PDA

View Full Version : Garnier Ambre Solaire



DuLcEtO
07-06-2008, 12:53
искам да попитам някой ползвал ли е Garnier Ambre Solaire Clear protect 30 и дали е доволен и колко горе доло струва :) :D

Care_me_away
07-06-2008, 13:02
zA PURVI PUT GO 4UVAM :d SORRY :P

sladkъ_mackъ
07-06-2008, 13:16
Плажно мляко ли е :-o :-o

o0ps
07-06-2008, 13:36
Описание на продукта
Революционен продукт. Първия 100% прозрачен спрей с висока защита от слънцето. Немазен и нелепнещ. Прозрачна защита, която може да бъде използвана от всеки ъгъл, като се нанася лесно без да оставя следи. Високотехнологични фотостаббилни UVA и UVB филтри.

Garnier представя нова слънцезащитна серия продукти

Garnier представи нова серия слънцезащитни продукти Ambre Solaire, разработени в съответствие с европейските препоръки за защита на здравето на кожата срещу вредното въздействие на UVA и UVB лъчите. Продуктите Ambre Solaire съдържат патентована фотостабилна система със защитаващи от слънцето филтри, които предлагат трайна защита, устойчива на слънце. Mexoryl® XL & SX е първият фотостабилен филтър, който гарантира защита от UVA лъчите, за да запази по-добре здравето на кожата в дългосрочен план, и срещу UVB лъчите (за да пази от слънчево изгаряне). Фотостабилността е основна характеристика на продуктите Ambre Solaire, а това означава, че защитата е трайна, защото филтърът Mexoryl е устойчив на слънчева светлина.

Garnier работи съвместно с ECL (Асоциация на европейските лиги за борба с рака) в дългосрочен план, за да подпомага разпространението на най-добрите практики за защита от слънцето, и да образова хората как най-ефективно да се грижат за кожата си.

Когато кожата е изложена на слънце, се задейства естествен защитен механизъм срещу ултра-виолетовите лъчи - произвеждат се пигменти, имащи способността да ги абсорбират. Ние познаваме този процес като "почерняване". За нещастие тези пигменти не винаги са достатъчна бариера за вредните UV лъчи. Ефективната слънчева защита покрива едновременно UVA и UVB лъчите, тъй като комбинацията от тези два вида лъчи причинява изгарянето на кожата, преждевременното стареене на кожата, загубата на еластичност и, в най-лошия случай - развитието на ракови образувания по кожата.

Така наречените UVB лъчи действат основно на повърхността на кожата. Те са тези, които причиняват "изгарянето". При все това 95% от UV лъчите са UVA лъчи, които са смятани за основните причинители на преждевременото стареене на кожата, тъй като проникват много по-дълбоко от UVB лъчите, повреждайки еластина и колагеновите фибри. Това води до появата на бръчките, дълбоките линии, тъмните петна, липсата на стегнатост на кожата. UVA лъчите достигат до земната повърхност целогодишно. Затова е важно да защитаваме кожата си, независимо какво е времето навън, а също така е важно и тази защита да не променя характеристиките си под действието на слънцето.

Съветът на специалистите на Garnier Ambre Solaire е да се използва подходящ за вашата кожа защитен фактор, като препоръката е той да е минимум SPF 30 за децата и минимум SPF 20 за възрастни.

С фактор 20 е 18,60, а с фактор 30 е 19,50 :)
http://www.wilkinsonplus.com/content/ebiz/wilkinsonplus/invt/0242757/0242757_m.jpg

foreverr
07-06-2008, 13:46
Aз не съм го използвала/имам си друго плажно масло..Но мислих да копувам тва на гарниер-ама като видях, че струва 20 лева се отказах и си взех на нормална цена от 10 лева!

BoRe
07-06-2008, 16:23
Garnier :?

DuLcEtO
07-07-2008, 09:41
Плажно мляко ли е :-o :-o

дам :-D

DuLcEtO
07-07-2008, 09:41
Описание на продукта
Революционен продукт. Първия 100% прозрачен спрей с висока защита от слънцето. Немазен и нелепнещ. Прозрачна защита, която може да бъде използвана от всеки ъгъл, като се нанася лесно без да оставя следи. Високотехнологични фотостаббилни UVA и UVB филтри.

Garnier представя нова слънцезащитна серия продукти

Garnier представи нова серия слънцезащитни продукти Ambre Solaire, разработени в съответствие с европейските препоръки за защита на здравето на кожата срещу вредното въздействие на UVA и UVB лъчите. Продуктите Ambre Solaire съдържат патентована фотостабилна система със защитаващи от слънцето филтри, които предлагат трайна защита, устойчива на слънце. Mexoryl® XL & SX е първият фотостабилен филтър, който гарантира защита от UVA лъчите, за да запази по-добре здравето на кожата в дългосрочен план, и срещу UVB лъчите (за да пази от слънчево изгаряне). Фотостабилността е основна характеристика на продуктите Ambre Solaire, а това означава, че защитата е трайна, защото филтърът Mexoryl е устойчив на слънчева светлина.

Garnier работи съвместно с ECL (Асоциация на европейските лиги за борба с рака) в дългосрочен план, за да подпомага разпространението на най-добрите практики за защита от слънцето, и да образова хората как най-ефективно да се грижат за кожата си.

Когато кожата е изложена на слънце, се задейства естествен защитен механизъм срещу ултра-виолетовите лъчи - произвеждат се пигменти, имащи способността да ги абсорбират. Ние познаваме този процес като "почерняване". За нещастие тези пигменти не винаги са достатъчна бариера за вредните UV лъчи. Ефективната слънчева защита покрива едновременно UVA и UVB лъчите, тъй като комбинацията от тези два вида лъчи причинява изгарянето на кожата, преждевременното стареене на кожата, загубата на еластичност и, в най-лошия случай - развитието на ракови образувания по кожата.

Така наречените UVB лъчи действат основно на повърхността на кожата. Те са тези, които причиняват "изгарянето". При все това 95% от UV лъчите са UVA лъчи, които са смятани за основните причинители на преждевременото стареене на кожата, тъй като проникват много по-дълбоко от UVB лъчите, повреждайки еластина и колагеновите фибри. Това води до появата на бръчките, дълбоките линии, тъмните петна, липсата на стегнатост на кожата. UVA лъчите достигат до земната повърхност целогодишно. Затова е важно да защитаваме кожата си, независимо какво е времето навън, а също така е важно и тази защита да не променя характеристиките си под действието на слънцето.

Съветът на специалистите на Garnier Ambre Solaire е да се използва подходящ за вашата кожа защитен фактор, като препоръката е той да е минимум SPF 30 за децата и минимум SPF 20 за възрастни.

С фактор 20 е 18,60, а с фактор 30 е 19,50 :)
http://www.wilkinsonplus.com/content/ebiz/wilkinsonplus/invt/0242757/0242757_m.jpg

мерси :)

_FaShIoN_
07-07-2008, 12:03
Аз не използвам такива със слънцезащитен фактор,аз си взимам от тея олията за бърз и траен загар... и съм много доволна... :)

sweet_bubka
07-07-2008, 20:36
в зехтина е истината :-o

nutso
07-21-2008, 13:46
Здравеите. изкам да предопредя всички за този продукт Garnier Clear Protect. когато трагна рекламата веднага реших ,че ще си го взема така и направих аз лесно изгарям по-принцип годеницата ми сащо. този продукт ме впечетли с това ,че е прозрачен и не е хлъзгав.
Взех го и на другия дсен отидохме ма басеин много хора вече си го бяха купили.както и да е на другия ден ми се поеви обрив по раменете врътъ гъргъ и ръцете.кожния лекар заключи , че това е кожна алергия от сънцето и след като не сам има до сега и след като прочете садържанието на GARNIERA
ми каза да не го използвам повече и че тои е главната причина. даде ми да се мажа с едно кремче и след 10 тина дни се оправих.на няколко мои приятели сащо им се получи този обрив те си бяха с техен GARNIER.днес 3 седмици по касно тази сутрин ходих да карам малко колело около един час карам и се намазах с него по ръцете и врътъ.защото не ми се вярваше много да е от GARNIERA и исках да сам сигорен и ето макар ,че почти не ме е пекло слънце защото карах колело от 8 до 9 сутринта преди около половин час тоест към 4 следобяд започна сърбежа и се засилва на места излязоха и мехурчета.ре6их да видя дали пише нещо за обриви но не пише.Исках да ви предопредя ако се замислеите много барзо спряха рекламата. преди малко званях на една позната която работи в цветарски магазин и точно до нея има голям магазин точно за такива работи помолих я да пита колешката си дали някои се е оплаквал от GARNIERA. след 15 мин ми се обади и ми каза че никои не се е оплаквал но тъкъв GARNIER вече нямало казал им доставчика че е до изчерпване на количествата.тя продавачката му казала че много иска да зареди от него защото е много търсен и е свършил за няколко дена но доставчика се поосмихнал и казал казваите на клиентите си че този продукт няма да се появи скоро на пазара да си вземат друг.
Вие си преценете аз изпълних гражданския си дълг и ви предопредих .

nejnaDROGA
07-21-2008, 15:44
1.Нутсо каква годеница имаш пък ти :lol: Да ме извиняваш ама като гледам как пишеш "гърбЪ,врЪтЪ,сАм,иЗкам ..." и ме навява странното чувство,че не си много голям :-D
2.Не ти прочетох поста,защото ми се стори тъп :?
3.Този продукт на Гарниер не съм го ползвала,но и НЯМАМ намерение :P Три мои приятелки си го бяха купили и 3-те го ползваха по 1 път :D Едната стана червена като рак,въпреки,че фактора му е 30 :x А другите 2 казаха,че се чувстват некомфортно с него :? (не знам в какво точно се е състоял този дискомфорт,но не ми и пука :D )
Има хиляди продукти,от които кожата не стои бяла и не се хлъзга,така че за нищо на света не бих си взела точно този :? :D

mil4eto_
07-25-2008, 09:46
Аз на Гарние никога не бих си взела слънцезащитен продукт. :?
Иначе струва около 15-20 лева.