PDA

View Full Version : Прекалено срамежлива съм, но най-накрая се реших (:



lenory
07-08-2008, 14:48
Здравейте! :) Никога не съм вярвала, че ще се обърна към хора от форум, които не познавам, за съвет, но ето, че го направих. И ще помоля предварително - ако четете темата ми само, за да пуснете заядливо мнение, моля ви, спестесе си отговора :)

Така .. запознах се с едно момче на едно състезание. Въпреки че бяхме от едно училище, аз така и не го бях забеляза до сега. Сещате се за този тип хора, които до един момент никой не забелязва.
На състезанието си говорехме много, наистина много, на всякакви теми - музика, приятели, обсъждахме различни неща. Оказа се, че имаме много общи интереси. Лошото е, че така и не си казахме нещо "по-лично" - в смисъл, държахме се като много близки приятели, които вече знаят всичко един за друг.
След като състезанието свърши, се върнахме в училище и цял уикенд не се видяхме. И това момче ми направи много силно впечатление - като поведение, като външен вид и най-вече като характер, макар че все още не го познавах толкова добре.
Оказа се, че той е от моя випуск, само че от един от съседните класове, с когото аз не общувах особено много. Той така и не ме заговори, въпреки че се разминавахме често по коридорите и по стаите. Ще кажете - станало е нещо на състезанието и то е минало, само че не е така. Когато се разминавахме, той ме гледаше продължително в очите, дори ми намигна веднъж, но бях в такава компания, че не можех да му отговоря.
"Гледахме" се и до последния учебен ден, а аз така и не можах да се насиля да го заговоря :( Принципно съм си срамежлива, на състезанието се бях отпуснала и той може би е очаквал, че съм по-свободна в нормални условия и че ще го заговоря.

И сега много ме е яд, че не предприех нищо за това момче, понеже чак сега осъзнавам колко общи неща сме имали и колко добре би ми било с него. Имам му скайпа, но така и не съм му пратила пълномощно. Идеята ми е, че не знам как да започна разговора - в смисъл, тази година завърших 7 клас и ще бъдем в различни училища сто на сто догодина, тъй че шансън да се видим е почти нулев :)
Ако можете да ми дадете идеи как да му "напомня за себе си", как да подхвана разговор ... както казах, съм много срамежлива, дори в чат-пространството. Пък и не знам дали все още му пука за мен, дали няма да ми каже нещо от рода "А, помня те, но трябва да отида до магазина" и повече да не го видя :(

SouL4e
07-08-2008, 14:55
В тези уж непринудени заговорки всичко става от само себе си. Няма нужда да съчиняваш нищо конкретно, става прекалено сухо и нагласено.. Та.. просто му искай пълномощно обясни му коя си и му кажи едно кратко "здравей" и от там нещата вече са лесни (; въпроса е да се престрашиш.
Просто не ти е още в опита, разбирам те ще се оправят нещата (;

trayana
07-08-2008, 15:00
Zapochni sus zdrasti,kak si?Kak minaha izpitite,kude mislish da kandidatstvash i togava i dvamata shte se otpusnete i razgovora shte vurvi plavno! :)

PeopleAlwaysLeave
07-08-2008, 15:06
SouL4e е прав(а). Няма какво да му мислиш толкова какво да му кажеш, намери му скайп, заговори го с простичкото "hi" и оттам нещата сами ще тръгнат. Пък и няма от какво да се притесняваш - тва си ти е шанс, защо да го изпускаш ? Кажи си "Майната му! Ще го заговоря пък каквото стане" и му пиши. В крайна сметка понякога зад риска се крие вкуса на удоволствието :)

SouL4e
07-08-2008, 15:12
Прав (;

Scouse
07-08-2008, 15:16
lawl

message
07-08-2008, 15:19
бъди естествена и не мисли какво впечатление ще направиш....

c0oLcaT
07-08-2008, 15:58
Подкрепям всички мения до момента...бъди себе си...ако той те е харесал е било защото си себе си...Няма нужда да нагласяш нещата... УСПЕХ!!! :)

sladur4etyYy
07-08-2008, 16:12
аз мисля 4е сиг те е харесал но явно е срамежлив и иска да направиш 1-вата крачка.не виждам защо да не му пишеш, пиши му непременно и както казаха преди мен, дръж се непринудено и бъди спокойна.няма какво да губиш,само можеш да спечелиш. успех :wink:

MiLeNcHeToO
07-08-2008, 17:43
Както казаха другите,няма от какво да се притесняваш...щом му имаш skype,въобще не се чуди,а му пиши,не е толкова трудно да подхванеш някакъв разговор,например "здр,как си?;аз съм ..... ,момичето от съзтезанието,помниш ли ме?;как минаха изпитите?,кои у-ща записа?,къде те приеха?;познавиш ли еди кой си?;ще ходиш ли някъде на почивка през ваканцията?" ииии т.н и т.н,теми за разговор,колко искаш..успех! 8) :grin:

kuklichka_bg
07-08-2008, 17:52
bili ste ot edin vipusk i ne ste se poznavali i ne si go znaela ti da ne u4i6 v kitai we pF.....

lenory
07-08-2008, 18:01
bili ste ot edin vipusk i ne ste se poznavali i ne si go znaela ti da ne u4i6 v kitai we pF.....

Както казах - той от класа, с който си нямам вземане-даване особено :) Пък и е от по-затворените хора, не се набива на очи непрекъснато :)

ThePowerOfLove
07-08-2008, 18:01
Пиши му естествено ;) Не е късно да се получи нещо :) Ще си пишете,после ще се видите.. Само няма да се притесняваш ;)

Chefinkaaa
07-08-2008, 18:05
Подкрепям мнението на другите :-)

mysterious93
07-08-2008, 18:57
Zapochni sus zdrasti,kak si?Kak minaha izpitite,kude mislish da kandidatstvash i togava i dvamata shte se otpusnete i razgovora shte vurvi plavno! :)

+1 идеално :D като за начало :P обаче..не ми хареса.."той ми намигна но не му казах здравей защото не бях в подходяща компания"-детска му работа...

vilinanova
07-08-2008, 19:02
Е, дори и ни6то да не стана защо не го намериш я скайп, обясни му коя си и разговора ще си потръгне!Не се притеснявай! :-)

davkata
07-08-2008, 19:04
еми естествено започвай с тормоза и успех (хубаво е да го поканиш на плаж/басейн/кафе но по -заобиколно ) иначе туй че може да сте в различни даскала не е никакъв проблем да не забравяме че имате цяло лято 8)

gangstata
07-08-2008, 19:04
От опит глава не боли..Прати му пълномощно и виж как ще се развият нещата..