PDA

View Full Version : Така ли трябваше да стане?



mrysnika
07-07-2008, 16:39
Днес постъпих 'на работа' в една фирма,където да пиша разни документи и т.н., но 'шефката' изчезна и нямаше никой да ми обясни как да попълвам тея данни/то е от един лист да пиша същите неща,ама някак си...де да знам,мисля,че поне трябваше да остане да ми обясние кое как е/,даде ми една папка да се запознавам с материята и тва е,в офиса има други секретарки,които приемат обаждания,гледат разни списъци и прочие,казват за кога е заявката ала бала,а аз само ги гледам щото не знам кво да правя. Не ми казаха как да работя там с едни книги,които са нужни и на клиентите,които влизат в офиса. И днес ми е 1ви ден,а хич не ми хареса...8 часов работен ден,от който шефката си седеше в своята част и само аз ако ида да я питам нещо,ще ми го каже, може би трябваше да си поискам сам да ми обясни,ама не ми се стори редно,та не знам как е,струва ли ви се нормална тая ситуация и утре какво да правя? Не ми се харесва...8 часа пред компютър,много застояло,а и другите бачкат, а аз не знам как,може би ще се науча,ама нз. Не съм се отказал и въпреки тва нещо не ми харесва във всичкото това. Не съм подписал договор,ама не знам дали и да подписвам...при тия обстоятелства,просто ми е мн странно,само ако аз имам въпроси да тичам по шефката и тя от другата стая да ми 'обяснява', тя и с другите така говори,през вратите,а аз очаквах да дойде и да ми каже какво точно да правя с тези книги,които са около бюрото,които останалите използват,е да ,ама не,тя седи там в своята си част и тя също приема обаждания,предполагам,че има много работа и тя,ама кой да ме научи...нз ,нз ....Освен това тя днес излезе,пак по работа,разбира се и я нямаше половината ден...как ви звучи на вас това? :?

adrenalin_f
07-07-2008, 16:53
Хм... като за първи ден не е хубаво да правиш чак такива заключения,отиди о6ще 2-3 пъти и тогава вече,ако прецениш,че не ставаш за там,няма смисъл да си хабиш нервите.Колкото до шевката-ми тя жената сигурно е била доста заета,но нея защитавам,защото можеше да те предаде на друг човек,който да ти обясни как стоят нещата.Оплакваш се,че работното време е 8 часа-ами така е при всички било то предприятия,заводи или работа на компютър.
ПП. Лесна работа няма.

Alco
07-07-2008, 16:54
GadNicHkoYyYy[!]

mrysnika
07-07-2008, 17:00
GadNicHkoYyYy[!]
Мерси за смисления коментар, можеше и да си го спестиш.

mrysnika
07-07-2008, 17:00
Моля за адекватни мнения. :(

Saymon90
07-07-2008, 18:13
Виж, сега... първите дни на работа винаги са крехки. Постарай се да разбереш какво трябва да правиш, но ако нещо не ти е ясно, просто питай. Ти не си длъжен да знаеш какво трябва да правиш, а те са длъжни да ти покажат, тъй че не си мисли, че правиш гаф като питаш - напротив. По-добре така, от колкото да объркаш нещо, защото тогава е по-лошо, повярвай ми ;)

Ще ти дам пример - аз скоро също започнах работа, където се занимавам с много документи и софтуер, с които не бях запознат и в началото бях като пуснат от Марс. Направиха ми кратък брийфинг и ме пуснаха да видят какво ще направя. В началото имах въпроси и стъпвах малко предпазливо, но след няколко дни всичко си стана окей.

Но го има и момента със шефовете - не се знае на какво ще попаднеш. И все пак недей да си мислиш, че е пълно с перфектни шефове, а само твоята е кофти - напротив. В момента работодателите масово се държат зле с работниците си, тъй че просто се учи да свикваш. За сега не си в позиция да протестираш и да претендираш за повече... ако искаш да останеш на работа, разбира се ;)

Не мога да те посъветвам кой знае колко неща, освен да дадеш всичко от себе си, защото е много важно как ще започнеш... ;) Ако имаш някакви специфични проблеми - казвай, ще се радвам да помогна ако мога. :)
Успех!

mrysnika
07-07-2008, 18:33
Мхм.....а не знам дали става да помоля за работно време 4 часа..като официалното е 8....понеже чувствам,че на 8 няма просто да издържа.

Saymon90
07-07-2008, 18:48
Мхм.....а не знам дали става да помоля за работно време 4 часа..като официалното е 8....понеже чувствам,че на 8 няма просто да издържа.
Няма да направиш добро впечатление.
Каква е работата?

mrysnika
07-07-2008, 19:06
Свързано е със застраховане.

Saymon90
07-07-2008, 19:09
Ами, звучи ми като почасова работа. На тези плюсът им е, че можеш да работиш, колкото си искаш, но минусът - че правиш лошо впечатление ако работиш малко часове, без особена причина.
Не знам... прецени си :) И все пак първо се пробвай да оправиш нещата и после вземай такива мерки. ;)
На колко си?

mrysnika
07-07-2008, 19:11
На 18.

Saymon90
07-07-2008, 19:32
Ами, казах ти, каквото мога... от тук натам си ти :)
Успех

mrysnika
07-07-2008, 20:03
Предполагам,че ще направи лошо впечатление подобно мое желание за намаляне на работното време,но аз имам да се съобразявам и с други неща за съжаление и в крайна сметка дано се получи това,което съм замислил.

Seducti0n
07-07-2008, 22:56
Е ти пък много от рано се предаваш, минал първия работен ден, не много успешно и давай сега свършва се, напускаш...Поизчакай малко, импулсивността и бързите реакции понякога се оказват доста големи пречки и то, ако си слабохарактерен и се предаваш прекомерно лесно.
Според мен, щом нещо не ти е ясно отиваш и питаш, няма от какво да се притесняваш или да се срамуваш.Все пак си нов там и е нормално да ти е непознато, ето защо се присламчваш към някоя "стара пушка", било то и шефката ти и малко по малко ще навлезнеш в материята.Просто прояви самоинициативност и действай.Поизчакай известно време, виж на къде ще се развият нещата и ако пак си недоволен, напусни и така, с друго не мога да ти помогна...

IdiOtKa
07-08-2008, 07:16
е то никой незнае какво да прави в началото .... не се предавай ..щесе научиш ..

sapphirr
07-08-2008, 08:27
ami vij ima6 2 varianta,ako v momenta obsotqtelstvata te pritiskat i ima6 nujda ot rabota(bilo to zaradi pari ili da ti otvli4a vnimanieto ,ili da ima s kakvo da se zanimava6 ili moje bi ot si4ko tova po malko) preglutni fakta 4e si se zabila na 6ibano mqsto,s 6ibano rabotno vreme,6ibani kolegi i o6te tolkova 6ibana 6efka.ako oba4e ima6 izbor i 6ans da si nameri6 druga rabota prosto si stava6 i si zanimava6...kato sa tolkova specialni da se opravqt sami.

p.s. taq nalojena izolaciq ,koqto opisa edva li ne predpolaga te da sa firma,koqto trudno priqema novi lica ili prosto kolektiva e takuv,4e demonstrirat na vseki nov(a moje bi i edna na druga) kolko to4no sa nezamenimi...ami ako gi e strah kato te nau4at da ne stane6 po-dobra ot tqh i v edin moment 6efkata ti da nqma nujda ot tolkova sekretarki i da la6ne nqkoq ot tqh,a ne teb-ima go i tozi moment.
vsu6nost varianti mnogo,spored men nai-pravilnoto e da im tegli6 edna maina,za6toto jivota e prekaleno kratuk,za da go prekarva6 v opiti da se haresa6 na nqkoi ili da se nagodi6 kum ne4ii rabotni usloviq
Uspeh!