PDA

View Full Version : С какво допринасяте за опазването на околната среда?



_princess_
07-06-2008, 12:46
По какъв начин допринясяте вие за защитата на планетата ни и екологията?
Ето какво правят някои звезди:

Тайра Банкс: Моят съвет е да се използва филтър на чешмата вместо бутилирана вода за пиене. Гасенето на лампата, когато излизаш от стаята, също е принос към грижата за околната среда.

Дженифър Анистън: Аз взимам триминутен душ. Дори мия зъбите си, докато се къпя.

А аз много рядко вземам найлонови торбички от магазините, или си нося, или ако покупките са малко си ги занасям в ръка. Избягвам да купувам много опаковани храни - например бих избрала сирене на килограм, отколкото вакуумирано. Никога не си изхвърлям отпадъците на земята. Това е много грозен навик, който имат повечето българи. Планетата ни умира, а тези дребни нещица със сигурност ще допринесат за по-добър живот.

Saymon90
07-06-2008, 12:52
Ами, аз елементарните неща ги правя - боклуците в кофата и т.н. Но не правя нищо друго - живея си, както дойде.

bulgarche
07-06-2008, 12:53
Членувам в природозащитна организация от години и смея да твърдя че съм помогнал за опазнането на природата. Учасвал съм в десетки акции по различни дейности.

Ограничаване изпозлването на найлоновите торбички и загасянето на лапмата са едни малки неща, които обаче дават своя резултат. Една найлонова торбичка се разгражда 70 години, а на ден ние използваме по няколко такива. Далеч съм от мисълта че някой ги предава за рециклиране или поне събира разделно. глобалното затопляне също е световен проблем. който твърди че такова няма, мога да му покажа как бели мечки джакат из кишата, както и сателитни снимки, за да видите че на Северния полюс леда е намалял В ПЪТИ!

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=179182

hahavteen
07-06-2008, 13:00
Тука пликовете в магазините се купуват така че всеки си пазарува с чанти, кошнички или си купува плик който обаче ползва още няколко пъти. Освен това буклуците се разпределят. Аз лично като мия чинии спирам водата докато ги насапунисам, всичките лампи в нас са с енергоспестяващи крушки и никога не светят освен ако някой не е в стаята, докато си мия зъбите също спирам водата...

Canis_Dirus
07-06-2008, 13:38
И неусетно изхвърляме по 1,5 тона въглероден диоксид на година. Индустрията е много по-голям замърсител.

Axel_f
07-06-2008, 13:46
Далеч съм от мисълта че някой ги предава за рециклиране или поне събира разделно.



Знаеш ли, понякога си мисля, че съм единственият човек, който си прави труда да събира хартията, пластмасата, стъклото и металите отделно...Винаги търся жълта или зелена кофа, а вкъщи имаме специален плик за такива отпадъци... НО мамка му, от един месец в квартала махнаха жълтите кофи и направо съм бясна :-x
Мисля, че вече е крайно време да започнат да се строят заводи за преработка на боклука...Но мамка им на шибаните управляващи, сигурно трябва да се складират 10 тона бали пред Народното събрание, за да си мръднат пръста по въпроса...

IdiOtKa
07-06-2008, 13:53
ами с нищо не допренасям ..... идинственото е, че всичко си хвърлям в кошовете и много се дразня на другите ...само едно още немога да свикна , да си хварлям фасовете в коша ...ама и тва ще се науча ...

Kaos_Urbano
07-06-2008, 13:54
Хвърлям си боклуците винаги в коша.Изгасям си фасовете и ги слагам в кутия,която после хвърлям в казана(поне докато съм в състояние).Винаги почиствам,когато си заминавам от някъде..

_princess_
07-06-2008, 14:10
Далеч съм от мисълта че някой ги предава за рециклиране или поне събира разделно.



Знаеш ли, понякога си мисля, че съм единственият човек, който си прави труда да събира хартията, пластмасата, стъклото и металите отделно...Винаги търся жълта или зелена кофа, а вкъщи имаме специален плик за такива отпадъци... НО мамка му, от един месец в квартала махнаха жълтите кофи и направо съм бясна :-x
Мисля, че вече е крайно време да започнат да се строят заводи за преработка на боклука...Но мамка им на шибаните управляващи, сигурно трябва да се складират 10 тона бали пред Народното събрание, за да си мръднат пръста по въпроса...

не си единствената и аз го правя, но сме малцина, които се замисляме за това :(

TERRORMACHINE
07-06-2008, 14:13
Просто си изгхвърлям боклуците в кофата!

Canis_Dirus
07-06-2008, 14:24
А някой задавал ли си е въпроса, колко енергоспестяващи всъщност са енергоспестяващите лампи? Колко енергия отива за производството на на една обикновена круша и една енергоспестяваща. После рециклирането и тн.

Например Биодизела от палмово масло е по-скоро вреден и има много лош СО2 баланс. за да се добие се изкореняват вековни джунгли (по-точно изгарят) - резултат огромни количества диоксид и унищожени цели екосистеми, които съвсем между другото са намалявали диоксида във въздуха. Тоест- биодизела съвсем не е толкова био. Заради него гладуват милиони (по-изгодно е да се прави биодизел, отколкото да се дава на гадните африканци). Това за някой е хубаво де.

А иначе, така и така нанесените щети са необратими. Например животните в дълбините на океана (6 км) ще усетят днешните действия след 400 години минимум. За да се върне равновесието в природата както в 1800 година (преди индустриалната революция) ще са нужни поне 2500 години.

Успех!

затова да не ви пука. Живейте си както искате. Глобалното затопляне така и така ще ни убие. Не можем да го спрем.

machoka
07-06-2008, 14:30
Всъщност човекът не може да съществува, без да нарушава баланса в природата.. Още първобитният такъв се е сетил, че трябва да убива животно и да руши природата за да си създаде сечива.

А много от въпросите, засягащи 'опазване на екосистемата ни', всъщност са елементарен въпрос на възпитание и култура, и ако ние ги притежавахме, въобще нямаше да стане въпрос за тях.

Това дали ще си сложиш енергоспестяваща крушка в банята или не, не те прави природозащитник. Хората от които зависи са тези, които разполагат с ресурси в глобален мащаб /огромни компании във всички области на индустрията/, а те дали го правят или не е друг въпрос. Някои да, други не.

Canis_Dirus
07-06-2008, 14:40
Всъщност човекът не може да съществува, без да нарушава баланса в природата.. Още първобитният такъв се е сетил, че трябва да убива животно и да руши природата за да си създаде сечива.
Първобитния човек въобще не е нарушавал баланса в природата. Тя си има буферен капацитет и може да понесе доста, без да има видими причини. Например едно езеро може да оцелее 50-100 години тежка промишленост и серни емисии.

Да твърдиш, че първобитния човек е нарушавал баланса в природата е все едно да твърдиш, че комар може да ти наруши кръвното налягане.

FelisDirus
07-06-2008, 14:43
Изхвърлям си боклуците в определените за тази цел места. Гордост на мама и на тати!

Айде сега пуснете една тема и за световния мир и цитирайте други кукли, още по умни. пф

machoka
07-06-2008, 14:56
Всъщност човекът не може да съществува, без да нарушава баланса в природата.. Още първобитният такъв се е сетил, че трябва да убива животно и да руши природата за да си създаде сечива.
Първобитния човек въобще не е нарушавал баланса в природата. Тя си има буферен капацитет и може да понесе доста, без да има видими причини. Например едно езеро може да оцелее 50-100 години тежка промишленост и серни емисии.

Да твърдиш, че първобитния човек е нарушавал баланса в природата е все едно да твърдиш, че комар може да ти наруши кръвното налягане.

Така де, имах предвид че още в зората на нашето съществуване сме били устроени така, че за да оцелеем жертваме нещата наоколо. Само дето тогава е било в пренебрежими количества, докато сега не е така.

Отделно на ръка маларийният комар може да те убие само с едно 'ухапване' ;)

FelisDirus
07-06-2008, 15:02
Мачко, не си прав. И животните убиват животни, за да оцелеят. Борба за съществуване му викат хората. :wink:

И аз това казвам
.: machoka :.

FelisDirus
07-06-2008, 15:20
Хаха, да де, но това по никакъв начин не нарушава природния баланс. Напротив - той точно в това се състои. :)

_princess_
07-06-2008, 16:30
За да се върне равновесието в природата както в 1800 година (преди индустриалната революция) ще са нужни поне 2500 години.

Успех!

затова да не ви пука. Живейте си както искате. Глобалното затопляне така и така ще ни убие. Не можем да го спрем.

То е ясно като бял ден, че от глобалното затопляне ще измрем. Но ако за една вечер 1млн души (и повече) не си пуснат телевизора (примерно) и не си оставят пусната чешмата докато си мият зъбите, и ако това се повтаря по-често със сигурност това ще си окаже влияние макар и минимално и незабележимо. Дребните неща правят големите.

А Canis_Dirus съгласна съм с всичко, което казваш!

Saymon90
07-06-2008, 16:41
http://farm4.static.flickr.com/3238/2386881120_d48bc9a2f1_m.jpg

8-)

Swinkenhoffer
07-06-2008, 17:29
Пестя вода, електричество, ходя основно пеша (това брои ли се?), нося хартия за рециклиране, ползвам найлонови торбички по няколко пъти или ги даваме в някои квартални магазинчета. Май е това... и никога не си изхвърлям боклуците извън кофата. Затова джобовете ми са пълни с глупости. :D

bulgarche
07-06-2008, 18:28
Аз пък в града понякога си позвалявам да си хвърля хартийката от дъвката извън коша. Когато се прибирам с автобус, винаги си хвърлям билетчето под една тераса. Веднъж си извърших консервата в едни храсти. Не мислех да го правя, но казаха че така трябва, но преди това да я поначука, за да ръждяса по-лесно и се разпадне :)

B3B0K
07-06-2008, 22:16
ами с нищо не допренасям ..... идинственото е, че всичко си хвърлям в кошовете и много се дразня на другите ...само едно още немога да свикна , да си хварлям фасовете в коша ...ама и тва ще се науча ...
i az go imam toq problem
.. poslednata drapka i fasa go pusakm praa 3 kra4ki i se spiram i se vra6am ... 3 sedmici ve4e i seki pat .... ujasno e trudno se svikva navik si e

Pliok0019
07-06-2008, 22:44
Рециклирам всички бирени бутилки на компанията ми (които, повярвайте ми, са ужасно много), докато си мия зъбите спирам водата и изхвърлям всичко в кофите за боклук.

hottie
07-07-2008, 14:39
Хвърлям си боклуците в кошчетата за боклук, хвърлям си боклука разделно (когато мога, защото кофите са ограничени и все някой ги пали :-x ), загасвам осветлението зад себе си, гледам да не тече излишна вода и на плажа ако видя някое найлоново пликче или нещо от този род се навеждам и го изхвърлям после в кошчето. Може и още де, но все пак... :)

dudumaster
07-07-2008, 17:58
ми когато съм в планината винаги си ноася боклуците до кофата, ама в града понеже сички са тъпи ги хвърлям къдет ми падне. Както и да е, ползвам по-малко пликове, спирам водата като се бръсна, гася уреди които не използвам, бе пука ми за природата и ще я пазя нищо че сичко живо цапа и унищожава :)

amatorium
07-07-2008, 19:26
Vajnoto e da se unishtojava kolkoto se moje po-burzo. V ramkite na 1 pokolenie trqbva totalno da se promeni peizaja na vsichko. Kolkoto po-burzo udarim dunoto, tolkova po-burzo shte otskochim. Inache pokoleniqta nqma da znaqt kakva e bila prirodata predi tqh. Drugo si e da si otrasnal s divite jivotni i v edin moment da se ogledash prez balkona i ko da vidish samo kal i dimqshti auspusi na golfcheta navred ... 8)

Canis_Dirus
07-07-2008, 19:29
Само общи приказки без никакъв смисъл.

Слагайте газови на колите!

RoyTheReaper
07-08-2008, 07:15
Хвърлям си боклуците само в кош; когато няма такъв наоколо ги прибирам в някаква торба/джоб или си ги нося в ръката.

На работа пия вода и кафе от стъклените чаши и не използвам пластмасовите. 8-)

Christ
07-08-2008, 07:59
Единственото нещо, с което "допринасям" е, че карам кола на метан. И то не, за да пазя околната среда, а защото е по-евтино. :-D

Иначе си хвърлям боклука по земята, не събирам разделно и харча енергия... Убийте ме с камъни. :-o

Dreammy
07-09-2008, 10:14
Единственото нещо, с което "допринасям" е, че карам кола на метан. И то не, за да пазя околната среда, а защото е по-евтино. :-D

Иначе си хвърлям боклука по земята, не събирам разделно и харча енергия... Убийте ме с камъни. :-o

защо? :?

RoyTheReaper
07-09-2008, 11:04
Защото който обича света, няма любов към Отца си. :)

cherinka
07-09-2008, 11:11
бих избрала сирене на килограм
Тва сирене на килограм ще го носи в ръка от магазина до тях!?!? и ще го сложи в хладилника голо!?

Muse_of_Madness
07-10-2008, 08:28
Пръскам освежители за въздух където ми падне. Паля и чупя каквото ми падне. Обожавам да късам растенията :D

Canis_Dirus
07-11-2008, 18:37
Ям свинско! При производството на 1 кг. свинско се отделя до 4 пъти по-малко въглероден диоксид отколкото при производството на 1 кг. телешко и 10% по-малко, отколкото при производството на пилешко.

Свинята - за един по-чист свят!

Decu
07-11-2008, 19:37
Изяж бобър - спаси дръвче! :D

Christ
07-11-2008, 21:19
Защото който обича света, няма любов към Отца си. :)

LOL Srsly?!

Не, просто защото не виждам смисъл. И света не е "природата". :D

amatorium
07-12-2008, 02:15
Bratq, otdaite se na chekiite. Pri chekiq chovek otdelq mnogo po-malko CO2 otkolkoto pri sex :lol: :lol: :lol:

Iria
07-12-2008, 11:36
Хвърлям си боклука в коша, когато си мия зъбите спирам чешмата. За съжаление в града, който живея няма кофи за разделно събиране на отпадъците. Загасям лампата когато излизам от стаята, ако е светло не я светвам. Има и други неща, но не се сещам :)

_princess_
07-13-2008, 18:38
бих избрала сирене на килограм
Тва сирене на килограм ще го носи в ръка от магазина до тях!?!? и ще го сложи в хладилника голо!?

:D za sireneto - mnogo qsno che nqma da go vzema na ruka, horata mi go zavivat v hartiika, koqto se razlaga mnogo po-burzo ot nailona za vakuumirane (ili ne znam tam kak mu kazvat) a v hladilnika shte si go sloja v kutiika :lol:

GLeZoRanA
07-13-2008, 18:50
Абе само аз ли недопринасям с нищо :(

AutumnTears
07-14-2008, 17:56
Единственото нещо, с което "допринасям" е, че карам кола на метан. И то не, за да пазя околната среда, а защото е по-евтино. :-D

Иначе си хвърлям боклука по земята, не събирам разделно и харча енергия... Убийте ме с камъни. :-o

защо? :?
za6toto vqrva 4e bog se griji za prirodata :lol: