PDA

View Full Version : Херпеси!!!



monttitty
07-09-2008, 18:32
Имам един проблем който още от малка и това е че почти всеки месец ми излизат херпеси на усните зн че има и едно лекарсто не то не ми помага винаги нпр сега ми е излязал един мн голям почти на цялата горна усна боли ме подула сам се и е УЖАСНО :-# грозно плс някой ако има подобен проблен да ми помогне или да ми каже как ги избягва :cry: :smt100 мс предварително на вс :-)

hottie
07-09-2008, 18:41
Всеки месец..това е доста често. Говорила ли си с лекар? Според мен трябва да подсилиш малко тази имунна система.

monttitty
07-09-2008, 18:52
оффф мани са да не е секи но макс през 2
та сега сам толко зле 4е ме е срам да излезна :-#

indecent
07-14-2008, 07:10
tova sa citati ot neta nadqvam se da sa ti polezni :



Намажи херпеса със Solcoseril, много помага и срещу афти и е безвредно дори за малки деца.


Аз използвам RICHTOFIT, много бързо действа.За съжаление заразят ли те с херпес симплекс, оттърване няма.Предава се най¬ве4е с целувка,дори и по бузата.Самата бактерия навлиза в кръвта.Много характерно е за слаба имунна система.Аз ли4но преди да сложа 4ервило слагам коректор.Не само зали4ава но даже и спомага за бързото излекуване.Успокоява самото място и не пулсира.


Това, което описваш най-вероятно е Херпес Симплекс(защото има и Зостер). Аз си нося вируса от много години, но на мен ми избива най-често на носа когато ми отслабне имунната система. По принцип е препоръчително след като ти мине да си смениш четката за зъби. Оттук и си мисля, че същото важи и за червилото. А за лечение съм си взела Acyclovir Stada. Скъпо е, но само това ми помага да мине по-бързо. Другото е ударни дози Витамин С.


на мен ми помага гентамицина

mumiikataa
07-14-2008, 07:42
И на мен ми излизат доста често,обаче като усетя че почва да ме боли си хапя мястото,после слагам малко паста за зъби за да излезе това с течността,пукам го и продължавам да си го ръфам.ии не ми се подува...Но наистина трябва да си подсилиш имунната система,на мен ми излизат от ядове...

darla
07-14-2008, 10:05
Of,mila,i az do predi 2-3god imah su6tiq problem.Izlizaha mi postoqnno,lekuvah se sus Aciclovir nqma zna4enie dali na Stada ili na Aktavis,no posledni put mi bqha izlezli 2-edin na gornata i edin na dolnata djuka i az ovcata tukmo kogato bqha obrazuvali kori4ka gi ot4oplih i to nali izpuska nqkakuv sekret i qvno ot tozi sekret e popadnalo na bradi4kata mi i stoi ta gledai-cqlata mi brada be6e v rani!!!Ama ne herpesi a direktno rani izlqzoha i ujasno bolqt i surbqt.Togava otidoh na kojen i jenata mi izpisa nqkuv sprei s koito da gi pruskam(jult) i te zazdravqt i sami "padat".ot togava da 4ukna na durvo ne mi e izlqzal nito edin herpes,no to4no togava ve4e se bqh poburkala i razbrah 4e ima vaksina sre6tu Herpes Simplex,slava bogu ne oprqh do neq.
P.S-razpitai za tazi vaksina.Kazvali sa mi 4e e super efikasna.
Sry ,4e ne pisah zapetaiki,no mn burzah.

Liar
07-14-2008, 18:33
От кво се появяват тия херпеси?В кои случаи са заразни?

gabi_94
07-14-2008, 19:28
еми според мен е най-добре да отидеш на лекрар. И аз съм имала херпеси, ама да кажем по 2 пъти максимум на година и то или през зимата или през есента. Мажа си ги с едно лекарство, съвсем мъничко, а пък 6 лева, но помага, не музнам името обаче, пък сега го нямаме вкъщи.

Water_lili
07-14-2008, 19:37
ми един път излезли може само да чакаш да се махнат,аз понеже съм мазохистка ги горя със спирт или лакочистител поне за да не е подуто а да е рана,но това не е решение де. Сега имам винаги някво лекарство (мехлем) против херпеси и като усетя ше нещо ми се зачервява устната или сарби се мажа преди изобщо да е излезло нещо, освен това ползвам супер много вазелин за устни за да не ми изсъхват. Не ползвай паста за зъби само влошава положението.

П.П на въпроса от какво се появяват: това е вирусно заболяване, човек носи вирусът в себе си даже без да знае докато поради няква причина не се появи, като се появи е доста заразен при целувки и при пипане лесно се пренася на други места..за това се изисква добра хигиена...

Punk_Princess9412
07-14-2008, 20:15
И на мен ми излизат доста често херпеси и ми се появява някаква буца на гушата..нещо като линфен възел..

monttitty
07-17-2008, 09:33
ee ms na vsi4ki 6e vida kvo 6e se polu4i :-o

monityY
07-19-2008, 08:41
А мога ли да попитам за колко време минават със Ацикловир,ако сте ползвали и тия хапчетата Isoprinosine ?Моя е над горната устна и обхваща малка част от крайчеца на самата устна..Та.. за колко време ви минава напълно?

batkodoki
07-19-2008, 21:51
Имам един проблем който още от малка и това е че почти всеки месец ми излизат херпеси на усните зн че има и едно лекарсто не то не ми помага винаги нпр сега ми е излязал един мн голям почти на цялата горна усна боли ме подула сам се и е УЖАСНО :-# грозно плс някой ако има подобен проблен да ми помогне или да ми каже как ги избягва :cry: :smt100 мс предварително на вс :-)



ВЪЗРАСТ?!

sodomicdream
07-20-2008, 10:56
=)
Спокойно, всичко се дължи на факта че си със слаб имунитет =)
И аз съм така. Сам че при мен херпеси се появяват преди да се разболея и то.. я на носа, я на устните. Гадно ми е, че се появяват, но... поне усещам от рано кога настивам и вземам предпазни мерки. Решение- подсили си малко имунитета. Аз едно време се оправих малко от малко със спорт. Сега при първа възможност пак бих започнала д тренирам активно, за да съм наистина здрава че взе да ми писва посред лято да точа сополи като... да не казвам какво :D

monttitty
07-20-2008, 20:11
Ами на 13 съм :-o

TheGirlNextDoor
08-03-2008, 09:53
оххх и аз съм тъка :-# ..напълно те разбирам :(
значи аз съм използвала почти всички възможни лекарства ...но не помагат много много...най-ефикасното според мен е Acyclovir STADA 5%
(това пиша на опаковката) ...
що се отнася до това с лекара ...ходила съм...пражиха ми пълни изследвания и нищо...казаха ми,че има по уязвими организми и тъка при най-малкото нещо ти се появява...дори и при притеснение...вълнение и такива .....и няма начин да ги преш :(

darla
08-03-2008, 10:21
оххх и аз съм тъка :-# ..напълно те разбирам :(
значи аз съм използвала почти всички възможни лекарства ...но не помагат много много...най-ефикасното според мен е Acyclovir STADA 5%
(това пиша на опаковката) ...
що се отнася до това с лекара ...ходила съм...пражиха ми пълни изследвания и нищо...казаха ми,че има по уязвими организми и тъка при най-малкото нещо ти се появява...дори и при притеснение...вълнение и такива .....и няма начин да ги преш :(
ima vaksina!

TheGirlNextDoor
08-03-2008, 10:58
оххх и аз съм тъка :-# ..напълно те разбирам :(
значи аз съм използвала почти всички възможни лекарства ...но не помагат много много...най-ефикасното според мен е Acyclovir STADA 5%
(това пиша на опаковката) ...
що се отнася до това с лекара ...ходила съм...пражиха ми пълни изследвания и нищо...казаха ми,че има по уязвими организми и тъка при най-малкото нещо ти се появява...дори и при притеснение...вълнение и такива .....и няма начин да ги преш :(
ima vaksina!

...която не помага ;)

darla
08-03-2008, 11:08
оххх и аз съм тъка :-# ..напълно те разбирам :(
значи аз съм използвала почти всички възможни лекарства ...но не помагат много много...най-ефикасното според мен е Acyclovir STADA 5%
(това пиша на опаковката) ...
що се отнася до това с лекара ...ходила съм...пражиха ми пълни изследвания и нищо...казаха ми,че има по уязвими организми и тъка при най-малкото нещо ти се появява...дори и при притеснение...вълнение и такива .....и няма начин да ги преш :(
ima vaksina!

...която не помага ;)
Ami az OT OPIT ti kazvam,4e pomaga!
P.S.predi da se vaksiniram bqh postoqnno s herpesi-zaduljitelno vseki mesec,ot leka nastinka stres ili t.n.No kato si q napravi,da 4ukna na durvo,ne mi e izlqzul nito edin a minaha ve4e 3godini!!!!

TheGirlNextDoor
08-03-2008, 15:22
оххх и аз съм тъка :-# ..напълно те разбирам :(
значи аз съм използвала почти всички възможни лекарства ...но не помагат много много...най-ефикасното според мен е Acyclovir STADA 5%
(това пиша на опаковката) ...
що се отнася до това с лекара ...ходила съм...пражиха ми пълни изследвания и нищо...казаха ми,че има по уязвими организми и тъка при най-малкото нещо ти се появява...дори и при притеснение...вълнение и такива .....и няма начин да ги преш :(
ima vaksina!

...която не помага ;)
Ami az OT OPIT ti kazvam,4e pomaga!
P.S.predi da se vaksiniram bqh postoqnno s herpesi-zaduljitelno vseki mesec,ot leka nastinka stres ili t.n.No kato si q napravi,da 4ukna na durvo,ne mi e izlqzul nito edin a minaha ve4e 3godini!!!!

каде ти я направиха...?
нещо повече да кажеш..омаш ли оплаквания?

darla
08-03-2008, 15:54
v pld,izpratiha me ot kojniq dispanser v edna bolnica i tam

TheGirlNextDoor
08-03-2008, 16:07
ами мерси много :) ...смятам 1 да се консутирам за милионен път с личния и да отивам :(

darla
08-03-2008, 16:14
nz ot koi grad si no nai dobre i iskai napravlenie za kojniq dispanser-tam da ti obqsnqt