PDA

View Full Version : Утвърдени роли



dare_93
07-10-2008, 10:37
Незнам дали темата е за тук, но искам да изкажа своето мнение (все пак това е форум).Направо се вбесявам когато видя реклами за прах за пране,препарат за миене на съдове и сякакви подобни.Честно не се примирявам с това жените да вършат цялата черна работа - чистене,пране, отглеждане на деца, въпреки че съм на малко години просто не мога да се примиря.Чудя се как всички жени си примиряват с това да са робини!?Аз ли не го осъзнавам!?Какъв е тоя свят?!Защо когато седна на барче приятеля ми тряа ме черпи а не аз него?!За пръв път изказвам това мнение пред хора.Чудя се вие какво мислите по въпроса. :?

KariZma
07-10-2008, 10:47
1во мисля че наистина темата не е за този раздел, по - скоро в ''У дома'' или ''Всичко тийн на куп''

Иначе да, в света има изградени стереотипи, на които всички ние подражаваме. Това няма да се промени.
За домакините, в днешно време все по - малко жени са такива. Можеби има някои страни в които са малко по изостанали, но тенденцията е вече да се улеснява домакинската работа и съответно да няма ''робини''.
Но все пак, още има хора със стари разбирания и представи за света...

Christ
07-10-2008, 17:26
Ами по принцип мъжа поддържа семейството финансово, а жената гледа децата и чисти/готви. :) Днешните условия, обаче не позволяват такъв модел... :(

Sashakiss
07-10-2008, 17:51
Мъжът по принцип принадлежи на Силният пол.

Жената - на Нежният.

Кой е казал, че в днешно време жената е робиня? Почти всяка такава работи редом с мъжа си, има право да гласува и т.н.

В едно семейство по принцип Мъжът трябва да бъде Доминиращата част, защото той принадлежи на Силният пол. Ако не сте забелязали, мъжете по принцип са по-високи, по-силни и по-внушителни физически от жените. В миналото на тях им се падало честта да пазят семейството с всички възможни средства, да се бъхтят като магарета за да ги изхранват и т.н.
А откъде да намерят време за децата?
Тук се появява Жената. Тя е нежно същество, което не е създадено за тежък физически труд. Тя е създадена за другият аспект на Живота - отглеждане на малките и Поддръжка на Мъжът.
Т.е. Жената се грижи за малките домът, а Мъжът осигурява прехраната и сигурността на Жената и семейството.


Не че в днешно време трябва да спазваме стриктно тези закони, но няма ли да се накърни мъжкото достойнство, ако например Жената плати вечерята? Това е все едно Лъвът да стои при децата и да играе с тях, а Лъвицата да лови храна и да пази семейството.