PDA

View Full Version : какво семейство? какви приятели?



_angel_
07-09-2008, 19:19
Да започнем от това че съм момиче на 14г. Родителите ми се карат още от както се помня поне 1,2 в седмицата. Стават жестоки скандали и аз все съм в центъра им. Много пъти съм го отнасяла, биели са ме, наказвали, обиждали, но както и да е. Напоследък нещата много се обтегнаха. Ние нямаме много пари, майка ми е учителка, взема ниска заплата и баща ми все я опреква че заради нея сме нямали пари, тя не носела никакви пари и т.н. До днес скандалите са ежедневие, за тате аз винаги съм виновна, както и майка ми, нея не я бие, но мен да, дори скоро все по-често. Аз им отговарям, понякога ги изнервям, но не издържам вече и си изпускам нервите. Баща ми се кара с майка ми и я кара да ревнува нарочно. Пред нея се задява с други, нервира я и тя плаче псотоянно. Питала съм я защо не се разведе, но тя не може да ни издържа мен и сестра ми със заплата от 300 и неколко лева. Нейните родители не я обичат много, да некажаче не им пука за нея. От доста време вече майка ми е много скарана с единия ми чичо, той е много болен в момента. Нуждае се от пари и едвали ще издържи дълго. Честно казано и на мен ми е жал, но какво да се прави. Той иска от нас пари за лечението си, но мама се сърди и още повече се кара с баща ми. Ние нямаме пари достатъчно да изплащаме заем, че и квартира, че пари и за чичо ми, но нямаме избор, баща ми без да каже на мама раздава парите. Той е много потаен и мисля че прахосва пари и по любовници. Мен все по-често ме боли сърцето, главата и всичко останало, изплакала съм си очите вече и цялата съм подута, не излизам много от нас, имам една приятелка, една едничка, която изобщо не и пука за мен, говори само за нейните проблеми и постоянно се караме и тя все ми се сърди. Няма на кого да разчитам, няма къде да избягам, нямам сила да се простя с живота си, защото искам да живея, имам мечти, които не са все още напълно разбити, но напоследък не издържам. Исках просто да споделя с някого и не очаквам нищо, пък и едва ли ще четете всичко това. Е, все пак може да ми драснете нещо, някаква идея какво да правя с живота си.

LINKNOT
07-09-2008, 19:38
Разбирам те. Нашите също се карат. Винаги парите не ни стигат. Имам чувството,че и 10 000 да взимахме на месец пак нямаше да са ни достатъчни,но както и да е. Не се разбирам с тях и с нетърпение чакам момента,в който ще заживея сама. Животът ми,както твоя,не са цветущи в момента. Всекидневно губя приятели,налага ми се да излизам сама,защото ако стоя у нас по-дълго и почвам да се сдухвам и да ми става криво ... Но имам вярата,че нещата ще се променят някой ден.

Съвета ми е Take a breath! :) Нещата ще се променят. Просто се усмихни на живота! Нека му е гадно. 8-)

sladur4etyYy
07-09-2008, 19:39
естествено, че няма да се самоубиваш. повярвай ми, все някога нещата ще се наредят, не губи надежда. излизай пове4е, за да се разсейваш от обстановката у вас. ще видиш, че ще ти подейства мн добре. опитай се да говориш с баща си за това, че те бие, кажи му как се чувстваш. сиг съм че те обича въпреки всичко и ще се промени поне малко. това дали има любовници не можеш да го разбереш и може би е по-добре да не знаеш. това си е негова работа, всичко се връща все пак. а мислила ли си да започнеш някаква работа? сега е лято и ако потърсиш, 100% ше си намериш нещо, така ще можеш да помагаш с пари или пък да си ги ползваш само за теб- да си купуваш нужните неща и да не натоварваш ваще с грижата да плащат и за твойте неща. ако и сестра ти започне работа, мисля че ще улесните ваще. успех

ell_ownz
07-09-2008, 19:42
suglasna sam s LINKNOT, apak i az sam to4no kato neq...

spiderka
07-09-2008, 20:14
Супер кофти е,защото и на мен се случват много от проблемите ти,но сега не говорим за мен.Най-лошото е,че няма какво да направиш...Това,че понео бичаш да споделяш,е много хубаво,но в тая възраст е много трудно...повярвай ми,знам какво е.Не разбивай докрай мечтите си и се сещай всеки ден,че всичко това все някога ще свърши.