PDA

View Full Version : храна за скорпиони ?!?!?!?



kico
07-08-2008, 10:26
v4era si namerih edin skorpion na balkana i si go prebrah v burkan4e ot 2 dena e v burkan4eto i si jivurka sas edna peperuda ...ta vaprosa mi e kakvo qdat tiq jivotinki ako nqkoi znae neka pishe

Seducti0n
07-08-2008, 10:28
Хъх това бурканче не му ли е малко тесничко, по-добре го премести в аквариумчета или там както се казва, в какви гледат зайци, хамстери, имам предвид с такъв размер на пространството.. :wink:

kico
07-08-2008, 10:30
ama toi e golqm burkan :D :D a paki lari e malak kaji sa hranata ako znaesh

Deadlock
07-08-2008, 10:36
Ако решите да си вземете такъв домашен любимец, трябва да се заредите с щурци и хлебарки. Това е любимата храна на скорпионите.

Чети и тук: http://versicolor.net/board/index.php?board=9.0.

kico
07-08-2008, 10:39
mersi
a sa imam drug vapros nekade prodavat li hlebarki na edro :D :D :D

IdiOtKa
07-08-2008, 13:23
абе ти лут ли си !?

07-08-2008, 13:28
Ще умре скоро ;)
Освен ако не е бил питомен и стопанина не го е изтървал... я му намери снимка.
И веднага го пускай в голям хабитат, един средно голям аквариум ще му е добре.
Какъв вид е?
Колко е голям?

Seducti0n
07-08-2008, 13:33
Ще умре скоро ;)
Освен ако не е бил питомен и стопанина не го е изтървал... я му намери снимка.
И веднага го пускай в голям хабитат, един средно голям аквариум ще му е добре.
Какъв вид е?
Колко е голям?

Е и аз това го съветвам, ама не възприема човека.
Иначе, ако не питомен, на дали ще се приспособи към изкуствената среда на жвот, която ще му създадеш...
Ако мислиш, че няма да се справиш-по-добре не мъчи клетото животно!

07-08-2008, 13:47
Ще умре скоро ;)
Освен ако не е бил питомен и стопанина не го е изтървал... я му намери снимка.
И веднага го пускай в голям хабитат, един средно голям аквариум ще му е добре.
Какъв вид е?
Колко е голям?

Е и аз това го съветвам, ама не възприема човека.
Иначе, ако не питомен, на дали ще се приспособи към изкуствената среда на жвот, която ще му създадеш...
Ако мислиш, че няма да се справиш-по-добре не мъчи клетото животно!
Имах приятел, който бе голям манияк. Но са му умирали животни по много балъшки начини (дори от смяната на хабитата, преноса и т.н.).
Просто иди в някой парк и го пусни. А тая пеперуда, ако скорпиона е голям, ще я смачка. И аз съм гледал терариумни животни, но не се занимавам вече.
Досега само диво хваната костенурка е оцелявала и живя около година , преди да я пусна, ама тея животни са корави много (а и я гледах на една оргомна тераса, специално само за нея). Хващъл съм и много малък заек , ама просто си умря (нямаше никакви следи от други зайци в околието и понеже беше пълно с царевица наоколо, решихме да го приберем, вместо кучета/лисици/порове да са го изяли).
Ако искаш да се занимаваш с тераристика, скорпионите не са толко скъпи. Или си вземи една чилийска розичка (тарантула), че се гледа лесно :) Или се замисли за змя... ама диво животно - само ако е болно/ще умре и без това и можеш да се опиташ да го отгледаш ти.

i'm so excited!
07-09-2008, 09:41
буболечки ядат.:)

kico
07-09-2008, 14:30
abe az go namerih na vilata ni na balkana na stenata beshe ..... ina4e zapo4nah da mu davam muhi i si jivurka ...ne znam kakav vid e i kolko e golqm ?!?!? a kakvo e habitat??

GetNasty
07-09-2008, 16:31
хабитат - околната среда, място за живеене, не знам как да ти го обесня.