PDA

View Full Version : брекети помощ ...



Marto_92
07-10-2008, 08:44
здравейте ... значи имам проблем с единия кучешки зъб и ми казаха да сложа брекети .. на 15 год съм и изобщо неискам да слагам такива машинки .. кучешкия избива малко по напреде ... затова не е толкова грозно и мога да мина без брекети .. ама въпроса ми е дали може да стане някакъв друг проблем с цялото ми чийне заради един зъб , ако неможе да си открие място и т.н .. ??? може ли да се случат някакви странични ефекти

message
07-10-2008, 09:19
нз дали ще стане нещо ама по.добре не слагай брекети защото ще ти се появят кариеси

tigity
07-10-2008, 09:35
нз дали ще стане нещо ама по.добре не слагай брекети защото ще ти се появят кариеси
iam breki i zubite mi sa idealni nqam nito 1 karies tfa sa pulni mitove (moje i da ti se polu4at kariesi ako ne gi miesh redovno da re4eme! prosty brekite iziskfat izvestni griji zubite trea sa po4istfani redovno) da ima i oshte 1 takuf mit 4e zubite pojultqaali i nz si kakafo prostu ne e vqrno 4e pojultqaat tfa zavisi ot tfa dali redovno she si miesh zubite :D em ima estestfeno i drugi na4ini operativno da se namesti zuba no spored mene tfa e tfurde kraino za edin zub .a li4no zaradi toq zub moje da ti se izmeni zahapkata i da ti se podredqt nepravilno zubite neshty tukofa :D estestfeno moje i da go izvadish ako ti pre4i ama tfa si e li4no tfoe resheni po dobre si sloji brei she gi nosish izvestno vreme i she gi mahnesh garantiram ti 4e she imash perfektni zubi pri mene ima efekt ... 8) 8) 8) 8) :P :P :P :P

Nadelina
07-10-2008, 09:53
Pylna glupost e tova s kariesite. message, ti sigurno ne si nosila breketi. Az nosih 2 godini i polovina i zybite mi kato gi svalih nqmaha nito 1 karies, ako iskate mi vqrvaite. Prosto trqbva da si miesh zybite, za Boga! Na avtorkata shte kaja da si sloji breketi, zashtoto zybite i usmivkata i sled noseneto shte stanat prosto prekrasni. Nqma kak da se poluchat uslojnenia s cheineto, uslojnenieto e nalice sega, sled noseneto nqma da ima nikakav problem.

Marto_92
07-10-2008, 10:03
аз съм момче ... не съм момиче :) .. и затова на 15 години съм и на момчетата изобщо не им ходят такива брекети ... пък и не ми се носят .. на мене въпросът беше дали ако не оправя този кучешкия ако не сложа брекети може да станат някакви други проблеми с захапката и т.н .. ?

Nadelina
07-10-2008, 10:08
аз съм момче ... не съм момиче :) .. и затова на 15 години съм и на момчетата изобщо не им ходят такива брекети ... пък и не ми се носят .. на мене въпросът беше дали ако не оправя този кучешкия ако не сложа брекети може да станат някакви други проблеми с захапката и т.н .. ?
Izvinqvai, che ne sym poglednala, che si momche. Imam edin priatel, koito noseshe breketi, dokato gi noseh i az. I beshe na 18,kogato gi svali. Napravi si sam izvoda. Kompleksi otnosno breketite ne trqbva da ima nikoi. Na men daje vednaj edin v diskotekata pri jelanieto si da me svali me popita dali sa za ukrasa teq po zybite i dali pishelo neshto :D 8-)

Marto_92
07-10-2008, 11:54
добре де .... питам ако не сложа ... дали може да стане нещо лошо :o

Nadelina
07-10-2008, 12:13
добре де .... питам ако не сложа ... дали може да стане нещо лошо :o
A zashto da ne slojish? Ako mi kajesh edna osnovatelna prichina, shte ti kaja dali shte stane neshto losho.

Marto_92
07-10-2008, 12:29
ами първо ... гадно ми е да имам нещо такова в устата ... второ .. не ми се носят ... трето .. срам ме .. ПРОСТО НЕ МИ СЕ НОСЯТ .. :)

Nadelina
07-10-2008, 12:31
Greshen otgovor!

Marto_92
07-10-2008, 12:43
хаха окай :) ... тука да няма да играя на стани богат ... исках просто да попитам дали може нещо да стане .. но благодаря ;) само дет питах ;)

tigity
07-10-2008, 14:13
:D :D :D :D :D :D ol3 kak moje da te e sram da si slojish breki :D :D :D :D :D :D

gabi_94
07-11-2008, 18:38
така:
1. Не са неприятни и не е гадно да ти са в устата.
2. Ако не ги сложиш зъбът ти може да стане ужасноооо крив и с времето да стои много грозно и отблъскващо като си отвориш устата.
3. Ако ги миеш редовно проблеми няма да има.
4. Познавам няколко момчета с брекети на твоята възраст при това и им седи супер сладко, даже си имат гаджета, така че не мисля че някой ще те хареса по-малко ако си с брекети.
5. Слагай и ще имаш идеално прави зъби, после много хора ще искат да са на твое място повярвай.
6. Не се срамувай от това, няма нищо лошо, че имаш брекети, не е грозно.

message
07-11-2008, 19:35
еми да не съм носила брекети просто съм чувала че се получават кариеси

Seducti0n
07-12-2008, 02:00
Консултирай се с ортодонт.
Няма значение колко малък е един дефект, въпросът е че ге има и с времето сто на сто ще стане по явен, тогава ще се ядосваш защо по-отрано не си сложил.
Ако имаш финансовата възможност, слагай без да се замисляш, за твое добро е.

zWezdichkaaa
07-19-2008, 22:26
ако се притесняваш за това че се виждат и седят грозно сложи си керамични брекети :) малко по скъпи са но наистина не се забелязват казвам го от личен опит защото нося такива :) пробвай \:D/

Chapanov
07-20-2008, 18:55
Сложи си ся ще ти обясня защо. още не са ти поникнали мъдреци, когато този момент доиде те трудно си намирт място и се налага да изместят останалите зъби и проблема ти ше стане мноогооо явен. За кариесите при някои се проявяват бързо при други бавно спазваи добра хигиена.

kameto23
08-15-2008, 03:16
ami da ti kaja az sam s breketi ot 2g i nqmam nikakvi problemi sas zabite-nito kariesi nito vsqkakvi dr takiva...edinstvenoto koeto e malko po-taka e 4isteneto,koeto mi otnema po polovin 4as predi miene,no da ti kaja si zaslujava..ve4e zabite mi sa pravi i sega gi nosq samo za da ostanat taka :P sled nqkolko meseca gi svalqm,a ina4e sam na 17 :P

fenkatakrisi952
08-15-2008, 06:22
Всъщност да.Когато кучешкия ти зъб расте,той измества другите.а брекетите са точно за това-да подредят зъбите ти правилно и красиво.
Мислиш ли,че си струва да не носиш брекети за 2-3 или колкото са там месеца и зъбитети да станат като на глиган,или да ти сложиш.Все пак зъбите не са за 1 ден :?

sweetsunshine
08-17-2008, 10:32
Момчетата не носили брекети-абе това,че в Бг се мисли така е пълна простотия.Ходих на езиков курс в Германия и имаше момчета и момичета от 24 страни и мога да кажа,че 90 % от момчетата и 80% от момичетата носеха брекети! А аз имам един въпрос-колко струват брекетите,защото аз ще ходя след няколко дни при специалист и се чудя какво да си сложа и затова питам. :)

zWezdichkaaa
08-17-2008, 15:34
Момчетата не носили брекети-абе това,че в Бг се мисли така е пълна простотия.Ходих на езиков курс в Германия и имаше момчета и момичета от 24 страни и мога да кажа,че 90 % от момчетата и 80% от момичетата носеха брекети! А аз имам един въпрос-колко струват брекетите,защото аз ще ходя след няколко дни при специалист и се чудя какво да си сложа и затова питам. :)

между 1000 и 2000 лева са

anna_georgieva
08-17-2008, 18:20
носих 2 години и половина брекети. сега съм на 14 и зъбите ми са идеални . струва си !! :-)

OneGirl
08-17-2008, 19:04
Момчетата не носили брекети-абе това,че в Бг се мисли така е пълна простотия.Ходих на езиков курс в Германия и имаше момчета и момичета от 24 страни и мога да кажа,че 90 % от момчетата и 80% от момичетата носеха брекети! А аз имам един въпрос-колко струват брекетите,защото аз ще ходя след няколко дни при специалист и се чудя какво да си сложа и затова питам. :)

между 1000 и 2000 лева са
Аз в момента съм с брекети.Моите са за 1200 лв.

sweetsunshine
08-17-2008, 21:30
Почетох някоя друга тема за брекети и изглежда наистина доста помагат,ама ако си слагам определено преди това ще ми извадят 2-3 зъба 8-) защото не ми пасват точно зъбите като си затворя устата. :(