PDA

View Full Version : Зъбки



DYNAMIC
07-09-2008, 23:51
Така,искам да ви попитам няколко неща:

1> пастата Lacalut White хубава ли е? И избелва ли поне и минимално зъбките?

2<По колко минути си миете зъбките?Има ли значение това,ако примерно ги четкам 2 пъти в деня по 2-3-4-5 минути,ще си изтъркам ли емайла?Колко мин е нормално да ги четкаш?

3<Ако може да ми препоръчате някакво разтворче 8-) ,което след кат си измиеш зъбките да се жабуркаш с него,да премахва бактериите в устата и за по-дълготрайна свежест и свеж дъх.Ако може и някой снимки да сложите,на това дето ще ми препоръчате,ше съм мн благ.

o0ps
07-09-2008, 23:58
1. Не съм я ползвала пастата, но доколкото знам пастите, които не са специални избелващи, а просто White са за да запазят досегашната белота на зъбите, а не да ги избелват допълнително.
2. Не съм си засичала, но долу-горе и аз по 3-4 минути ги мия. А някъде бях чела че трябвало 15 минути. :shock:
3. Можеш да си вземеш от водите за уста на Колгейт или Аквафреш, а може и Сандрин да си вземеш, то се използва за промивки (примерно като си сложат обеца на езика и не могат да си мият зъбите и т.н.) и унищожава бактериите. От аптека се купува, снимки - мързи ме да търся. :D

Slun4evko
07-10-2008, 05:44
1. Нямам си и идея,аз съм на Блендамед.
2. Аз си ги четкам по няколко пъти дневно,предимно преди да изляза навън и преди лягане. Не съм засичала колко време,но обикновено само колкото ми отнеме да изчистя остатъците от храна по тях/с брекети съм/.
3. Продават най-различни видове води за уста,освен тези за масово производство има и такива,които можеш да си поръчаш от зъболекарските кабинети.
Относно Сандрина-той е антибактериално средство-концентрат за почистване на устната кухина с екстракт от ябълка. Използва се при възпаления от рода на афтички или противовъзпалително при обикновени ранички/прехапвания по венците и лигавицата. Освен това може да се прави и гаргара с него при възпалено гърло. Дозировката си я пише на опаковката.

suitable
07-10-2008, 08:09
Миеш ги сутрин и вечер, дори ако е възможно сутринта след яденето - ще има не само освежаващ ефект, но и ще разкара всички боклуци от зъбите, също и няма да усещаш неприятен вкус докато се храниш .. според мен няма никакво значение колко време се "четкаш" .. на мен ми отнема 2 минутки мисля .. дори и по-малко - намирам го за достатъчно - все пак не четкаш ръжда от метал ..

unfaithful1234
07-10-2008, 08:17
1. Не съм я ползвала пастата, но доколкото знам пастите, които не са специални избелващи, а просто White са за да запазят досегашната белота на зъбите, а не да ги избелват допълнително.
2. Не съм си засичала, но долу-горе и аз по 3-4 минути ги мия. А някъде бях чела че трябвало 15 минути. :shock:
3. Можеш да си вземеш от водите за уста на Колгейт или Аквафреш, а може и Сандрин да си вземеш, то се използва за промивки (примерно като си сложат обеца на езика и не могат да си мият зъбите и т.н.) и унищожава бактериите. От аптека се купува, снимки - мързи ме да търся. :D
+1

Boot
07-10-2008, 08:48
а може и Сандрин да си вземеш, то се използва за промивки (примерно като си сложат обеца на езика и не могат да си мият зъбите и т.н.) и унищожава бактериите. От аптека се купува, снимки - мързи ме да търся. :D
При пробиване на език сандрина не се използва защото не можеш да си миеш зъбите, а за да заздравее по-бързо дупката. То си е лекарство за ранички в устата.

Другото е, че след промивки с него остава един доооста стипчив вкус в устата и не е приятно като за всекидневна употреба.
По-добре си купи от другите разтвори, които ти препоръчаха. На Сандрина не му е това приложението просто :)

Nadelina
07-10-2008, 09:05
Az se miq s Lacalut ot mnoogo dylgo vreme i shtom prodyljavam, znachi si napravi izvoda. Da miesh zybite 2 pyti dnevno - sutrin i vecher, e napylno normalno, to taka trqbva. Nqkoi kaza, che trqbva da se chetkat po 15 minuti i tova e pylna glupost, zashtoto imam priatelka, koqto se beshe pristrastila po mieneto na zybi i te zapochnaha da se rushat, taka che ne prekalqvaite. A az predi vreme izpolzvah edna voda za sled miene na sybite, ama kak li se kazvasheeee... :-o

elizabethu
07-10-2008, 10:03
GoSmile
ГРИЖА И КЛИНИЧНО ДОКАЗАНО ИЗБЕЛВАНЕ НА ЗЪБИТЕ
GoSmile е специално разработена високотехнологична формула за лечение и избелване на зъбите в домашни условия.
Продуктите са в специални ампули с вакуум, за да са свежи активните инградиенти и да действат по всяко време на денонощието. Обърнете, натиснете, избелете. Изключителни продукти с лесно приложение, ампулите на GoSmile ви дават по-младежки и по-бели зъби само за няколко дни. Ампулите са проектирани за лесно приложение. На върха на всяка ампула е поставена мека четка за по-лесно нанасяне на течноста, без опастност от излишно прахосване на ценната течност. Вижте някои от продуктите:

DYNAMIC
07-10-2008, 11:58
мерси за отговорите,а да питам цените на тея води,примерно Аквафреш,какви са?

fiama
07-10-2008, 13:02
За пастата нищо не мога да ти кажа, лично за мен най-добрата избелваща паста е на Блендамед. Нормално и препоръчително е да си миеш зъбите по 3 минути, 2 пъти дневно. Аз лично го мия по 3 минути, но по повечко пъти на ден - навик. А за разтвор за жабуркане на устата, препоръчвам ти Сандрин - лично аз много го харесвам. Почиства и дезинфекцира много добре.

BoRe
07-10-2008, 15:47
Така,искам да ви попитам няколко неща:

1> пастата Lacalut White хубава ли е? И избелва ли поне и минимално зъбките?

2<По колко минути си миете зъбките?Има ли значение това,ако примерно ги четкам 2 пъти в деня по 2-3-4-5 минути,ще си изтъркам ли емайла?Колко мин е нормално да ги четкаш?

3<Ако може да ми препоръчате някакво разтворче 8-) ,което след кат си измиеш зъбките да се жабуркаш с него,да премахва бактериите в устата и за по-дълготрайна свежест и свеж дъх.Ако може и някой снимки да сложите,на това дето ще ми препоръчате,ше съм мн благ.

Пастата лакалут е много хубавва наистина и дъвките са прекрасни.Бели зъби можеш да постигнеш със всяка паста стига да си постоянна и с отлична хигиена.
Колкото по-дълго ги четкаш толкова по-добре почистваш зъбите.най-много 5 минути са достатъчни все пак си миеш зъбите не копаеш там.
И кафето цигарите виното ще ти съсдадат проблеми ако искаш бели зъби.

donkihot
07-10-2008, 15:51
lakalut white е страхотна паста за зъби! нормалното за 4еткането на зъби е около 3 4 мин в зависимост от зъбите ти си взимаш 4етка софт,медиум или хард..разтвор за зъби,мисля 4е имаш предвид вода за уста...Корсодил http://prikachi.com/images.php?files/233954t.jpg

sladkoto_mime28
12-11-2008, 17:25
А бе какво го лъжете момичето бе!? вие нормални ли сте да и препоръчвате на ден по 2 пъти сас lacalut white.. знаете ли на какво ще и станат зъбите?! най-много 1, 2 пъти на седмицаааааа!!! -препоръча ми го зъболекар ..

roksana_1
12-12-2008, 16:31
А бе какво го лъжете момичето бе!? вие нормални ли сте да и препоръчвате на ден по 2 пъти сас lacalut white.. знаете ли на какво ще и станат зъбите?! най-много 1, 2 пъти на седмицаааааа!!! -препоръча ми го зъболекар ..
абеееееееееееее луда ли си 1-2 пъти на СЕДМИЦА o.O Аз използвам Lacalut Fluor ,който зъболекарката ми го препоръча и го използвам от 2-3 месеща и зъбките са ми перф :)

sladkoto_mime28
12-14-2008, 16:37
А бе какво го лъжете момичето бе!? вие нормални ли сте да и препоръчвате на ден по 2 пъти сас lacalut white.. знаете ли на какво ще и станат зъбите?! най-много 1, 2 пъти на седмицаааааа!!! -препоръча ми го зъболекар ..
абеееееееееееее луда ли си 1-2 пъти на СЕДМИЦА o.O Аз използвам Lacalut Fluor ,който зъболекарката ми го препоръча и го използвам от 2-3 месеща и зъбките са ми перф :)


е секи ден ли го ползваш?

sweetsunshine
12-14-2008, 16:47
Така,искам да ви попитам няколко неща:

1> пастата Lacalut White хубава ли е? И избелва ли поне и минимално зъбките?

2<По колко минути си миете зъбките?Има ли значение това,ако примерно ги четкам 2 пъти в деня по 2-3-4-5 минути,ще си изтъркам ли емайла?Колко мин е нормално да ги четкаш?

3<Ако може да ми препоръчате някакво разтворче 8-) ,което след кат си измиеш зъбките да се жабуркаш с него,да премахва бактериите в устата и за по-дълготрайна свежест и свеж дъх.Ако може и някой снимки да сложите,на това дето ще ми препоръчате,ше съм мн благ.<1>Използвам пастата и ги избелва да!
<2>аз си мия зъбите 2-3 пъти на ден за по 1-2 минутки най-много и зъбите ми са много хубави.
<3>Разтвор-Тантум Верде.Малко от него и малко вода,жабуриш към 30 сеь и плюеш.Също може да се използва за инфекций-тогава жабуриш без да го разреждаш със вода.Аз го използвам също и за скобите ми,че да убива микробите :)

http://www.csc-bg.com/images/produkti/Tantum-verde.jpg

Разтвора в шишенцето със бялата капачка посредата :)