PDA

View Full Version : Ами сега??



BeZrAzLiChNa
07-10-2008, 10:37
Семейството ми има пари нормално не са ни липсвали на мен и брат ми ниокга нищо.Но през последните 4-5 месеца права сметки на телефона над 100 лева родителите ми се караха,защо вместо на глобул може ли да ми дават тея пари на мен.И всеки месец така,до вчера бях на кафе и пихме там джинове а у.Майка ми звъни и почва да ми се кара вика прибирай се веднага това в 9 става и аз да добре.И се прибирам в 12и тя почва да ми се кара,почна да ми обяснява,че ми била лоша компанията,че пак съм пропушила,а аз бях толкова пияна и седа и се клатушкам.Майка ми вика пияна ли си ? - и аз естесвено викам не бе не .. и тя продължава и вика няма да ходиш на море.Защото от даскалото ще ходя на море и вика никъде няма да ходиш лигла .. и почва да ми се кара и аз викам ми хубаво (ама те вече са дали 150 лева) .. морето е след 1 месец ..средата на август и тя нещо продължава да се кара и аз викам ще си намеря работа това онова и тя а бе ти какво можеш да правиш лигла с лиглите и аз мълча само.Та проблема е че нямам представа какво да правя сега пЛС помощ ..

ThePowerOfLove
07-10-2008, 11:06
Докажи й,че греши :neutral: Може наистина да си намериш работа или поне да намалиш излизанията и да почнеш да я слушаш малко. И тоя месец не говори за 100 лв ;) Може пък накрая да те пусне на море :)

BeZrAzLiChNa
07-10-2008, 11:13
Ох,ами опитвам се .. е аз нищо немога да права бе каква работа .. и са края на месеца имам Рожден Ден.. направо незнам .. ;( ;( ами гледам да не излизам много ..ами тя ми взе картата хаха ама просто тръгнах с много яко момче и все да си говорим той на мен се обажда аз на него .. ами искам да отида на море и той ще е там.. а майка ми ако преебе всичко незнам .. ;( :( как да й докажа,че греши ??

ElisaDay
07-10-2008, 11:31
На колко години си ? :)

zero
07-10-2008, 11:43
Като видя пияно момиче и ми се
доповръща ..
да не говорим, че в днешни дни
момичетата пушат повече от момчетата ..
това ще го зарежа на една страна.
Сметката ти за телефон е 100 кинта...
осъзнай се малко
Мисля, че даже майкати е права до нялъде
ама баш да те лишава от нещо което
толкова си чакала ..
тфа си е напрао ганно :?
По-добре земи се стегни и недей да правиш такива
простотии.
Пък ако си кротуваш морето ти е осигурено ;)
бъди сигурна, едва ли съвестта и ще позволи да
гледа как се мъчиш дукато сички се кефат.
Само гледай да несе провиниш с още нещо, па
тогава вече мое си мечтаеш за море хах:)

sexa_na_kompleksa
07-10-2008, 11:47
Можеш да се хванеш сервитьорка за един месец...
Недей да правиш толкова големи сметки, прибирай се вкъщи на време, гледай да не се дъниш и може да си променят мнението. Макар че щом вече са дали част от парите, се съмнявам да не те пуснат. Но трябва да положиш малко усилия.

dolce_lady94
07-10-2008, 12:04
Na kolko godini si ? Mom4eto kum koi operator e ? kypi si karta s mnogo minuti kum nego i si govorete taka 6te pravish po malko smetka, po4vash da sl malko maika si , kato imash nqkfo problem4e govori s neq tq shte se zaradva 4e iskash mnenieto i ,

nefchi_bs
07-10-2008, 12:07
само не се хващай да продаваш сладолед защото ако напусмеш няма да ти платят и язък за труда и кибиченето по цял ден :-D успех...

Bobby_1st
07-10-2008, 12:32
Земи се стегни малко ... Само т'ва мога да ти препоръчам.

BeZrAzLiChNa
07-10-2008, 14:53
Ami na 16 kraq na meseca prava 17 .. ami mom4eto e na mtel az na globul vzehme si karti kakvi li ne vrutki praihme az s 2 karti toi s 2 karti .. ii pak po qko smetki nad 100 leva .. maika mi vika zabravi djobni az vseki den ti davam po 10 leva .. a ti kakvo pravish samo kafeta momcheta .. i mi se kara takava .. i az mul4a .. sno6ti az tolkvoa piqna tctc .. sega 4istih tuka v nas da se mazna ama pone ne mi zabrani da izlizam samo deto 6e sum bez pari :D:D .. iskam da i dam nekfi tama 100 leva .. znam edno mqsto deto se izkarvat mn pari .. po 60-70 leva na den kato servitiorka ama ot 10 sutrinta do kum 12-1 .. vecherta .. dosta dale4e e ot nas ama e bez dogovor bez ni6to .. ama na6te nqma mi dadat tama puk i edna fr e rabotila tam i kaza 4e nqma da se spravq za6toto ne sum rabotila dosega a puk i ne stavam da rabota bila sum ligla bla bla .. i t.n .. ta nqmam predstava kvo da naprava .. ako maika mi mi preebe rojdeniq den ii moreto napray.. mn 6e sujalqva .. pff kaza mi zavur6i s nad 4.50 i si4ko 6e e nared ... 6oto az purviq srok hi4 ne hodeh na daskalo .. i tq jenata se uplashi ama zavur6ih s 4.90 i sa kvo 6e mi kaje pff pak si tursi opravdanie a vzima po 2000 na mesec puk i otdelno ba6ta mi kvo mi se pravat .. 4e sum har4ila na mesec po 300-400 leva samo za mene .. .pff

AFT
07-10-2008, 14:57
Нека ти. Дано не те пуснат и на море. =)

maybelline
07-10-2008, 15:41
Не й доказвай, че греши след като прекрасно знаеш че е права.
Така...
Първо - за 16-годишно момиче не е нормално да се прибира в полунощ. 10 вечерта е добре, не по-късно. А за безотговорно 16-годишно момиче (каквото си ти - както разбрахме след като прочетохме постовете) е добре да бъде контролирано постоянно (то какъв ли е този контрол, след като са допуснали да те възпитат така, но пак е по-добре от нищо) и да се прибира малко след възрастните (които се прибират от работа - мистериозната фабрика за пари за телефона ти).
Второ - порасни и стани по-отговорна. Как очакваш да те мислят за отговорен човек след като пушиш, напиваш се, лъжеш ("Не, мамо, не съм пияна, каква изненада че питаш"), не можеш да се контролираш изобщо (независимо дали става въпрос за алкохол или за телефонни сметки), безотговорна си (ще те изненадам - парите за телефон не падат от небето - някой бъхти и се поти по цял ден, за да си приказваш с якото гадже).
Трето и последно - правилно те е нарекла лигла - вземи помисли дали не е права. Навършвай си ги 17-те години, но си оставаш на акъла на 13.

На твоята възраст съм. Виж дали ще забележиш нещо интересно:

:arrow: Не пуша (пробвала съм, ебати гадното...), пия само с повод (не съм се напивала, но съм държала приятелка над тоалетната чиния да повръща след напиване...защо ли не ми се пие...), сметката ми за телефон е под 10 лева всеки месец (предпочитам общуването наживо), успехът ми в училище обикновено стига, за да хвана стипендия, работя през лятото (4 часа и 10 лева, всеки работен ден), заплатата на майка ми едва стига да покрие наема, сметките и храната (дрехи и разни други неща си купувам сама или ми купува най-добрият ми приятел).

:arrow: Без никакъв проблем ме пускат на нощна дискотека, излизам където си искам с когото си искам и нашите ме питат само дали ще се прибирам за вечеря (или да ми я заделят за по-късно), миналата година бях на море за седмица с 22-годишния ми приятел, тази година също ще ходим (този път не на бунгало, а в неговия апартамент), нашите не ми следят оценките (никога не ме питат за бележника, не искат да ходят и по родителските срещи),

П.С. Нищо лично, просто от опит знам какво й е на майка ти, а по-лошото е че разбирам в какъв човек се превръщаш и ми е писнало от лигли на по 13-18. Трябва ли да станете на по 40, за да пораснете малко?

mArMaLaDkA
07-10-2008, 15:49
На 17 си станала,а пък се държиш като 14 годишна разлигавена пикла.Не си виновна ти,а родителите ти,понеже ти угаждат за всичко.Ако беше разбрала през живота си поне веднъж какво е лишения и недоимък,щеше да се ограничаваш и сметка над 10 лв. нямаше да има.Това настрана.Майка ти ти е казала да се прибереш в 21,казала си "добре",ти си се прибрала в 00:00. :? Не си спазваш и обещанията даже.Представи си жената как се е тревожила цяла нощ за тебе,докато ти си пиеш джина.Да си мислела малко с тая глава,(убедена съм,че си блондинка или имаш кичури 8-) ) не да пишеш по форумите и да се правиш на много загрижена.То всъщност ти не си загрижена задето си се издънила пред вашите,а защото няма да ходиш на море.За да си възвърнат доверието в теб,трябва да помагаш вкъщи,да си хванеш сериозна работа и да спреш да се държиш като лигава богаташка,а да слезеш на земята.И дори и да направиш тея неща,не вярвам,че за месец ще успееш да възвърнеш доверието в тях.

WaterLilly
07-10-2008, 16:28
Според мен майка ти е напълно права. Явно действително ти е лоша компанията според това, което чета тук. И за да не правя само заключения, ще кажа как бих постъпила аз. Бих си изтърпяла наказанието и бих се държала по-добре.

BeZrAzLiChNa
07-10-2008, 16:30
Ama ne razbiram za6to se pravat imame pari nikoga ne mi e lipsvalo ni6to tfa nemoga da razbera kazvam im mamo mn hybav ancuk ili maratonki ima v adidas maika dava pari .. ili mamo 6e hoda dove4era v 33 ili nqkyde drugade na diskoteka tq mi dava pari ne razbiram kuf e problema.. kvo mi se prai za nekfi 300 leva bahti te si hodat po gurciq turciq nasam natam italiq .. az ni6to ne kazvam .. tq mi razprava ba6ta ti ne se pribira s dni patuva raboti a vie s brat ti ligliovci (brat mi e na 19) i toi g.d kato men ne raboti zavur6i taq godina .. kuf i e problema az sum do 11i30 - 12 edin put mi kazala priberi se vednaga za kfo da mi se kara mi ne mersi .. hoda s nai qkoto momche deto moje da ima adtskiq sladur .. sega kfo moito daskalo 6e hodi na lager deto i negoviq otbor i 6e sme v edin i su6t hotel .. i az se zapisah bez da pitam na6te te ok np dadoha parite ii sa vikat 99% nqma da hodish .. kude da si namera rabota nqma kude .. ;( :(

__SuNshInE__
07-10-2008, 18:45
Еми виж сега разбирам какво е положението (доста по малка съм от теб) но и на мен ми се е случвало да ме лишат от нещо което много искам и да не знам какво да правя. Както разбрах проблеми с парите нямате, ами тогава покажи им с нещо друго че си станала отговорна. Работата не е единственото решение, те като видят че си станала отговорна ще ти дадат пари сигурна съм.
Ще ти кажа нещо от опит майките много се ядосват като закасняваш. Бяха ми казали прибирай се в 9 4аса аз се прибрах в 9 и 20, защото на една фр и стана лошо и те отначало като не знаеха какво е станало ми се расърдиха нормално, ама псосле като им обясних видяха че съм закасяла, защото е трябвало да помогна. Те не че не ми вярват ами се притесяват мн, може би и малко прекаляват.. :) :oops:
Та моя съвет е че не само работата ще ти помогне, покажи им с нещо друго че си отговорна и всичко ще е наред :wink:

AFT
07-10-2008, 20:20
Ama ne razbiram za6to se pravat imame pari nikoga ne mi e lipsvalo ni6to tfa nemoga da razbera kazvam im mamo mn hybav ancuk ili maratonki ima v adidas maika dava pari .. ili mamo 6e hoda dove4era v 33 ili nqkyde drugade na diskoteka tq mi dava pari ne razbiram kuf e problema.. kvo mi se prai za nekfi 300 leva bahti te si hodat po gurciq turciq nasam natam italiq .. az ni6to ne kazvam .. tq mi razprava ba6ta ti ne se pribira s dni patuva raboti a vie s brat ti ligliovci (brat mi e na 19) i toi g.d kato men ne raboti zavur6i taq godina .. kuf i e problema az sum do 11i30 - 12 edin put mi kazala priberi se vednaga za kfo da mi se kara mi ne mersi .. hoda s nai qkoto momche deto moje da ima adtskiq sladur .. sega kfo moito daskalo 6e hodi na lager deto i negoviq otbor i 6e sme v edin i su6t hotel .. i az se zapisah bez da pitam na6te te ok np dadoha parite ii sa vikat 99% nqma da hodish .. kude da si namera rabota nqma kude .. ;( :(


Ти ся си свикнала мама и тате да си имат парички, а кво ще стане, когато дойде време да се отделиш и ще трябва да се издържаш сама? Сигурно ще умреш от глад и ще се върнеш пак при тях.
А работа има, ама не е за мързели и лигли като теб.

maybelline
07-11-2008, 11:24
Ama ne razbiram za6to se pravat imame pari nikoga ne mi e lipsvalo ni6to tfa nemoga da razbera kazvam im mamo mn hybav ancuk ili maratonki ima v adidas maika dava pari .. ili mamo 6e hoda dove4era v 33 ili nqkyde drugade na diskoteka tq mi dava pari ne razbiram kuf e problema.. kvo mi se prai za nekfi 300 leva bahti te si hodat po gurciq turciq nasam natam italiq .. az ni6to ne kazvam .. tq mi razprava ba6ta ti ne se pribira s dni patuva raboti a vie s brat ti ligliovci (brat mi e na 19) i toi g.d kato men ne raboti zavur6i taq godina .. kuf i e problema az sum do 11i30 - 12 edin put mi kazala priberi se vednaga za kfo da mi se kara mi ne mersi .. hoda s nai qkoto momche deto moje da ima adtskiq sladur .. sega kfo moito daskalo 6e hodi na lager deto i negoviq otbor i 6e sme v edin i su6t hotel .. i az se zapisah bez da pitam na6te te ok np dadoha parite ii sa vikat 99% nqma da hodish .. kude da si namera rabota nqma kude .. ;( :(

Ох че си дете... Родителите ти не се "правят" и започни да ги уважаваш. Какво е това отношение от теб? Те могат да ходят където си искат, но не е необходим много акъл да се сетиш, че правят проблем за морето от възпитателна гледна точка. Искат да поправят нещо, което са бъркали 16 години. Горките хора... И вземи си извади някакви изводи от другите постове, звучиш все едно не си ги чела даже.

~*RoNi*~, това за блондинките (че са тъпи) на 100% знаеш че е глупост, както знаят и всички останали. Завистта към по-красивата си казва думата... Но момичето най-вероятно си е тъмнокосо като всички българки ;) Не че нещо, просто звучиш тъпо като показваш че си вадиш изводи за човека по цвета на косата му и е доста вероятно теб да те вземат за тъпа, не авторката (за която вече обсъдихме каква е, не тъпа, но лигаво богаташко - определено!).

BeZrAzLiChNa
07-12-2008, 07:17
Ami mn dobre razbiram ama kakto i da e az sa ne govora sna6ite :) ne mislq 4e trqbva i zaslujavat :d kak 6e mi govori taka kato ne e prava az sum mn po otgovorna 6tom sum si pozvolila takifa smetki zna4i ima za6to.. kvo tolkova iska ot mene nemoga da razbera pisna mi ve4e nakraq 6e se mahna pff sa samo mi se mazni 2 dena :D