PDA

View Full Version : Дневник за стаж



ArTanDra
07-10-2008, 18:09
Хора трябва ми някакъв дневник за стаж.. просто не знам какво да пиша, а имам за 15 дена да мисля някакви глупости, които съм ги правила във фирмата, а всеки ден ме караха едно и също и то беше да попълвам фактури. Просто това е страшна глупост, която мислят в училището ни, ама нали все пак елитна... моля, ако някой има такова нещо или е правил да каже какво по точно е писал вътре. Мерси много!


П.С. В икономическа гимназия съм

PeopleAlwaysLeave
07-10-2008, 18:55
Да не си във финансово-стопанската ? Аз я завърших и ни караха ваканцията лятната преди 12ти клас и вторият срок на 12ти клас да си водиме такива тетрадки за стаж - ние му викахме практика. Миии аз не съм ходила на стаж, а просто дадох тетрадката на една приятелка на мама, която държи фирма и тя ми я попълни (повечето - да не кажа всички са направили така). В тетрадката се пише на първата страница училището, трите имена, класът, график откога докога си била на стаж и би трябвало да има подпис на класният ръководител и директора. След това на следващата страница вече пишеш датата на първият работен ден - под формата на табличка например с 3 колонки (първата колонка дата, втората - каква дейност си извършила през този ден или с какво си се запознала). Ще ти дам пример - 15.07.2008 - стажантката се е запознала с предмета на дейност на фирмата и работните отдели в нея. (нещо такова). Като свършиш с изброяването на нещата за деня най-отдолу трябва да имаш подпис на човек от фирмата и печат на фирмата. И така правиш на всяка страница таблички за всеки ден там 2 две седмици или колкото трябва да ти е стажа. :) Най-накрая човекът, който те е обучавал във фирмата трябва да ти напише кратка характеристика - как си се справила с работата, която ти е вълагана, какви качества притежаваш или си придобила и т.н. Иии отделно трябва да имаш една служебна бележка, на която да пише името но фирмата, твойте имена и потвърждение, че си била на стаж от еди коя си дата до еди коя си дата. И задължително на служебната бележка трябва да има изходящ номер (поне на нас ни ги искаха и който нямаше го връщаха).

Абе ако ти или вашите имате познат от някоя фирма му дай на него да ти направи тетрадката :)