PDA

View Full Version : НЕЩО покъртително !!!



^Sweet_Secret^
07-11-2008, 14:08
Правя тази тема,за да изразя своето възмущение !!! Става дума езиковите гимназии или конкретно за Испанската гимназия!
Момиче съм и тази година кандидатствах. Балът ми е 31.930. Както мисля Ви става ясно, не ме приеха от 1во класиране. НО момчетата ,които кандидатстват в същото училище,могат да влязат с бал 31.000. И мечтата ми няма да се сбъдне ,защото просто нямам член ?! :x ХАХАХА твърде " ТЪПА " причина ! Защо ,смятат момчетата за по -глупави ,или просто малко от тях кандидатсват в езикови училища,и директорите се чудят как да запълнят местата си ?!
сигурна съм,че не само аз съм ощетена и откъсната от мечтата си по този отвратителен начин !!! :booooomb: :booooomb: :booooomb:

SuNsEt
07-11-2008, 14:20
Ами да,права си.Момчетата винаги са били облагодетствани...Но нито ти,нито аз,можем да направим нещо по въпроса...Айде,здраве да е! :-) :) :D

densii
07-11-2008, 14:31
Аз предлагам да си смениш пола и готово :grin: :D

Сега сериозно...
Ти от къде разбра,че момчетата влизат с толкова ,па момичетата с толкова... Мисля че се класират тез с по-висок бал е не дали си момче или момиче! :-o

Punk_Princess9412
07-11-2008, 14:34
Права си,обаче момчетата попринцип изкарват по-слаби оценки от момичетата.Затова балът за момчетата е по-нисък от този на момичетата.Момчетата,изкар ващи по високи оценки на изпитите,са тези които кандидадстват за математическа гимназия.Но наистина не е честно според мен да има квалификации по пол :? .

TheGirlNextDoor
07-11-2008, 14:34
ами към нас изискванията са повече....от момчетата не се иска кой знае колко :o

dolce_lady94
07-11-2008, 14:37
vqrno e , no opitai s vtoro klasirane . lelq mi e y4itelka i kaza 4e v4era e hodila v inspectorata i sa i kazali 4e polovinata ot kandidatstvashtite ne sa si podali dokumentite a i vseki 4-ti ima 2ka po matematika :D
too.. i men ne me prieha v ispanskata :D moq bal e 30.286 :D mi ko da naprava ne mi se otdava taq matematika da go eba :D

^Sweet_Secret^
07-11-2008, 14:39
Аз предлагам да си смениш пола и готово :grin: :D

Сега сериозно...
Ти от къде разбра,че момчетата влизат с толкова ,па момичетата с толкова... Мисля че се класират тез с по-висок бал е не дали си момче или момиче! :-o(справочник) миналогодишен бал: младежи - 1 класиране- ИЕ,ПЕ,БЕЛ,Г - 31,000

n0Lcho
07-11-2008, 15:15
пффф половото разделение е е****и помията!!!
Какво повече имат момчетата от нас, че им е и по-лесно да влязат в някое даскало? К*р? И какво от това..
Смятам това за пъъълна простотия...
Защо трябва момичетата да учат и да се бъхтят повече от момчетата? Защо за нас изискванията са по-големи?
Това, че сме по-умни е ясно, но все пак нали и "силния" пол трябва да се потруди..
Много се радвам, че не кандидатствах и тази година....

Авторке, такъв е животът и това няма да ти е последното сблъскване с този проблем ... заради това стискай зъби =]

bLex4o
07-11-2008, 15:21
офф...

То е по брой ве като има определения брой момичета и просто се е паднал такъв минималния бал.Приемете че сте по умни

zloto
07-11-2008, 15:21
Момичета, гордейте се, че ви приемат за по-умните :D
Ако бала за момчета беше еднакъв с този за момичета, повечето езикови гимназии (а и не само) щяха да станат девически училища :-o
А и не във всички училища е така... разказвали са ми, че във Втора испанска има класове с по 1-2-3 момчета...

Tazadar
07-11-2008, 15:23
Става така, защото половината места са за момичета, а половината за момчета ма овцоооооо :-x Така се съревноваваш само с момичетата, защото момчетата обикновенно изкарват по слаби оценки по БГ от вас, както и вие изкарвате по слаби оценки по математика. Да се беше напънала малко и да беше изкарала 33 и нямаше да седиш и да се оплакваш тук :lol:

Seducti0n
07-11-2008, 15:26
Глупави хора няма, има само такива които постъпват глупаво.
По темата-проблема на повечето от момчетата е, че са мързеливи..
Аз също съм против въведената система, тъй като трябва да имат някакъв мотив, който да ги абицира да учат повече и да полагат повече усилия.А то точно обратното.Спокойни са, че дори и да бал по-нисък на връстничките им пак могат да влезнат в елитна гимназия-както е в твоя случай.
Но не се ядосвай, няма да промениш света. :)

^Sweet_Secret^
07-11-2008, 16:44
Става така, защото половината места са за момичета, а половината за момчета ма овцоооооо :-x Така се съревноваваш само с момичетата, защото момчетата обикновенно изкарват по слаби оценки по БГ от вас, както и вие изкарвате по слаби оценки по математика. Да се беше напънала малко и да беше изкарала 33 и нямаше да седиш и да се оплакваш тук :lol:Овца може би е майка ти,но не и аз ! Селяко,като не разбираш темата, не пиши ! Ако ти учиш в някакъв техникум след 8 клас ( не се старая да обидя тези училища) ,защото не си могъл да влезнеш никъде ,и си тъп като галош,то аз се интересувам за своето бъдеще ! И съм се "напънала" достатъчно, не коментирай бала ми - а иии не се оплаквам !

o0ps
07-11-2008, 16:52
Офффф не ви ли е ясно че на всякъде е така? Не е само в испанската ви гимназия, във всяко едно училище е така, защото има по 13 момичета и 13 момчета за клас. Разберете го най-накрая...1000 теми видях такива!

Tazadar
07-11-2008, 17:16
Става така, защото половината места са за момичета, а половината за момчета ма овцоооооо :-x Така се съревноваваш само с момичетата, защото момчетата обикновенно изкарват по слаби оценки по БГ от вас, както и вие изкарвате по слаби оценки по математика. Да се беше напънала малко и да беше изкарала 33 и нямаше да седиш и да се оплакваш тук :lol:Овца може би е майка ти,но не и аз ! Селяко,като не разбираш темата, не пиши ! Ако ти учиш в някакъв техникум след 8 клас ( не се старая да обидя тези училища) ,защото не си могъл да влезнеш никъде ,и си тъп като галош,то аз се интересувам за своето бъдеще ! И съм се "напънала" достатъчно, не коментирай бала ми - а иии не се оплаквам ! Кво ми говориш бе! Най - малкото техникуми вече няма :x И не че ти влиза в работата, но влезнах след 7-ми клас и то без частни уроци! Така че пак си помисли, кой е тъп като галош :-x Мрънкало тъпо :-o

nefchi_bs
07-11-2008, 17:47
да тва найтина е мега тъпо :-x които го е измислил няма да казвам :-D ама найстина е тъпо да си бъхтил цяла година и да не влезеш в даскалото което искаш защтото разбираш ли някъф си пиклю имал член ебахти скапаната система...и аз не съм мноо доволна приеха ме на 2по място НЕГ бургас исках ТГ ама на... :(

marilyn
07-11-2008, 18:41
И аз мн се ядосах миналата година когато кандидадствах, защото бала за нас е по-висок. И все си мисля че можем да осъдим министерството за полова дискриминация (тфа сериозно го казвам), защото по Конституция сме равни а това си е дискриминация. И понеже не ме приеха в Испанската сега съм в 22-ро и съм мн щастлива от тоя факт.

Rebellion_Angel
07-11-2008, 18:50
Не би следвало да е така, защото всички сме 7ми клас и имаме равни права. Пак повтарям... Демокрация в България през крив макарон!


Ми, от всичко следва, че момчетата са по-тъпи от момичетата така ли?:lol:

bLex4o
07-11-2008, 18:53
мн сте тъпи ве ей всичко е по бройката като има повече момичета по умни от вас какво да направим всеки си има отделни места това че при нас има по малка конкуренция кво сме виновни замислете се просто има мн хора над вас с по висок бал и те зимат подред а минималния се определя по последния взет човек а не е няква граница

ае млъкнете и стига сте се оплаквали.

пп Чудя се транссексуалните къде спадат :D

_Drama_Queen_
07-11-2008, 18:59
Ми вярно е, че ние сме с по-висок бал ама ако започнат да приемат само по бал без да гледат момиче ли си или момче в класовете ще има по 2-3 момчета и останалото момичета. Така ли щеше да е по-добре? Просто момчетата си дават по-малко зор и изкарват по-ниски оценки. Момичета примирете се- траа да изкарваме по-високи оценки просто :)

o4eNzE
07-11-2008, 19:43
abeee q stiga ste se obijdali..No da mina kum teemaata 4esti kazana az vse o6te nnz kude sum prieta tui kato vs mi u4ili6ta koito napisah sa s mn visok bal(moqt e 31,108) i nikude ne me prieha makar 4e za 2 angl imam bal,kakto i da e i spored men ne biva da e 4ak tolkova skapano 6toto mom4eta prosti kato...vlizat a az zqla god sum u4ila,hodila na 4astni urozi i segaa....karai no moje bi na 2 klasirane sum vuv 2 nagl :?

bLex4o
07-11-2008, 20:02
абе тъпо не сме учили ама майкати кой я е учил да се ебе ае млъквай

great_mari
07-11-2008, 20:27
Абе нали има разделение и се бориш само с момичета,какво те интересуват момчетата...Тяхния бал е по-нисък, защото нали като имат по-ниски оценки, а трябва да се запълнят места (примерно 1 паралелка с 13 момчета и 13 момичета) те взимат първите 13 с най-високи оценки и последният,13-тият,който е с най-нисък бал от всички дава минималния бал за тази паралелка,затова вас момчетата изобщо не ви бъркат..ако се бяхте напънали повече щяхте да си изкарате 32.5-33 бал, вместо сега да седите тука и да се оплаквате как имате пу*ки и заради това не можело да ви се сбъдне мечтата.И недейте говорете,че тва не било оплакване,ако не е, тогава какво е - да седиш и да се жалваш,че не си влязал еди къде си, защото не ти е стигнал бала...Ай сектир вече,всички претендират за високи оценки,а всъщност не знаят и за 3.00,но това е друга тема вече :-x :? :o :o :o :-o

Tazadar
07-11-2008, 21:02
абе тъпо не сме учили ама майкати кой я е учил да се ебе ае млъквай Казаха ли ви го :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz:

Glamoroussss
07-11-2008, 21:18
ae nai qko e da si hermafrodit :D :D
kogat ti iznasq si mom4e kogato ne ti iznasq momi4e :-D :D :-D :-D

durotar12
07-12-2008, 07:29
Не се впрягай толнова!Има и второ клсиране и може да те приемат пък.Надеждата умира последна.

Rebellion_Angel
07-12-2008, 08:53
ae nai qko e da si hermafrodit :D :D
kogat ti iznasq si mom4e kogato ne ti iznasq momi4e :-D :D :-D :-D

:lol: Ау, разби ме! :D

gabi_94
07-12-2008, 10:06
еми те по принцип момчетата не са по-тъпи от нас, ама са по-мързеливи и не учат много. Освен това момчетата са по-малко от момичетата, а във всеки клас трябва да има поравен брой момчета и момичета, затова нас ни затрудняват повече, какво да се прави.

Decu
07-12-2008, 11:02
Не се ли примирихте вече? :-|

Axel_f
07-12-2008, 11:21
ХАХха сега ви се смея на темата, ама като бях 7 клас и аз се възмущавах от тази "несправедливост" :D
Обаче като се замисли човек наистина е по-добре да има определени бройки, иначе елитните гимназии щяха да се превърнат в девически училища, както някой вече каза.
Доказано е, че на 14 момичетата да доста по-развити от момчетата и в случая демокрацията защитава по-слабите, мили мои :) Иначе на 16-17 момчетата настигат момичетата, обаче нали се сещате, че 7 клас и кандидатстването са минали...

И авторката, да беше си седнала на задника и да беше изкарала по-висок бал, сега и да плюеш и да се възмущаваш все тая :D

miloto_girl_4e
07-12-2008, 11:40
Пфф.. и аз навремето се ядосвах, но не виждам някаква смислена причина..
Трябва да ти е все едно те с какъв бал влизат, важното е какъв е балът на момичетата :!:
А и това, че не си приета на първо класиране, не значи, че на второ няма да те огрее :!:
А и балът на момчетата е по-нисък, защото като цяло те изкарват по-ниски оценки и оттам се сформира и балът им :!:
А и оценките на един кандидат-гимназиален изпит не винаги са реални, не можеш да кажеш, че някой е глупав, защото има по-ниски оценки, една интелигентност не се измерва с оценки, а по много други по-реални критерии :!:

soulja_girl4e
07-12-2008, 12:30
mi, vmesto da mrynka6 sega, da be6e izkarala bal 33 i 100% te priemaha. ma ti poneje si typa i si izkarala niski ocenki i vyob6te ne te priemat v moito daskalo obvinqva6 sistemata. prieti sa samo 60-70 momi4eta, koito sa si u4ili, a 6tom ti ne si tva si e izcqlo tvoi problem! MI SYJALQVAM!!!! DA SI U4ILA, KOGATO E TRQBVALO!!! :-P

bokoboko
07-12-2008, 12:45
Правя тази тема,за да изразя своето възмущение !!! Става дума езиковите гимназии или конкретно за Испанската гимназия!
Момиче съм и тази година кандидатствах. Балът ми е 31.930. Както мисля Ви става ясно, не ме приеха от 1во класиране. НО момчетата ,които кандидатстват в същото училище,могат да влязат с бал 31.000. И мечтата ми няма да се сбъдне ,защото просто нямам член ?! :x ХАХАХА твърде " ТЪПА " причина ! Защо ,смятат момчетата за по -глупави ,или просто малко от тях кандидатсват в езикови училища,и директорите се чудят как да запълнят местата си ?!
сигурна съм,че не само аз съм ощетена и откъсната от мечтата си по този отвратителен начин !!! :booooomb: :booooomb: :booooomb:


1-во Да ти имам мечтата... W T F Mates ?!
2-ро Момчетата са по-малко, и за това те влизат с по-малък бал, явно не си чак толкова умна, че да се сетиш.
3-то Още веднъж ми се потвърди представата че шампионите в училище, всъщност са доста глуповати.
4-то с тоя бал ще влезеш на 2-ро, 3-то класиране не се притеснявай....

Qnchety
07-12-2008, 13:46
Момчетата изкарвали по малко от момичетата.... ГЛУПОСТИ!!!

karitooy
07-12-2008, 14:45
Според мен е така,защото момчетата са по-малко ...сигурно има по-основателни причини,но просто от доста време съм на това мнение :-o

o0ps
07-12-2008, 14:54
Абе момичетата и момчетата въобще не се състезават помежду си. Има си точно определен брой момчета и момичета за клас (по 13). Така че това че не си влязла не е защото някое момче е заело мястото ти, а защото не си изкарала достатъчно високи оценки и конкуренцията ти е била по-силна от теб. :)

CuteBaby
07-13-2008, 11:37
1во->както каза Dark~Illusion има си определен брой момчета и момичета в паралелката.
2ро->ти не се състезаваш с момчетата,а само с момичетата !
3то->момчетата като цяло изкарват по-ниски оценки и затова и балът им е по-нисък..а и момчетата са по-малко от момичетата

Bubbly
07-17-2008, 18:00
Много се радвам, че го има това разделение, не бих искала да си представям какво е да си във випуск от 170 момичета и 20 момчета примерно. :lol: Бтв това, че момчетата са по-глупави, никак не е вярно. Просто мъжкият и женският мозък функционират различно, ама това е друга тема...

hiphopDancing
07-17-2008, 18:42
Abe mnogo si e pravo momi4eto...i az minalata godina bqh taka s bal 31.750 ne vlqzoh v ispanskata,a mom4e s bal 30 vlezna. Ami ne e 4estno kakto i da se pogledne...
Da mom4etata i momi4etata ne se saztezavat, ama to4no tva ne e 4estnoto...kvo kato gimnaziite 6te se napalnqt samo s momi4eta, kvo da se pravi masovo im e po-visok bala!!! Ne kazvam, 4e nqma mom4eta s visok bal-ima...ama spored men mom4etata i momi4etata trqbva da se sastezavat zaedno...vse pak vsi4ki sme hora i sme ravni...tva si e diskriminaciq!!! :-x

rubi
07-17-2008, 23:37
аз ще обясня на жалващите се какво се получава,когато няма разделение момичета/момчета
получават се класове с 25-6 путки които мрънкат защо момчето е само 1!
ами има и обяснение защо по-голямата част от момчетата кандидатстват след 8 клас,и в техникуми и паралелки различни от езиковите-просто те са умни(със следващото не целя и не желая да обидя никой) езиковите паралелки и гимназии са пре******* защото там се учи само някакъв тъп език,няма предмети или професии....и кфо накрая излизаш с една дипломка за един пиклив език, и какво налага ти се да ходиш на курсове за да си изкараш кандидат-студентските изпити,поради простата причина че попринцип в програмата на езиковите не влиза дадения материал!
е сега с матурките малко ви улесниха,понеже си имате един задължителен бг и някакъв предмет по избор и можете или ще можете да кандидатствате навсякъде!
Не ЦЕЛЯ ДА ОБИДЯ НИКОГО,ИЗКАЗВАМ ЛИЧНО МНЕНИЕ И МОЛЯ НЕЦЕНЗУРНИ КОМЕНТАРИ ПО МОЙ АДРЕС ДА БЪДАТ СПЕСТЕНИ!
ОЦЕНЯВАМ ТРУДА НА КАНДИДАТСТВАЩИТЕ И ИМ ЧЕСТИТЯ,ЗА НОВИТЕ УЧИЛИЩА!

fall_out_girl
07-18-2008, 08:37
Като прочетох заглавието и си викам:"Оле нещо потресаващо...Какво ли е станало..." И влизам аз в темата и какво да видя :lol: ...Голям смях ме напуши за твоето потресаващо нещо...Ако се беше замислила малко щеше да разбереш,че теб бала на момчетата на те бърка,защото ти се съревноваваш с момичетата...

lisi4ety
07-18-2008, 08:46
mi, vmesto da mrynka6 sega, da be6e izkarala bal 33 i 100% te priemaha. ma ti poneje si typa i si izkarala niski ocenki i vyob6te ne te priemat v moito daskalo obvinqva6 sistemata. prieti sa samo 60-70 momi4eta, koito sa si u4ili, a 6tom ti ne si tva si e izcqlo tvoi problem! MI SYJALQVAM!!!! DA SI U4ILA, KOGATO E TRQBVALO!!! :-P

Мале, колко сме отворени :-o :razz: Кефиш ме 8-)


Темата е тъпа.. незнам как да ти отговора?! Просто е прието, че момчетата не учат много (имат къде ли не по-важни проблеми :D ) и за това при тях бала е по-нисък..

_Drama_Queen_
07-18-2008, 08:48
mi, vmesto da mrynka6 sega, da be6e izkarala bal 33 i 100% te priemaha. ma ti poneje si typa i si izkarala niski ocenki i vyob6te ne te priemat v moito daskalo obvinqva6 sistemata. prieti sa samo 60-70 momi4eta, koito sa si u4ili, a 6tom ti ne si tva si e izcqlo tvoi problem! MI SYJALQVAM!!!! DA SI U4ILA, KOGATO E TRQBVALO!!! :-P

+1

pampers
07-18-2008, 12:32
Момичета, гордейте се, че ви приемат за по-умните :D
Ако бала за момчета беше еднакъв с този за момичета, повечето езикови гимназии (а и не само) щяха да станат девически училища :-o
А и не във всички училища е така... разказвали са ми, че във Втора испанска има класове с по 1-2-3 момчета...

не само във 2ра испанска е така.. аз съм в Бургас в испанска и в моя клас има само 2 момчета.. :o

hiphopDancing
07-18-2008, 19:26
eee, golqma rabota kato ima po 2-3 mom4eta, vse edno ne mojete da si ob6tuvate s mom4eta i izvan daskalo... nali vs e 4estno i 6te ste v u4ili6teto det ste iskali.
rubi, ne shvanah kakvo ob6to ima tva s tehnikumite s temata , ama nqma zna4enie...z mislq 4e s ezik , koito da znae6 pe4eli6 mn pove4e otkolkoto da znae6 kak da 6ie6 primerno ili nqkva takava profesiq...6toto kato zavar6i6 ezikova gimnaziq nai-malkoto prevoda4ka moje6 da stane6-dosta po-visoko platena rabota... ;)

Izzy_
07-18-2008, 20:05
В повечето училища е така.И на мен ми се струва тъпо,но така са го измислили някои хора.. :smt012

*Nutty*
07-18-2008, 20:22
Във всички училища е така поради няколко причини. Първо, че момчетата са по-малко от момичетата, а и попринцип в езикови гимназии кандидатстват по-малко момчета (повечето отиват в професионални). Второ, че това нас момичетата не ни бърка много, защото във всяка паралелка си има определен брой момичета и момчета, които влизат и в крайна сметка ние се съревноваваме само и единствено с момичета. Не мисля, че някой е дискриминиран или нещо от сорта, но от друга страна наистина щеше да е по-добре бала да е еднакъв - или по нисък, че всички да се радват или по-висок че всички да са нещастни. И друга причина поради която мисля че бала трябва да е еднакъв е, че на момичетата им е много по-трудно да влязат в елитни гимназии, а всички правим едни и същи тестове.

balbuk
07-18-2008, 20:25
Във всички училища е така ......
не във всички :? :?

HelSy
07-19-2008, 00:43
така и не мога да разбера закво някви озлобени личности се регистрират изобщо? тука хората търсят помощ,съвет, а не простаци които изглежда тук изразходват личните си емоции .. :? :-x тва могат да ми го обеснат само хорица като tazadar или още там кви бяха другите гъзари .. кат не ви изнася "X" си е горе ! даже сиг са го направили червен за момчетата да могат да го различават :lol: това в кръга на шегата ..

по темата : колкото и да намалят бала за тях, те не отворят ли учебник работата няма да стане ..а, и кво значение има ? гледай ти да си добре .. един ден кат фанат да работат нещо няма да им намалят работата щот са момчета :lol: всичко се връща (:

drun-drun!
07-19-2008, 08:40
Абе да сте седнали и да сте учили кво се оплаквате...А най-смешното е когато казахте,че момчетата били по-тъпи :lol: :lol: :lol:

desityyy
07-19-2008, 08:44
Да и аз се дразня от това ,че момчетата влизат с по ниски балове ,а момичетата влизас с по висок бал.Тоест с моя бал в момента 29,75 ако бях момче щях да влезна може би и в 73 ,незнам защо е измислено така ,но и за мен е тъпо.

amazonkata90
07-19-2008, 09:14
Когато аз кандидатствах (преди 4 години), бях трета по бал в моя град. Интересното беше, че на първите две места бяха момчета. Обаче аз имах бал 34 и нещо, което означаваше, че влизам навсякъде, не само в Пазарджик, но и в цяла България, и то от първо класиране. Така че на недоволните ще кажа само: Да сте си седнали на гъза, когато е било време и да сте учили! А не сега да мрънкате по форумите!

Спирит =]
07-19-2008, 13:33
Мисля,че не е мн честно момчетата да влизат с по-нисък бал или поне като е по-нисък да не е с почти две единици :-x

Jоnny
07-19-2008, 14:04
Аз.. не съм покъртен..