PDA

View Full Version : Двойно Влагалище???



real_betrayer
07-07-2008, 19:53
Е най-накрая и аз се реших да споделя проблем от личният си живот във форум...
Може да зучи странно и да не ви се вярва но на 18 с гадже до себе си,все още си стоя девствена.Това не ме притеснява особено, всичко ще се случи когато му дойде времето.
Проблема е,че когато и двамата се почувствахме готови и се бяхме разгорещили достатъчно нещо не стана :( Аз винаги съм била много тясна, но болката беше нетърпима и престанахме. След тази ситуация отидох при гинеколожката ми за да споделя и да видя какво ще ме посъветва.И след прегледа ( за първи път ме гледа не само на видеозон ),тя ми каза че имам двойно влагалище...при което аз незнаех как да реагирам.Каза ми,че няма място за притеснение и поне 2 от 20 жени имат такъв проблем и да не се притеснявам ваобще...Но аз не съм чувала до сега някой да има такъв проблем и се чувствам странно.Ще съм много благодарна ако някой знае нещо повече по въпроса и сподели... Благодаря предварително :)

plmn
07-07-2008, 19:58
За първи чувам за подобно нещо.Намерих това, незнам дали ще ти е от полза.

Uterus duplex cum vagina duplex
При тази аномалия се наблюдават двойно влагалище, две маточни шийки и две матки, които са прираснали една към друга със съединително-мускулна преграда като оформят общо тяло.
Едната от матките най-често е по-малка по размери от другата и с нарушена в различна степен функция. При такива случаи може да се открие атрезия на химена или на цервикалния канал, което води до образуването на хематометра или хематометроколпус. При симетрично развитие копулационната и репродуктивната функция на жената са запазени.

real_betrayer
07-07-2008, 20:18
Ами гинеколожката ми спомена за двойна матка,двойно влагалище и други аномалии,който в днешно време според нея били често срещани,но така като гледам май не е много права :( Тя ми обясни че проблема при мен е в това, че в зародишно развитие самото влагалище не се е доразделило и за това са останали две с малка стеничка между тях...поне аз така я разбрах.Иначе нямало проблеми за половия ми живот,относно девстеността каза да пробваме пак и ако не стане да отида да ме ренат хирургично :( Но за влагалището не ми стана особено ясно за това реших да попитам и тук,ако случайно има някой с такъв проблем или е запознат с въпроса да сподели. И пак благодаря :)

dantro
07-07-2008, 20:21
Е най-накрая и аз се реших да споделя проблем от личният си живот във форум...
Може да зучи странно и да не ви се вярва но на 18 с гадже до себе си,все още си стоя девствена.Това не ме притеснява особено, всичко ще се случи когато му дойде времето.
Проблема е,че когато и двамата се почувствахме готови и се бяхме разгорещили достатъчно нещо не стана :( Аз винаги съм била много тясна, но болката беше нетърпима и престанахме. След тази ситуация отидох при гинеколожката ми за да споделя и да видя какво ще ме посъветва.И след прегледа ( за първи път ме гледа не само на видеозон ),тя ми каза че имам двойно влагалище...при което аз незнаех как да реагирам.Каза ми,че няма място за притеснение и поне 2 от 20 жени имат такъв проблем и да не се притеснявам ваобще...Но аз не съм чувала до сега някой да има такъв проблем и се чувствам странно.Ще съм много благодарна ако някой знае нещо повече по въпроса и сподели... Благодаря предварително :)

А когато беше до генеколожката сливи ли имаше в устата че не я попита какво е това .. защо е така и какво да правиш :shock: :shock: майкооо

dantro
07-07-2008, 20:23
За първи чувам за подобно нещо.Намерих това, незнам дали ще ти е от полза.

Uterus duplex cum vagina duplex
При тази аномалия се наблюдават двойно влагалище, две маточни шийки и две матки, които са прираснали една към друга със съединително-мускулна преграда като оформят общо тяло.
Едната от матките най-често е по-малка по размери от другата и с нарушена в различна степен функция. При такива случаи може да се открие атрезия на химена или на цервикалния канал, което води до образуването на хематометра или хематометроколпус. При симетрично развитие копулационната и репродуктивната функция на жената са запазени.


Ти такъв на лекар ли се правиш .. никва полза от тва

plmn
07-07-2008, 20:26
Твоят пост с обвинението какво е питала и какво не ще и бъде от по-голяма полза. :)

real_betrayer
07-07-2008, 20:32
Съжалявам ако ви създавам неудобства не се занимавайте,няма проблем :( Все пак това си е форум...

amatorium
07-07-2008, 21:24
Vuobshte ne se pritesnqvai da pitash. Vse pak tova e forum tochno za podobni problemi, a ne za glupavi temi. Eto che i az nauchih neshto ot tozi forum. Takuv problem ne bqh chuval. Bravo na suforumcite za infoto! :-D

ELFIQ
07-07-2008, 21:29
странно :-o не бях чувала до сега за такова нещо,и чесно ли чрез операция да ти отнемат девственоста :-o мноо кофти така :(

Xtuning
07-07-2008, 21:32
wow :shock:

batkodoki
07-07-2008, 21:46
Ами гинеколожката ми спомена за двойна матка,двойно влагалище и други аномалии,който в днешно време според нея били често срещани,но така като гледам май не е много права :( Тя ми обясни че проблема при мен е в това, че в зародишно развитие самото влагалище не се е доразделило и за това са останали две с малка стеничка между тях...поне аз така я разбрах.Иначе нямало проблеми за половия ми живот,относно девстеността каза да пробваме пак и ако не стане да отида да ме ренат хирургично :( Но за влагалището не ми стана особено ясно за това реших да попитам и тук,ако случайно има някой с такъв проблем или е запознат с въпроса да сподели. И пак благодаря :)

глупости на търкала!

ее като все се натискате за гинеколоЖКА - чудя се, после като се объркат нещата защо все при нас гинеколоЗИ идвате. извинявайте, но ние имаме пишки. и сме ги имали винаги.... щото ако вместо "гинеколожка" имаше ужасен "гинеколог" - той би хванал аномалията преди мнооого време и би предприел нещо си....

от тук нататък не виждам сисъл да пишеш кой какво казал бил...то си има протокол на действие...на диагностициране и лечение евентуално ако още е възможно...
в леките форми няма кой знае какво за правене ...

.....много се дразня на мерака за "гинеколожка".......

еми радвайте й се.....

CocainCocktail
07-07-2008, 22:21
странно :-o не бях чувала до сега за такова нещо,и чесно ли чрез операция да ти отнемат девственоста :-o мноо кофти така :(
Девствен си докато не правиш секс,нали знеш че хименът може да се разкъса не смао по-време на полов акт

SK0RP10N
07-07-2008, 22:25
хименът може да се разкъса не смао по-време на полов акт
Така ли ?
Ми ако набутам вътре металната ми тръба или кубинката, пак ли ще остане цял :shock:

krem4et0
07-08-2008, 06:13
batkodoki, какво толкова те дразнят гинеколожките? Нали и те са учили същото като тебе и в крайна сметка те имат вагини, а не вие. Аз лично се консултирам и с гинеколог, и с гинеколожка, но това е защото консултацията ми е на 2 нива тук и в София. И все пак си мисля, че човек, който има вагина би следвало да ми влезе повече в положение от този, който няма. Как точно да му обясня болката, сухотата, контракциите от 1 антибиотик, който ми бяха изписали.......само 1 жена може да разбере какво точно усещам.

Колкото до проблема на момичето-не съм чувала за подобни аномалии, но ако има друга във форума, няма проблем да сподели. И все пак не мисля, че аудиторията тук е достатъчно компетентна, за да ти каже нещо по-различно от копнато от интернет или че не е чувала за това.

DaamIt
07-08-2008, 07:22
ако питаш мен най-добре си отиди пак на гинеколог/жка и разпитай подрбоно за кво точно иде реч :)

hottie
07-08-2008, 07:43
Чувала съм за този проблем, но не знам нищо конкретно. Но както каза кремчето тук не мисля, че някой може да ти помогне.
Сигурно толкова си се притеснила, е не си разбрала какво ти е говориа лекарката, но следващия път ако имаш смелост я попитай отново и отново докато разбереш и се успокош. Даже бих ти препоръчала да видиш и друг гинеколог за второ мнение. В България второто мнение според мен винаги е задължитело при по-усложнени ситуации.
Успех :)

Nadelina
07-08-2008, 07:45
странно :-o не бях чувала до сега за такова нещо,и чесно ли чрез операция да ти отнемат девственоста :-o мноо кофти така :(
Devstvenostta se otnema, kogato pravish sex, ne chrez operativna namesa, ne chrez tampon ili kakvoto i da bilo drugo.
Naistina i az sym iznenadana, che sashtestvuva takyv problem, dori tolkova chesto.

sekoto
07-08-2008, 09:00
i az mislq kat DaamIt nai dobre idi i q pitai kakvi sa "+" i "-" na dvoino vlagali6te aka sa mnogo "+" ili "-" ne se pritesnqvai prosto pravi seks s prezervativi koito sa po vlajni toest za analen seks apak spored men mai ako se raz6iri dostata4no 6e moe ta evat dvama :-D

dantro
07-08-2008, 09:03
Твоят пост с обвинението какво е питала и какво не ще и бъде от по-голяма полза. :)

В моя пост няма никакви обвинения има един въпрос .. прочети го пак

picha_gnida
07-08-2008, 12:15
i az mislq kat DaamIt nai dobre idi i q pitai kakvi sa "+" i "-" na dvoino vlagali6te aka sa mnogo "+" ili "-" ne se pritesnqvai prosto pravi seks s prezervativi koito sa po vlajni toest za analen seks apak spored men mai ako se raz6iri dostata4no 6e moe ta evat dvama :-D
+ Можеш да правиш секс с 4 мъже едновременно (и то без ръце!)
- Може някой ден да родиш осмознаци. Едната четворка от един баща, другата - от втори.

x3eme
07-08-2008, 13:09
ne mislq 4e trqbva da pita6 vuv forum dali nqkoi znae ne6to po vuprosa ti 6ot 6tom si hodila na lekar tq (ili toi ne znam kvo e ) 6e ti obqsni nai to4no i qsno kakvo e i 6to e.tuk samo 6e po4nat da se ebavat ili da pi6at nekompetenti postove...zatova i puskat ve4e tupi temi 6ot na serioznite otgovarqt tupo.uspeh :-)

silky92
07-08-2008, 13:46
ne mislq 4e trqbva da pita6 vuv forum dali nqkoi znae ne6to po vuprosa ti 6ot 6tom si hodila na lekar tq (ili toi ne znam kvo e ) 6e ti obqsni nai to4no i qsno kakvo e i 6to e.tuk samo 6e po4nat da se ebavat ili da pi6at nekompetenti postove...zatova i puskat ve4e tupi temi 6ot na serioznite otgovarqt tupo.uspeh :-)

Напълно е така :)

plmn
07-08-2008, 14:44
Твоят пост с обвинението какво е питала и какво не ще и бъде от по-голяма полза. :)

В моя пост няма никакви обвинения има един въпрос .. прочети го пак

Няма значение.Пак е безполезен.Какво е трябвало да направи е безсмислено да се дискутира..Важно е какво й предстои да направи.
Момичето дойде тук за да пита дали имаме някакво инфо за проблема и, какво знаем за него.Аз веднага и потърсих и й дадох.Ти с какво й помогна, освен, че ме караш да пиша и флуудим темата?

real_betrayer
07-08-2008, 18:34
Благодаря на всички за отделеното време и мненията :)

mumiikataa
07-08-2008, 18:40
Може да се скъса ципата по оперативен начин, за да се намали болката по време на половият акт.

Nancy_
07-09-2008, 00:56
Една моя приятелка има същия ''проблем''.Всъщност,то не е проблем,няма нищо нередно,нищо опасно,доколкото ми е обяснявала тя.Само,дето може да забременееш примерно веднъж и след месец 2ри път,защото имаш 2 матки.Поне тя е така,твоята едната до колкото разбрах била недоразвита.Не знам,в крайна сметка наистина - да беше питала гинеколога ;)

v3rSaNd37
07-15-2008, 06:39
tva e basi i gadnoto

cooool
07-15-2008, 07:59
Ами гинеколожката ми спомена за двойна матка,двойно влагалище и други аномалии,който в днешно време според нея били често срещани,но така като гледам май не е много права :( Тя ми обясни че проблема при мен е в това, че в зародишно развитие самото влагалище не се е доразделило и за това са останали две с малка стеничка между тях...поне аз така я разбрах.Иначе нямало проблеми за половия ми живот,относно девстеността каза да пробваме пак и ако не стане да отида да ме ренат хирургично :( Но за влагалището не ми стана особено ясно за това реших да попитам и тук,ако случайно има някой с такъв проблем или е запознат с въпроса да сподели. И пак благодаря :)

глупости на търкала!

ее като все се натискате за гинеколоЖКА - чудя се, после като се объркат нещата защо все при нас гинеколоЗИ идвате. извинявайте, но ние имаме пишки. и сме ги имали винаги.... щото ако вместо "гинеколожка" имаше ужасен "гинеколог" - той би хванал аномалията преди мнооого време и би предприел нещо си....

от тук нататък не виждам сисъл да пишеш кой какво казал бил...то си има протокол на действие...на диагностициране и лечение евентуално ако още е възможно...
в леките форми няма кой знае какво за правене ...

.....много се дразня на мерака за "гинеколожка".......

еми радвайте й се.....
Аз съм ходила при 2-ма специалиста и все мъже.. Същата работа.. лекар като лекар..

sweet_riddle
07-15-2008, 13:13
mi 4yvala sam za jeni koito imat 2 matki, :( no tova mai4e nqma ob6to po temata