PDA

View Full Version : Интересно ми е ...



Anabella
07-11-2008, 09:49
Здравейте. Незнам дали темата е точно за този раздел, но не знаех къде да я сложа. Въпросът ми може да изглежда малко странен и глупав но започнах да се чудя защо когато човек умира, от устата му потича кръв, и от къде идва тази кръв. Също така и дали винаги става така? :smt017 :shock:

Luda_do_poluda
07-11-2008, 10:11
ХахХАхХАхАХ образовай се първо и тогава задавай въпроси ....поне да не ти се смеят ....в малко от случаите би могло да ти потече кръв ... да кажем при кръвоизлив или някаква друга болест или да кажем при изстрел в сърцето .... (то представлява една помнпичка ,която изтласква кръв и като те прострелят в него се получава разкъсване ,започва да бие много бързо и там идва кървенето през устата ... малко след това сърцето спира ... и ти спираш да дишаш от загуба на кръв :) ) Мисля ,че го обясних добре ....

batkodoki
07-11-2008, 20:28
Здравейте. Незнам дали темата е точно за този раздел, но не знаех къде да я сложа. Въпросът ми може да изглежда малко странен и глупав но започнах да се чудя защо когато човек умира, от устата му потича кръв, и от къде идва тази кръв. Също така и дали винаги става така? :smt017 :shock:

не, не става винаги така - всъщост така става само в 99% от филмите :) но то си има и реален житейски предобраз макар и хиперболизиран.

предобраза е една от формите на инсулта, когато той е масивен и настъпи състояние несъвместимо с живота т.е смърт човекът просто пада и умира извършвайки ежедневните си банални деятелности. цялата драма на този вид умиране е във неговата внезапност, неочакваност...както и във факта че при един тип такъв инсулт наистина се появява струйка кръв протичаща през устните...това е впечатлило чувствителните кино-души и така е станало норма в киното за внезапна смърт :)