PDA

View Full Version : Документи за записване ?



D3Co
07-11-2008, 11:23
А кажете сега де : Какво трябва да се носи.За ГЧЕ става въпрос...Не знам дали за различните училища има разлики...

preichetoy
07-11-2008, 12:00
Да, мен ме интересува също. И още, дали трябва да си взимам отпусно от старото училище и дали ми трябва родител.

D3Co
07-11-2008, 12:09
Май се взима отпусното,но не съм сигурен...

densii
07-11-2008, 12:10
Мисля че това:
1. Удостоверение за завършен 7 клас - ОРИГИНАЛ!
2. Копие на удостоворението за раждане ( за учениците, които постъпват от други училища)

great_mari
07-11-2008, 12:14
Да, мен ме интересува също. И още, дали трябва да си взимам отпусно от старото училище и дали ми трябва родител.
До колкото знам трябва да се вземе отпусно от училище,удостоверението и нз още кво 8-) и да мисля,че трябва родител :(

D3Co
07-11-2008, 13:23
За отпусното съм почти 100% сигурен,защото като се местиш в друго училище,първо трябва да си го вземеш от старото,защото иначе се водиш в старото училище записан.Акт за раждане имам по случайност пресниман...Остава само да се разкарам до старото ми даскало и да си взема отпусното...

great_mari
07-11-2008, 14:08
За отпусното съм почти 100% сигурен,защото като се местиш в друго училище,първо трябва да си го вземеш от старото,защото иначе се водиш в старото училище записан.Акт за раждане имам по случайност пресниман...Остава само да се разкарам до старото ми даскало и да си взема отпусното...
акт за раждане?! :-o тва пък за кво им е?!

preichetoy
07-11-2008, 15:03
За записване, за достоверност, нормално! Във всички училища трябва даима в архива акт за раждане на всеки ученик.

stefaniv
07-11-2008, 15:05
1.Удостоверение за завършен 7 клас- ОРИГИНЬЛ
2.Удостоверение за преместване(отписно)
3.Служебна бележка- ОРИГИНАЛ

fall_out_girl
07-11-2008, 15:08
Тая служебна бележка от даскало ли трябва да я взема?

D3Co
07-11-2008, 15:32
Тая служебна бележка от даскало ли трябва да я взема?
Е това трябва да е служебната бележка от изпитите...Яд ме е,че много късно разбрах за отпусното и ще трябва в Понеделник да ходя до даскало...

LadyCarameL
07-11-2008, 15:47
Ъъъм тая служебна бележка задължителна ли е?В смисъл може ли да се мине и без нея? :(

Sladka ***Deska
07-11-2008, 16:17
Отпусното се взима,след като се запишете в новото у-ще!От там ви дават бележка,че сте записани и с тази бележка се отива в старото даскало за отпусно. :-o Доста сложно,нали?

WaterLilly
07-11-2008, 16:34
В тая тема всеки каза по нещо различно. Последно какво се носи?!

preichetoy
07-11-2008, 16:50
Със служебната белека за положени изпити отивате в училището, в което сте приети, от там взимате бележка, че сте приети, за да ви се даде отпусно, после щом го вземете отново отивате в училището, където сте приети и подавате документи, които са следните: удостоверение за завършен 7-ми клас (оригинал и може би копие), акт за раждане (пак двата екземпляра), служебна бележка за положени изпити и отпусно.

D3Co
07-12-2008, 10:17
Е няма ли да дадат отпусното без тая бележка?Една съученичка си го е взела още от 4-ти,когато почваха записванията...Всеки казва различно и почвам да се бъркам :)

stefaniv
07-12-2008, 10:38
Е няма ли да дадат отпусното без тая бележка?Една съученичка си го е взела още от 4-ти,когато почваха записванията...Всеки казва различно и почвам да се бъркам :)

Na men mi go dadoxa,po reda koito napisax AZ.Bez nikakva belejka ot u4ilishteto,v koeto sum priet.Akt za rajdane ne sa mi iskali.

P.S. Sry za latinicata,no flextype bugqsa

D3Co
07-12-2008, 13:55
А за отпусното трябваше ли ти родител за подпис,за да ти го дадат.И от къде в старото даскало го взе?От директора или?

П.С : Ползвай ето това (http://4storing.com/nvvth/409c100a1d3de0d774ef8a5c96bcd48e.html) за кирилица...Инсталираш,отвар яш .reg file-а,даваш ок,отиваш на Start/Settings/Control Panel/Regional and Language Options/Language/Details/Add/ и на Input Language даваш Bulgarian,а на Keyboard Layout/IME: даваш Bulgarian Phonetic и си готов...

sladkish_14
07-12-2008, 14:18
Ми за отпусното не знам дали трябва да си земете :( ,НО със сугорност трябва да си земете - Удостоверение за завършен 7 клас и никои не е казал ,че трябва да е оригинала,трябва ви и копие,защото те ще ви вземат копието!!!Медицинска бележка отново преснимана.Акт за разждане отново пресниман и бележката с оценките ви от изпита!На мен това ми трябваше миналата година! :)

sladkish_14
07-12-2008, 14:19
НИКОИ няма право да взима ОРИГИНАЛИТЕ на документите Ви!!!

karitooy
07-12-2008, 14:29
Наскоро чух,че има нужда от някакви снимки :-o ..Ако е така за какво са ни ? :( :-o :-o

elena_k
07-12-2008, 14:45
Ми за отпусното не знам дали трябва да си земете :( ,НО със сугорност трябва да си земете - Удостоверение за завършен 7 клас и никои не е казал ,че трябва да е оригинала,трябва ви и копие,защото те ще ви вземат копието!!!Медицинска бележка отново преснимана.Акт за разждане отново пресниман и бележката с оценките ви от изпита!На мен това ми трябваше миналата година! :) Хъх .. аз тея бележки от къде се вземат,понеже ние нямаме :D

hgfh
07-12-2008, 15:45
1.Удостоверение за завършен 7 клас- ОРИГИНЬЛ
2.Удостоверение за преместване(отписно)
3.Служебна бележка- ОРИГИНАЛ

и какво представлява това отпусно аз като ходих до училище да си взема удостоверението нищо не сами каза ли затова отпусно

maigeri08
07-12-2008, 16:09
Наскоро чух,че има нужда от някакви снимки :-o ..Ако е така за какво са ни ? :( :-o :-o
Да и аз чух нещо подобно

lisi4ety
07-12-2008, 17:26
Ми за отпусното не знам дали трябва да си земете :( ,НО със сугорност трябва да си земете - Удостоверение за завършен 7 клас и никои не е казал ,че трябва да е оригинала,трябва ви и копие,защото те ще ви вземат копието!!!Медицинска бележка отново преснимана.Акт за разждане отново пресниман и бележката с оценките ви от изпита!На мен това ми трябваше миналата година! :)

Ти къде учиш? Аз знам, че медицинско се взима само за спортните училища :( Значи остават удостоверението за седми клас - копие, акта за раждане - копие и служебната бележка с оценките от изпита. Хора, отпусно не трябва да се взима :-D :P

TheGirlNextDoor
07-12-2008, 18:33
НИКОИ няма право да взима ОРИГИНАЛИТЕ на документите Ви!!!

ДА!Ама го искат само да го сравнят с копието,което взимат,а оригинала ти го връщат пак :)

preichetoy
07-12-2008, 18:51
НИКОИ няма право да взима ОРИГИНАЛИТЕ на документите Ви!!!

ДА!Ама го искат само да го сравнят с копието,което взимат,а оригинала ти го връщат пак :) Хахахахахахахахха, sladkish_14, майка ти ли ти подаваше документите сза кандидастване?!

7oup
07-12-2008, 19:01
НАРЕДБА № 11 ОТ 28.03.2005 Г. ЗА ПРИЕМАНЕ НА УЧЕНИЦИ В ДЪРЖАВНИ
И В ОБЩИНСКИ УЧИЛИЩА
Чл. 13. Учениците се записват в VIII или в IX клас в училището, в което са приети,
като подават следните документи:
1. заявление до директора;
2. оригинал на удостоверението за завършен VII клас или на свидетелството за
завършено основно образование;
3. оригинал на медицинско свидетелство, издадено от лекуващия лекар на ученика
при кандидатстване за профили "Изкуства" и "Спорт" и за специалностите от професии.

D3Co
07-12-2008, 20:15
Та какво ще рече това : "Заявление до директора" и от къде взе информацията?И това е за 2005г.Не знам дали се е променило нещо за 3 години,но...

TheGirlNextDoor
07-12-2008, 20:42
Та какво ще рече това : "Заявление до директора" и от къде взе информацията?И това е за 2005г.Не знам дали се е променило нещо за 3 години,но...


купих си справочник за 2008...всичко е същото...дума по дума съм го проверявала :)

Punk_Princess9412
07-12-2008, 21:20
Мисля,че само за ТУЕС трябваха снимки

plamenka
07-13-2008, 08:17
Ми за отпусното не знам дали трябва да си земете :( ,НО със сугорност трябва да си земете - Удостоверение за завършен 7 клас и никои не е казал ,че трябва да е оригинала,трябва ви и копие,защото те ще ви вземат копието!!!Медицинска бележка отново преснимана.Акт за разждане отново пресниман и бележката с оценките ви от изпита!На мен това ми трябваше миналата година! :)

Ти къде учиш? Аз знам, че медицинско се взима само за спортните училища :( Значи остават удостоверението за седми клас - копие, акта за раждане - копие и служебната бележка с оценките от изпита. Хора, отпусно не трябва да се взима :-D :P

Това за медицинското май не е така... В смисъл, че не само за спортните училища трябва. Аз например ще кандидатсвам в икономически, но пак ми трябва или пък най - добрата ми приятелка ще кандидаства в езикова гимназия, но и на нея й трябва. :)

barbie_94
07-13-2008, 08:22
Медицинско трябва само за професионалните гимназии !!

buttertoast
07-13-2008, 08:44
И служебна бележка ли трябва ?! На нас като ходихме в училището-гнездо ни казаха,че служебни бележки трябват само ако си кандидатствал от друго населено място :?

7oup
07-13-2008, 09:12
Та какво ще рече това : "Заявление до директора" и от къде взе информацията?И това е за 2005г.Не знам дали се е променило нещо за 3 години,но...
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/left_menu/documents/process/nrdb_11-05_priem_uch.pdf

imyourguiltypleasure
06-25-2011, 14:52
nqkoiii sluchaino da znae kakuw e reda za dokumentite pri zapisvane shot naistina nishty ne razbrah :) mejdudrugoto koito e priet v 1 - wa ispanska da pishe :) paraleka ispanski i portugalski

amk933
06-25-2011, 15:14
В общата тема.