PDA

View Full Version : Мания ли е ученето на толкова много езици едновременно?



vanPersieFan11
07-10-2008, 14:39
zdraveite.naposledak imam ogromnoto jelanie da nau4a o6te nqkolko ezika dopalnitelno,izvam y4ili6te,za sega sam zapo4nala da y4a samo dva ednovremenno, no do dve godini de nadqvam da nau4a o6te okolo 10 evropeiski ezika.tova maniq li e?(za6toto iskam da znaq i da razgovarqm s hora i izvan balgariq)

cherinka
07-10-2008, 14:46
Ми лошо няма, стига да имаш мн желание и да полагаш усилия.
Ама доста ненормално ми се вижда да учиш 15 езика наведнъж...

Shadow_Walker
07-10-2008, 14:47
хаха, зависи какво разбираш под мания :]
ам..щом си доволна от факта, че учиш чужди езици - учи, нищо не трябва да те спира ;]

mulgore
07-10-2008, 15:03
Хах и аз съм така.
Сега уча шведски,извън училище. :D

Seducti0n
07-10-2008, 15:22
Доста ще ти е трудничко, но щом си решила...
За мен лично това е проява на каприз, но поне ще имаш полза дори и миналмно да научиш.
Хубаво е, че си амбицирана и имаш желание, но дали след време мотивацията няма да изчезне... :-o
Внимавай да не ти се разводнят много нещата, защото тогава всичко ще изгуби смисъла си... и както е казал народа:

"Много хубаво, не е на хубаво"

Имай го предвид. :wink:

psychopath
07-10-2008, 15:25
Хах и аз съм така.
Сега уча шведски,извън училище. :D чича гуъгъл полиглот :D



пс-учи ги един по един по-добре
или поне по 2

така нищо няма да научиш ;)

mulgore
07-10-2008, 15:28
Хах и аз съм така.
Сега уча шведски,извън училище. :D чича гуъгъл полиглот :D



пс-учи ги един по един по-добре
или поне по 2

така нищо няма да научиш ;)
Какво пък общо има гугъл? о.О

w0sh
07-10-2008, 16:45
Знам 4 езика и ми стигат. Ама май и испански смятам да уча.

RAWRRR
07-10-2008, 16:50
Нау4и английски,френски,немски,р ски и унгарски.Тези са основните и ако знаеш тях,ще разбираш какво ти говорят и на подобните на тях езици.

А и внимавай,защото у4ейки френски и английски наведнъж,може да запо4неш да се затрудняваш с 4етенето и произнасянето на думите,защото една и съща дума се произнася по разли4ен на4ин.
Пример : дженерейшън (на английски) и женеразасион (на френски).

w0sh
07-10-2008, 17:04
Ъ... Равр.. забрави испански португалски... особено тея 2-та дето цяла латинска америка ги пращи.

fiama
07-10-2008, 17:27
Учи ги постепенно. С всеки нов изучаването на сотаналите ще е все по-лесно. Но 10 наведнъж - е, това не ми изглежда много реално. Но все пак не те познавам, може и да имаш по-специални дарби да усвояваш езиците по-лесно. Успех в начинанието :)

bboy_bunker
07-10-2008, 17:40
"Много хубаво, не е на хубаво" Няма друг народ на земята с тази поговорка. Типично българска психология, останала от робството :P

Seducti0n
07-10-2008, 17:56
Но приложима и в днешно време. :P

bboy_bunker
07-10-2008, 18:09
Ами въпрос на манталитет :) Аз лично не споделям тази философия.

hottie
07-10-2008, 19:09
Не мисля, че е мания. Просто си любознателна и искаш да научиш повече езици, култури..да разговаряш с различни хора. Това е много хубаво. А днешни дни ако знаеш поне 2 езика е просто страхотно. Един е задължително, но така като чета обяви за работа гледам че на много места вече минимум 2 езика са задължителни. Сега му е времето - докато сме още млади. Колкото по-късно ги учим, толкова по-трудно ги научаваме.

Jeuelle
07-10-2008, 19:17
3, 4 дори 5 езика не е мания - съвсем нормално е.
Но извинявай - Десет !!!!! :shock:


Абее , каквото и да си говорим , ти десет няма как да ги научиш. Много ще се бъркаш :) А и това означава по цял ден езици да учиш. Ами другите предмети , ами нормалното кафе с приятелки. :)
Ще луднеш ;)

1n5ub0rd1na73
07-10-2008, 19:57
Доста се забавлявам на изказвания от този типаж. Ти тези езици как ще ги учиш? С 200 думи от всеки, сегашното време и хоп - "Е, аз го знам, бе!" Ха-ха! Знаеш ли колко време трябва, за да се научи един език като родния? Години, много.

Успехи с нереалните искания ти желая...

Christ
07-10-2008, 20:00
Научи иврит... :D

RoyTheReaper
07-11-2008, 09:40
10 езика наведнъж? Ако не си гений,ще ти стане ебати кашата в главата и ще ги оплиташ яко... Може дори да полудееш...

Не съм съгласен, тя говори за европейски езици. Повечето са много сходни. Ако знае английски, немски и някакъв романски, ще може да научи почти всички.

Виж ако тези 10 включваха примерно арабски, китайски, японски, турски и хинди едновременно, да, вероятно ще полудее. :)

Madness
07-11-2008, 10:16
мен немски английски ме подлудяват вие за 10 говорите :shock:

_showy_
07-12-2008, 12:00
Ем.. И аз искам да знам много езици, ама....
Така де.. 2 са достатъчни според мен. :)
Ама 10 са си доста.

SuNsEt
07-12-2008, 13:07
И аз съм така...само,че за сега знам само английски...Но тази учебна година ще се захвана и с немски...И мисля като трети език да ми е испански...3 езици са ми супер на мен...Макар,че може и още. :D

hahavteen
07-12-2008, 13:48
Да бе щото те езиците така се учат... :? 1n5ub0rd1na73 е прав.

FelisDirus
07-12-2008, 14:17
10 зорлем ще научиш... 2 езика едновременно и аз съм учила - френски в училище и частни уроци по английски (защото втори език обикновено се преподава адски немърливо в училище, часовете са по-малко и така и не се научава), по едно време почнаха да ми се мешат в главата, имаше леко объркване, но после се оправи всичко.

А иначе да знаеш повече езици днес е не лукс, а необходимост. Дори за един прост (не разбирайте глупав, а че работата не изисква особена квалификация) сервитьор/продавач и т.н. на морето искат минимум 2 езика.

Сега с единия английски нищо не можеш да направиш - всеки го знае.

Аз затова като кандидатствах 7 клас, не исках да влизам английска паралелка.
И без това вече 3-та година ходех на уроци по английски и знаех, че ще продължа така или иначе, та проявих съобразителност и записах първи език френски. Както вече споменах, втори език в училище не се учи, а ако бях влязла английска - щях да знам перфектно английски и нищо повече. Е, на втория език щях да мога да си пиша името.. хах.

Иначе по-нататък ми се ще един испански да науча евентуално - близък е до френския, доколкото знам, и предполагам, че това би ме улеснило. Нооо това е далече, ще му мисля след 1-2 години. :)

Seducti0n
07-12-2008, 14:30
Къдли, определено ще ти е от полза, това че владееш Френският, нали с Испанския са от романската езикова група.
Иначе, права си относно положението с втория език-набутвация е голяма и наистина не може да се научи кой знае колко много в училище, ако човек не се занимава допълнително.Аз уча испаски, но знам твърде малко неща.Проблема при мен е, че изцяло съм се концентрирала над Английския и просто не ми се отпочва нещо ново.И да-колкото си по-малък толкова по-бързо усвояваш. :)

Bloodlust
07-12-2008, 14:36
Това според мен е болна амбиция. Искаш да научиш почти дузина езици, за да можеш да се разбираш с хората, които ги говорят? Доста потребители преди мен казаха, че са достатъчни 4-5 езика. И за какво са ти повече? Ще пръснеш сума пари по частни учители, ще си губиш от времето, само за да можеш да кажеш после *Аз знам 10 езика.* И не забравяй, че когато не ти се налага да ползваш един език, нещата се позабравят. Има ли смисъл?