PDA

View Full Version : Според вас вярно ли е ?



PaSs1on
07-11-2008, 08:33
В една тема едно момиче беше казало че е чело в някакво списание че за да ти доиде мензиса трябва да имаш 45 килограма. Сморед мене килограмите нямат много общо и е до това кога ти е готов организма но все пак... Вие как мислите?Има ли нещо вярно в това? :-o

Nadelina
07-11-2008, 08:37
Pylna glupost.

PaSs1on
07-11-2008, 08:38
Pylna glupost.
аха и аз така си мислех ама да попитам все пак 10x

jujulinkaa
07-11-2008, 09:05
няма нищо общо с килограмите.. начи по тая логика хората който са по пълни няма да им доиде никога :D

SINDEL
07-11-2008, 13:36
^

Обратното - много слабите моми4ета имат проблеми с нередовен цикъл. Познавам тамън 4 девойки, които са хипер кльощави и на които не им идва редовно. А са по на 20+ години и изобщо не е нормално. На едната й дойде 4ак на 18 и сега я й дойде веднъж на половин година, я не. Другата запо4на да пази жестоки диети, отслабна рязко и цяла година не й идваше. Третата си е слаби4ка по принцип и просто й е адски нередовен, а 4етвъртата като по-малка е била нормално моми4е, промила си е мозъка, 4е е дебела, докарала си анорексия на главата и сега уж е добре, но това е единственото нещо, което така и не й се е нормализирало.
Така 4е нещо вярно има.

la4ezara
07-11-2008, 16:55
На мен мама ми беше казвала нещо такова за килограмите

ProstoAz
07-11-2008, 17:05
Няма такава "граница", аз лично бях по-лека, когато ми дойде за първи път. Но има нещо вярно в това, че по-рано им идва на момичетата, които са по-пълнички. Защото напълняването в тази ранна възраст най-често се свързва с хормоните и с началото на оформянето на женската фигура - а именно, разширяване на ханша, нарастване на гърдите и т.н.

ПП. Аз съм 48кг. и нямам проблеми от рода на нередовен цикъл. :P Това вече си е строго индивидуално...

batkodoki
07-11-2008, 19:04
В една тема едно момиче беше казало че е чело в някакво списание че за да ти доиде мензиса трябва да имаш 45 килограма. Сморед мене килограмите нямат много общо и е до това кога ти е готов организма но все пак... Вие как мислите?Има ли нещо вярно в това? :-o

има значение разбира се НО само в релацията "възраст=ръст=тегло"!

има емпирично създадени таблици на тези съотношения (повечето по "женските сайтове" са сурогат разбира се :) ) , които вярно представят корелациите/съотношенията в тези параметри за всеки расов човешки вид приемани за "норма" или около нея.
тази "норма" и граничните и състояния гарантират едно нормално протичане на биологичните процеи в човешкия организъм.

за да разберете за какво иде рече ето ви елементарен пример: при т.н психиатричнозависими хранителни разстройства едно момиче на 21год с ръст 178см и тегло 39кг ще загуби способността си за редовен цикъл поради алиментарната недостатъчност и последвалите груби разстройства в работата на цялата ендокринна система.

в този смисъл масата има знчение, но само във посочената връзка ""възраст=>ръст=>тегло"

batkodoki
07-11-2008, 19:09
^

Обратното - много слабите моми4ета имат проблеми с нередовен цикъл. Познавам тамън 4 девойки, които са хипер кльощави и на които не им идва редовно. А са по на 20+ години и изобщо не е нормално. На едната й дойде 4ак на 18 и сега я й дойде веднъж на половин година, я не. Другата запо4на да пази жестоки диети, отслабна рязко и цяла година не й идваше. Третата си е слаби4ка по принцип и просто й е адски нередовен, а 4етвъртата като по-малка е била нормално моми4е, промила си е мозъка, 4е е дебела, докарала си анорексия на главата и сега уж е добре, но това е единственото нещо, което така и не й се е нормализирало.
Така 4е нещо вярно има.

Съгласен!
емпирично наблюдение съгласуващо се с горният ми пост