена на една и съща кръв са се появили всички хора и ако да,то Адам и Ева трябва да са били или чернокожи или с дръпнати очи и европеидни....неможе да са били всичките едновременно и неможе техните деца да се съвукуплявали и да изникнали по приблизително едни и същ период по едно и също време на различни места на планетата.
Ти вярваш ли в това....ако да...значи трябва да вярваш и че човека е създаден от кал,а ако не,значи въобще не вярваш в библията,което те прави недостатъчно вярващ,за да се наричаш Християнин.
Понеже библията е словото божие и бог няма как да греши нали....или може би греши....я ми кажи според теб имали грешки в библията....ако кажеш да това ще означава че бог можел да прави грешки,ако кажеш не това ще бъде в противовес на това което каза че не вярваш че Адам е създаден от кал.

antifreeze
08-31-2008, 00:38
В статийте имаше и мн научни факти, но когато човек нежелае да ги приеме...


Упозицията, кояти ти защитаваш ти е по - удобна и не искаш да си признаеш. Така те устройва да се правиш на атеист и ние да се опитваме по всякакви начини да ти докажем съществуването на твоя Създтел!!!

Живей си в твоя еволюирал свят и се кефи!
Даммм...направих си труда да ги прочета..дори няколко пъти...и знаеш ли... ПЪЛНА БОЗА...така наречените от теб научни факти... яко противоречат на науката... пълно с недомлъвки...обясни ми само как да ги приема при положение че звучат абсурдно :shock: все едно да ме убеждаваш че ме е донесъл щъркела 8-) ....а и още нещо твоята ''Упозиция'' се пише с '' О '' :?

Pagan_man
08-31-2008, 00:50
еволюцията е доказана, какво ще кажете за скелетите на динозаврите и замръзналите тела на мамутите и другите вкаменелости, които са мн по древни от света педставен у библията - койтое има няма 10 000 години

Nam3less3
08-31-2008, 02:32
Обаче вярваш в бибилията,а самата библия твърди това че сме създадени от кал т.е. да не вярваш това означава да не вярваш с изначалната концепция на библията.
Добре....значи не вярваш че сме създадени от кал,а вярваш ли че Ева е създадена от реброто на Адам,а вярваш ли че от тези двама човека,чрез месена на една и съща кръв са се появили всички хора и ако да,то Адам и Ева трябва да са били или чернокожи или с дръпнати очи и европеидни....неможе да са били всичките едновременно и неможе техните деца да се съвукуплявали и да изникнали по приблизително едни и същ период по едно и също време на различни места на планетата.
Ти вярваш ли в това....ако да...значи трябва да вярваш и че човека е създаден от кал,а ако не,значи въобще не вярваш в библията,което те прави недостатъчно вярващ,за да се наричаш Християнин.
Понеже библията е словото божие и бог няма как да греши нали....или може би греши....я ми кажи според теб имали грешки в библията....ако кажеш да това ще означава че бог можел да прави грешки,ако кажеш не това ще бъде в противовес на това което каза че не вярваш че Адам е създаден от кал.Не, не вярвам. Всеки както иска може да разбира тия неща, някой буквално, други в преносен смисъл, аз лично в преносен смисъл. И одобрявам еволюцията и науката. И всичкото това няма нищо общо с вярата ми и не е проблем. Това за Адам и Ева и за 6те дена създаване на света според мен не трябва да се има впредвид буквално, ами са историй с доста интересен и дълбок смисъл.

AdmiralJohn
08-31-2008, 10:19
Значи...не знам как някои могат да приемат идеята, че бог ги е създал от кал.Това е унизително.Да беше писано поне от вода...Ами жената...едва ли е свършила калта,защо от реброто на мъжа.Това е още по унизително.Значи ли, че жената принадлежи изцяло на мъжа, защото е създадена благодарение на него?

Защо си мислите, че е унизително да произлезеш от маймуна.Трябва да се гордеете, че от някаква маймуноподобна маймуна сте се появили вие и сега сте много повече.Ама някои мислят още като тази маймуна.Вместо да се възгордеят, че са от другата страна-човека вместо тази маймуна...

Е това го кажи на неймлесс.....за него е радост и привилегия да приеме измислицата че е създаден от калта.Абе сляп ли си бе човек, колко пъти написах че това е в преносен смисъл, не вярвам че човешкото тяло е направено от кал(която е мокра пръст).
Как така в пренос смисъл,бе?
Предполагам, че ако беше така щеше да пише:
"И Бог създаде човека от кал,символизираща...", ама май не пише така.Защо като ударите на камък изведнъж ви хрумва, че трябва да е преносен смисъл?

mistake
08-31-2008, 11:17
Значи...не знам как някои могат да приемат идеята, че бог ги е създал от кал.Това е унизително.Да беше писано поне от вода...Ами жената...едва ли е свършила калта,защо от реброто на мъжа.Това е още по унизително.Значи ли, че жената принадлежи изцяло на мъжа, защото е създадена благодарение на него?

Защо си мислите, че е унизително да произлезеш от маймуна.Трябва да се гордеете, че от някаква маймуноподобна маймуна сте се появили вие и сега сте много повече.Ама някои мислят още като тази маймуна.Вместо да се възгордеят, че са от другата страна-човека вместо тази маймуна...

Е това го кажи на неймлесс.....за него е радост и привилегия да приеме измислицата че е създаден от калта.Абе сляп ли си бе човек, колко пъти написах че това е в преносен смисъл, не вярвам че човешкото тяло е направено от кал(която е мокра пръст).
Как така в пренос смисъл,бе?
Предполагам, че ако беше така щеше да пише:
"И Бог създаде човека от кал,символизираща...", ама май не пише така.Защо като ударите на камък изведнъж ви хрумва, че трябва да е преносен смисъл?
Защото само това хрумва на недораслите им мозъци.

EarthShaker
08-24-2009, 08:40
Оо, не се съмнявам, че Нейшънъл Джеографик, една американо-еврейска телевизия ще продължи да "доказва", че хората сме произлезли от маймуните. Що пък не да "докажат", че хората и в момента сме маймуни :lol:. И ями ми кажи в подкрепа на Дървиновата теория, колко маймуни в днешно време са "еволюирали" в хора? Явно не разбираш, че един организъм просто няма как да еволюира в друг. Не може мишката да стане котка, нито обратно. Също маймуната не може да стане човек, както и човека да стане маймуна, най-малкото е смешно като си го помислиш и представиш :D.

мъчиш се да мислиш, ама не ти се получава...

Naman07
08-24-2009, 10:34
Калта е мокра пръст, точно така. Водата означава плът, пръстта... забравих какво беше :lol: . Но е повече от глупваво, да се захванеш, че действително е създаден от кал.

SolusChristus
08-24-2009, 10:37
Калта е мокра пръст, точно така. Водата означава плът, пръстта... забравих какво беше :lol: . Но е повече от глупваво, да се захванеш, че действително е създаден от кал.

Защо се мориш, не мога да разбера... :lol:

vikipf
08-25-2009, 18:32
Тази тема от тема за еволюцията се превърна в тема за въпроса дали има Бог, или не. Така върви и еволюцията: от нещо много общо, така се извъртат нещата, че се появява нещо напълно противоположно и още по-общо. Ако наистина не изчезнем след някаква глобална катастрофа, наистина ще еволюираме до нещо доста по-висше, което ще смята за сегашните хора, че са били нисши същества. Такива същества, каквито ние смятаме, че са медузите. Не е изключено наистина да не стигнем и до "формата на извънземните" - без косми, големи глави и очи, тънки и гъвкави крайници. Нищо не е изключено. Има и теории, че ще се върнем назад към нещо по-нисшо. Но това ние така и няма да го видим, но нашите потомнци, ако още има такива ще ознаят.

Друго: Атеисти на 15-16 години. Не, че и аз не съм на толкова, но как може да кажеш, че не вярваш в нищо като още не си видял и една прашинка от света. Така и не може да си сигурен, че съществува висшата сила, която ни ръководи. За това и не мисля, че дискусията за Библията и нейното тълкуване може да има край, а също и достатъчно разумни аргументи. Според мен тълкуването на Библията може да се приема само метафорично и тогава сравнението, че човек е направен чрез кал (според втора глава) или от словото (според първа глава) може да бъде доста логично.

bilqnavod
10-13-2009, 10:49
Мале и аз съм го чувала това за 2012 г. Малее остават ни само 3 г.

clever
11-19-2009, 14:56
За сега човекът е най-висшето същество в еволюциата.. нямам идея дали ще се появи по-вишсестоящо същество;така да се каже. 8-) Всичко е възможно.. хахх... може и човечеството да изчезне и да не разберем за друго/и същество/а в еволюцията. 8-)

YouKnowImBetterThanYou
11-21-2009, 18:53
Науката не само, че няма да оспори Божественото, а напротив, иска или не, с напредването си ще признае божественото начало, като достоверното. Понеже науката, базирайки се на естествените закони, се базира на божествените. Защото божественото начало е преди научното, а науката винаги е търсела обяснения чрез божественото, за да може да си обясни нещата и за да може да достигне до някаква степен на достоверност. А и науката, измислена от човека е изключително нищожна и смехотворна в сравнение с Висшата наука, която е едно от проявленията на Бога. А за Бог има хиляди доказателства, не е нужно да ги изброявам, всеки нормален и мислеш човек може сам да ги открие, стига да погледне малко по-далеч от носа си. И да спре да вижда еволюиращи маймуни, превръщащи се в "хора" вследствие на природни или някакви други условия. Всъщност деградиралата революция/еволюцията/ отдавна е доказала недостоверността си и това, че е най-голямата простотия, която "човешки" мозък е сътворил. Доколкото може да се твърди, че олигофрена Дървин е човек, а не човек, превърнал се в маймуна вследствие на собствената си простота и тъпота.

Засрами се, че имаш 2 висши и говориш така за Дарвин. :shock: Олигофрена си ти, a не той. А също така не ти гледаш по-далеч от носа си, а напротив, не само простотията в мнението ти е уникална, но и си поредния, за когото щом обяснението на нещо не му се струва лесно за разбиране веднага намира оправданието с аргумента "Бог". Изгори си тези висши, нищо не струват!

ZipFail
11-23-2009, 20:34
А в терорията на еволюцията има повече дупки отколко в швейцарско сирене ^^ ;)

YouKnowImBetterThanYou
11-24-2009, 03:09
А в терорията на еволюцията има повече дупки отколко в швейцарско сирене ^^ ;)

Обоснови се! Отречи по някакъв начин наблюдаваните генни мутации в природата и напиши научен труд по въпроса и после като заключение можеш да го сложиш този шаблон за швейцарското сиренце.

Nikolaybg
01-20-2010, 22:01
Дарвин не е виновен за нищо, той си е бил вярващ. И той е смятал, че Бог е създал света, но животът е еволюирал съвсем сам.

Еволюционната теория действително има слабости- липсата на междинни звена (поне не са открити) и проблемът, дали микроеволюцията доказва наличието на макроеволюция. Но като цяло тя има повече предимства пред креационизма.