PDA

View Full Version : Ново училище,ново начало,без приятели.



za6to_vse_na_men;((
07-07-2008, 15:14
Здравейте!Както повечето от вас знаят останах без приятели,оставах и на изпит по МАТЕМАТИКА(в предишните теми разказвах).Така,миналата седмица се записах да уча в ПМГ и незнам дали са ме приели понеже успеха ми е 3.13 :( Това не е проблема,проблема е в това ,че съм адски нервна,трябва да отслабна,да ходя на уроци сега лятото по математика и английски,защото в което и да е даскало отида,ще се изискват тези неща..ако са ме приели в ПМГ (природо матем.гимназия) всъщност не се радвам,защото се чувствам адски притеснена,сякаш съм най-тълото същество на земята :cry: затова сега лятото ще се запиша на уроци и дано успея,аз съм АДСКИ ама АДСКИИИИИ срамежлива,незнам как да се справя хора,това даскало не е за мен,никого не познавам :( това е ново начало за мен,дори няма към кого да се обърна,защото нямам приятели..Eдна позната дето е голяма и учи там каза,че било гадно щото "дискриминират" как ще се справя леле толкова ме е срам,вие чувставали ли сте се така?Помните ли този момент,в който започнахте ново начало?Дори ми казаха че неможело писмено да се изпитва,да знам че звучи смешно,но аз съм толкова притеснителна,цялата ТРЕперя и гласа ми също и се излагам защото спичам от всякъде,и само си представям както незнам Английския и математика,и въобще всичко,как ще ми се смеят леле :cry: и ще ме подиграват в което и да е училище :cry: вие притеснителни ли сте?

densii
07-07-2008, 15:34
И аз скоро (преди 2 години вече) се преместих в ново училище.Не познавах никой,ама никой от класа. То беше нов клас и никой с никой не се познаваше.Първите 1-2 дни стояхме като .... всеки си мълчеше. После се опознахме та днес сме един,бих казала страхотен клас.
Спорред мен е добре да се опознаееш с няколко човека като на върво време.Не се притеснявай,все пак не боли :D .

Аз по принцип трудно се сприятелявам, защото ми е нужно да ги опозная преди да се отпусна...както си и ти.Най-добре като идеш седни до някой,който ей така се е паднал да стои сам и просто се представи и нещата ще потръгнат...Така направих аз и казвам: Аз съм .... приятно ми е. А момичето каза: Аз съм .... . И така.... :P

karitooy
07-07-2008, 16:29
Абе според мен всеки от нас малко или много се притеснява като му предстои нещо ново :) И аз съм притеснителна,но някак си успявам в тия гадни ситуаций да се справя...съгласна съм с densii,че на първо време е добре да се опознаеш с някой първите дни по-добре ще е тогава отколко в края на срока :-D А и мисля,че ще се чувстваш по-сигурна за напред :grin:
Аз ще дам пример със себе си като се наложи семейството ми спешно да замине за чужбина.Отидох по средата на годината :D и нали там чужд език,абе всичко е чуждо аахах никога няма да забравя как ме зяпаха сички кат влязох даже някои се изсмяха...и след 1-2 седмици намерих общ език с другите :) :D Така,че няма да се притесняваш :-P

D3m0n
07-07-2008, 17:44
И аз много се притеснявам за тоя момент...а лошото на метода със директното сядане и запознаване е,че момичето може да ти врътне един прав десен и да седне до някой друг...което те оставя в е*ана ситуация и целия клас ще те гледа криво после :D

ThePowerOfLove
07-07-2008, 17:56
Трябва малко да се успокойш! Това,че отиваш в ново училище не значи,че идва края на света. Всеки е преживял този момент. Аз първия учебен ден в новото даскало ми беше супер яко. Всички бяха добре настроени,всичко си беше ок. Трябва да отидеш и да се запознаеш с 2-3 човека,че да забележат,че си от класа,да не се получи така после да се чудят кво правиш в стаята им :-D Няма нищо страшно,не мисля,че някой ще тръгне да ти се смее...още първия ден. Вие не се познавате пък да тръгнете да се подигравате един на друг...представи си после какъв клас ще станете :?

Най-важното: Не се притеснявай,няма от какво. И другите ще са в твоето положение,в нов клас...спокойно ;)

sladur4etyYy
07-07-2008, 18:05
притесняваш се от изпитвания? аз бях така до 3-ти клас, вече не ми пука :D даже и нищо да не мога да отговоря, тва не ме притеснява. просто си кажи ''майната му, квото стане'' и така. тва важи и за сприятеляването. аз тая година бях 8-ми клас и познавах само 1 моми4е в новия клас, тя ми беше от стария, ама с нея 5 думи съм си казвала в живота, така че дори не седнах с нея. 1-ия ден отивам и ест бях закъсняла и сички се бяха наредили и аз седя и се оглеждам и 1 моми4е идва и ме пита ''искаш ли да седим 2-те'' и аз ''ми хуу'' и така :D не си трови нервите за глупости, сичко 4е е ОК :wink: още 1-ия ден гледай да се запознаеш с някого, оттам нататък ве4е нещата ще си потръгнат. и изообщо не се тревожи, ако не си добра по някои предмети, колкото съучениците ти. и едва ли някой ще ти се подиграва, че не вдяваш по математика, аз познавам о/о 8-9 човека, които я разбират, за всички останали това е непознат свят 8-)

kuklichka_bg
07-07-2008, 22:45
mi i az sq se mestq v novo daskalo sled 8 mi klas :} ama imam fr ot noviq mi klas sa opraish

for_love
07-08-2008, 06:25
ем аз се преместих в ново у4или6те преди 1 година и си мислех 4е 6е ми е мн трудно,но не бе6е така,4удех се кво 6е е впе4атлебието на другите,ама теее не се държаха гадно,пък и аз бързо се сприятелявам. Когато си в нов клас,малко те е страх,оба4е твоите съу4еници 6е имат любопоитство коя си и т.н.Хората от класа са наистина супер яки и самото даскало е суперрррррррр при мен:grin: :grin: :grin: :grin: Пожелавеам ти мн кусмет,а и 6те се запознае6 бързо и 6е има6 мн приятелии,освен тях оба4и и типокажи колко мн иска6 да се запознае6 с тях :) :) и вис4ко 6е е наред

SexY_tAnI
07-08-2008, 12:20
не трябва да се притесняваш.това че е ПМГ не значи че всички са някви ацките заклети зубари има и свестни.... имам приятели дето да се чудиш как са ги приели там :lol: :lol: :) Сао Спокойно не тряя се притесняваш...а не искам да те плаша но едва ли с успех 3 ще те приемат :(

Blo0dyBitch
07-08-2008, 12:43
мацка,спокойно :-)
повечето сме минали през тоя път-.аз примерно бях хипер нервна-никой не познавах от новия си клас и си викам сега като ги вида,няма да се държа грубо,с всички ще говоря(принципно съм мн зле-някой като не ми хареса първоначално не искам мн мн да общувам с него),ще се усмихвам на 1вия учебен ден и ще гледам да не остана поне сама на чин
пхахах,единственото,което се получи беше сядането до първото момиче което видях.като я погледнах-УЖАС-очилато,мургаво,с бяла ефирна пола,маратонки(някога били и те бели) и горница от анцунг,усмихваше ми се като олигофрен.Да го кажем така-исках възможно най-скоростно да се изнеса от даскалото и само с нея се запознах.В последствие се сприятелихме с нея (и с голяма част от класа)и един ден тя ми заобяснява колко стресирана била,на 15 септември,как страшно съм я гледала и прочие.(то понеже аз не съм и от най-цветните и весели хорица-поне на пръв поглед)
леко се отплеснах,но мисълта ми е,че си се вписах в класа и с единственото момиче,което слуша като моята музика,сме много добри приятелки(за жалост тя ще повтаря годината),а с останалата част от класа си се разбираме мн добре(въпреки че сме мнооого различни)
исвод-щом аз-капризния,привидно мрачен и скучен човек се вписа лесно(като вземем и тези 200 извинени отсъствия)-всеки може :grin:
не се притеснявай излишно-нито за приятелите,нито за самото училище
единствено те съветвам да не страниш от хората и да не правишмоята грешка

nefchi_bs
07-08-2008, 13:03
в 5ти клас се премстих в ново даскало и никои не познавах беше ми гадно щот си седях сама ама след 1 месец никои не помнеше,че съм нова :D но зависи до човека разбира се...сега като ме приемат някъде пак не се притеснявам те сички ще са нови и така....не се притеснявай излишно само се тормозиш по този начин щв видиш,че всичко ше си бъде съвсем наред като почнеш :-D

stefaniv
07-08-2008, 13:19
До 7ми клас съм сменил училищата 2 пъти,тоест съм бил в 3 различни училища.Сега съм 7 клас и ще кандидатсвам,така че това училище ще ми бъде четвърто.Няма от какво да се притесняваш,хора като хора,със своите мечти,стремежи,разбирания за живота и т.н Просто други физиономии. :)

Няма страшно ! :)

chocoleptic
07-08-2008, 13:20
Пф и аз ще имам нов клас .
Наиш ли как ме ебе ..
Нали сеш са ..

:-o
Ще се опознаете.
Нормално е първо да сте по-свити,но после ще се отпуснете и всичко ще е ок.
Да не ти пука. :)

selo_girl
07-08-2008, 14:14
Един приятелски съвет .. живей си живота 8) учкай си и това въобще да не те притеснява какво мислят за теб не слушай коментарчетата им ,където и да отидеш ще е едно и също всички са вече не толерантни
Но за съжаление само ограничените хора имат лошо мнение за човек който не познават достатъчно ;)