PDA

View Full Version : Национализъм



Proud Bulgarian
07-06-2008, 20:35
Ето 1 статия какво представлява национализма.
http://www.voininatangra.org/modules/xfsection/article.php?articleid=305
Дълга е, но наистина си заслужава.

Freiheit
07-06-2008, 20:35
сега ще я погледна..

kristo
07-06-2008, 20:47
Съжалявам за директността, но национализма на тюркофилчетата от движението "Войни" на някакъв си тангра ми е малко съмнителен. Пък и като видях, че автор на темата е известният Елтимир, един човек с огромна слабост към алкохолните напитки и правилно наричан Елти-психото още повече се усъмних в цялата работа :-o.

Proud Bulgarian
07-06-2008, 20:55
Кристо, ясно, чел си как танкистите пишат за Елтимир, само дето той е съвсем наред с акъла си и НЯМА НИКАКВА СЛАБОСТ КЪМ АЛКОХОЛА!ПОВЯРВАЙ МИ! За Тангра няма да коментирам, но поне Воините са истински националисти- за разлика от разни малоумници по някои други форуми. Сайта www.voininatangra.org е националистически и не е свързан до толкова с Тангра.Моля да не се обсъжда Тенгрианството в тази тема.

kristo
07-06-2008, 21:05
Кристо, ясно, чел си как танкистите пишат за Елтимир, само дето той е съвсем наред с акъла си и НЯМА НИКАКВА СЛАБОСТ КЪМ АЛКОХОЛА!ПОВЯРВАЙ МИ! За Тангра няма да коментирам, но поне Воините са истински националисти- за разлика от разни малоумници по някои други форуми. Сайта www.voininatangra.org е националистически и не е свързан до толкова с Тангра.Моля да не се обсъжда Тенгрианството в тази тема.
Добре, тенгрианството обещавам да не го обсъждам в тази тема. Пък и просто за тюркски религии не ми се говори.
За Елтимир съм чувал доста работи, разбира се и хубави и можеби има защо, но като цяло повечето неща, които знам за него не ми правят много добри асоциации. Не знам доколко е признак на български национализъм най-малкото да отричаш християнските ценности, от които българският народ от хиляда и кусур години се води. Някак си малко съмнително ми се вижда да си български националист, а да отричаш вярата на народа си. Просто не ми се вързва. Иначе този Елтимир е общо взето обгърната в тайнственост личност, която обаче хич не ми вдъхва доверие. Аз лично точно такова лице на българският национализъм не бих си избрал определено. Въпрос на лично мнение все пак, не се налагам. Но смятам, че българските националистически партии трябва да се водят от християнски, а не от шамански езически принципи.

Proud Bulgarian
07-06-2008, 21:11
кристо, в сайта на воините никой,ама никой, още по малко Елтимир(Ангел Грънчаров) отрича християнстово. Религиите не се противопоставят(освен юдеизма и крайните течения на мюсюлманството). Дядото му е бил свещеник в родното му село(както и други представители на рода му). Бил е в затвора по времето на комунизма 2 пъти.Излежава присъдите. След това са водени дела с/у него за фашизъм, но прекратени поради липса на доказателства. Чел съм му автобиографичната книга ще я потърся и ще дам линк за нея. Ето какво представлява Движение "Воини на Тангра":
http://www.voininatangra.org/modules/xfsection/article.php?articleid=207

kristo
07-06-2008, 21:29
кристо, в сайта на воините никой,ама никой, още по малко Елтимир(Ангел Грънчаров) отрича християнстово. Религиите не се противопоставят(освен юдеизма и крайните течения на мюсюлманството). Дядото му е бил свещеник в родното му село(както и други представители на рода му). Бил е в затвора по времето на комунизма 2 пъти.Излежава присъдите. След това са водени дела с/у него за фашизъм, но прекратени поради липса на доказателства. Чел съм му автобиографичната книга ще я потърся и ще дам линк за нея. Ето какво представлява Движение "Воини на Тангра":
http://www.voininatangra.org/modules/xfsection/article.php?articleid=207
Добре, даваш ми цитати от сайта на войните и не ми звучи зле тяхната платформа. Аз по принцип никоя националистическа формация не я отричам като цяло. Просто тези хора са ми съмнително и са като някаква секта да кажем. И кой са тези хора? Кой ги е виждал и с какво са се проявили? Тънат в анонимност, от която ако излязат, може и да се разсее мъглата около тях. Иначе излиза че са някаква сборна формация от ентусиасти, ня която Елти им е създал платформа, около която обаче са се обединили някакви никому неизестни и тайнствени личности.
За Елтимир знам, че е бил репресиран от комунистите. Знам, че не само е внук на свещеник, знам, че дори е бил в манастир, но след като е излезнал от манастира е тръгнал по лош път- алохолизъм и други вредни неща покрай него. То се вижда просто, че има слабост към чашката. Не го хуля, но ако не излезе от анонимност и не разкрие себе си, няма кой да му повярва и ще се носят какви ли не слухове, които ако не ги опровергае, ще излезе, че са истина.

Proud Bulgarian
07-06-2008, 21:36
Воини на Тангра не е секта. Просто никоя медия не говори за тях(по обясними причини)- медийно затъмнение около тях. Никой сайт, освен 2, не иска да сложи техен банер, никой вестник не иска да пише за тях, дори да споменава името на Ангел Грънчаров- Елтимир. Свързани за с разбиването(обезличени са нарисуваното турско знаме и надписите, чешмата си тече) на чешмата-паметник на турците взривили вагона с майки с деца преди години. Елтимир не е алкохолик(нито пък въздържател).Не злоупотребява с алкохола. Има жена, дете, внуче. И да иска няма как да излезе от анонимност. А скоро си спира и И-нета и ще се бори по друг начин.

kristo
07-06-2008, 22:13
Воини на Тангра не е секта. Просто никоя медия не говори за тях(по обясними причини)- медийно затъмнение около тях. Никой сайт, освен 2, не иска да сложи техен банер, никой вестник не иска да пише за тях, дори да споменава името на Ангел Грънчаров- Елтимир. Свързани за с разбиването(обезличени са нарисуваното турско знаме и надписите, чешмата си тече) на чешмата-паметник на турците взривили вагона с майки с деца преди години. Елтимир не е алкохолик(нито пък въздържател).Не злоупотребява с алкохола. Има жена, дете, внуче. И да иска няма как да излезе от анонимност. А скоро си спира и И-нета и ще се бори по друг начин.
Има и други неща около Елтимир, не са само тези, за които ти говориш. Според това, което съм чувал за Войните/признава си, че не е много и просто няма как да знам повече неща поради обясними причини/, Елти е изгонил голяма част от приближените си хора в организацията и ги е обвинил в някакви саботажи, конспирации и от рода. Тоест, страда от прекалена конспиративност, което е грешката на повечето националистически движения и именно това трябва да се преодолее. Защото това определено не прави добро впечатление на обикновените хора, редови български националисти или млади хора, които тепърва прохождат в дебрите на българският национализъм.
Иначе да са му живи и здрави жената, децата и внучето на Елтимир. Казвам го най-откровено. И това, че не го харесвам особено много не значи, че му мисля злото или нещо от рода, защото определено не съм такъв човек.
Ами надявам се да има възможност да излезе от анонимност този Елтимир и да се докаже наистина. Тогава ще го подкрепя най-искренно, макари да не споделям някой от възгледите му. Но около платформата на един градивен български национализъм, излязал от анонимност и действащ, бих го подкрепил, защото българският национализъм не трябва да се свързва с еднаили няколко партии, той включва всички националисти в България, включително и безпартийните.

Proud Bulgarian
07-06-2008, 22:22
Това за гоненето е лъжа. Първо то няма движение с водачи, членове и т.н. Няма членски внос, регистрационна листа и т.н. Няма "включване", листи с членове и т.н. Следователно, Елтимир няма как да изгони никой. Освен, разбира се, от форума- там са баннати разни като Танкиста, Антон Рачев от Русе и разни такива идиоти.
П.П. Пише се "воин", а не "войн".

w0sh
07-06-2008, 22:59
Хаха. Войните на Тангра ли си истинксите националисти? ХАХ. Хора, които мислят, че Хеопсовата пирамида е създадена от българи.

kristo
07-06-2008, 23:46
Хаха. Войните на Тангра ли си истинксите националисти? ХАХ. Хора, които мислят, че Хеопсовата пирамида е създадена от българи.
Именно заради подобни неща и аз им нямам доверие. Просто казвам, че ако излезнат от анонимност и наистина се представят като български националисти, тогава бих ги подкрепил, нищо че и аз съм от ВМРО :). Защото за мен българският национализъм е надпартиен и не се заключва в нито една националистическа партия.

Proud Bulgarian
07-07-2008, 08:48
И как предлагаш да излязат от анонимност след като има пълно медийно затъмнение спрямо тях?

Proud Bulgarian
07-07-2008, 08:54
И как предлагаш да излязат от анонимност след като има пълно медийно затъмнение спрямо тях?

"Proud Bulgarian", a?Щом си толкова "Прауд", че си българин, защо си го написал на английски :?

Щото това е форум и никовете не могат да се пишат на кирилица...

Първокласник
07-07-2008, 08:56
И как предлагаш да излязат от анонимност след като има пълно медийно затъмнение спрямо тях?

"Proud Bulgarian", a?Щом си толкова "Прауд", че си българин, защо си го написал на английски :?

Щото това е форум и никовете не могат да се пишат на кирилица...Сигурен ли си?!?!

Proud Bulgarian
07-07-2008, 09:24
И как предлагаш да излязат от анонимност след като има пълно медийно затъмнение спрямо тях?

"Proud Bulgarian", a?Щом си толкова "Прауд", че си българин, защо си го написал на английски :?

Щото това е форум и никовете не могат да се пишат на кирилица...Сигурен ли си?!?!
:oops: явно тук можело. Има ли опция за редакция?

kristo
07-07-2008, 10:46
Прауд, добре разбирам, че на Елтимир никак не му е лесно и няма никакво влияние в момента. И че не е популярен на обществото защото няма възможност да излезе от анонимност. Но кажи ми тогава, как искаш хората да го познават кой е и още по-малко да му повярват? Няма как да стане. И все пак това оправдание, че всеки го забранявал, само защото е антикомунист и е лежал по лагерите на комунистическа България ми е много съмнително. И ми изглежда просто като оправдание това, което ми обясняваш. Защото как един Георги Ифандиев, който също е голям антикомунист и е бил репресиран и преследван през комунизма намери начин за изява и сега страшно много българи знаят кой е и за какво се бори? Това означава, че начини винаги се намират. Още повече, че колкото и да е фалишива тази демокрация, която имаме в моманта, поне това бе извоювано през нея, а иманно свободата на словото. И не мисля, че хората които казват истината са забранявани в повечето случайте. Доказателството е пак за мен лично един Ифандиев, който досега изнесе страхотно много истини за мръсотията и помията в тази държава. Та Елтимир ако не намери начин за изява, каузата му е загубена и никой няма да му вярва освен хората от обкръжението. А те със сигурност са доста малко.

Proud Bulgarian
07-07-2008, 10:50
Прауд, добре разбирам, че на Елтимир никак не му е лесно и няма никакво влияние в момента. И че не е популярен на обществото защото няма възможност да излезе от анонимност. Но кажи ми тогава, как искаш хората да го познават кой е и още по-малко да му повярват? Няма как да стане. И все пак това оправдание, че всеки го забранявал, само защото е антикомунист и е лежал по лагерите на комунистическа България ми е много съмнително. И ми изглежда просто като оправдание това, което ми обясняваш. Защото как един Георги Ифандиев, който също е голям антикомунист и е бил репресиран и преследван през комунизма намери начин за изява и сега страшно много българи знаят кой е и за какво се бори? Това означава, че начини винаги се намират. Още повече, че колкото и да е фалишива тази демокрация, която имаме в моманта, поне това бе извоювано през нея, а иманно свободата на словото. И не мисля, че хората които казват истината са забранявани в повечето случайте. Доказателството е пак за мен лично един Ифандиев, който досега изнесе страхотно много истини за мръсотията и помията в тази държава. Та Елтимир ако не намери начин за изява, каузата му е загубена и никой няма да му вярва освен хората от обкръжението. А те със сигурност са доста малко.
Е да, ама при Елтимир преди няколко години(по скоро десетина, нз точната година)нахлуват полицайте(същите, които са го арестували при комунизма) и го задържат с обвинения за фашизъм и нз си кво още. Не намират никакви доказателства и го пускат. И се е опитвал да си намери място за изява, но не го допускат до никой вестник или телевизия.

kristo
07-07-2008, 11:04
Прауд, добре разбирам, че на Елтимир никак не му е лесно и няма никакво влияние в момента. И че не е популярен на обществото защото няма възможност да излезе от анонимност. Но кажи ми тогава, как искаш хората да го познават кой е и още по-малко да му повярват? Няма как да стане. И все пак това оправдание, че всеки го забранявал, само защото е антикомунист и е лежал по лагерите на комунистическа България ми е много съмнително. И ми изглежда просто като оправдание това, което ми обясняваш. Защото как един Георги Ифандиев, който също е голям антикомунист и е бил репресиран и преследван през комунизма намери начин за изява и сега страшно много българи знаят кой е и за какво се бори? Това означава, че начини винаги се намират. Още повече, че колкото и да е фалишива тази демокрация, която имаме в моманта, поне това бе извоювано през нея, а иманно свободата на словото. И не мисля, че хората които казват истината са забранявани в повечето случайте. Доказателството е пак за мен лично един Ифандиев, който досега изнесе страхотно много истини за мръсотията и помията в тази държава. Та Елтимир ако не намери начин за изява, каузата му е загубена и никой няма да му вярва освен хората от обкръжението. А те със сигурност са доста малко.
Е да, ама при Елтимир преди няколко години(по скоро десетина, нз точната година)нахлуват полицайте(същите, които са го арестували при комунизма) и го задържат с обвинения за фашизъм и нз си кво още. Не намират никакви доказателства и го пускат. И се е опитвал да си намери място за изява, но не го допускат до никой вестник или телевизия.
Оо, то за Ифандиев мислиш никакви обвинения във фашизъм няма към него, така ли? За него пък какви ли не слухове се носят, от лоши до още по-лоши. А и сега има разлика с преди 10 години мой човек. Може да не е особено голяма, но сега има по-голяма свобода на изява. Пак ти казвам, Елтимир може да намери начин да се реализира ако е упорит и борбен. Просто явно не се бори достатъчно. Как други като него, с подобни възгледи и съдба намериха начин да се реализират, а той не успява? Ако ще в някоя забутана кабелна телевизия да е като за начало, но мисля че може да намери начин да се покаже пред света и да го разберем що за човек е и какви възгледи има. А в последствие ако стане популярен със сигурност ще бъде привлечен и в някоя по-сериозна телевизия, стига да не прекалява с крайностите разбира се и да не говори за "гнева на Тангра" или някакви подобни. Просто не може никой да не го допуска никъде. Още повече, че определено не е известен на мнозинството от хората в България, в това бъди сигурен. Тъй че опитите за търсене на заговор на ДС срещу него да не го допуснат до никъде ми звучат неубедитено.

Proud Bulgarian
07-07-2008, 11:28
Преди(когато се появи Атака и не беше станало ясно какъв е Сидеров) щеше да говори в СКАТ, но изведнъж всичко пропаднало, оправдали му се глупаво и дотам... Мислиш ли, че върху Ифандиев не се упражнява контрол върху това, което говори? Вярно, много истини изрича, но не му е позволено да каже всичко.

kristo
07-07-2008, 11:37
Преди(когато се появи Атака и не беше станало ясно какъв е Сидеров) щеше да говори в СКАТ, но изведнъж всичко пропаднало, оправдали му се глупаво и дотам... Мислиш ли, че върху Ифандиев не се упражнява контрол върху това, което говори? Вярно, много истини изрича, но не му е позволено да каже всичко.
Ами сигурно и Елтимир си има вина да не го вземат в Скат ако е взел да ги изкарва подлоги да ДС и такива неща. Все пак той трябва да си даде сметка, какво препочита, да стой в анонимност и никой да не го знае или да си преглътне част от егото и да отиде в някоя телевизия, в която го приемат, пък с риск да не може да каже абсолютно всичко, което му се иска.
Да, на Ифандиев му е оказван натиск, но общо взето казва по-голямата част от това което мисли и иска да каже. Така че по-добре да кажеш част от истината, отколкото да не можеш да изречеш и 2% ако нямаш поле за изява. Щото колкото и днес интернет пространството да е важно и оказващо влияние, телевизията си е запазена марка и е от по-голямо значение за пропаганда и популяризиране на идеи и личности.

tankistabg
07-09-2008, 15:57
Съжалявам за директността, но национализма на тюркофилчетата от движението "Войни" на някакъв си тангра ми е малко съмнителен. Пък и като видях, че автор на темата е известният Елтимир, един човек с огромна слабост към алкохолните напитки и правилно наричан Елти-психото още повече се усъмних в цялата работа :-o.

Абсолютно точно.

Даже в една от "статиите си" Елтимир беше написал за заключение:

"а най лошото е че съм трезвен"

:D

tankistabg
07-09-2008, 16:00
Хаха. Войните на Тангра ли си истинксите националисти? ХАХ. Хора, които мислят, че Хеопсовата пирамида е създадена от българи.

според тях също така
Гилгамеш/ной/ е българин с името Булга-мъж :D
Добрия Самарянин е българин/от град Самара Волжка България/
Юда ИСКЪРиотски е българин предал исус :D
Лао Дзъ, Чингиз Хан и Юри Гагарин са българи за които е било писано че са българи но световния заговор е изтрил инфото.

:D