PDA

View Full Version : Проблем след вирус.



one_teen
07-06-2008, 14:15
Хей,хора..здравейте,преди 2-3 дни изтеглих един файл от чужд сайт,и Нод-а и Авира-та ми писнаха...махнах го,и файлам ахнах в последствие и си мислех,че проблем,няма да има.Обаче днес се връщам в София и си пускам компа - Часовника ми с няколко часа напред,година - 2025,където и да вляза...навсякъде ми е извън профила.Влизам...сичко е ок,затварям прозореца...На ново влизам - всичко пак извън профила ми.
Help! :? Може би трябва преинсталация,но излишни пари не ми се дват,а сам не мога...И к'во да правя сега? :?

Ruthless
07-06-2008, 14:26
Относно дата и час, можеш да направиш следното:

1. Влез в Start -> Settings -> Control Panel -> Date and Time
2. Отиди на Internet Time Tab
3. От падащото меню, избери сървър time.windows.com
4. Цъкни на Update now
5. Изчакай. След, като приключи, отдолу ще изпише дали е успешно синхронизирано времето или не, ако не е опитай с друг сървър от падащото меню.
6. Избери OK

Алтернативен вариант:

1. Влез в Start -> Settings -> Control Panel -> Date and Time
2. Отиди на Time Zone Tab
3. От падащото меню, избери:
(GMT +02:00) Helsinki, Kyiv, Riga, Sofia, Tallnn, Vinkius
4. Отдолу сложи отметка на Automatically adjust clock for daylight saving changes
5. Избери OK.

След това:



Изтеглете Microsoft AutoRuns
http://download.sysinternals.com/Files/Autoruns.zip

Разархивирайте AutoRuns в негова собствена папка и стартирайте exe файла с име autoruns

1. Изберете Options -> Hide Microsoft Entries
2. Изберете File -> Refresh
3. Изберете File -> Save as

Изберете да запазите файла някъде и след това отидете в директорията, където го записахте, влезте в него и copy/paste информацията в следващия си отговор тук.

one_teen
07-06-2008, 14:38
Мерси...с часа и датата се бях оправил още преди това...но другото ми е проблем :(

Ruthless
07-06-2008, 14:58
Пусни лог файл от AutoRuns, за да видим какво е положението.