PDA

View Full Version : скейтъри и пънкари ^^



haterkata
07-09-2008, 13:08
здр на всички,вчера имаше една тема за тва дали харесваме фешани и бях порицана едва ли не заради тва че не ме кефят и че просто ги мразя.та добре кажете сега кво мислите за скейтарите и пънкарите (да си върна жеста)

w0sh
07-09-2008, 13:15
И двете са ми адски противни.
Защо хората трябва да се отъждествяват с някакъв стил?

Glam
07-09-2008, 13:24
Женските ме радват 8-)

Seducti0n
07-09-2008, 13:27
Какъв е смисълът да се делите на някакви общества:
скейтъри, пънкари, фешъни, метали, почитатели на хаус музиката и тем подобни класификации... :-o
Ако един човек е стойностен, няма значение по какво се увлича, дали се кефи на кючеците или само борда му е в главата.Може да слушаш само класическа музика, да ходиш нон-стоп по театри, опери, галерии, но ако нямаш акъл в главата за 5 стотинки, опитите ти да бъдеш интелектуалец остават безуспешни...

Shadow_Walker
07-09-2008, 13:39
какво е общото между скейтърите и пънкарите, бе? :-xизглеждат весело... ;D

за мен важното е човека да е стойностен, не ме интересува към коя субкултура принадлежи, може би като изключим тази на кухите лейки

Saymon90
07-09-2008, 13:39
какво е общото между скейтърите и пънкарите, бе? :-x
Йеа ^^

Ако под скейтър се разбира смъкнат дрисльо, който седи по цял ден пред НДК с бира и скейт - не, не ми харесват. Даже напротив.

Пънк стилът винаги ми е допадал - и като музика и като външен вид ... но иначе не съм на ясно дали имат някакви по-специални виждания или нещо такова, а и не мисля, че по българските улици се срещат пънкари, че да сме толкова запознати.
Нямам кой знае какво мнение за тези неща, защото по принцип не съм фен на това крайно разделение. За мен хората са си хора и ми смешно, когато някой почне да се вкарва в егати филмите заради такива глупости.

Seducti0n
07-09-2008, 13:50
Дамз, и като се почнат едни епични словесни битки, свят да ти се завиее.Най-тъпото е, че се поражда ненавист и неприемственост.
Факт е, че хората не могат да оценят и признаят качествата на различните от тях, по-лесно е да сме като коне с капаци... :?

Seducti0n
07-09-2008, 13:56
Може да си част от една субкултура и пак да можеш да оценяваш другите хора и да са ти интересни или греша? :-o

Seducti0n
07-09-2008, 14:02
Не разбрах какво имаш предвид, написвайки последното изречение...

Loshotia
07-09-2008, 14:03
^ А кои бях тези, които мразят хипитата? И защо ги мразят?

Blacklisted
07-09-2008, 14:07
И двете са ми адски противни.
Защо хората трябва да се отъждествяват с някакъв стил?

Защото е нормално, в природата на човека е да се отъждествява с разни неща. Ти например защо се наричаш човек? Не е необходимо...

Сантра, скинхед културата се заражда като контра на хипитата ;)

Seducti0n
07-09-2008, 14:12
Явно не си ме разбрал правилно.
Много от тийновете изпитват омраза към различните от тях, а всъщност самите те не знаят какви са, но пък се имат за голямата работа само защото по цял ден обикалят със скейтовете си, надънили са яко хаус в слушалките или пък си пазаруват само от "на тъмно " и т.н.
Та, тях визирах, а не тези които са наясно със себе си и със субкултурната си принадлежност. :)

Pliok0019
07-09-2008, 14:20
Допадат ми и скейтърите и пънкарите, но не намирам нищо общо между тях.

fall_out_girl
07-09-2008, 14:20
Скейтърите ми харесват,а пънкари не мисля,че познавам,за да давам мнение за тях...

Irrepresible
07-09-2008, 14:31
и преди съм го казвала-човекът не се определя според стила за мен това е ограничаване-едва ли не не дружим хора слушащи друг стил обличаме еднотипни дрехи...ддз просто имам чувството че едва ли не ти лепват етикет :-o

Irrepresible
07-09-2008, 14:33
дори си мисля че и повечето хора в стремежа си да са различни стават еднакви-всеки принадлежи на определен стил което напоследък е страшно комерсиално

haterkata
07-09-2008, 14:36
АВЕ МН СТЕ ЗЛЕ ВЕ!АЗ ПИТАМ КЕФЯТ ЛИ ВИ ИЛИ НЕ,НЕ ДАЛИ НЯКОЙ ТРЯЯ ДЕ ВЛИЯ ОТ ЕДИ СИ КАКЪВ СТИЛ!ДА СТИЛОВЕ ЩЕ ИМА И ДА ЩЕ СЕ ДЕЛИМ НА ТЯХ АКО ЩЕ И ДА СПАМИТЕ ДО УТРЕ!!!!!!!!!!!

RAWRRR
07-09-2008, 14:41
Скейтъри не харесвам
Пънкари не познавам

AliceSw
07-09-2008, 14:46
ебати, не мога да разбера как може през 6 месеца да се появяват някви тъпи парчета...и пак същите теми и отговори

RAWRRR
07-09-2008, 14:48
Скейтъри не харесвам
Пънкари не познавам

ще им кажа ;)

Кажи им,те са ми казали,да не ги нари4ам пънкари..

:)

Seducti0n
07-09-2008, 15:04
АВЕ МН СТЕ ЗЛЕ ВЕ!АЗ ПИТАМ КЕФЯТ ЛИ ВИ ИЛИ НЕ,НЕ ДАЛИ НЯКОЙ ТРЯЯ ДЕ ВЛИЯ ОТ ЕДИ СИ КАКЪВ СТИЛ!ДА СТИЛОВЕ ЩЕ ИМА И ДА ЩЕ СЕ ДЕЛИМ НА ТЯХ АКО ЩЕ И ДА СПАМИТЕ ДО УТРЕ!!!!!!!!!!!

Ще ни набиеш след малко... 8-)

GetNasty
07-09-2008, 15:17
ами скейтърите ме кефят повече, защото повечето са естествени, а пънкари по път и над път, навсякъде ги има и все някакви смешно измислени..достатъчно е да сложиш една тениска с черепи и си пънк :)

GetNasty
07-09-2008, 15:33
казах, че навсякъде където се обърна виждам измисление пънкари, т.е. дечица, които се правят на такива. :) надявам се сега да си разбрал.

Briseis
07-09-2008, 16:33
Коравите пънкари, които слушат Симпъл План и Грийн Дей по цял ден.
Как така не си ги виждал?
:x

Swinkenhoffer
07-09-2008, 16:44
Май нямам приятели от този вид, така че ще се огранича само с това кои ми харесват повече като визия и бля-бля. Доволно глупаво и повърхностно, да. 8-)
Та... скейтъри. :D

xaxa
07-09-2008, 16:45
skaterite sa veseli.. az s1m biv6 blader ^^ 6to ne napravite tema i za tqx 6te se radvam :)

EarthShaker
07-09-2008, 16:48
скинхедс ме кефят най-много

bulgarche
07-09-2008, 17:08
^ А кои бях тези, които мразят хипитата? И защо ги мразят?
Всички мразят хипита, а защо - защото са гадни.

Mamut
07-09-2008, 17:14
мошно бг пънкове в комуни из Испанияяя :D






леко кухи 8)

Bolt_f
07-09-2008, 17:21
Oshte edna jiveeshta v zabluda, che skaterite sa pynkari... ;)

Bolt_f
07-09-2008, 17:23
ами скейтърите ме кефят повече, защото повечето са естествени, а пънкари по път и над път, навсякъде ги има и все някакви смешно измислени..достатъчно е да сложиш една тениска с черепи и си пънк :)


всъщност невежеството е опасно...

аз пънкари в България съм виждал само няколко и то преди години, а твоята версия е, че са под път и над път...

къде са тез пънкари?

ааа извинявай ти имаш май нещо друго предвид, а?

!!!!!!! V Bylgariq sym sreshtala samo edin edinstven punk... Bylgariq ponqtieto PUNK e kraino izkriveno.

SuNsEt
07-09-2008, 18:36
Повече ми харесват пънковете...

bulgarche
07-09-2008, 20:25
Естествено че пънковете са по-яки! Те са скейтъри. Имат много яки маратонки с цветни връзки и много значки по дрехите си. Те попринцип са на 13-15 години. Много да сладки. Харесвам ги. И са много добрички. Те слушат екслойтед. Много яка група. Те имат и концерти тук. Ходят много хора там. И аз много харесвам пънковете, те са много яки хора. Те пият бира. С тях ходим и на пейките пред блока. Точка(.) Обичам ви, пънк форевар!

InitialD
07-09-2008, 21:42
Скейтърите в София (ще ме извинявате) ама са пълни деграданти!Те са нещо като циганите на НДК-то ... така добре работят по разрушаването на главната алея че ако се задържат там за още 5 години няма да е останала една неизкъртена плочка приспособена за рампа или просто за да може надрусаното копеле да я прескача и да се кефи че може да кара!А пейките ... еми поне тези които не са счупени са яко оръфани!Да не ви казвам и как се заяждат като .. забележете те се бутнат така де направо ви прегазят...само където не скачат всички "смелчаци" с дъските да те утрепят!
Ще ме прощавате ама това не са скейтъри като в нормалните страни .. тия са некви абсолютни джагали.
А за пънковете .. ЪъЪъЪ не съм виждал много по улиците ...

bulgarche
07-09-2008, 21:51
Баси боклуците! Що не ги тормоците бе? Надъхвайте бабки и дядовци да им се карат. Аз пък точно на НДК винаги съм искал някой от каращите да ми се изрепчи нещо. Много обичам да им взема мскейтовете и да карам 8-) Като бях малък бях много добър. Даже не се сърдят, ако дъските им хвърчат по стълбите (не съм го правил нарочно).

Kaos_Urbano
07-09-2008, 21:55
Скейтърите не ме кефят.Повечето са големи тъпаци.

InitialD
07-09-2008, 21:56
Баси боклуците! Що не ги тормоците бе? Надъхвайте бабки и дядовци да им се карат. Аз пък точно на НДК винаги съм искал някой от каращите да ми се изрепчи нещо. Много обичам да им взема мскейтовете и да карам 8-) Като бях малък бях много добър. Даже не се сърдят, ако дъските им хвърчат по стълбите (не съм го правил нарочно).

Там бабки и дядовци няма .. има само некви пробити клошари и алкохолици!А това да ги тормозиме .. кой аз и "смелите" ми приятели ли!?!? Заеби няма сериозни хора!
Но поне на мача турция-германия едни турци си го отнесоха на НДК-то яко от едни кежуали! :lol: :grin:

Alco
07-09-2008, 22:12
ами скейтърите ме кефят повече, защото повечето са естествени, а пънкари по път и над път, навсякъде ги има и все някакви смешно измислени..достатъчно е да сложиш една тениска с черепи и си пънк :)

аз пънкари в България съм виждал само няколко и то преди години, а твоята версия е, че са под път и над път...


е тва е най-точния пост досега в темата!!!

пънкарите БЯХА клошари, щото наистина бяха клошари, носеха окъсани дрехи, щото нямаха други, пиеха етилов спирт и друсаха "кале" щото нямаха пари за друго. не като днешните уонаби-та... с кубинки за 200 лева и тая смешна афа и анархо пропаганда и то от 15-16 годишни ГЛАВНО МОМИЧЕТА... нема такъв смех. 28 пловдив бяха правили един клип точно с тия образи, който е по-итк го е гледал и знае как стоят нещата. кур за пънкарите.

InitialD
07-09-2008, 22:19
Но поне на мача турция-германия едни турци си го отнесоха на НДК-то яко от едни кежуали! :lol: :grin:

и тези турци са някакви тлъсти бизнесмени и има яко натиск от турското посолство, да бъдат намерени момчетата, които са го направили...

заеби ти, на всички гъза излизахме...

Всъщност не ... бяха некви на моята възраст на по 20 години че и повече !Имаше некви изтупани с чисто нови тениски на отбора им и такива дето си личеше че бачкат по строежите!

InitialD
07-09-2008, 22:21
абе бая клипчета имаше... 8-)

Ня кое!?!?

bulgarche
07-09-2008, 22:22
exploitedteen, май първите ни лични комуникации започнаха покрай този клип :D

Alco
07-09-2008, 22:22
абе бая клипчета имаше... 8-)

не знам, аз само един съм гледал.

сигурен съм, че и ти можеш да потвърдиш, че тия момиченца далеч не са клошарки дето ровят в кофите, някои от тях дори живеят в така да се каже елитни квартали като лозенец и т.н. 8-) 8-)

bulgarche
07-09-2008, 22:24
Абе "онова" след 1-ви май. Аз бях пускал тема за него, покарй тази на Зиези за Експлойтед.

bulgarche
07-09-2008, 22:26
Alco, в Лозенец не знам има ли, Ексо може да каже. Повечето ги познава.
Аз едната я засякох на един рожден ден. Говореха ми за някво момиче да си ходим заедно. Оказа се точно тя. Накрая ме прегърна и каза че сме били много яки :shock:
(ексо не се радваше на някои снимки :-D )

psychopath
07-09-2008, 22:31
Има и в Лозенец... :D

Alco
07-09-2008, 22:32
Има и в Лозенец... :D

има ами, нема ви лъжеме...

bulgarche
07-09-2008, 22:39
От Лозенец само скинове са ми известни, ама не 14-15 годишните :)
Имената са само ненужни затормозяващи подробности :)
А това за гаджетата е толкова вярно...и гадно! Гледам малките моми...все като баткото да са. А по-големите ми харесват повече. Момчето си е запален по нещо, а момичето ми е просто едно обикновено момиче, което все пак споделя идеите му, ама не няква...нашарена цялата като него, облекло а-у.

RAWRRR
07-09-2008, 22:44
ами скейтърите ме кефят повече, защото повечето са естествени, а пънкари по път и над път, навсякъде ги има и все някакви смешно измислени..достатъчно е да сложиш една тениска с черепи и си пънк :)

аз пънкари в България съм виждал само няколко и то преди години, а твоята версия е, че са под път и над път...


е тва е най-точния пост досега в темата!!!

пънкарите БЯХА клошари, щото наистина бяха клошари, носеха окъсани дрехи, щото нямаха други, пиеха етилов спирт и друсаха "кале" щото нямаха пари за друго. не като днешните уонаби-та... с кубинки за 200 лева и тая смешна афа и анархо пропаганда и то от 15-16 годишни ГЛАВНО МОМИЧЕТА... нема такъв смех. 28 пловдив бяха правили един клип точно с тия образи, който е по-итк го е гледал и знае как стоят нещата. кур за пънкарите.

Пънкът,според моето скромно мнение,не е тръгнал то4но от недоимъка и от клошарията,нито пък е вървял ръка за ръка с етиловия спирт и калето.Пънкът,за мен,си е контракултура на блясъка на една друга музика и култура,по онова време и хората,слушащи пънк са се обли4али с раздърпани/разрязани дрехи умишлено,за да покажат разграни4еността си от нормите на обществото.
Сега нещата са доста изкривени,кубинките от 200 лева не се носят заради клошарията,а за да покажеш принадлежността си към дадена субкултура,да покажеш 4е се гордееш с нея,4е ще я защитаваш..

Alco
07-09-2008, 22:48
RAWRRR, аз гововя за пънкарите в България, от края на 90-те, не изобщо за пънк-движението по света.

и тва за гордостта малко не ми се връзва точно с пънка...

RAWRRR
07-09-2008, 23:09
Относно гордостта..сигурно не е то4ната дума,имах предвид следното...

Преди хората слушащи пънк,са се обли4али така,защото са били от поколение,което е интерпретирало пънка по-добре,от колкото можем ние сега..

А сега,ние носим определени дрехи,за да покажем уважението си към тях,към нещото което са създали и развили,оценяваме го..или поне аз го правя за това,не знам дали е някакво криворазбрано схващане за гордост (казвам гордост,не 4ест..гордостта за мен е присъща и за пънкарите,а 4естта е по-скоро за скинхедс)..никога не съм казвала 4е съм пънкарка,въпреки 4е слушам това основно,главно защото ми липса пънк атитюд..

moon_flower
07-09-2008, 23:31
Мен ме кефят много. :)

Blo0dyBitch
07-10-2008, 10:33
Коравите пънкари, които слушат Симпъл План и Грийн Дей по цял ден.
Как така не си ги виждал?
:x
кво против грийн дей(пънк-рок група създадена през 1987г)имаш ти бе?! тва че в бг се комерсиализираха(при това само 2 техни песни от последния им албум)не значи ,че са на нивото на симпъл план(поп-пънк банда основана през 1995)!!!
***
аз пък знам един мн истински пънкар-"слуша" Ramones и Sex Pistols,направи си гребен и ходи по концерти...а допреди 2 месеца беше най-големия скейтър и рапър :lol:
***
скейтърите ме дразнят-всичките които познавам са некви големи идиоти,които карат ск8 за да си хванат гаджета и да се показват на раковината(как падат :grin: )
...
а риал пънкове,които са си баш в стила НЕ познавам,но съм виждала 1-2ма из града... та така де-за тях пък не мога да си изкажа мнението,защото просто нямам такова

~TeEnAgE_GiRl~
07-10-2008, 11:26
пънкари НЕМА.

RAWRRR
07-10-2008, 11:59
Коравите пънкари, които слушат Симпъл План и Грийн Дей по цял ден.
Как така не си ги виждал?
:x
кво против грийн дей(пънк-рок група създадена през 1987г)имаш ти бе?! тва че в бг се комерсиализираха(при това само 2 техни песни от последния им албум)не значи ,че са на нивото на симпъл план(поп-пънк банда основана през 1995)!!!
***
аз пък знам един мн истински пънкар-"слуша" Ramones и Sex Pistols,направи си гребен и ходи по концерти...а допреди 2 месеца беше най-големия скейтър и рапър :lol:
***
скейтърите ме дразнят-всичките които познавам са некви големи идиоти,които карат ск8 за да си хванат гаджета и да се показват на раковината(как падат :grin: )
...
а риал пънкове,които са си баш в стила НЕ познавам,но съм виждала 1-2ма из града... та така де-за тях пък не мога да си изкажа мнението,защото просто нямам такова

-Има комерсиални групи с достатъ4но стойностна музика.Грийн дей не ми харесват не заради това,4е ги дават по МТВ,а защото не ми допадат текстовете им,примерно.Има групи,които са били много популярни,пе4елили са,но никога парите не са им били самоцел.

"The money feels good
And your life you like it well
But surely your time will come
As in heaven, as in hell"

-Симпъл план не са поп-пънк,защото поджанр поп-пънк-няма. (и аз дойдох на това мнение)

-Евала на приятеля ти - бивш скейтър и рапър,който е по4нал да слуша Рамоунс и да ходи на концерти.Всеки е бил някакъв преди да стане прослуша пънк,аз например се зарибявах по т.А.Т.у.Времето ще покаже,кой наистина оценява тая музика..

Blo0dyBitch
07-10-2008, 16:25
тва че в бг се комерсиализираха(при това само 2 техни песни от последния им албум)не значи ,че са на нивото на симпъл план(поп-пънк банда основана през 1995)!!!
***
аз пък знам един мн истински пънкар-"слуша" Ramones и Sex Pistols,направи си гребен и ходи по концерти...а допреди 2 месеца беше най-големия скейтър и рапър :lol:
***
скейтърите ме дразнят-всичките които познавам са некви големи идиоти,които карат ск8 за да си хванат гаджета и да се показват на раковината(как падат :grin: )
...
а риал пънкове,които са си баш в стила НЕ познавам,но съм виждала 1-2ма из града... та така де-за тях пък не мога да си изкажа мнението,защото просто нямам такова

-Има комерсиални групи с достатъ4но стойностна музика.Грийн дей не ми харесват не заради това,4е ги дават по МТВ,а защото не ми допадат текстовете им,примерно.Има групи,които са били много популярни,пе4елили са,но никога парите не са им били самоцел.

"The money feels good
And your life you like it well
But surely your time will come
As in heaven, as in hell"

-Симпъл план не са поп-пънк,защото поджанр поп-пънк-няма. (и аз дойдох на това мнение)

-Евала на приятеля ти - бивш скейтър и рапър,който е по4нал да слуша Рамоунс и да ходи на концерти.Всеки е бил някакъв преди да стане прослуша пънк,аз например се зарибявах по т.А.Т.у.Времето ще покаже,кой наистина оценява тая музика..

-подразних се от неподходящия пример на aLL|aLoNe...(и още нещо металика също ги дават по мтв и ги слушат емота ама все още не сте ги обявили за комерс)

-за някой от текстовете на грийнвете си прав/а,но имат и доста свестни :oops:

-http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=3933093 самите simple plan се определят като поп пънк,уикипедия също->http://en.wikipedia.org/wiki/Simple_Plan

-а в примера ми за момчето...слуша не случайно е в кавички,демек М. е само позьорче(при това защото искаше да забие едно момиченце)

RAWRRR
07-10-2008, 16:47
За съжаление нямам много време да ти обясня,какво мисля за комерсалните групи и защо смятам Металика за такава.
С две думи,комерсиална е група която се слуша много,пе4ели пари от турнета и продажба на дискове,блузи и тн.
Просто ти в понятието комерсиален влагаш само отрицателен смисъл,ползваш го като синоним на посредствен.В това група да пе4ели от феновете си няма нищо лошо,стига да не е това при4ината да прави музика.

Понятие поп-пънк няма,защото поп и пънк се изклю4ват взаимно.Поп-ът търси блясъка и парите,направен е така,4е мелодията му да се харесва на максимален брой хора,текстовете да са лесномилаеми и разбираеми от вси4ки.
При пънка нещата са малко по-разли4ни-не ти избираш пънка,а той избира теб.Пънкът не е за хора,които могат да слушат само текстове за любов,изневери и тн.Пънкът те ангажира с по-сериозни послания,които не могат да се приемат и разберат от широката общественост.Ето затова поп и пънк са взаимоизклю4ват и понятието "поп-пънк" не е то4но.

Blo0dyBitch
07-10-2008, 18:07
ок,хора,явно някои неща са ми обяснени доста погрешно,а и ако някой не ме поправи просто няма как сама да разбера,че примерно поп-пънк не съществува...
определено не мисля,че някой,който слуша 2те групи би трябвало да се смята за пънкар-единствено съчетаването им не ми хареса(струват ми се малко различни)... само заради това цитирах онова мнение,иначе съм си съгласна,че навсякъде има пози-повечето не са това,което предират,че са

Blo0dyBitch
07-10-2008, 18:34
ок де ,разбрах-в грешка съм :D
а и мен не ме бъркат много много тея работи-всеки да прави каквото си иска
не знам защо трябва да се хващате за всяка моя дума-добре е че ми разяснихте някои неща за които бях в заблуда,но ...
съчетаването на групи и техния стил е доста различно от това да си съчетаеш колана с обувките и блузката...

не съм тъпа-поне с това съм наясно
има и по-кофти случаи от пънкар слушащ гриин дей-можеше да е некои див чалгар/рапър,наизустил няколко имена на пънк групички и песни,за да е по-автентичен(мамка му-познавам поне няколко такива)

ScionOfStorm
07-10-2008, 19:06
При пънка нещата са малко по-разли4ни-не ти избираш пънка,а той избира теб

ем то и с метълО (някои поджанрове, примерно), е така. Но пък хората си водят нео-метъл, който също е тотален оксиморон, имайки предвид групи като ЛП, които ги водят с хубавата частичка "метъл". Въобще, дай малко 'лебец на хората да лепват етикетчета както си искат на музиката и хиър уи гоу..

Offspring
07-10-2008, 20:55
Ramones,Green Day , SUM 41, Offspring .... е това е.... сичко друго е бозаааааааааа

по темата:
пънка е яко нещо.Нещото което ме кара вече 2 години да свиря в група и да се кефя на музиката която правим...

ScionOfStorm
07-10-2008, 21:00
*върти рофлкоптърчето*

Alco
07-10-2008, 21:00
аз дето съм противник на пънка усетих, че тоя никак не е итк. 8-)

Blacklisted
07-10-2008, 21:20
^К'ъв противник си като бичиш хардкор?

Няма значение музиката, нямат значение прическите, нямат значение обувките.
Пънкът е атитюд и това е, ако нямаш държанието - не ме интересува в какво вярваш, за какъв се смяташ и как изглеждаш.
В този смисъл има хора, които могат да бъдат определени като пънкари, без изобщо да знаят за съществуването на културата.

чисто и просто: "Fuck you!"

07-10-2008, 21:21
*върти рофлкоптърчето*
С тези много стари гийк термини не си много за тук...
sage

Blacklisted
07-10-2008, 21:26
*върти рофлкоптърчето*
С тези много стари гийк термини не си много за тук...
sage

Ти пък какво само апострофиш бе, жалък тип...
Смешен си с евтините ти опити да дразниш...

Alco
07-10-2008, 21:26
^К'ъв противник си като бичиш хардкор?

е точно тоя хардкор дето го бича нема никаква връзка с пънка, сиреч отвратителни гребени, мръсотия и килограми лепило... :?

http://www.spirit-of-metal.com/les%20goupes/S/Six%20Ft%20Ditch/pics/1.jpg

it's all about violence. 8)

Offspring
07-10-2008, 21:30
Ramones,Green Day , SUM 41, Offspring .... е това е.... сичко друго е бозаааааааааа

по темата:
пънка е яко нещо.Нещото което ме кара вече 2 години да свиря в група и да се кефя на музиката която правим...

ще повърна...
ако повърна върху теб ще съм доволен...

аха колко хитро... :x .Кво против Грийн и другите?Според мен трябва да се уважат най-малкото заради това което са постигнали....
както и да е всеки има право на избор

Аре лека ви нощ!

Alco
07-10-2008, 21:31
Ramones,Green Day , SUM 41, Offspring .... е това е.... сичко друго е бозаааааааааа

по темата:
пънка е яко нещо.Нещото което ме кара вече 2 години да свиря в група и да се кефя на музиката която правим...

ще повърна...
ако повърна върху теб ще съм доволен...

аха колко хитро... :x .Кво против Грийн и другите?Според мен трябва да се уважат най-малкото заради това което са постигнали....
както и да е всеки има право на избор

Аре лека ви нощ!

епа начи и азис и слави трифонов трябва да се уважават заради тва, което са постигнали... :shock:

Blacklisted
07-10-2008, 21:34
Няма общо? Да, само произлиза от него, посланията са сходни и носи агресивното поведение...
Слушаш си пънкари, които се обличат като рапъри ;)

Pedigree
07-10-2008, 21:34
Ramones,Green Day , SUM 41, Offspring .... е това е.... сичко друго е бозаааааааааа

по темата:
пънка е яко нещо.Нещото което ме кара вече 2 години да свиря в група и да се кефя на музиката която правим...

ще повърна...
ако повърна върху теб ще съм доволен...

аха колко хитро... :x .Кво против Грийн и другите?Според мен трябва да се уважат най-малкото заради това което са постигнали....
както и да е всеки има право на избор

Аре лека ви нощ!
Удуши се с чЕршафЯ!


той азо е велик, бре 8-)

Briseis
07-10-2008, 21:40
Дадох примера, защото на повечето хора не им е ясно що е пънкар и вирее ли по нашите земи. И обществеността решава, че хората слушащи "бунтарски" групи са яко пънкари.
А истината е далеч, далеч...

Alco
07-10-2008, 21:43
Няма общо? Да, само произлиза от него, посланията са сходни и носи агресивното поведение...
Слушаш си пънкари, които се обличат като рапъри ;)

rac и hatecore също произлизат от пънка, нали...

да речем, че има компромисен вариант - ненавиждам пънка, който е обременен с анархии, анти-фашизъм и т.н.

Offspring
07-10-2008, 21:48
Няма общо? Да, само произлиза от него, посланията са сходни и носи агресивното поведение...
Слушаш си пънкари, които се обличат като рапъри ;)

rac и hatecore също произлизат от пънка, нали...

да речем, че има компромисен вариант - ненавиждам пънка, който е обременен с анархии, анти-фашизъм и т.н.


Абе няма ли да е яко да има Комунистически Пънк.... :lol:


иначе т'ва с анархизма.... наистина се отклонява доста от вижданията на нормалните хора.Ма нали това е пънка...да си различен...

Alco
07-10-2008, 21:51
ти малоумен ли си - естествено, че има и пънк групи с леви убеждения.

Alco
07-10-2008, 22:39
емии така е, просто аз съм по на дясно... :)

07-11-2008, 05:58
*върти рофлкоптърчето*
С тези много стари гийк термини не си много за тук...
sage

Ти пък какво само апострофиш бе, жалък тип...
Смешен си с евтините ти опити да дразниш...
Ама, така като гледам май успявям бе жалък? :)
И все пак *върти рофлкоптърчето* :lol:

ScionOfStorm
07-11-2008, 06:44
^ адя заедно да си го въртим ^^

офспринг, т'ва хубаво, че те вдъхновяват тези групи, които слушаш, и че ти дават сили да твориш, и ти харесват, и етс. етс., обаче не са много на пънк някои от тях, сешш'се.

От поустовете ти имам чувството, че освен да ги слушаш тея групи, ти друго общо с "пънка" нямаш. В смисъл, ебати, струва ми се, че аз знам повече за тоя начин на живот (+ музика), отколкото ти, дето уж си "пънкар". А аз почти нищо не знам ;Д

07-11-2008, 06:51
^ адя заедно да си го въртим ^^

офспринг, т'ва хубаво, че те вдъхновяват тези групи, които слушаш, и че ти дават сили да твориш, и ти харесват, и етс. етс., обаче не са много на пънк някои от тях, сешш'се.

От поустовете ти имам чувството, че освен да ги слушаш тея групи, ти друго общо с "пънка" нямаш. В смисъл, ебати, струва ми се, че аз знам повече за тоя начин на живот (+ музика), отколкото ти, дето уж си "пънкар". А аз почти нищо не знам ;Д
Sage

Disrespect
07-11-2008, 07:15
^личен проблем ли имаш?

InitialD
07-11-2008, 15:42
^личен проблем ли имаш?
:lol:

smlie
07-12-2008, 15:55
sk8tarite me radvat ama punkovete sa napraoo ..ujas :smt045

October
07-12-2008, 17:19
-Симпъл план не са поп-пънк,защото поджанр поп-пънк-няма. (и аз дойдох на това мнение)

а понятието поп-пънк е адския оксиморон, сигурно твоето прекрасно интернет/МТВ поколение не може да го разбере, но поп-пънк е точно толкова истинско, колкото сладката сол и прочие абсурдни примери.

Тука искам да поспоря малко. 'Поп' идва от 'популярен', но не е задължително да е комерс. Всъщност поп стилът е създаден като по-лек тип музика, така че 'поп-пънк' си означава точно 'по-лек пънк'.

Saymon90
07-12-2008, 17:25
Поп пънк викате няма, а?
http://en.wikipedia.org/wiki/Pop_punk

Ех, умничета, умничета...

RAWRRR
07-12-2008, 17:28
Ама Симпъл план няма как да са по-лек пънк,след като не са пънк въобще.


Поп пънк викате няма, а?
http://en.wikipedia.org/wiki/Pop_punk

Ех, умничета, умничета...

Това съм го 4ела много преди ти да го намериш,ей така за обща култура.Но само с 4етене не се нау4ава.Много е субективна статията. :)

Saymon90
07-12-2008, 17:33
Не ме е интересувало, не съм го прочел. А за твоята обща култура -> http://en.wikipedia.org/wiki/Simple_plan

Не става с четене? Права си... защо да слушаме Wikipedia, като те има теб ;)

RAWRRR
07-12-2008, 17:39
Хайде не се подигравай ;).

Слушай си уикипедия,приемай вси4ко,което пише там за 4иста монета.
Но аз ти казвам,4е за да нау4иш нещо няма да ти е достатъ4но само тя,има си хора,книги,филми по тази тема,които могат да ти обогаят общата култура много пове4е отколкото една енциклопедия.
Разбирането за пънк,не е нещо,което може да се посо4и еднозна4но,всеки си има разли4но виждане,благодарение на групите,които слуша,благодарение на хората,които познава,благодарение на нещата,които е про4ел и тн..затова,когато нямаш собствено мнение,не ми пробутвай някаква статия,писана от някой друг,претендирайки 4е това е единствената истина,само щото е в уикипедия.

Saymon90
07-12-2008, 17:44
Не се подигравам - не е в стила ми.
И не съм казал, че това е единствената истина - вие сте тези, които казахте, че Поп пънк няма - ето това означава да приемаш само една истина.
Аз мисля, че има, не само заради Уикипедия, а и защото съм слушал неща, които според мен биха се определили най-добре като Поп пънк.
Не съм почитател на тоталното отричане на нещата - за това и се захванах с линковете. За да стане ясно, че думите на един или двама човека не значат нищо и не е окей някой да се изживява като мастър ;)

RAWRRR
07-12-2008, 17:45
И кои са тези поп-пънк групи,които си слушал?

V1k1tYyY
07-12-2008, 17:47
ми от момичетата харесвам пънкарките горе-долу,а за момчетата и двата типа страшно много ми харесват :) :grin:

Saymon90
07-12-2008, 17:50
Green Day, Fall out boy, Vanillia Sky? Какво са според теб?

RAWRRR
07-12-2008, 17:55
Фабрика за пари са тези групи :)
Не съм ги слушала,с изклю4ение на 2-3 песни на Грийн Дей,за да мога да кажа,то4но какъв стил са.

Но трябва да разбереш,4е за да е пънк една песен,не е достатъ4но само да зву4и като такава.

Дори и Фол аут бой да зву4ат като пънк (в което се съмнявам),те не са,дори и само защото музиката им се прави за пари.

Saymon90
07-12-2008, 18:05
Точно за това не са само пънк, а са поп пънк. Т.е. притежават някои от чертите на пънк звученето, примесено с основната идея на попа - да звучи максимално добре за всяко ухо. Както има и поп рок например.

Естествено, че са машина за пари - за това не споря. :)

Blo0dyBitch
07-12-2008, 18:19
ок бе ,хора,нека приемам...хипотетично,че поп-пънк съществува като стил и това е смесица м/у поп(който възприемам като популявна,достъпна,лека,не ретенциозна музика) и пънк.
аз лично не си падам по тези групи и изпълнители,но като се замисля това определение за музиката им е доста вярно-има донякъде пънк мотиви,текстовете са по-така,но се слушат от секви хора(чалгари,емота,фешъни)-демек тва е кофти интерпретация на един утвърдил се стил,за да е по-популярен и печеливш
съгласна съм със Sam90' и не виждам смисъл да спорим-нито ще променим групите,нито ще заличим стила(колкото и да не ви се вярва,че го има)

П.С.ама моля ви се-грийн дей не са поп-пънк-те са пънк рок
верно,че последният им албум не е от най-тежките им,но все пак...

RAWRRR
07-12-2008, 18:26
Точно за това не са само пънк, а са поп пънк. Т.е. притежават някои от чертите на пънк звученето, примесено с основната идея на попа - да звучи максимално добре за всяко ухо. Както има и поп рок например.

Естествено, че са машина за пари - за това не споря. :)

За да определиш нещо,като поп-пънк,кръст-пънк,хорър-пънк,стрийт-пънк и тн,то трябва в основата му да стои пънка.
Проблемът е,4е тези групи,не притежават нищо от пънка,поне по мое мнение.

Другото е,4е не смятам,4е пънка се прави с цел,да се хареса на "всяко ухо".

Гледай това:
http://youtube.com/watch?v=h7IrMqCWzCw&feature=related

Blo0dyBitch
07-12-2008, 18:39
[

Другото е,4е не смятам,4е пънка се прави с цел,да се хареса на "всяко ухо".


много ясно,че самия пънк не се прави за да се слуша от всеки,но хората са намерили начин да печелят(ти да си чувал/а симпъл план или аврил да се слушат от хора над 18 )

иначе има наченки на пънк в текстовете и в някои друга секунда от музиката


п.с-ори,че ви се намесвам в разговора

Saymon90
07-12-2008, 18:43
хаха готино клипче. Съгласен съм с това ;) И все пак не виждам какво пречи на тези групи да са поп пънк ... :)
Аз не съм кой знае какъв разбирач от пънк, но от това, което съм слушал - да, пънкът стои в основата на тези песни. Но, както и ти каза, явно е въпрос на лично мнение. Тъй че не отричайте правото на такова ;) А именно възможността все пак да има поп пънк.

RAWRRR
07-12-2008, 18:56
Всъщност аз ще приклю4а дискусията до тук,защото не искам пак да ми трият сол на главата,колко съм била злобна и как съм се правила на разбира4ка,но в заклю4ение..

Sam90' не знам как определи,4е тези групи в основата си имат пънк..но твоя си работа.
Само ще ти кажа,4е докато вие казвате,4е това е поп-пънк или пък пънк-рок,хората,които наистина слушат пънк,запо4наха да казват,4е слушат "рок енд ролл",само за да се разграни4ат от вас..аз имам такива познати,за които думата пънк ве4е е мръсна.

Saymon90
07-12-2008, 18:59
Ами, това си е лично техен проблем. Аз пък не виждам защо някои хора чак толкова се захващат за някакви етикети и едва ли не живота им зависи от това. Смешно ми е :)
Радвам се, че реши да приключим дискусията - на мен също не ми беше приятна.
Лека ти вечер

dark_angel_7813
07-12-2008, 22:24
Скейтърите и пънкарите са просто велики мн мн мн ги обичаммммммм :-) :-) :-) :-) :oops: :oops: само хора кат тях тряя да има .... :D не някви фешънииии :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :oops:

LizZz
07-13-2008, 07:21
Добре, бе.. Екслойтедтийн колко пъти каза какво е пънка, толкова ли сте тъпи, че не видяхте, защото си е точно така..
Самия начин на мислене, а НЕ НАЧИН НА ОБЛИЧАНЕ, МОДА, МУЗИКА и т.н.

Nam3less
07-13-2008, 14:19
По-хубаво фешън, отколкото скейтър или пънкар. Абе всички са зле, ама фешънките поне са хубавички.

mulgore
07-13-2008, 14:50
По-хубаво фешън, отколкото скейтър или пънкар. Абе всички са зле, ама фешънките поне са хубавички.
Боже.. :lol:

ScionOfStorm
07-13-2008, 14:53
Ми за неймлес са си хубави. Който квото му изнася, в крайна сметка, ахах.

FakePlasticTree
07-13-2008, 14:55
Бля-бля-бля. Всеки да е какъвто си иска.

Blacklisted
07-13-2008, 15:24
Записвате ли си, деца? :::

Alco
07-13-2008, 15:25
Абе всички са зле, ама фешънките поне са хубавички.

добър пост.

Canis_Dirus
07-13-2008, 15:39
Абе всички са зле, ама фешънките поне са хубавички.
Абе без грима, прическа и очила - не са. Ама се плющят. А това, че сутрин приличат на баба яга ти дава стимул да изфирясаш бързо.

Alco
07-13-2008, 16:12
ама докато ги джасаш са с прическа и грим, така че ми е на кура как ше изглеждат сутринта. :)

Alco
07-13-2008, 16:51
не си падам по момичета, които не се знае кой им е клатил каляската предишната вечер и какво ще ми лепнат...

riskovete na profesiqta... 8-)

Alco
07-13-2008, 17:00
KILLER-CUNT! 8-)

Alco
07-13-2008, 17:17
(puke)

kuklichka_bg
07-13-2008, 17:34
здр на всички,вчера имаше една тема за тва дали харесваме фешани и бях порицана едва ли не заради тва че не ме кефят и че просто ги мразя.та добре кажете сега кво мислите за скейтарите и пънкарите (да си върна жеста)

Ima nqkoi naprovo neznam hi4 ne me ebe kaf e samo da ne e metal smisal govorq sega samo za vanshen vid :}} Ina4e ima nqkoi izkluitelno sladi4ki emo mom4eta i drugi deto kato gi poglednesh da sa oplashish taka 4e si4ko si e do samiq 4ovek

Moje da si nqkaf xiper grozen i da si feshan taka 4e
Do samiq stil predpo4itam skeitari :}}}

radito0
08-17-2008, 10:14
Punkarite me kefqt , no skeitarite ne :P

rakiQ
08-17-2008, 10:16
абе аре стига бе.. всичко е имитация вече :razz:
ИСТИНСКИТЕ пънкари , скейтъри ги няма подчти ако ги има те са тея по -дъртичките

radito0
08-17-2008, 10:21
Punkarite me kefqt , no skeitarite ne :P

все едно познаваш пънкари, че да те кефят...

naprptiv poznavam ...

ScionOfStorm
08-17-2008, 10:22
слушащи SUM 41, Blink 182?

чисто информативно ;р

rakiQ
08-17-2008, 10:26
Punkarite me kefqt , no skeitarite ne :P

все едно познаваш пънкари, че да те кефят...

naprptiv poznavam ...

опиши ги :)
аз ще ти кажа
стил avril lavigne 8) :razz:

Pedigree
08-17-2008, 10:29
Тихо, бе. Не й подсказвайте. Тя познава пънкариии!

radito0
08-17-2008, 10:34
poznavam davma ediniqt na 18 drugoqt na 20 i jiveqt v germaniq . Obli4at se v stil punk rock (estestveno) , ediniqt e s brutanla pri4eska (estestveno :D) , golemi pi4ove se i ne kopirat kakto pove4eto ..

rakiQ
08-17-2008, 10:36
poznavam davma ediniqt na 18 drugoqt na 20 i jiveqt v germaniq . Obli4at se v stil punk rock (estestveno) , ediniqt e s brutanla pri4eska (estestveno :D) , golemi pi4ove se i ne kopirat kakto pove4eto ..ти па от къде зн че не се копират да не си ги ебала :razz:
абе пънкове ИСТИНСКИ ПЪНКОВЕ .. :?

Disrespect
08-17-2008, 10:40
абе вчера на феста имаше две такива пънкарчета, дето бая тупаник изядоха на Ремонт.. 8) 8)

mysterious motion
08-17-2008, 11:10
скейтърите са супер големи педали, на гилотина до един. 8)
пънкари не познавам, че да кажа.

SiegHeil
08-17-2008, 11:15
А пък скейтърите пък откога имат определен стил ?

Nam3less2
08-17-2008, 11:21
Тия противни субкултури са временни, и като пораснат тийнейджърите ги заебават. Само разединяват хората.

SiegHeil
08-17-2008, 11:24
Всеки с идеалите си...пънарите(анархистите по точно) принципно имат хубава идея само че практически неосъществима...

SiegHeil
08-17-2008, 11:59
Всеки с идеалите си...пънарите(анархистите по точно) принципно имат хубава идея само че практически неосъществима...

абсолютни глупости

пънкар и анархист са различни неща...
Факт...то и скин и наци за различни ама...
В огромен процент пънковете са анархисти :)

Disrespect
08-17-2008, 12:32
Всеки с идеалите си...пънарите(анархистите по точно) принципно имат хубава идея само че практически неосъществима...

абсолютни глупости

пънкар и анархист са различни неща...
Факт...то и скин и наци за различни ама...
В огромен процент пънковете са анархисти :)

ти понеже ги познаваш всичките?

Alco
08-17-2008, 12:44
кво се правите като и двамата знаете, че 90% от уона-би-пънковете драскат и носят анархии... което естествено не означава, че са анархисти и я разбират тая идея (идея?!?!) :booooomb:

Disrespect
08-18-2008, 17:36
кво се правите като и двамата знаете, че 90% от уона-би-пънковете драскат и носят анархии... което естествено не означава, че са анархисти и я разбират тая идея (идея?!?!) :booooomb:

мда...?