PDA

View Full Version : Оххх,имам гадна кожа...



unfaithful1234
07-09-2008, 21:27
Имам гадна кожа на лицето...използвам Зинерит за пъпките,но не са ми изчезнали напълно.Другото,което ме притеснява е,че тена ми е неравномерен и затова си слагам малко пудра,за да прикрия недостатъка...Също и ми се омазнява мн бързо.Искам един ден да изляза без пудра и да се снимам пак без пудра. :D Иначе ми лъщи лицето и ми е гадно така...Използвам гел на Окси...Кажете ако знаете някой продукт,с който ще ми се изравни тена на лицето и даже може да е такъв,че да ми почернее малко.Страх ме е да си пека лицето на море,защото носа ми изгаря мн често и се бели иииии е ужас! :?

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-09-2008, 21:47
Първо ходи на козметик да ти направи някаква процедура за избистряне на тена и нещо за мазната кожа, после можеш да си вземеш от AVON Овлажняващ крем с лек тонизиращ ефект SPF 20, струва 9,50лв. ( аз го ползвам и съм много доволна ) http://ecx.images-amazon.com/images/I/515zk84yTEL._SL160_AA160_.gif
Няма да сбъркаш ако си го вземеш!

А за мазната кожа има също на AVON почистваща пяна (нея също я имам и е много хубава )
http://prikachi.com/files/232899o.jpg
Сега се предлага за 9,90лв. с тоник, може да си вземеш същия като пяната (за мазна кожа-зеления)

http://prikachi.com/files/232908M.jpg

unfaithful1234
07-09-2008, 21:48
Добре,мерси много! :) :-)

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-09-2008, 21:55
Няма защо :):)

CocainCocktail
07-09-2008, 22:08
Първо ходи на козметик да ти направи някаква процедура за избистряне на тена и нещо за мазната кожа, после можеш да си вземеш от AVON Овлажняващ крем с лек тонизиращ ефект SPF 20, струва 9,50лв. ( аз го ползвам и съм много доволна ) http://ecx.images-amazon.com/images/I/515zk84yTEL._SL160_AA160_.gif
Няма да сбъркаш ако си го вземеш!

А за мазната кожа има също на AVON почистваща пяна (нея също я имам и е много хубава )
http://prikachi.com/files/232899o.jpg
Сега се предлага за 9,90лв. с тоник, може да си вземеш същия като пяната (за мазна кожа-зеления)

http://prikachi.com/files/232908M.jpg

аз не съм доволна нито от орифлейм нито от ейвън (като цяло бялата им козметика) за такива неща предпочитам гарниер мн по-добри са според мен,ако си мислите,че в каталозите са по-скъпи значи са и по-добри лъжете се...

`*`MaLkA SlAdUrKa`*`
07-09-2008, 22:14
Не си мисля, а го знам защото съм ги пробвала! И на Garnier са добри, все пак е голяма марка, но това не значи че AVON са боклуци!

o0ps
07-09-2008, 23:17
А ти ходила ли си на дерматолог? Той най-добре ще ти каже кое е подходящо за твоята кожа, тей като тук всеки е с различна кожа и му помагат различни неща. Иначе продуктите на "Себамед" са много добри, май се водят медицинска козметика, но не съм много сигурна. Около 10-15 лева са, може и да ти помогнат, пробвай ако искаш. А иначе за мазната кожа - освен да използваш продукти за мазна кожа и матираща пудра друг начин няма - все пак това си е до тип кожа и няма как да го промениш. Айде успех. :-)

Slun4evko
07-10-2008, 06:03
По принцип не е въпроса в хубавата марка,за да си поддържаш кожата на лицето.Трябва да откриеш какво ти действа на теб добре,защото всяко лице е индивидуално.Аз лично съм открила,че колкото по изсушаващи продукти ползвам, толкова по лесно ми се омазнява кожата. Затова ползвам и мазни,и хидратиращи кремчета,които да й възвърнат естествения баланс. От време на време ползвам изсушаващи продукти,като усетя,че кожата ми е пресушена почвам мазните кремчета,а имам и период от по няколко дена на всеки 2 седмици,когато не я третирам с нищо друго освен малко сапун вечер за измиване.
Пъпчиците са номално явление за пубертета,ако не ти е наложено лечение от дерматолог не е хубаво да се полват кремове с антибиотични съставки-прекалено затормозяват кожата както обикновения антибиотик тормози организма.
Аз мога да препоръчам следните продукти за мазна кожна:
-гел за измиване на лицето на Регал с масло от чаено дърво и Д-пантенол
-новия Гарниер 3 в 1,използван като маска
-Арома пюр розовия тоник за лице
-на Ейвъм една зелена маска за лице за мазна кожа,съжалявам,но не си спомням името,а и в нета не я видях никъде
-крем-редувам Арома пюр,Avon naturals puryfing и на Лавена дневен крем my Nature хидратиращ с витамини А+Е
Относно крем за тен-има един на Гарниер специално за лице в 3 различни вида в зависимост от цвета на кожата.Но не съм го позлвала и не мога да изкажа мнение.
Само продукти за лице невинаги помагат за борба с пъпките. В смисъл те са само помагачи в този вид борба. Вземи си от аптеката витамини А и Е и ги пий,те вече от вътре ще започнат изчистване на организма от причинителите на пъпките. Можеш да си правиш и домашно приготвени маски,парна баня на лицето с билки и мн други.

П.П. Нямаш шанс да направиш истински равномерен тен на лицето ако не излизаш БЕЗ пудра и фондьотен. А и не мисля,че ще постигнеш добър ефект само с разни кремове за тен. Лично мнение.

unfaithful1234
07-10-2008, 08:14
Мерси много на всички!Да,ходила съм на дерматолог и той ми каза за това лекарство Зинерит и вече го ползвам,пъпките се скриха доста,но имам още...Бях доста пъпчива в началото.Иначе слагам малко пудра,за да ми се изравни тена,антибактериална е,на Манхатън....Страшно много благодаря за нещата,които ми препоръчахте! :-)

Boot
07-10-2008, 08:43
Защо не пробваш разни домашни маски. Хем са бързи, лесни и евтини, хем знаеш точно какво има в тях и са просто полезни.
Например за пъпки и мазна кожа - хума. Купуваш си едно пакетче от някоя парфюмерия и там си пише как да го използваш.

Друга маска, която аз си правя и действа прекрасно на леко сухата ми кожа е
1 жълтък
1 с.л. зехтин
1 с.л. мед
и малко царевично брашно за сгъстяване.

Препоръчвам ти да я пробваш, защото някъде във форума четох, че и момичета с мазна кожа я използват :)

Ако ползваш търсачката - имаше една тема с адски много домашни маски. А и гугъл помага много в такива случаи :)

Slun4evko
07-10-2008, 13:40
Веднъж гледах Иван Звездев в събота и някаква жена беше на гости да готви,нали обикн такава е тематиката на съботните издания. Та,мисълта ми беше,че тя препоръча да се използват останалите жълтък или белтък като маски. Жълтъка в комбинация с бяло брашно и мед за суха кожа, белтъка с царевично брашно и мед за мазна кожа.

mirelS
07-10-2008, 17:22
Az ti predlagam da otidesh na dermatolog .. :S Zashtot na vseki razlichni produkti mu deistvat razlichno ii dermatologa nai-dobre shte ti kaje kakvo ti trqbva tochno za teb :)Taka e po-dobre otkolkoto da kupi6 1000 razli4ni produkto ,za koito nqkoi ti e kazval i nqma da ti pomognat .. s dermatologa vsichko shte e tochno :) uspeh